Jump to content

Sony Xperia Z2


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Μετά την αναβάθμιση στη .291 μου ρουφάει την μπαταρία σε χρόνο dt, σε αναμονή μετά από λίγες ώρες έχει χάσει τη μισή μπαταρία, στη χρήση αφήστε τα. Μόνο δικό μου είναι το πρόβλημα ή το έχετε παρατηρήσει και άλλοι;

Έννοείται έχω ρυθμίσει Stamina, απενεργοποίησα εφαρμογές που έτρεχαν στο backround κλπ. Αν γνωρίζετε κάποια συγκεκριμένη ενέργεια για να βελτιωθεί, πολύ θα με βοηθούσε.

 

το ίδιο θέμα είχα και εγώ αλλά ανακάλυψα ότι ήταν το Antutu που μου την έκανε. Τσέκαρε μήπως κάποια εφαρμογή στην κάνει, μετά τις αναβαθμίσεις μπορεί κάποιες εφαρμογές να έχουν κάποιο bug.

Link to comment
Share on other sites

το ίδιο θέμα είχα και εγώ αλλά ανακάλυψα ότι ήταν το Antutu που μου την έκανε. Τσέκαρε μήπως κάποια εφαρμογή στην κάνει, μετά τις αναβαθμίσεις μπορεί κάποιες εφαρμογές να έχουν κάποιο bug.

 

Το ξήλωσα και θα το παρακολουθήσω. Σε ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,ειμε νεος στο φορουμ.παρακαλω για βοηθεια

αγορασα απο αλιεξπρες το Ζ2 ,πρωτα ηρθε με προβληματα οθονη μικροφωνο δε δουλεβαν,

το εστειλα πισω,το φιταξαν,

πριν ευδομαδα το πηρα στα χερια μου, μπροστινη καμερα δε βγαζει φωτο,ο ηχος οταν χτυπαει χαμηλωνει σιγα σιγα,αρκετες εφαρμογες ε δουλεβουν,και δε κανει update,ειναι με το παλιο android 4.4.4,υπερθεμενετε και πολυ,{λογικο για το ζ2}

ταλεπορουμε 2.5 μηνες,φτιαχνετε αυτο?

ααα χω την τυχη να ειμε γαλλια και εδω δε χαμπαριαζουν πολλα απο ΣΟΝΝΥ,ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,ειμε νεος στο φορουμ.παρακαλω για βοηθεια

αγορασα απο αλιεξπρες το Ζ2 ,πρωτα ηρθε με προβληματα οθονη μικροφωνο δε δουλεβαν,

το εστειλα πισω,το φιταξαν,

πριν ευδομαδα το πηρα στα χερια μου, μπροστινη καμερα δε βγαζει φωτο,ο ηχος οταν χτυπαει χαμηλωνει σιγα σιγα,αρκετες εφαρμογες ε δουλεβουν,και δε κανει update,ειναι με το παλιο android 4.4.4,υπερθεμενετε και πολυ,{λογικο για το ζ2}

ταλεπορουμε 2.5 μηνες,φτιαχνετε αυτο?

ααα χω την τυχη να ειμε γαλλια και εδω δε χαμπαριαζουν πολλα απο ΣΟΝΝΥ,ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Το συνδεσες με υπολογιστη για να κανεις update?

 

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το συνδεσες με υπολογιστη για να κανεις update?

 

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

μακαρι να ηξερα,παιζει απο εκει να ειναι τα προβληματα,επειδη δε κανει update?

οκ το πηγα σε εναν και μου λεει δε ειναι original απο aliexpres,ok δεκτω, και τι σημαινει αυτο δε φτιαχνεται?

ευχαρηστω φιλε

Link to comment
Share on other sites

μακαρι να ηξερα,παιζει απο εκει να ειναι τα προβληματα,επειδη δε κανει update?

οκ το πηγα σε εναν και μου λεει δε ειναι original απο aliexpres,ok δεκτω, και τι σημαινει αυτο δε φτιαχνεται?

ευχαρηστω φιλε

Μπες google και κατεβασε sony companion! Συνδεσε το κινητο με τον υπολογιστή και κανε ετσι την αναβάθμιση

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα δεν έχει καμία ενημέρωση για την 23.5.A.1.291 έκδοση, ούτε μέσω τηλεφώνου, αλλά ούτε και μέσω του Xperia Companion. Ρε παιδιά προσπαθώ να περάσω κάποιες εφαρμογές στην SD κάρτα και μου λέει πάλι ότι δεν μπορώ γιατί η κάρτα είναι γεμάτη, κανείς με το ίδιο πρόβλημα;
Νίκας - Μανίκας - Λιας - Καραμπαλίκας - Γενικολλιάς - Βουρδουμπάς - Κεντρικόπουλος και μπροστά μόνος του ο Νίκωνας :p
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα δεν έχει καμία ενημέρωση για την 23.5.A.1.291 έκδοση, ούτε μέσω τηλεφώνου, αλλά ούτε και μέσω του Xperia Companion. Ρε παιδιά προσπαθώ να περάσω κάποιες εφαρμογές στην SD κάρτα και μου λέει πάλι ότι δεν μπορώ γιατί η κάρτα είναι γεμάτη, κανείς με το ίδιο πρόβλημα;

Νομιζω Δεν γινεται να περαστούν ολες φιλε μου! Οσες σου βγαζει να τις περασεις περνα τες!

 

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω Δεν γινεται να περαστούν ολες φιλε μου! Οσες σου βγαζει να τις περασεις περνα τες!

 

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καμία δεν περνάει φίλε μου, σε όλες μου το βγάζει αυτό.

Νίκας - Μανίκας - Λιας - Καραμπαλίκας - Γενικολλιάς - Βουρδουμπάς - Κεντρικόπουλος και μπροστά μόνος του ο Νίκωνας :p
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γυρισα σε 5.1.1 και καταλαβα ποσο τραγικο ηταν το update της σονυ σε marshmello στον τομεα της μπαταριας! Οποιος ειναι δυσάρεστημενος απο τη μπαταρια σε 6.0,χωρις σκεψη καρφι σε 5.1.1 ξανα

 

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου πει καποιος φιλος αν υπαρχει η δυνατοτητα στην MM (575) να ελεγξει σε πραγματικο χρονο τη τρεχει στη RAM ? Το μονο που βλεπω ειναι η χρηση στο μικροτερο διαστημα 3 ωρων. Ειναι δυνατον να μη μπορω να δω τη τρεχει στη RAM ??..εκτος αν δεν το βλεπω εγω...

Κι οπως ειπε κι ο φιλος απο πανω μαλλον κι εγω τη βλεπω για επιστροφη σε 5.1 η οποια ειναι εξισου γρηγορη και βεβαια πολυ πολυ stable !!

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου πει καποιος φιλος αν υπαρχει η δυνατοτητα στην MM (575) να ελεγξει σε πραγματικο χρονο τη τρεχει στη RAM ? Το μονο που βλεπω ειναι η χρηση στο μικροτερο διαστημα 3 ωρων. Ειναι δυνατον να μη μπορω να δω τη τρεχει στη RAM ??..εκτος αν δεν το βλεπω εγω...

Κι οπως ειπε κι ο φιλος απο πανω μαλλον κι εγω τη βλεπω για επιστροφη σε 5.1 η οποια ειναι εξισου γρηγορη και βεβαια πολυ πολυ stable !!

Δεν ξέρω αν μπορείς με εξωτερικό πρόγραμμα απ το market, απ τις ρυθμίσεις πάντως δεν μπορείς στην 6, είναι λίγο σπαστικό αυτό.

Απλά με την μπαταρία που αναφέρει ο φίλος παραπάνω μου φαίνεται ότι με την 6 είναι ελαφρώς καλύτερη

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν μπορείς με εξωτερικό πρόγραμμα απ το market, απ τις ρυθμίσεις πάντως δεν μπορείς στην 6, είναι λίγο σπαστικό αυτό.

Απλά με την μπαταρία που αναφέρει ο φίλος παραπάνω μου φαίνεται ότι με την 6 είναι ελαφρώς καλύτερη

Εννοεις με την 575 ή 23.5.A.1.291 ?

Link to comment
Share on other sites

Εννοεις με την 575 ή 23.5.A.1.291 ?

Η 575 λέω αλλά εγώ έχω Ζ3 δεν ξέρω αν έχει διαφορά με το Ζ2

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα μικρό θέμα. Θέλω να περάσω τον ήχο του ραδιοφώνου σε Bluetooth ακουστικά, αλλά δεν υπάρχει πια αυτή η επιλογή. Όταν βάζω τα ενσύρματα για να ξεκινήσει, μου δίνει επιλογές για ηχείο ή ακουστικά, και όχι για τα Bluetooth όπως με την προηγούμενη.

 

Καμία ιδέα;;;

Link to comment
Share on other sites

Aν βάλεις ακουστικά δεν σημαίνει ότι εκ των πραγμάτων θα βγαίνει ο ήχος από αυτά; Πώς μπορεί να δίνει τον ήχο και στα ακουστικά που θα είναι συνδεδεμένα και στο BT; Εκτός και αν κατάλαβα κάτι λάθος.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να το υποστηρίζει και το bt ακουστικό. Όπως πχ το plantronics m70, είναι bt ακουστικό, και περνάει όλους τούς ήχους εκεί, όταν είναι συνδεδεμένο χωρίς να κάνω κάτι. Περνά φωνή απο gps, viber, radio ( εφαρμογή, όχι stock,) κτλ

Το stock ράδιο θέλει hand free, γιατί το βλέπει και σαν κεραία, άρα εαν προσπαθείς,να ακούσεις απο το stock ράδιο, δεν θα παίξει.

Edited by bpapad81
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα να σας ρωτησω ειχαα καρτοκινητο και εβαλα συνδεση που εχει και ιντερνετ 2 αποριες εχω α τα δεδομενα κινητης ξοδευουν μπαταρια πολυ να το εχω συνεχεια ανοιχτο η να το ανοιγοκλεινω , και 2 αν το εχω ανοιχτο και εχω και wifi ταυτοχρονα ξοδευει μπαταρια η μονο οταν εισαι on line μεσω δεδομενων ? για να μην το ανοιγοκλεινω συνεχεια ρωταω ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

Στην προηγούμενη έκδοση χρησιμοποιούσε κανονικά τα ενσύρματα ακουστικά για κεραία, και σου έδινε επιλογή να παίξεις τον ήχο στο εξωτερικό ηχείο, στα ενσύρματα ακουστικά ή στα bluetooth. Τωρα το κάνει μόνο για τα δύο πρώτα. Πίκρα.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει λογος που τα ελληνικα z2 unbranded δεν έχουν παρει την τελευταία αναβάθμιση εδω και 1.5 μηνα που έχει βγει;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Υπάρχει λογος που τα ελληνικα z2 unbranded δεν έχουν παρει την τελευταία αναβάθμιση εδω και 1.5 μηνα που έχει βγει;

Γιατι να υπάρχει.λογος?απλα.καθυστερησε το update

 

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατι να υπάρχει.λογος?απλα.καθυστερησε το update

 

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

αυτο εννοω με σαρκαστικο τροπο. Εχει βγει γερμανια πχ εδω και σχεδον 2 μηνες και ακριβως το ιδιο πραγμα δε το εχουν δωσει ακομα σε εμας..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...