Jump to content

Sony Xperia Z2


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2834142

Νομίζω ένα καλό εργαλείο για διάφορες stock rom, για πολλά, δηλαδή για όλα τα xperia..., όλα τα sony

Edited by bpapad81
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

φιλε Leonid111 το εχουμε πει ξανα πει δες μια σελιδα πισω με την φοτο θηκη και βαση

1.Sony Style Cover Stand SCR10

2.dk36

αυτα τα δυο ειναι μια χαρα και ναι φωτιζει με την θηκη χωρις να το βγαλεις

 

sp vs z2

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=5364&idPhone2=6144

sp vs z

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=5204&idPhone2=5364

το δικο μου δλδ και τα συμπερασματα δικα σου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

μετά από ατύχημα, έχει ραγίσει όλη η οθόνη του κινητού μου Sony Xperia Z2. Tα χρώματα είναι απείραχτα, η εικόνα μια χαρά, μόνο δε λειτουργεί η οθόνη αφής. Φαντάζομαι ότι έχει καταστραφεί το digitizer και όχι η lcd οθόνη.

Στη Sony (αντιπροσωπεία) με ενημέρωσαν ότι το digitizer αντικαθίσταται μόνο πακέτο με την lcd οθόνη και όχι μόνο του σε μια εξωφρενική τιμή. Επίσης μου είπαν ότι εάν κάποιος ιδιώτης αντικαταστήσει μόνος του το digitizer μόνο (κάτι που βρίσκω στο ebay με 40€), δε θα πετύχει την αδιαβροχοποίηση του Ζ2.

Μπορεί κάποιος να μου δώσει τα φώτα του;;;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΧΩ ΤΟ SONY XPERIA Z2 μολις 2 μερες εβαλα την καρτα μημης που ειχα στο αλλο κινητο μου.. ηταν γεματο φωτο αλλα δεν μου εμφανιζει τιποτα πρεπει να κανω κατι ..βλεπει οτι υπαρχει καρτα μημης αλλα δεν μου δειχνει τα περιεχομενα αν μπορει καπιοιος να με βοηθησει.

ευχαριστω παρα πολυ

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΧΩ ΤΟ SONY XPERIA Z2 μολις 2 μερες εβαλα την καρτα μημης που ειχα στο αλλο κινητο μου.. ηταν γεματο φωτο αλλα δεν μου εμφανιζει τιποτα πρεπει να κανω κατι ..βλεπει οτι υπαρχει καρτα μημης αλλα δεν μου δειχνει τα περιεχομενα αν μπορει καπιοιος να με βοηθησει.

ευχαριστω παρα πολυ

Βγάλε τη κάρτα. Σώσε όλα σου τα αρχεία στο σκληρό του PC σου. Βάλε πάλι τη κάρτα στο κινητό και κάνε τη φορμάτ από εκεί. Μετά πέρασε πάλι μερικά από τα αρχεία που έχεις σώσει στο σκληρό να δεις αν στα διαβάζει. Αν ναι , βάλε και τα υπόλοιπα, αν όχι μάλλον πρέπει να πάρεις άλλη κάρτα, ίσως με το βγάλε βάλε τα έπαιξε. Το είχα πάθει μια φορά.

Link to comment
Share on other sites

εχω καποια προβληματα με της κλησεις δεν ακουω τοσο δυνατα οπως πριν τον συνομιλητη και μερικες φορες δεν ακουω καθαρες της λεξεις,επισης ουτε στο βιντεο εχω δυνατο ηχο και οταν με καλουν ο ηχος ακουγεται μονο απο το κατω ηχειο.σας εχει τυχει κατι τετοιο? ειστε ικανοποιημενη απο την ποιοτητα κλησεων??????
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

μετά από ατύχημα, έχει ραγίσει όλη η οθόνη του κινητού μου Sony Xperia Z2. Tα χρώματα είναι απείραχτα, η εικόνα μια χαρά, μόνο δε λειτουργεί η οθόνη αφής. Φαντάζομαι ότι έχει καταστραφεί το digitizer και όχι η lcd οθόνη.

Στη Sony (αντιπροσωπεία) με ενημέρωσαν ότι το digitizer αντικαθίσταται μόνο πακέτο με την lcd οθόνη και όχι μόνο του σε μια εξωφρενική τιμή. Επίσης μου είπαν ότι εάν κάποιος ιδιώτης αντικαταστήσει μόνος του το digitizer μόνο (κάτι που βρίσκω στο ebay με 40€), δε θα πετύχει την αδιαβροχοποίηση του Ζ2.

Μπορεί κάποιος να μου δώσει τα φώτα του;;;

Ευχαριστώ!

Δυστυχώς η μόνη λύση ειναι να ψάξεις εκτός αντιπροσωπείας ενα κατάστημα που ασχολείται με επισκευές κινητών και στην χειρότερη να μην δουλεύει η αδιάβροχοποίηση γλυτωνοντας βέβαια μεγαλύτερα έξοδα,αλλα με πλήρη λειτουργική συσκευη.

Εφόσον ειναι μονο 40 ευρω εγω θα το έκανα εφόσον δεν θέλω η μπορώ να δώσω τα υπερβολικά που ζητάει η Sony.

 

Το θέμα όμως ειναι αν χρειαστείς service επίσημα πολύ πιθανό να μην σε εξυπηρετήσουν εφόσον εχει γίνει επέμβαση απο μη εξουσιοδοτημένο service της αντιπροσωπείας και παλι σε τρίτους να τρέχεις.

 

Παθών και εγω ακριβώς πριν 1 χρόνο και επειδη ήξερα οτι αν το πήγαινα service θα μου ζητούσαν τα κερατά τους(είχα πέρα απο σπάσιμο οθόνης,που λειτουργούσε κανονικά όμως και ράγισμα ελαφρύ ακριβώς στη μέση πιςω πλάτη της συσκευής με καταστραμενη sim υποδοχή) και ετςι αποφάσισα να σκοτώσω την συσκευη μου(Xperia ZL) και απο το να δώσω λεφτά για επισκευή,αγοράςα καινούργια(την ίδια συσκευη) που πλέον είχε πέσει 170-180 απο την αρχική τιμη που το πήρα.

 

Σήμερα το z2 καινούργιο ειναι 380 ευρω.

Ειναι η κακιά στιγμή που αν σου κάτσει το πληρώνεις είτε ετςι είτε αλλιώς.

Εσυ αποφασίζεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εχω καποια προβληματα με της κλησεις δεν ακουω τοσο δυνατα οπως πριν τον συνομιλητη και μερικες φορες δεν ακουω καθαρες της λεξεις,επισης ουτε στο βιντεο εχω δυνατο ηχο και οταν με καλουν ο ηχος ακουγεται μονο απο το κατω ηχειο.σας εχει τυχει κατι τετοιο? ειστε ικανοποιημενη απο την ποιοτητα κλησεων??????

Φυσιολογικό ειναι σε κλήσεις να ακούγεται απο το κάτω ηχείο.

Ετςι ήταν απο την αρχή,παρ ολα αυτά ικανοποιητική ειναι η ένταση του(ποτε δεν ειχα χάσει κλήση παρά μονο σε χώρο με πολύ μουσική και έβαζα MP3 κομμάτι αρκετά δυνατό ετςι ώστε και ελέφαντα να ξυπνα:lol:)

Πάντως υπάρχει στο xda mod να ακούγεται και απο το πάνω ηχείο ταυτόχρονα αλλα μαλλον θέλει root.

 

Στις κλήσεις με το κινητο στο αυτί ήταν crystal clear όσες λίγες φορές μίλησα χωρίς να κάνω χρήση του bt hands free μου όπου και εκει άψογα ήταν η ποιότητα ομιλίας)

 

Δες λίγο στις ρυθμίσεις του ηχου μήπως κάτι θέλει να τικαρεις η να αφαιρέσεις το τικαρισμα αντίστοιχα και βλέπεις αντίστοιχα ποιος ειναι η πιο ιδανική ρύθμιση.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

(Άσπρο Ζ2) Η λεπτή άσπρη λωρίδα μεταξύ οθόνης και metal frame φθείρεται/κιτρινίζει με τη πάροδο του χρόνου;
Link to comment
Share on other sites

εισαι πολυ τυχερος μολις βρηκα ενα μαγαζι που λεει οτι ειναι επισημο service xperia z και μπορεις να παρεις τηλ να ρωτισεις
Link to comment
Share on other sites

και εγω που περιμενω να παρω το Ζ2 τωρα εδω θα μου πειτε τον ιανουαριο θα βγει το Ζ4 και μεχρι τον σεπτέμβριο Ζ5 τι να λεμε τωρα

οποιος θελει μπορει να τσεκαρει και εδω για service σε sony xperia και να μας πει http://www.vrisko.gr/advdetails/4213576k0b4k4h6b_hbc6kbc_e5h2j_0

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. εχω ενα προβλημα και θελω τη βοηθεια σας. Σημερα αγορασα το Ζ2 και το φορτιζω, το ανοιγω και μου βγαζει ενα μυνημα power off και η οθονη μενει παντα ανοιχτη δεν κλεινει απο μονη της. μονο αν το κλειδωσω εγω σβηνει. Επισης το μυνημα αυτο καλυπτει ολη τηνοθονη και βλεπεις μονο την επιλογη για πισω κια το home. αν πατησω πισω θα με βαλει στην οθονη του τηλεφωνου αλλα θα συνεχισει να υπαρχει στις ειδοποιησεις και ο μονος τροπος να φυγει ειναι να τερματισεις την εφαρμογη η οποια ειναι εφαρμογη συστηματος. Η οθονη παραμενει ανοιχτη και δεν σβηνει αυτοματα εκτος αν κλειδωσω το τηλεφωνο. Τα φωρα σας σας παρακαλω!!! Ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

sodissey πρωτα καλοριζικο το z2 σου και δευτερον απο ποιο μαγαζι το πηρες? κλεισε το κινητο και βαλτο με το καλωδιο στο Sony PC Companion και ξανα περνα το λογισμικο αν δεν δουλεψει και μετα την clear install εγκατασταση τοτε στιλω στο doa 7 ημερων μην καθεσαι
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η μόνη λύση ειναι να ψάξεις εκτός αντιπροσωπείας ενα κατάστημα που ασχολείται με επισκευές κινητών και στην χειρότερη να μην δουλεύει η αδιάβροχοποίηση γλυτωνοντας βέβαια μεγαλύτερα έξοδα,αλλα με πλήρη λειτουργική συσκευη.

Εφόσον ειναι μονο 40 ευρω εγω θα το έκανα εφόσον δεν θέλω η μπορώ να δώσω τα υπερβολικά που ζητάει η Sony.

 

Το θέμα όμως ειναι αν χρειαστείς service επίσημα πολύ πιθανό να μην σε εξυπηρετήσουν εφόσον εχει γίνει επέμβαση απο μη εξουσιοδοτημένο service της αντιπροσωπείας και παλι σε τρίτους να τρέχεις.

 

Παθών και εγω ακριβώς πριν 1 χρόνο και επειδη ήξερα οτι αν το πήγαινα service θα μου ζητούσαν τα κερατά τους(είχα πέρα απο σπάσιμο οθόνης,που λειτουργούσε κανονικά όμως και ράγισμα ελαφρύ ακριβώς στη μέση πιςω πλάτη της συσκευής με καταστραμενη sim υποδοχή) και ετςι αποφάσισα να σκοτώσω την συσκευη μου(Xperia ZL) και απο το να δώσω λεφτά για επισκευή,αγοράςα καινούργια(την ίδια συσκευη) που πλέον είχε πέσει 170-180 απο την αρχική τιμη που το πήρα.

 

Σήμερα το z2 καινούργιο ειναι 380 ευρω.

Ειναι η κακιά στιγμή που αν σου κάτσει το πληρώνεις είτε ετςι είτε αλλιώς.

Εσυ αποφασίζεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φυσιολογικό ειναι σε κλήσεις να ακούγεται απο το κάτω ηχείο.

Ετςι ήταν απο την αρχή,παρ ολα αυτά ικανοποιητική ειναι η ένταση του(ποτε δεν ειχα χάσει κλήση παρά μονο σε χώρο με πολύ μουσική και έβαζα MP3 κομμάτι αρκετά δυνατό ετςι ώστε και ελέφαντα να ξυπνα:lol:)

Πάντως υπάρχει στο xda mod να ακούγεται και απο το πάνω ηχείο ταυτόχρονα αλλα μαλλον θέλει root.

 

Στις κλήσεις με το κινητο στο αυτί ήταν crystal clear όσες λίγες φορές μίλησα χωρίς να κάνω χρήση του bt hands free μου όπου και εκει άψογα ήταν η ποιότητα ομιλίας)

 

Δες λίγο στις ρυθμίσεις του ηχου μήπως κάτι θέλει να τικαρεις η να αφαιρέσεις το τικαρισμα αντίστοιχα και βλέπεις αντίστοιχα ποιος ειναι η πιο ιδανική ρύθμιση.

Σ'ευχαριστώ φίλε μου.. για τους λόγους που παραθέτεις ακριβώς το πήγα στη Sony το Σάββατο.. Είναι ενός μήνα κινητό, λόγω πολύ καλής επιδότησης είχα πληρώσει μόνο 100€ για το Ζ2.. Απλά για μελλοντικό after sale service και για να πετύχω και την αδιαβροχοποίηση το άφησα στην αντιπροσωπεία με 220€ (αλλαγή digitizer και lcd πακέτο)..

Στην Πάτρα όπου μένω δεν το αναλάμβανε κανείς ιδιώτης (πήγα σε 4, δεν βρήκα άλλους).

Ας ελπίσουμε στο μέλλον να αποφύγουμε ξανά ατυχήματα... και η ειρωνεία είναι ότι ήταν σε θήκη η οποία στον αέρα άνοιξε και άφησε το κινητό εκτεθιμένο....

Link to comment
Share on other sites

Εχω αρχισει και ψηνομαι ασχημα για το Ζ2...πλεον πεφτει σαν βαριδιο η τιμη του και βλεπω οτι εχει ολα τα φοντα να κοντραρετε ασχημα και το 2015. πηγε κανεις αθηνα σε μαγαζι να μας πει που θα βρουμε νεες παρτιδες ή που το πουλανε με τα ακουστικα τα καλα?
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

sodissey πρωτα καλοριζικο το z2 σου και δευτερον απο ποιο μαγαζι το πηρες? κλεισε το κινητο και βαλτο με το καλωδιο στο Sony PC Companion και ξανα περνα το λογισμικο αν δεν δουλεψει και μετα την clear install εγκατασταση τοτε στιλω στο doa 7 ημερων μην καθεσαι

 

Καλημέρα. Το κινητό το πήρα από το kaizershop.gr. κάνω τώρα clear install και βλέπουμε τι θα γίνει. έχει το kaizershop.gr DOA 7 ημερών;

Link to comment
Share on other sites

Εχω αρχισει και ψηνομαι ασχημα για το Ζ2...πλεον πεφτει σαν βαριδιο η τιμη του και βλεπω οτι εχει ολα τα φοντα να κοντραρετε ασχημα και το 2015. πηγε κανεις αθηνα σε μαγαζι να μας πει που θα βρουμε νεες παρτιδες ή που το πουλανε με τα ακουστικα τα καλα?

Την παρτίδα παραγωγής εγω γνωρίζω οτι μπορείς να την εξακριβώσεις μόνο άμα έχεις άνοιξη την κούτα,βγάλεις το κινητό και βάλεις την sim στο συρτάρακι του που εκει αναγράφει 1416 η 1422 που σημαίνει αντίστοιχα 16η η 22η εβδομάδα του 2014 η αλλο αντίστοιχης μορφής.

 

Αλλα παιδιά ανέφεραν οτι μπορείς και απο το IMEI που εγω προσωπικά δεν το γνωρίζω.

Όσον αφορά τα καλά ακουστικά συνήθως εχει αυτοκόλλητο πάνω στο κουτί που το διακρίνεις με την μια αν εχει η όχι.

Σε εμένα είχε το αυτοκόλλητο και είχε μέσα κανονικά.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

ωραια, απο που το πηρες μαν? επισης κατι τρελα με σπασμενα τζαμια μπρος πισω δεν εχει ακουστει τπτ εδω ετσι?
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

ωραια, απο που το πηρες μαν? επισης κατι τρελα με σπασμενα τζαμια μπρος πισω δεν εχει ακουστει τπτ εδω ετσι?

Εγω φίλε μου το πήρα απ έξω-Γερμανία- πηγαίνε κατευθείαν στο κατάστημα όπου θες να το αγοράσεις η ρωτα τους τηλεφωνικά αν εχει τα ποιοτικά ακουστικά η όχι.

Δεν εχει τέτοια πράγματα στο z2.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

πως δεν εχει, μαλλον δεν εχεις περασει μια βολτα απο το xperia care...παντψς να παω απο κοντα να δω δυσκολο ειμαι 500χλμ βορεια των σκρουτζομαγαζων :P
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

πως δεν εχει, μαλλον δεν εχεις περασει μια βολτα απο το xperia care...παντψς να παω απο κοντα να δω δυσκολο ειμαι 500χλμ βορεια των σκρουτζομαγαζων :P

Σε εμάς δεν εχει αναφερθεί εδώ στο νημα(εκτός ατυχημάτων)

Άρα τηλεφωνικός η με email να ρωτήσεις για τα ακουστικά.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

sodissey πρωτα καλοριζικο το z2 σου και δευτερον απο ποιο μαγαζι το πηρες? κλεισε το κινητο και βαλτο με το καλωδιο στο Sony PC Companion και ξανα περνα το λογισμικο αν δεν δουλεψει και μετα την clear install εγκατασταση τοτε στιλω στο doa 7 ημερων μην καθεσαι

 

Λοιπόν πέρασα ξανά την 17.1.2.Α.0.314 αλλά το πρόβλημα συνεχίζει. κάθε φορά που ανοίγω το τηλέφωνο μου βγάζει να επιλέξω γλώσσα και ξαφνικά μου ανοίγει μαύρη καρτέλα και μου πετάει ένα POWER OFF. πατάω το πλήκτρο επιστροφής και επιλέγω γλώσσα και ξεκινάει αλλά στις ειδοποιήσεις υπάρχει μία μόνιμη ειδοποίηση χωρίς περιγραφή παρά μόνο με εικονίδιο και δεν φεύγει από κει παρά μόνο αν μόνο αν μπω σ τις πληροφορίες εφαρμογής και πατήσω αναγκαστική διακοπή. είναι η εφαρμογή com.sonyericsson.startupflags.... έκδοση 2.0. Σίγουρα είναι θέμα λογισμικού. Θα μου το αλλάξουν λέτε?

Που μπορώ να βρω την έκδοση που βγήκε στην αγορά το τηλέφωνο να την περάσω μήπως σταματήσει ετσι?

Υπόψιν το πήρα από kaizershop.gr 378€ και το κουτί λέει εισάγεται από την SONY ΕΛΛΑΣ Α.Ε.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε το οπως ειναι πιςω.

Δεν χρειάζεται να περάσεις την αρχική έκδοση.

Αφού και με την επίσημη αναβάθμιση που έκανες απο το επίσημο οδηγό της Sony και τα ίδια έχεις,λογικά σε ελαττωματική συσκευη έπεσες.

Πρωτη φορα ακούω τέτοιο είδος θέμα σε συσκευη οπως το περιγράφεις.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πρώτη φορά το ακούω. Και ψάχνοντας στο Google βρήκα ελάχιστες αναφορές και καμία λύση..:/

Ίσως αν ρούταρες και το ξήλωνες το service αυτό όπως είναι.. Αλλά δεν ξέρεις τι επίπτωση μπορεί να έχει μετά στη συσκευή.

 

 

Άλεξ (και όποιος άλλος) επειδή δεν νομίζω να κρατηθώ πολύ ακόμα, με νοιάζει πάρα πολύ η μπαταρία του. Στο Ζ1 με 0% φωτεινότητα αλλά αυτόματο και σύνολο 200 εφαρμογές (εκ των οποίων FB, Messenger, Viber και λοιπα που τρέχουν όλη μέρα από πίσω) η μπαταρία του μου βγάζει 4 ώρες οθόνη. Με αρκετό wifi, μέτριο 3G και αρκετούτσικη μουσική. Θα δω σημαντική διαφορά με το Ζ2; Ο κύριος λόγος επιλογής είναι η μπαταρία. Για αυτό απέρριψα και το G3.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πέρασα ξανά την 17.1.2.Α.0.314 αλλά το πρόβλημα συνεχίζει. κάθε φορά που ανοίγω το τηλέφωνο μου βγάζει να επιλέξω γλώσσα και ξαφνικά μου ανοίγει μαύρη καρτέλα και μου πετάει ένα POWER OFF. πατάω το πλήκτρο επιστροφής και επιλέγω γλώσσα και ξεκινάει αλλά στις ειδοποιήσεις υπάρχει μία μόνιμη ειδοποίηση χωρίς περιγραφή παρά μόνο με εικονίδιο και δεν φεύγει από κει παρά μόνο αν μόνο αν μπω σ τις πληροφορίες εφαρμογής και πατήσω αναγκαστική διακοπή. είναι η εφαρμογή com.sonyericsson.startupflags.... έκδοση 2.0. Σίγουρα είναι θέμα λογισμικού. Θα μου το αλλάξουν λέτε?

Που μπορώ να βρω την έκδοση που βγήκε στην αγορά το τηλέφωνο να την περάσω μήπως σταματήσει ετσι?

Υπόψιν το πήρα από kaizershop.gr 378€ και το κουτί λέει εισάγεται από την SONY ΕΛΛΑΣ Α.Ε.

 

έχει αναφερθεί ξανά το θέμα αυτό.

δες εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5607707#post5607707

εγώ το έλυσα με απεγκατάσταση της εφαρμογής (είμαι rooted βέβαια, για να μπορώ να αφαιρώ εφαρμογές συστήματος ;))

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και εγώ πρώτη φορά το ακούω. Και ψάχνοντας στο Google βρήκα ελάχιστες αναφορές και καμία λύση..:/

Ίσως αν ρούταρες και το ξήλωνες το service αυτό όπως είναι.. Αλλά δεν ξέρεις τι επίπτωση μπορεί να έχει μετά στη συσκευή.

 

 

Άλεξ (και όποιος άλλος) επειδή δεν νομίζω να κρατηθώ πολύ ακόμα, με νοιάζει πάρα πολύ η μπαταρία του. Στο Ζ1 με 0% φωτεινότητα αλλά αυτόματο και σύνολο 200 εφαρμογές (εκ των οποίων FB, Messenger, Viber και λοιπα που τρέχουν όλη μέρα από πίσω) η μπαταρία του μου βγάζει 4 ώρες οθόνη. Με αρκετό wifi, μέτριο 3G και αρκετούτσικη μουσική. Θα δω σημαντική διαφορά με το Ζ2; Ο κύριος λόγος επιλογής είναι η μπαταρία. Για αυτό απέρριψα και το G3.

 

δεν είχα το z1 για να στο συγκρίνω με αυτό, αλλά είχα το z.

με ίδια ακριβώς χρήση, το z ήθελε φόρτιση κάθε 18 ώρες, ενώ το z2 κάθε 60.

το z δεν μου έβγαζε ολόκληρη μέρα, ενώ το z2 μου βγάζει πάνω από 2μιση μέρες.

 

και μάλιστα με το z2 χρησιμοποιώ στις μετακινήσεις μου το 4g, ενώ με το z δεν χρησιμοποιούσα, γιατί δεν είχα πολλά MB στο πρόγραμμα μου...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ αδερφέ. Τα λέγαμε και στο νήμα του Ζ. :)

Άρα είσαι πλήρως ικανοποιημένος από την μπαταρία..:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...