Jump to content

Sony Xperia Z2


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έχεις βάλει και σε ποτάμι :O ! Φίλε τολμηρό σε βρίσκω! Δεν υπάρχει περίπτωση να το έκανα αυτό και μετά να γινόταν κάτι κ να ετρεχα στα service!

Δεν ξέρω φιλε στειλτο και απαίτησε να αλλάξουν το κουμπακι! Δηλαδή το volume σου και το power κάνουν κλικ ήχο και πατιουντε καλά?

 

Οχι μόνο το volume κάνει κλικ

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Και σε εμένα το up volume κανει αλλά πατειέται κανονικά

 

Και μένα πατιεται κανονικά... Τι να πω είναι επιφοβο όμως..

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μου ρθε μια μικρη αναβαθμιση λογισμικου σημερα το πρωι στη 5.1.1.ξερει κανεις τι υποτιθεται βελτιωσαν?
Link to comment
Share on other sites

Μου ρθε μια μικρη αναβαθμιση λογισμικου σημερα το πρωι στη 5.1.1.ξερει κανεις τι υποτιθεται βελτιωσαν?

Στις πληροφορίες της νέας αναβαθμισεως λέει τι επρόκειτο να βελτιωθεί.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μου ρθε μια μικρη αναβαθμιση λογισμικου σημερα το πρωι στη 5.1.1.ξερει κανεις τι υποτιθεται βελτιωσαν?

 

Σε εμένα δεν ήρθε τίποτα ακόμα....

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Μου ρθε μια μικρη αναβαθμιση λογισμικου σημερα το πρωι στη 5.1.1.ξερει κανεις τι υποτιθεται βελτιωσαν?

Είναι μια μικρή αναβάθμιση νομίζω για κάτι security θέματα που είχαν βγει σε κάποια xperia! Δεν αλλάζει κατι

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια χαρά και καλές γιορτές σε όλους! Θα ήθελα.να γυρίσω σε 4.4.4 κιτκατ για να δω πως είναι γιατί είχα αγοράσει το.κινητό με λολλιποπ? Είναι εύκολος ο τροπος?μπορεί να brickαρω το.τηλέφωνο αν κάνω βλακεία?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παλικάρια, μια ερώτηση μήπως και μπορεί κάποιος να βοηθήσει. Πρόσφατα έπεσε στα χέρια μου ένα Z2 και έχω εντυπωσιαστεί από τις επιδόσεις του, αλλά με στεναχωράει η φωτογραφίες που τραβάει ειδικά βράδυ, με φλάς δείχνουν σαν καμένες. Είναι τόσο δυνατό το φλάς και για αυτό φαίνονται έτσι; Αυτό γίνεται με τις αυτόματες ρυθμίσεις, όταν γυρνάω στο χειροκίνητο και με φλας ξανά η φωτογραφία βγαίνει σαφώς πιο βελτιωμένη. Ένας φίλος μου πρότεινε που έχει το ίδιο να τραβάω ακόμα και σε σκοτάδι χωρίς φλάς, το δοκίμασα αλλά δεν μου άρεσε αυτό που έβγαλα. Και ένα δεύτερο το HDR που είναι για βελτίωση της φωτογραφίας;

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Νεος κάτοχος πλέον με Z2 απο προχθες, ειχα ενδοιασμούς για το σημα 2G-3G ευτυχώς διαψεύστηκα... Αν όχι καλύτερο τουλάχιστον ίσο με τα Lumia.

Τώρα οσο αφορά την μπαταρία, την 1η κ 2η φόρτιση την εκανα απο 12% με φυσικα κλειστή συσκευή... Παρατηρω οτι οσο το εστηνα την ετρωγε γρηγορα... Αλλα στο ιντερνετ με 3G ειναι μια χαρα... Απο σήμερα με τη 2η φορτιση, το ανοιξα απο τις 8 το πρωι, τωρα στις 22:10 εχω 40% με 4 ωρες 3G κ ομιλία 2 ωρες περίπου.

Την επομενη φορτιση να το αφήσω να σβήσει εντελώς?

Link to comment
Share on other sites

Καινούργιο το πήρες? Ποτέ να μην το αφήνεις να σβήνει τελείως. Κάπου στο 15% να το βάζεις
Link to comment
Share on other sites

Καλές γιορτές να έχουμε παιδιά

Καλές σονίστικες γιορτές! Πρέπει επιτελους να το παρω αποφαση να φορεσω custom rom ή ρουτάρισμα! Διοτι στο μικρό τα έχω κάνει όλα!:p

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλές σονίστικες γιορτές! Πρέπει επιτελους να το παρω αποφαση να φορεσω custom rom ή ρουτάρισμα! Διοτι στο μικρό τα έχω κάνει όλα!:p

Εε περνά γιορτές είναι χαχα! Εγώ γυρισα σε kitkat γιατί ήθελα.να την δοκίμασε και είναι άψογη πραγματικα!

Link to comment
Share on other sites

Εε περνά γιορτές είναι χαχα! Εγώ γυρισα σε kitkat γιατί ήθελα.να την δοκίμασε και είναι άψογη πραγματικα!

 

Όχι πισωγυρίσματα!! Αν και η Κιτκατ ειναι η πιο ελαφρυα και καλογραμμενη ρομ ! Στο μικρο μου με τα 512μβ ραμ και 1γκχζ επεξεργαστη ειναι φοβερη εννοειται! Ειχα παει σε λολι αλλα το γυρισα γιατι το βαραινε ! Που να δεις τι τροποποιησεις στην λειτουργια των συχνοτητων του επεξεργαστη κανω! Και τη φιλοσοφια επιλέγω κάθε φορα!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Όχι πισωγυρίσματα!! Αν και η Κιτκατ ειναι η πιο ελαφρυα και καλογραμμενη ρομ ! Στο μικρο μου με τα 512μβ ραμ και 1γκχζ επεξεργαστη ειναι φοβερη εννοειται! Ειχα παει σε λολι αλλα το γυρισα γιατι το βαραινε ! Που να δεις τι τροποποιησεις στην λειτουργια των συχνοτητων του επεξεργαστη κανω! Και τη φιλοσοφια επιλέγω κάθε φορα!

 

Δεν αξιζει πιστευω να βαλεις κατι αλλο εκτος απο roms που να βασιζονται σε στην rom του z2 λογο οτι χανεις την καμερα πρωτα απ'ολα και μετα θεωρω αρκετα καλη την rom του z2 απλα ειναι λιγο φορτωμενη αλλα μην ξεχνας ποσο δυνατο κινητο ειναι ετσι και αλλιως, εχω βαλει τωρα existenz ρομ και δεν εχω κανενα παραπονο ειναι αρκετα καθαρη και με ωραια εξτρα

Huawei Ideos x5 > Samsung ativ s > Iphone 4 > Nexus 4 > Huawei p8 lite > Xperia z2
Link to comment
Share on other sites

Όχι πισωγυρίσματα!! Αν και η Κιτκατ ειναι η πιο ελαφρυα και καλογραμμενη ρομ ! Στο μικρο μου με τα 512μβ ραμ και 1γκχζ επεξεργαστη ειναι φοβερη εννοειται! Ειχα παει σε λολι αλλα το γυρισα γιατι το βαραινε ! Που να δεις τι τροποποιησεις στην λειτουργια των συχνοτητων του επεξεργαστη κανω! Και τη φιλοσοφια επιλέγω κάθε φορα!

Το έκανα γγια δοκιμή ρε φιλέ! Θα περιμένω τωρα μια και καλή marshmellow :D

Link to comment
Share on other sites

Δεν αξιζει πιστευω να βαλεις κατι αλλο εκτος απο roms που να βασιζονται σε στην rom του z2 λογο οτι χανεις την καμερα πρωτα απ'ολα και μετα θεωρω αρκετα καλη την rom του z2 απλα ειναι λιγο φορτωμενη αλλα μην ξεχνας ποσο δυνατο κινητο ειναι ετσι και αλλιως, εχω βαλει τωρα existenz ρομ και δεν εχω κανενα παραπονο ειναι αρκετα καθαρη και με ωραια εξτρα

Επειδή το είχα ξανα ρωτήσει το θέμα δλδ με τη κάμερα του z2 όσο αφορά τις custom Rom συνεπώς και τον ξεκλείδωτο BT εσύ τώρα δλδ που έχεις custom Rom έχεις θέμα με την κάμερα ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν αξιζει πιστευω να βαλεις κατι αλλο εκτος απο roms που να βασιζονται σε στην rom του z2 λογο οτι χανεις την καμερα πρωτα απ'ολα και μετα θεωρω αρκετα καλη την rom του z2 απλα ειναι λιγο φορτωμενη αλλα μην ξεχνας ποσο δυνατο κινητο ειναι ετσι και αλλιως, εχω βαλει τωρα existenz ρομ και δεν εχω κανενα παραπονο ειναι αρκετα καθαρη και με ωραια εξτρα

Δεν το σκεφτομαι ακομα για καστομιες σε αυτο το κινητο μιας και αυτο που λες ειναι υπερπληρες .. αλλα για αλλαγη θελω να το κανω.. εξαλλου μπορω να σωσω τα DRM keys και να μην εχω θεμα με την καμερα.. ετσι δεν ειναι; Δηλαδη η existenz ειναι με κλειδωμενο bootloader;

Το έκανα γγια δοκιμή ρε φιλέ! Θα περιμένω τωρα μια και καλή marshmellow :D

Αντε με το καλο να μας ερθει!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το είχα ξανα ρωτήσει το θέμα δλδ με τη κάμερα του z2 όσο αφορά τις custom Rom συνεπώς και τον ξεκλείδωτο BT εσύ τώρα δλδ που έχεις custom Rom έχεις θέμα με την κάμερα ?

 

Εγω δεν εχω ξεκλειδωτω bootloader

 

Δεν το σκεφτομαι ακομα για καστομιες σε αυτο το κινητο μιας και αυτο που λες ειναι υπερπληρες .. αλλα για αλλαγη θελω να το κανω.. εξαλλου μπορω να σωσω τα DRM keys και να μην εχω θεμα με την καμερα.. ετσι δεν ειναι; Δηλαδη η existenz ειναι με κλειδωμενο bootloader;

 

Αντε με το καλο να μας ερθει!

Ναι ειναι με κλειδωμενο οποτε δεν χρειαζετε να σωσω κατι

Huawei Ideos x5 > Samsung ativ s > Iphone 4 > Nexus 4 > Huawei p8 lite > Xperia z2
Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι με κλειδωμενο οποτε δεν χρειαζετε να σωσω κατι

Να σου πω αν μου εστελνες κανα λινκ καποια στιγμη θα σε ημουν ευγνωμων. Αν βεβαια εχει ειπωθει σε προηγ σελιδες τοτε οκ.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν εχω ξεκλειδωτω bootloader

 

 

Ναι ειναι με κλειδωμενο οποτε δεν χρειαζετε να σωσω κατι

Δηλαδή είναι custom Rom με τον kernel της Sony? ...ή έχεις φλασάρει άλλον kernel?

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί πέρασα την 1.264

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω αν μου εστελνες κανα λινκ καποια στιγμη θα σε ημουν ευγνωμων. Αν βεβαια εχει ειπωθει σε προηγ σελιδες τοτε οκ.

 

Οριστε η ρομ

 

Δηλαδή είναι custom Rom με τον kernel της Sony? ...ή έχεις φλασάρει άλλον kernel?

 

Με τον κερνελ της σονυ ειναι δεν εχει και καμια τρελη διαφορα απλα εχεις την εμφανηση του z5 και ποιο καθαρο λογισμικο γιατι εχει σβησει ολα τα αχρηστα app

Huawei Ideos x5 > Samsung ativ s > Iphone 4 > Nexus 4 > Huawei p8 lite > Xperia z2
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...