Jump to content

[Επίσημο] Nokia 7270


EWS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

telika uparxoun paixnidia gia to 7270?kai an nai pou mporoume na ta vroume?to kinhto einai fusika s40 alla h othonh tou den exei thn klasikh analush(128x128) alla 128x160.exei kaneis kammia idea?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 169
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δεν υπαρχουν πλεον ανμτρικα και γυναικεια κινητα το θεμα ειναι τι αρεσει στον καθεναν

Σωστός αν αρέσει σε κάποιο το παίρνει, αν καθόμασταν να σκεφτούμε τώρα και αν είναι αντρικό η μη το τηλέφωνο...

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

epitelous to pira ki ego !!!!

 

aman re paidi mou !

 

xreiastike na steilo mail me kraximo sti Vodafone kai tin alli mera me piran tilefono kai me rotousan se poio katastima tis Thessalonikis na steiloun ena kommati apo Athina oste na pao na to paro ! lol?

 

Mexri stigmis eimai poly efxaristimenos,de thelo kati parapano ki exallou agorasa to kinito afto gia tin aisthitiki tou... Apolyti aisthisi funk,efxaristo na to exeis :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κι εγώ έχω το κινητό κάπου δύο εβδομάδες, και γενικά είμαι ευχαριστημένη και απο αισθητικής πλευράς και απο τις λειτουργίες του.

 

Έχω μόνο το εξής πρόβλημα (που δεν μου έχει ξανατύχει, παρόλο που όλα μου τα κινητά ήταν ΝΟΚΙΑ): Λοιπόν, στα Μηνύματα, στα Σταλθέντα μου τα αποθηκεύει όπως του έρθει, ούτε χρονολογικά, ούτε αλφαβητικά ούτε τίποτα. Eίναι τα Μηνύματα αποθηκευμένα ανάκατα, χωρίς κάποια λογική σειρά και κάθε φορά που θέλω π.χ. να ανατρέξω σε ένα μήνυμα που έστειλα πρόσφατα, πρέπει να κάθομαι να τα ψάχνω.

 

Μήπως μπορεί κανείς να μου πει αν του εμφανίζει το ίδιο πρόβλημα ή πού μπορεί να οφείλεται αυτό ή άν υπάρχει λύση τελοσπάντων?

 

Υπ'οψιν οτι τα Εισερχόμενα τα αποθηκεύει μια χαρά σωστά, με χρονολογική σειρά, μόνο στα Σταλθέντα έχει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε πού μπορούμε να βρούμε νέα θέματα για το κινητό μας;

Φίλη aangel προς το παρόν τουλάχιστον δεν υπάρχουν θέματα για το 7270.Αν παρ'όλα αυτά θέλεις νέο θέμα υπάρχει και το S40ThemeStudio με το οποίο μπορείς να φτιάξεις το δικό σου θέμα ;) (Α! και πού είσαι...αν φτιάξεις κανένα θεματάκι στείλε το και σε εμάς :) )

Link to comment
Share on other sites

Φίλη aangel προς το παρόν τουλάχιστον δεν υπάρχουν θέματα για το 7270.Αν παρ'όλα αυτά θέλεις νέο θέμα υπάρχει και το S40ThemeStudio με το οποίο μπορείς να φτιάξεις το δικό σου θέμα ;) (Α! και πού είσαι...αν φτιάξεις κανένα θεματάκι στείλε το και σε εμάς :) )

 

Καλή η ιδέα σου φίλε peroxide ;)

Εχθές κατέβασα το S40 Theme Studio και κάνω τώρα κάποια τεστ. Ήδη φόρτωσα το πρώτο θέμα στο κινητό μου :shifty:

Μόλις φτιάξω κάτι αρκετά καλό θα σας το στείλω :cool:

Αννη
Link to comment
Share on other sites

Έφτιαξα 3 θέματα για το κινητό μας ;)

Θα τα στείλω σε όποιον μου τα ζητήσει, εγώ τα έχω ήδη εγκαταστήσει στο δικό μου. Τα θέματα έχουν κατάληξη αρχείου nth και απλά τα αντιγράφετε στον κατάλογο Εκθέσεις > Θέματα. Όταν ανοίξετε ένα θέμα, βλέπετε 3 στοιχεία: την εικόνα που θα έχει η οθόνη σε idle mode, το screensaver (όταν κλείνετε το πορτάκι του κινητού, εμφανίζεται σε λίγα δευτερόλεπτα) και τον ήχο που συνοδεύει αυτό το θέμα. Εάν σας αρέσει το θέμα, επιλέγετε την εφαρμογή του.

 

Ήθελα να βάλω μερικά screenshots των θεμάτων που έφτιαξα αλλά δεν ξέρω πώς να επισυνάψω τις εικόνες στο μήνυμά μου :O :(

 

Πάντως τα τρία θέματα αφορούν 1) θάλασσα, 2) σκυλάκι 3) καραμέλες

 

Όποιος θέλει, ας μου πει ;) :)

Αννη
Link to comment
Share on other sites

aangel mail me ta themes an mporeseis : organus@tellas.gr

 

pes mou please kai apo pou katevases to S40 prog.

 

to kalodia syndesis me pc poso kostizei kai apo pou tha mporousa na to agoraso ?

 

thanx in advance

Link to comment
Share on other sites

aangel mail me ta themes an mporeseis : organus@tellas.gr

 

pes mou please kai apo pou katevases to S40 prog.

 

to kalodia syndesis me pc poso kostizei kai apo pou tha mporousa na to agoraso ?

 

thanx in advance

 

Τα θέματα μόλις στα έστειλα, ελπίζω να σου αρέσουν :O

Το link για να κατεβάσεις το S40 Theme Studio είναι: http://www.forum.nokia.com/main/1,6566,034-601,00.html

Για να μπορέσεις να το κατεβάσεις πρέπει: 1) να εγγραφείς στο site, 2) να κατεβάσεις και να εγκαταστήσεις πρώτα το Java Runtime Environment από το link http://java.sun.com/j2se/1.4.2/download.html 3) να ζητήσεις το serial number για το Theme Studio (θα στο στείλουν με e-mail) και 4) να κατεβάσεις το installation guide του Theme Studio που περιγράφει πώς να κάνεις την εγκατάσταση.

 

Το καλώδιο σύνδεσης με το PC δεν ξέρω πόσο κάνει, εγώ κατέβασα τα θέματα μέσω υπερύθρων στο κινητό μου. Δεν είναι μεγάλα τα αρχεία των θεμάτων και γίνεται πολύ γρήγορα μέσα από υπέρυθρες :)

 

Καλή επιτυχία!!!

Αννη
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γειά σας παρέα του Νοκια 7270...........

 

Πρόσφατα απέκτησα το συγκεκριμένο κινητό και έχω τις εξής απορίες:

 

1/ Είχα πρίν το samsung E700 και ο κατάλογος των τηλεφώνων είναι αποθηκευμένος στην μνήμη του τηλεφώνου . Το συγκεκριμένο κινητό δεν αντιγράφει απο τη μνήμη του τηλεφώνου στη κάρτα sim (αν γίνεται και δε το έχω δει πείτε μου πώς ...) . Εχω πολλά νούμερα καταχωρημένα και δεν ξέρω πως να τα μεταφέρω. Οι υπέρυθρες θα λειτουργήσουν ? (επειδή είναι διαφορετικές οι εταιρίες δε ξέρω...)

 

2/ έχει κανείς τις ρυθμίσεις που πρέπει να κάνω για να στέλνω mms και ενεργοποίηση gprs? Τα είχα ενεργοποιήσει στη γραμμή αλλά μου είπαν πως θέλει και χειροκίνητες ρυθμίσεις επιπλέον, έχω COSMOTE και μπηκα στο site για να τις βρω αλλά δεν είδα κάτι εκεί.

 

Αν ξέρει κάποιος κάτι ...πολύ θα με βοηθούσε....

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων........

νιαααααου........
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παρέα του Νοκια 7270...........

 

Πρόσφατα απέκτησα το συγκεκριμένο κινητό και έχω τις εξής απορίες:

 

2/ έχει κανείς τις ρυθμίσεις που πρέπει να κάνω για να στέλνω mms και ενεργοποίηση gprs? Τα είχα ενεργοποιήσει στη γραμμή αλλά μου είπαν πως θέλει και χειροκίνητες ρυθμίσεις επιπλέον, έχω COSMOTE και μπηκα στο site για να τις βρω αλλά δεν είδα κάτι εκεί.

 

Αν ξέρει κάποιος κάτι ...πολύ θα με βοηθούσε....

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων........

 

Στειλε τα settings στο κινητο σου απο εδω

http://www.nokia.com/nokia/0,,71993,00.html

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το 7270 αλλά είδα ότι πρόκειται να κυκλοφορήσει το 6101 και θέλω να σας ρωτήσω ποιές είναι οι βασικές διαφορές των 2 τηλεφώνων (συνοπτικά). Αξίζει να περιμένω το 6101 ή όχι? Εμφανισιακά μου αρέσουν και τα 2.. :O

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το 7270 αλλά είδα ότι πρόκειται να κυκλοφορήσει το 6101 και θέλω να σας ρωτήσω ποιές είναι οι βασικές διαφορές των 2 τηλεφώνων (συνοπτικά). Αξίζει να περιμένω το 6101 ή όχι? Εμφανισιακά μου αρέσουν και τα 2.. :O

 

Compare Phones Results :)

http://www.nokia.com/phones/comparephones/compare_results.jsp?location=EMEA&language=EN&pageaction=COMP&phone=6101&phone=7270

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Νεο ΝΟΚΙΑ 7270 limited edition με το εξωτερικο σχεδιασμενο απο τον οικο μοδας Versace!!! Τα τηλεφωνα που θα κυκλοφορισουν θα ειναι 727 παγκοσμιος, και το ενα θα κοστιζει κοντα στα 799Ε. Επεισης θα εχει και κρυσταλα Swarowski. Στην ουσια λοιπον πληρωνης τα κρυσταλα και το ονομα(Versace) παρα το κινητο. Παντως θα ηταν καλη επιλογη για αυτους που εχουν λεφτα!!!

 

Nokia Austria announced the special version of the 7270 model designed by Donatella Versace. Functionally the phone is exactly the same as the regular version, but will come with two designer covers and a carrying strap covered with Swarowski crystals.

 

The phone is specially created for a charity event - Life Ball 2005, the largest charity project against the AIDS in Europe. Nokia has been a sponsor of this event for years.

 

The Nokia 7270 by Versace is really a limited edition mobile - only 727 pieces are available worldwide; the price is :confused: €799. :confused:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...