Jump to content

Sony Xperia Z2


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδες μια χαρα με το κινητο. Πηγα στο καταστημα κ μου εκαναν αμεσως αντικατασταση...

 

Ωραίος καλοδούλευτο και να το χαίρεσαι!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

καλοδουλευτο φιλε περιμενω να το παρω και εγω αυτο το κινητο με την SCR10 θηκη ξερουμε αν μπορει να μπει στο docking station Edited by BILLY5
Link to comment
Share on other sites

καλοδουλευτο φιλε περιμενω να το παρω και εγω αυτο το κινητο με την SCR10 θηκη ξερουμε αν μπορει να μπει στο docking station

 

Σευχαριστω πολυ φιλε μου... πιστευω θα μπαινει στο docking γιατι οταν ανοιγεις το πορτακι της θηκης μενει ελευθερη η θυρα.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι και εγω οπτε βλεπω την RAM εχω ελευθερο περιπου 1,5 gb ειναι φυσιολογικο να κρατα το κινητο 1,5 gb RAM???

 

Και εμένα που τώρα κοίταξα τόσο έχω.

Δεν έχω ασχοληθεί ούτε μια φορά για να ασχοληθώ ουδέποτε από τη στιγμή που όλα τρέχουν νεράκι.

Ποιο πολύ να "ανησυχουσες"αν είχες 1.2-1.3 δεσμευμένα και 700-800 ελεύθερα σε 2gb ram.;)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι και εγω οπτε βλεπω την RAM εχω ελευθερο περιπου 1,5 gb ειναι φυσιολογικο να κρατα το κινητο 1,5 gb RAM???

 

Δεν υπάρχει λόγος να ανυσήχεις αφού η ram που έχει το Ζ2 είναι υπεραρκετή για να κάνεις ότι θες και οι εφαρμογές τρέχουν πολύ γρήγορα .

Link to comment
Share on other sites

επειδη την έχω την θήκη την ανοίγεις σαν φόρεμα νυφικό κάθεται στο dock .

παιδιά τελικά ανακάλυψα κάτι με την αναβάθμιση που έγινε ειναι ότι στα ακουστικά αν προσέξατε ότι πλέον το μικρόφωνο λειτουργεί και στα δυο ακουστικά στης κλίσεις ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση και οποιος μπορει ας μου απαντηση.

επειδη στρεφομαι προς αυτο το κινητο αν και ημουν προς το z1c, θα ηθελα να

μου πειτε αν αξιζει 'η να περιμενω τοΖ3 αν και απο οτι ειδα η διαφορα ειναι στην

φωτεινοτητα και στην καλυτερη διαχειρηση της μπαταριας.

με ενδιαφερει το κοματι της καμερας αλλα δεν ξερω αν αξιζει κανα 150 παραπανω..

αν δεν ειναι αισθητες οι διαφορες. ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Pulman σε περίπτωση που θα προτιμούσες το z3, καλύτερα να περιμένεις να δείς τι προβλήματα μπορεί να βγάλει. Αν μπορείς να περιμένεις, και το Ζ2 θα το πάρεις φτηνότερα και θα μπορείς να συγκρίνεις με βάση απόψεις χρηστών και τις 2 συσκευές και όχι μόνο από review.
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Φρέσκος κάτοχος κι εγώ ενός Ζ2 μετά από το G2!

Πήρα μια 32gb κάρτα μνήμης για την συσκευή η οποία είναι fat32 θα υπάρχει πρόβλημα να την φορμάρω στο πισι σε ntfs?

Link to comment
Share on other sites

Φρέσκος κάτοχος κι εγώ ενός Ζ2 μετά από το G2!

Πήρα μια 32gb κάρτα μνήμης για την συσκευή η οποία είναι fat32 θα υπάρχει πρόβλημα να την φορμάρω στο πισι σε ntfs?

 

Κάνε την ext2 ή ext3 χρησιμοποιώντας το minitool partition wizard

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pulman σε περίπτωση που θα προτιμούσες το z3, καλύτερα να περιμένεις να δείς τι προβλήματα μπορεί να βγάλει. Αν μπορείς να περιμένεις, και το Ζ2 θα το πάρεις φτηνότερα και θα μπορείς να συγκρίνεις με βάση απόψεις χρηστών και τις 2 συσκευές και όχι μόνο από review.

 

R_Bachman καλημερα. σ ευχαριστω για την απαντηση σου αλλα μαλλον δεν μπορω να περιμενω κανενα τετραμηνο

που θα παει το Ζ3 μεχρι να φυγουν και οι πρωτες παρτιδες οποτε Ζ2:D

Link to comment
Share on other sites

Παίδες παρατήρησα το εξής: ο ήχος από το ηχείο στις ειδοποιήσεις μου φαίνεται χαμηλός.Π.χ ο ήχος μηνύματος στο βάιμπερ είναι πιο δυνατός όταν έχω ανοιχτό κάποιο παιχνίδι ενώ κανονικά δεν ακούγεται τόσο δυνατά!Γιατί γίνεται αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος στην πλοήγηση στο διαδίκτυο να κρυφτούν τα πλήκτρα ή να βγαίνουν αυτόματου όταν χρειάζεται όπως γίνεται στο Μ 8;

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος στην πλοήγηση στο διαδίκτυο να κρυφτούν τα πλήκτρα ή να βγαίνουν αυτόματου όταν χρειάζεται όπως γίνεται στο Μ 8;

 

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις αυτήν την εφαρμογή αν θες αφού δεν έχει το κινητό τέτοια επιλογή. Δε χρειάζεται root.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις αυτήν την εφαρμογή αν θες αφού δεν έχει το κινητό τέτοια επιλογή. Δε χρειάζεται root.

 

Ευχαριστώ, δεν φαίνεται κακή.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα έκανα επιτελούς ροοτ πολύ εύκολο τελικά :D :D :D έβαλα το greenify και παιδιά το κινητό δεν λέει να τελειώσει η μπαταριά
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Επειδη μου ειναι λιγο δυσκολο να βγαλω ακρη με το να το βρω, σας ειναι ευκολο να μου προτεινετε θηκη

διαφανη(καποιος χρηστης ειχε προτεινη μια ακριβη,λεγοντας οτι πληρωνεις παιρνεις), και θηκη ολοσωμη

καθως επισης και tempered glass για μπροστα και μεμβρανη για πισω.

ευχαριστω εκ το προτερων

Link to comment
Share on other sites

καλημερα! Αμαν το επλυνα χωρις πιεση και περασε νερο από τη μαγνητική φορτιση! Τα στεγανά πορτακια φυσικα ηταν εντελως κλειστα και προσεξα να μην παει νερο. Στη συνεχεια για 1,5 ημερα φαινοταν σα να υπάρχει νερό πίσω από το κινητό και ότι από μεσα ειχα μια μεμβάνη στεγανή, μάλιστα ειχε υδρατμούς και το τζαμάκι της πίσω κάμερα με τα 23 ΜΡ. Τελικά επειδη ηταν ΣΚ δεν μπορεσα να το παω αντιπροσωπία. Εφυγε το νερό και λειτουργει άψογα! Το πορτακι που κάνω τη φορτιση εχει μια κόκκινη κουκιδα. Από την άλλη το πορτακι που μπαινει καρτα μνημης δεν εχει ασπρη κουκιδα. Τα λεω αυτα γιατι μηπως οπως μπηκε σε ολο το εσωτερικο του κινητου μηπως εφτασε μεχρι τα πορτακια και αλλαξε χρωμα στις κουκιδες και μου πουν οτι εριξα νερό με ανοιχτα πορτακια λες και ειμαι καθυστερημενος!
Link to comment
Share on other sites

Το κόκκινο χρώμα στην κουκιδα δίπλα στη φόρτιση και την κάρτα sim είναι το λεγόμενο hard reset button δεν έχει σχέση με το αν πήρε υγρασία η όχι.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το κόκκινο χρώμα στην κουκιδα δίπλα στη φόρτιση και την κάρτα sim είναι το λεγόμενο hard reset button δεν έχει σχέση με το αν πήρε υγρασία η όχι.

σε ευχαριστω παρα πολύ. Αυριο θα παω στην arvato teleservice θα δουμε τι θα γινει. Παντως τωρα λειτουργει υπεραριστα αμα δεν το καλύπτει η εγγυηση δεν το φτιαχνω. Το θεμα ειναι εαν τους πω οχι πληρωνω ελαχιστη χρεωση. Αλλα αφου δεν εχει κουκιδες για νερο στα πορτακια δεν μπορουμε να πουμε τιποτε από τωρα

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω παρα πολύ. Αυριο θα παω στην arvato teleservice θα δουμε τι θα γινει. Παντως τωρα λειτουργει υπεραριστα αμα δεν το καλύπτει η εγγυηση δεν το φτιαχνω. Το θεμα ειναι εαν τους πω οχι πληρωνω ελαχιστη χρεωση. Αλλα αφου δεν εχει κουκιδες για νερο στα πορτακια δεν μπορουμε να πουμε τιποτε από τωρα

 

Εγώ δεν έχω καταλάβει τι πρόβλημα έχει, αφού λες ότι δουλεύει μια χαρά. Γιατί να το πας στο σέρβις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

παιρνει νερά μεσα! δεν ειναι αδιαβροχο! παιρνει νερο από τη μαγνητικη φορτιση

Το πήγα σημερα στην Arvato teleservice και μου ειπαν αν ειχε παρει νερο από τα πορτακια θα ειχαν κοκκινισει οι επαφες, αλλα ευτυχώς ειναι καλές, οπότε εν αναμονη

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...