Jump to content

Sony Xperia Z2


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιρνει νερά μεσα! δεν ειναι αδιαβροχο! παιρνει νερο από τη μαγνητικη φορτιση

Το πήγα σημερα στην Arvato teleservice και μου ειπαν αν ειχε παρει νερο από τα πορτακια θα ειχαν κοκκινισει οι επαφες, αλλα ευτυχώς ειναι καλές, οπότε εν αναμονη

 

Αφου εμπλεξες με την Αρβατο,μαλλον θα περιμενεις πολυ... Ελπιζω να εχεις καβατζα 2ο κινητο...:whistle:

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

παιρνει νερά μεσα! δεν ειναι αδιαβροχο! παιρνει νερο από τη μαγνητικη φορτιση

Το πήγα σημερα στην Arvato teleservice και μου ειπαν αν ειχε παρει νερο από τα πορτακια θα ειχαν κοκκινισει οι επαφες, αλλα ευτυχώς ειναι καλές, οπότε εν αναμονη

 

τι ειναι αυτα τωρα??ειναι η δεν ειναι αδιαβροχο??? γιατι σκοπευα να το πλυνω και εγω, το εχει βαλει αλλος φιλος στο νερο?ενας λογος που το πηρα ηταν αυτος

Link to comment
Share on other sites

Αδιάβροχο είναι το κινητό. Υπάρχει όμως η πιθανότητα, θέλω να πιστεύω πολύ μικρή, να είναι ελαττωματική η συσκευή και να μπάσει νερό.

Καλό είναι όποιος θέλει να πλύνει το τηλέφωνο να το κάνει βάζοντας το μέσα στο νερό. Κι όχι κάτω από τρεχουμενο νερό βρύσης. Το ίδιο ισχύει και για τις αδιαβροχες φωτογραφικές μηχανές, όταν θέλουμε να τις καθαρισουμε από πχ το θαλασσινό νερό.

Φυσικά και η συσκευή του φίλου πιο πάνω είναι ελαττωματική και δεν δικαιολογείται να μπάσει νερό έτσι εύκολα. Απλώς παρέθεσα μία συμβουλή που μπορεί να φανεί χρήσιμη. Εξάλλου η Σόνυ σε διάφορες διαφημίσεις το δείχνει το κινητό κάτω από βρύση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ το κινητό το πλένω κανονικά και με σαπούνι! Το έχω βάλει και σε πισίνα και δεν κατάλαβε τίποτα. Στο 1 μέτρο κιόλας! Απλά μάλλον έπεσες σε ελαττωματική συσκευή...
Link to comment
Share on other sites

Αφου εμπλεξες με την Αρβατο,μαλλον θα περιμενεις πολυ... Ελπιζω να εχεις καβατζα 2ο κινητο...:whistle:

που να το πήγαινα; Όλοι οι αλλοι που εχω παει ειναι εντελως ασχετοι. Αυτοι τουλαχιστον βγαζουν εγγυησεις και ξερουν και να τα φτιαχνουν, σκοτωμος ο κοσμος εκει, λαικο προσκυνημα. Αλλα πες μου να ξερω και κανα αλλον

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. πρώην κάτοχος του lg optimus g (έσπασε η οθόνη) και σύντομα κάτοχος (ελπίζω αύριο) του z2. ήμουν ανάμεσα σε αυτό και το g3 της lg. τελικά κέρδισε στα σημεία το σονυ( ελπίζω να έκανα καλά). θα σας πω εντυπώσεις όταν το πιάσω στα χεριά μου.
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο! Αναμένουμε μικρο review.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το μαγνητικό καλώδιο για φόρτιση μόνο για να μην ανοίγω το πορτάκι που μπορώ να το βρω Ελλάδα το έχει κανείς
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το μαγνητικό καλώδιο για φόρτιση μόνο για να μην ανοίγω το πορτάκι που μπορώ να το βρω Ελλάδα το έχει κανείς

 

Δεν νομίζω να βρεις εδώ μεγαλη ποικιλία απ οτι μπορείς έξω.

Πχ εδώ δες ενδεικτικά.

http://www.mobilezap.com.au/41526-magnetic-charging-cable-sony-xperia-z3-z3-compact-z2-black.htm

http://www.ebay.co.uk/itm/BLACK-Magnetic-Charger-Adapter-USB-Cable-For-Sony-Xperia-Z2-Z1-FAST-UK-SELLER-/181380099873

http://www.amazon.com/Magnector-Performance-Magnetic-Charging-Adapter/dp/B00JEN5S6A

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλοι Xperia-δες!

 

Προσφατα ειχα ρωτησει για το πως θα κανω root την ολοκαινουργια συσκευη του αδερφου μου και οι φιλοι mutunas & alextrela με εστειλαν σε αυτο το link:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=386015&page=95

 

Σημερα εκανα επιτελους την διαδικασια και ολα πηγαν καλα, ακριβως οπως περιγραφεται στις οδηγιες. Ουτε factory reset, ουτε τιποτα παραξενο, η συσκευη συνδεθηκε "χυμα", αναμμενη και κατα την διαδικασια εγιναν τα απαραιτητα reboots.

 

Ολα αυτα τα γραφω καθαρα ενημερωτικα, για οποιο φιλο ενδεχομενως θελει, αλλα λογω απειριας (ειτε γενικης, ειτε ειδικα στις συσκευες Xperia, "κολλαει" :p ).

 

Κανενα προβλημα, ολα κυλουν "νερακι", ισως η ευκολοτερη διαδικασια root & custom recovery που εχω κανει ποτε (τουλαχιστον με τετοιο τροπο).

 

Ευχαριστω πολυ παιδια!!!

 

Υ.Γ. ΔΕΝ ξεκλειδωνει boοtloader η παραπανω διαδικασια, αλλα δεν νομιζω οτι χρειαζεται, μια και καπου διαβασα οτι το unlock χρειαζεται μονο για εγκατασταση custom kernel, οχι για roms κλπ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το μαγνητικό καλώδιο για φόρτιση μόνο για να μην ανοίγω το πορτάκι που μπορώ να το βρω Ελλάδα το έχει κανείς

Εγω το πηρα απο καταστημα της Vodafone στα 25 ευρω.

 

Εdit: Λαθος, νομιζα οτι εννοουσες την βαση μαγνητικης φορτισης..

Edited by nickmostro

Nokia 5800-> LG Αrena km900-> Samsung Galaxy S-> Nokia Lumia 820-> Sony Xperia Z2-> Samsung Galaxy A5(2017)-> Xiaomi Mi A1

iPad mini-> iPad Air 2

Sony Smartwatch2-> Moto 360-> Xiaomi mi Band 2-> Xiaomi Mi Band 3-> Xiaomi Amazfit Bip

Link to comment
Share on other sites

Εγω το πηρα απο καταστημα της Vodafone στα 25 ευρω.

 

Εdit: Λαθος, νομιζα οτι εννοουσες την βαση μαγνητικης φορτισης..

 

Μας κάνει κι αυτό. Από χρόνους πως πάει, μήπως είναι πιο αργή η φόρτιση ?

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εχω παρατηρησει καποια διαφορα στους χρονους φορτισης.

Nokia 5800-> LG Αrena km900-> Samsung Galaxy S-> Nokia Lumia 820-> Sony Xperia Z2-> Samsung Galaxy A5(2017)-> Xiaomi Mi A1

iPad mini-> iPad Air 2

Sony Smartwatch2-> Moto 360-> Xiaomi mi Band 2-> Xiaomi Mi Band 3-> Xiaomi Amazfit Bip

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εχω παρατηρησει καποια διαφορα στους χρονους φορτισης.

 

στο xperia Τ που ειχα το τζαμι της καμερας ηταν μεσα ετσι ωστε να μην ακουμπαει οπου αφηνα το κινητο στο Ζ2 βλεπω πως ακουμπαει,δεν υπαρχει περιπτωση να εχουμε καμια γρατσουνια? επισης η πισω επιφανεια ειναι τζαμι αλλα εχει και προστασια απο πανω (ζελατινα)με τον καιρο δεν γεμιζει γραμμες ?δεν το εχω σε θηκη γιατι μου αρεσει πολυ ετσι οπως ειναι

Link to comment
Share on other sites

Όσο όμορφο είναι αυτό το τηλέφωνο, τόσο κακό κράτημα έχει. Από τα χειρότερα που έχω πιάσει, δεν μου κάθεται καθόλου καλά στην παλάμη. Είναι αυτή η ρημάδα η γωνία που ενοχλεί. Εσάς πώς σας φαίνεται ?

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Προς όλους που θέλουν μαγνητικο καλωδιο να σας πω να το ψάξετε λίγο πριν κάνετε τις αγορές σας γιατί έχουν αναφερθεί πολλά περιστατικά όπου μετά από χρήση μαγνητικών καλωδίων ξεκολλουσε το λαμακι που κρατάει τις επαφές από το τηλέφωνο.

 

Για την sd έχουμε καμία unroot λύση?

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να δω ποια παρτιδα εχω???

 

Από το serial number, τα τρία πρώτα ψηφία είναι η παρτίδα.

 

Πώς ενεργοποιώ το HDR ρε παιδιά χειροκίνητα ?Δεν με αφήνει να το επιλεψω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Αλλιώς μπορείς βγάζοντας το συρτάρικι της υποδοχής της sim όπου γράφει εξίσου.

Πχ σε εμένα έγραφε 1416 που σημαίνει 16η εβδομάδα του 14 κατασκευή.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Από το serial number, τα τρία πρώτα ψηφία είναι η παρτίδα.

 

Πώς ενεργοποιώ το HDR ρε παιδιά χειροκίνητα ?Δεν με αφήνει να το επιλεψω.

 

μπορω να δω απο τον serial number τον μηνα και το ετος κατασκευης?? γιατι δεν βγαζω ακρη.ουτε εγω μπορω να βαλω HDR στο χειροκινητο στα 21 ΜΡ δυστυχως μπορεις μονο στα 8 ουτε στα 15 μπαινει

Edited by lad
Link to comment
Share on other sites

μπορω να δω απο τον serial number τον μηνα και το ετος κατασκευης?? γιατι δεν βγαζω ακρη.ουτε εγω μπορω να βαλω HDR στο χειροκινητο στα 21 ΜΡ δυστυχως μπορεις μονο στα 8 ουτε στα 15 μπαινει

 

Hdr για παραπάνω MP από οχτώ μόνο με άλλη εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Play store πάτα στην αναζήτηση camera app.. Έχει άπειρες εφαρμογές με δυνατότητα hdr πάνω από 8mp

A better camera app για παράδειγμα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Μπορεί κάποιος να μου θυμήσει, μιας και έχω πάθει αμνησία, γιατί κάποιοι έχουν την .314 έκδοση ενώ άλλοι έχουν την .402 ή την .438; Ευχαριστώ ;-)

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...