Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν κάνω αναβάθμιση σε 3.1.2 από itunes και μετά βάζω αυτό http://blackra1n.com/ ??

η 3.1 που εχω τωρα δεν είναι jb

 

Πιο κατατοπιστικός οδηγός από αυτόν δεν υπάρχει

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=254879

 

Ναι κάνεις ΠΡΩΤΑ αναβάθμιση σε 3.1.2 και μετά τρέχεις το blackrain.

ΠΡΟΣΟΧΗ μόνο μην εγκαταστήσεις και το cydia και το rock και το icy ταυτόχρονα γιατί την πάτησες.Θα κάνουν conflict μεταξύ τους και δεν θα δουλεύουν σωστά,και αυτό μετά διορθώνεται μόνο με restore.

Με λίγα λόγια,αν πάνε όλα καλά και φτάσεις στο σημείο που σου ζητάει να επιλέξεις ποια εφαρμογή θα εγκαταστήσεις από τις τρεις (cydia,rock ή icy),επέλεξε μόνο το cydia.

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

μολις εκανα jailbreak και ενω προσπαθω να κανω install 2 προγραμματα πλοηγησης μου βγαζει error:what:

μαλλον αν καταλαβα λεει οτι δεν ειναι υπογεγραμμενα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχεις βάλει το AppSync ;;

 

 

Και μια ερώτηση που έχω και εγώ.

 

Ξέρει κανείς ποιό είναι το extension που βάζουμε,όταν πληκτρολογούμε στον dialer έναν αριθμό μετά τα πρώτα 2-3 γράμματα να βρίσκει τους αριθμούς;;

Το είχα βάλει κάποια στιγμή,αλλά δεν θυμάμαι ποιο είναι το όνομα του,να το ξαναβάλω.

 

Δεν μιλάω για το ismartdialer.

My life was unending,unchanging midnight.

It must,by necessity,always be midnight for me.

So how was it possible that the sun was rising now,

in the middle of my midnight?

Link to comment
Share on other sites

Έχεις βάλει το AppSync ;;

 

 

Και μια ερώτηση που έχω και εγώ.

 

Ξέρει κανείς ποιό είναι το extension που βάζουμε,όταν πληκτρολογούμε στον dialer έναν αριθμό μετά τα πρώτα 2-3 γράμματα να βρίσκει τους αριθμούς;;

Το είχα βάλει κάποια στιγμή,αλλά δεν θυμάμαι ποιο είναι το όνομα του,να το ξαναβάλω.

 

Δεν μιλάω για το ismartdialer.

ακυρο το βρηκα :O πω πω ντροπη μου:O:O:O:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ακυρο το βρηκα :O πω πω ντροπη μου:O:O:O:O

 

Σιγά!:):):)

My life was unending,unchanging midnight.

It must,by necessity,always be midnight for me.

So how was it possible that the sun was rising now,

in the middle of my midnight?

Link to comment
Share on other sites

Στο Iphone προς το παρόν υπάρχει μόνο το igo....

 

....Εκτός από το απίστευτα γρήγορο browsing μιλάμε για μια συσκευή που μπορεί και χρησιμοποιεί (πλεον) απροβλημάτιστα όλες τις τελευταίες τεχνολογίες (βλ. gps, augmented reality, location services, push). Δεν είναι τυχαίο ότι μεταφερθήκαμε σε αυτή μετά το OS 3.0 :)

 

Από κει και πέρα έχει εφαρμογές σχεδόν για ό,τι χρειαστεί να κάνεις, ένα ασύγκριτο UI και χωρίς προβήματα. Εγώ ό,τι έκανα στο HD, στο iphone το κάνω στο μισό χρόνο. Δε λέω ότι η συσκευή δεν έχει ελλείψεις.. Έχει και ελλείψεις, έχει και κόμπλεξ, αλλά ο καθένας αποφασίζει σύμφωνα με τις ανάγκες του.

 

Αφού πρώτα σ' ευχαριστήσω για την πλήρη απάντησή σου, θέλω να σου θέσω και μια άλλη ερώτηση: Όταν πάμε στο τηλέφωνο--->πλήκτρα, κάτω από τους αριθμούς υπάρχουν και γράμματα. Στο XRERIA πατώντας τα κατάλληλα πλήκτρα εμφανιζόταν παράλληλα με τους αριθμούς και το όνομα. Δηλ. αν πάταγες το 2 το 3 και το 4 εμφανιζόταν και οτι ξεκίναγε από AEG. Εδώ υπάρχει τέτοια δυνατότητα?

iPhone 4 32GB Black iOS 4.0.2 - iPhone 3GS 32GB Black iOS 4.0.1 // MacBookPro 15.4'' - 2.80 GHz

"Μόνη ξανά δεν θα σ' αφήσω, να μη μ' αφίσεις μόνο ποτέ" ...είπα κάποτε...

Κώστας @ Εξάρχεια & Αγ. Δημήτριος

Link to comment
Share on other sites

Αφού πρώτα σ' ευχαριστήσω για την πλήρη απάντησή σου, θέλω να σου θέσω και μια άλλη ερώτηση: Όταν πάμε στο τηλέφωνο--->πλήκτρα, κάτω από τους αριθμούς υπάρχουν και γράμματα. Στο XRERIA πατώντας τα κατάλληλα πλήκτρα εμφανιζόταν παράλληλα με τους αριθμούς και το όνομα. Δηλ. αν πάταγες το 2 το 3 και το 4 εμφανιζόταν και οτι ξεκίναγε από AEG. Εδώ υπάρχει τέτοια δυνατότητα?

Χρειάζεσαι το ismartdialer από cydia (εμπορική εφαρμογή)

 

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=18015

 

Ίσως να υπάρχει και κάτι δωρεάν ή πιο φθηνό, αλλά αυτό χρησιμοποιώ οπότε αυτό προτείνω γιατί δουλεύει άψογα και έχει πολλές λειτουργίες.

Link to comment
Share on other sites

Αφού πρώτα σ' ευχαριστήσω για την πλήρη απάντησή σου, θέλω να σου θέσω και μια άλλη ερώτηση: Όταν πάμε στο τηλέφωνο--->πλήκτρα, κάτω από τους αριθμούς υπάρχουν και γράμματα. Στο XRERIA πατώντας τα κατάλληλα πλήκτρα εμφανιζόταν παράλληλα με τους αριθμούς και το όνομα. Δηλ. αν πάταγες το 2 το 3 και το 4 εμφανιζόταν και οτι ξεκίναγε από AEG. Εδώ υπάρχει τέτοια δυνατότητα?

 

Με το αριθμητικό όχι. Για να κάνεις αναζήτηση στις επαφές πας στις επαφές είτε από το εικονίδιο είτε από το τηλέφωνο και την καρτέλα επαφές και πατάς ψηλά στην οθόνη εκεί που είναι η ώρα, έτσι θα σε πάει στην κορυφή της λίστας που έχει πεδίο για αναζήτηση με το κανονικό πληκτρολόγιο και όχι το αριθμητικό.

 

Μιχάλη νομίζω ότι ψάχνει το smart dialing. Να πατάει νούμερα και να του προτείνει επαφές βάση των χαρακτήρων.

 

Μετά το έπιασα κι εγώ :)

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Μιχάλη νομίζω ότι ψάχνει το smart dialing. Να πατάει νούμερα και να του προτείνει επαφές βάση των χαρακτήρων.
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω το στύλ σου. Το μύνημά μου ήταν πολύ ευγενικό και ήθελα πραγματική απάντηση. Οι ειρωνίες σαν "Οχι του φιλου σου" είναι ατυχείς. Και τέλος ποιός είναι ο τρόπος για συγχρονισμο tasks?

Fanko-Κώστα, προσωπικά δεν νομίζω ότι ο Κώστας σε ειρωνεύτηκε. Απεναντίας. Μην ξεχνάς, το πληκτρολόγιο και εν γένει ο γραπτός λόγος είναι εύκολα παρεξηγήσιμος.;)

 

Είσαι νέος στο iPhone όπως και εγώ. Δεν σου κρύβω ότι σε εκτιμώ για τις γνώσεις σου που τις χρησιμοποίησα πολλές φορές για το XRERIA. Ψάχνομαι όσο μπορώ. Θέλω απαντήσεις από κάποιους ήδη ψαγμένους. Κανείς όμως δεν μπαίνει στον κόπο, σε αντίθεση με τις δικές σου απορίες τις οποίες έσπευσαν να απαντήσουν με αναλυτικό τρόπο. Καταλαβαίνω οτι είστε γνωστοί και σε αντιμετωπίζουν διαφορετικά. Τι άλλο να πώ...?

Νέος ακριβώς δεν είμαι.

Το είχα το 3G από πέρσι τον Αύγουστο μέχρι τον Φλεβάρη. Μετά πήρα το Xperia, μετά το HD και τώρα πάλι iPhone3GS όμως.;)

Απλά δεν είχα κάνει JB. Αυτό ήταν όλο.

Βέβαια εκείνη την εποχή κυκλοφορούσε μόνο 2.2.1 νομίζω. Ένα 3G από 2.Χ με ένα σε 3.Χ έχουν διαφορές.

 

Αλλά κατά τα άλλα, θέλει δουλειά και χρόνο για να μπορέσεις να συγκρίνεις τις δύο συσκευές.;)

Φίλε μου κάτι τέτοιο δεν ισχύει. Προς Θεού. Και τον Αλέξανδρο εδώ τον γνωρίσαμε δεν ήμασταν φίλοι. Αν δε σου έχει απαντήσει κάποιος σημαίνει ότι δε γνωρίζουν όσοι έχουν διαβάσει το μήνυμά σου ή ότι μας ξέφυγε. Αν δε σου κάνει κόπο επανάλαβε αν θέλεις αυτό που είχες ρωτήσει.

Όσο για το άλλο, μην νομίζεις. Όλους(ktsak, Te_salat, CarpeNoctum, zaharakis, κλπ), εδώ μέσα τους γνώρισα, τον Αύγουστο όταν και πήρα το HD και τους ρωτούσα πράγματα ή μου απαντούσαν.

Και δεν πιστεύω να θεωρείς ότι υπάρχει οποιουδήποτε είδους διάκριση..

 

Σε ευχαριστώ για τον άψογο τρόπο της απάντησής σου και για το ότι ήσουν κατατοπιστικός. Θα το μελετήσω περισσότερο το θέμα μιας και έχω πολύ καλό φίλο δικηγόρο που ασχολείται με θέματα πνευματικής ιδιοκτησίας σε επίπεδο πληροφορικής (για διεθνές δίκαιο πάντα)

Πράγματι, φίλε foxx είσαι ψιλοαστέρι...! Άμεσες και ολόσωστες απαντήσεις!

 

 

Στο XRERIA έχω GARMIN, DESTINATOR, iGO με χάρτες ενημερωμένους οι οποίοι περιέχουν και πολύ μικρά χωριά σε όλη τη χώρα (ιδίως το GARMIN).

Έχω, από το OUTLOOK, Ημερολόγιο, Εργασίες. WORD, EXCEL

Μπορώ και κάνω πλήρη αναζήτηση στα πάντα.

Στο iPhone δεν συχρονίζονται οι Εργασίες (Tasks).

Η αναζήτηση στο Ημερολόγιο επιστρέφει εγγραφές μόνο του τελευταίου χρόνου (για σήμερα 12-10-2009, επιστρέφει εγγραφές από 12-10-2008 και μετά).

Η ενημέρωσή μου για την πλοήγηση λέει ότι οι χάρτες δεν είναι ότι καλύτερο.

Έχω κάνει JB.

 

Υπάρχει κάποια λύση για αυτά που με ενδιαφέρουν?

Σας απασχολούν εσάς?

Εκτός από την εμφάνιση και το καλό Internet, τι είναι αυτό που σας κάνει Fan του iPhone?

Όλα αυτά χωρίς προσπάθεια απαξίωσης καμιάς συσκευής.

Λύσεις ψάχνω

Σου απάντησε και ο Νίκος-CarpeNoctum, αλλά να σου πω και εγώ την δική μου γνώμη, η οποία δεν διαφέρει και πολύ από αυτή που έχει και ο Νίκος.

Στην ερώτηση σου περί Outlook δεν μπορώ να σου δώσω καμία βοήθεια, απλά και μόνο γιατί, όπως το έχω πει πολλές φόρες τόσο στο θέμα του xperia όσο και στο θέμα του HD, δεν το χρησιμοποιώ. Το χρησιμοποίησα μια και μόνο φορά για να συγχρονίσω τις επαφές από το HD πριν το δώσω και μετά τις περνούσα χειροκίνητα, μια μια.

 

Για τα task σου είπε ο Νίκος.

 

Στα προγράμματα πλοήγησης να προσθέσω ότι εκτός του iGO υπάρχει και το Navigon, που έχω ακούσει καλά λόγια. Απλά με το iGO, εμείς των WM είμαστε λίγο εξοικειωμένοι.;)

Τώρα για το αν θα βγουν και τα Garmin και Destinator φαντάζομαι πως μόνο συμφέρον έχουν σαν εταιρίες με το να βγάλουν τα προγράμματά τους για το iPhone. Κάπου είχα διαβάσει(δεν θυμάμαι καθόλου που οπότε μπορεί να είναι και εντελώς αναληθής πληροφορία) ότι Destinator δεν θα δούμε για το iPhone. Επιφυλάσσομαι γιατί η δική μου λογική μου λέει ότι θα είναι μέγα λάθος να μην βγάλει.

 

Ελλείψεις υπάρχουν γιατί είναι οι χάρτες ελλειπείς. Όσο καλοί ήταν οι χάρτες στa WM τόσο θα είναι και εδώ. Είναι οι ίδιοι. Της Navteq όπως σου απάντησαν.

 

 

Τώρα για την μετάβαση, τους λόγους για τους οποίους έγινε. Είναι πολλοί.

Προσωπικά, και μέχρι τώρα, κάνω ακριβώς ότι έκανα και στο HD. Αλλά το κάνω πιο γρήγορα, πιο εύκολα, πιο απλά και με μεγάλη χαρά.

Θυμάμαι να μπαίνω εδώ στο forum και να θέλω να γράψω κάτι. Τελικά δεν έγραφα γιατί βαριόμουν ή γιατί μου την έσπαγε που από ένα σημείο και μετά χανόταν από την οθόνη αυτό που έγραφα. Δεν είχα αυτόματη διόρθωση λέξεων αλλά και συμπλήρωση. Εδώ είναι αλλού.

Επίσης, η ταχύτητα που ανοίγουν οι σελίδες, ας μείνω στο ίδιο παράδειγμα του forum, είναι επίσης σε άλλο επίπεδο.

Θέλεις μετά παιχνιδάκια? Άπειρα, ατέλειωτα. Δες απλά το FIFA10 και το Assassin's Creed.

Επίσης, εύκολη πρόσβαση σε βασικές λειτουργίες. Με το SBSettings, ένα swipe και έχεις αμέσως ότι θέλεις. Ανοίγεις WiFi, ανοίγεις BT τσακ μπαμ.

Πλοήγηση? Άμεσο κλείδωμα? Γρηγορότερο δεν έχω δει ούτε στο xperia ούτε στο hd. Και στο iGO άμεση εναλλαγή από Portrait σε Landscape(παρόλο που η βάση που έχω δεν περιστρέφεται δυστυχώς...). Και μόνο και μόνο η βάση της TomTom για το iPhone που αναμένεται είναι λόγος για να το πάρεις.;)

Mail. Απλά τέλειο. Έρχεται, το διαβάζεις ανετότατα και απαντάς ταχύτατα, με ελληνικά τονιζόμενα, εύκολα και όμορφα.

Μουσική δεν το συζητώ.

 

Και βάλε και την απίστευτη ευκολία για να βάλεις οποιαδήποτε εφαρμογή φανταστείς. Λίγο ψάξιμο μόνο και τα βρίσκεις όλα σε 2 σημεία: Cydia και AppStore. Στα WM? Ψάξε από εδώ, ψάξε από εκεί, δες αν κάνει, ψάξε skin, κάνε το ένα και το άλλο και ίσως δουλέψει.;)

 

Και να θίξω και ένα σχεδόν άχρηστο ζήτημα. Χθες το βράδυ, αργά, έβγαλα video την γάτα μου που έπαιζε με μια σελίδα με το iPhone. Πραγματικά απορώ... Με WM ποτέ δεν είχα τόσο τέλειο βιντεο με εσωτερικό φωτισμό.

Ακόμα και η camera του είναι πολύ καλή.

 

Και επίσης, όπως μπορεί να σου πει και ο CarpeNoctum, ακόμα και με 10ΜΒ ελεύθερη RAM το κινητό είναι σαν να το άνοιξες μόλις. Δεν καταλαβαίνει τίποτα. Άσε σε ενα WM 10ΜΒ και από πίσω να τρέχει ότι έχεις περασμένο μέσα στο τηλέφωνο. Ή άνοιξε τον Opera, άνοιξε τα Mail και άνοιξε και το iGO. Μετά θα βγάζεις το καπάκι για να πατήσεις το κουμπάκι για να ξεκολλήσει.

 

 

Για να κλείσω. Δεν χρειάζεται να ψάχνεσαι μέρες ολόκληρες, να ψάχνεις εφαρμογές που μπορεί κάποια στιγμή να σου χρειαστούν. Χαίρεσαι απλά το τηλέφωνο. Έβαλα εγώ ορισμένα πράγματα, περιμένω να βρω μια ευκαιρία να βγάλω μια χρεωστική κάρτα και να τις βάλω μέσα λίγα δολάρια για να αγοράσω 3-4 εφαρμογές από το Cydia και μετά δεν θα χρειαστεί τίποτα άλλο.

 

 

 

 

 

ΥΓ. Βρήκα εχθές μια εφαρμογή, για εμένα πάρα πολύ χρήσιμη στο AppStore. Σου λύνει δευτεροβάθμιες και τριτοβάθμιες εξισώσεις, συστήματα δυο και τριών εξισώσεων σε 20"... Έχω και ένα ακόμα για γραφικές παραστάσεις σε δυο και τρεις διαστάσεις και ένα για μετατροπή μονάδων. Δεν χρειάζομαι τίποτα άλλο πλέον για την σχολή μου.;) Και εννοείται ότι κάτι τέτοιο δεν κατάφερα να εντοπίσω για WM, τουλάχιστον να κάνει τα ίδια με άνεση, ταχύτητα και ευκολία.;)

Link to comment
Share on other sites

Αφού πρώτα σ' ευχαριστήσω για την πλήρη απάντησή σου, θέλω να σου θέσω και μια άλλη ερώτηση: Όταν πάμε στο τηλέφωνο--->πλήκτρα, κάτω από τους αριθμούς υπάρχουν και γράμματα. Στο XRERIA πατώντας τα κατάλληλα πλήκτρα εμφανιζόταν παράλληλα με τους αριθμούς και το όνομα. Δηλ. αν πάταγες το 2 το 3 και το 4 εμφανιζόταν και οτι ξεκίναγε από AEG. Εδώ υπάρχει τέτοια δυνατότητα?

 

iSmart Dialer :)

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Αφού πρώτα σ' ευχαριστήσω για την πλήρη απάντησή σου, θέλω να σου θέσω και μια άλλη ερώτηση: Όταν πάμε στο τηλέφωνο--->πλήκτρα, κάτω από τους αριθμούς υπάρχουν και γράμματα. Στο XRERIA πατώντας τα κατάλληλα πλήκτρα εμφανιζόταν παράλληλα με τους αριθμούς και το όνομα. Δηλ. αν πάταγες το 2 το 3 και το 4 εμφανιζόταν και οτι ξεκίναγε από AEG. Εδώ υπάρχει τέτοια δυνατότητα?

 

Μια πολύ καλή ευκαιρία να δούμε πόσο διαφορετικά μεν, αποτελεσματικά δε, λειτουργεί το iPhone.

 

Για να βρει κανείς γρήγορα το τηλέφωνο μιας επαφής μπορεί (επιπλέον του να εγκαταστήσει εφαρμογές όπως το ismartdialer που "προσομοιώνουν" το "legacy" άλλων λειτουργικών και προτάθηκαν ήδη από τους συναδέλφους) να βρεθεί με ένα πάτημα του home button στο spotlight και να πληκτρολογήσει λίγα γράμματα από το επίθετο ή όνομα της επαφής ;)

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Μια πολύ καλή ευκαιρία να δούμε πόσο διαφορετικά μεν, αποτελεσματικά δε, λειτουργεί το iPhone.

 

Για να βρει κανείς γρήγορα το τηλέφωνο μιας επαφής μπορεί (επιπλέον του να εγκαταστήσει εφαρμογές όπως το ismartdialer που "προσομοιώνουν" το "legacy" άλλων λειτουργικών και προτάθηκαν ήδη από τους συναδέλφους) να βρεθεί με ένα πάτημα του home button στο spotlight και να πληκτρολογήσει λίγα γράμματα από το επίθετο ή όνομα της επαφής ;)

Πολύ σωστή η παρατήρηση αλλά αν κάποιος θέλει αναζήτηση τη στιγμή που είναι στον dialer συν τις άλλες λειτουργίες που παρέχει η εφαρμογή τότε το ismartdialer είναι μονόδρομος. Σαφώς και αν κάποιος θέλει μόνο το smart dialing τότε ίσως να τον καλύψει το spotlight. Για όσους επίσης δε θέλουν να πληρώσουν για το ismartdialer ή δεν έχουν τη συσκευή τους jailbroken η συγκεκριμένη λύση είναι η καλύτερη δυνατή. :)

 

Ευχαριστώ πάντως που μας καταδεικνύετε αυτές τις λειτουργίες γιατί συνηθισμένοι από τα WM σπεύδουμε σε απαντήσεις με άλλες λύσεις όταν κάποιος ψάχνει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξαναρώτησα,αλλά δεν πήρα απάντηση!!

 

Μήπως λέω,μήπως.. Γνωρίζει κάποιος ποιό είναι το extension που βάζουμε, όταν πατάμε έναν αριθ μό στον dialer ...π.χ 69.... να αρχίζει να ψάχνει νούμερα από τις απαφές μας; Να προτείνει δηλαδή ...Ούτως ώστε στα 4-5 ψηφία να έχεις βρει την επαφή....

My life was unending,unchanging midnight.

It must,by necessity,always be midnight for me.

So how was it possible that the sun was rising now,

in the middle of my midnight?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξαναρώτησα,αλλά δεν πήρα απάντηση!!

 

Μήπως λέω,μήπως.. Γνωρίζει κάποιος ποιό είναι το extension που βάζουμε, όταν πατάμε έναν αριθ μό στον dialer ...π.χ 69.... να αρχίζει να ψάχνει νούμερα από τις απαφές μας; Να προτείνει δηλαδή ...Ούτως ώστε στα 4-5 ψηφία να έχεις βρει την επαφή....

Στο cydia το είχες βρει; Ψάχνω αλλά δε βρίσκω κάτι...

Link to comment
Share on other sites

Στο cydia το είχες βρει; Ψάχνω αλλά δε βρίσκω κάτι...

 

Ναι στο cydia... Είχα βάλει ένα dialer skin και το είχε αυτό μαζί!!

 

Και δεν μπορώ να θυμηθώ ποιό είναι . Μέρες προσπαθώ να θυμηθώ,αλλά τίποτα.:wacko:

My life was unending,unchanging midnight.

It must,by necessity,always be midnight for me.

So how was it possible that the sun was rising now,

in the middle of my midnight?

Link to comment
Share on other sites

Ναι στο cydia... Είχα βάλει ένα dialer skin και το είχε αυτό μαζί!!

 

Και δεν μπορώ να θυμηθώ ποιό είναι . Μέρες προσπαθώ να θυμηθώ,αλλά τίποτα.:wacko:

A αν πρόκειται για skin τρέχα γύρευε.. :lol: Καλό ψάξιμο!

Link to comment
Share on other sites

A αν πρόκειται για skin τρέχα γύρευε.. :lol: Καλό ψάξιμο!

 

Ναι αλλά για να το είχε το σκιν,δεν θα υπάρχει και ξεχωριστά; Δηλαδή πάνε μόνο πακέτο;:lol:

 

Τέλος πάντων! Κατάλαβα! Θα το βρώ του χρόνου,πρώτα ο Θεός!

My life was unending,unchanging midnight.

It must,by necessity,always be midnight for me.

So how was it possible that the sun was rising now,

in the middle of my midnight?

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστή η παρατήρηση αλλά αν κάποιος θέλει αναζήτηση τη στιγμή που είναι στον dialer συν τις άλλες λειτουργίες που παρέχει η εφαρμογή τότε το ismartdialer είναι μονόδρομος. Σαφώς και αν κάποιος θέλει μόνο το smart dialing τότε ίσως να τον καλύψει το spotlight. Για όσους επίσης δε θέλουν να πληρώσουν για το ismartdialer ή δεν έχουν τη συσκευή τους jailbroken η συγκεκριμένη λύση είναι η καλύτερη δυνατή. :)

 

Ευχαριστώ πάντως που μας καταδεικνύετε αυτές τις λειτουργίες γιατί συνηθισμένοι από τα WM σπεύδουμε σε απαντήσεις με άλλες λύσεις όταν κάποιος ψάχνει κάτι.

 

Η ισχύς εν τη ενώσει !!!!

 

Υ.Γ. Και εγώ από WM προέρχομαι, αλλά τα εγκατέλειψα πριν 2,5 χρόνια (Τελευταίες συσκευές HP iPaQ και HTC Excalibur ... αρχαία ιστορία :)

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξαναρώτησα,αλλά δεν πήρα απάντηση!!

 

Μήπως λέω,μήπως.. Γνωρίζει κάποιος ποιό είναι το extension που βάζουμε, όταν πατάμε έναν αριθ μό στον dialer ...π.χ 69.... να αρχίζει να ψάχνει νούμερα από τις απαφές μας; Να προτείνει δηλαδή ...Ούτως ώστε στα 4-5 ψηφία να έχεις βρει την επαφή....

 

Το ismart dialer το κανει αυτο που θες ;)

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Το ismart dialer το κανει αυτο που θες ;)

 

Όχι δυστυχώς δεν είναι αυτό.Το δοκίμασα.

 

Σε ευχαριστώ πάντως!

My life was unending,unchanging midnight.

It must,by necessity,always be midnight for me.

So how was it possible that the sun was rising now,

in the middle of my midnight?

Link to comment
Share on other sites

Όχι δυστυχώς δεν είναι αυτό. Το δοκίμασα. Σε ευχαριστώ πάντως!

 

Παρολα αυτα, επιμενω οτι το ismart dialer το κανει αυτο που θες.

Επιπλεον δεν νομιζω οτι ενα απλο skin κανει αυτο το πραγμα. Δεν μπορει να γινει αυτο με ενα skin μονο. Πιστευω οτι θελει προγραμμα. Γιαυτο και προτεινω το συγκεκριμενο, το οποιο δοκιμασμενα το κανει αυτο, μια και το εχω εγκατεστημενο ;)

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

 

To iFile σε βοηθάει να πειράξεις τα αρχεία μέσα από τη συσκευή. Για να τα περάσεις ΣΤΗ συσκευή θες είτε κάτι σαν το iPhone Explorer ή το Iphone Browser (θέλουν πείραγμα για να παίξουν στην 3.1.2 JB) ή θα το κάνεις με SSH με το WinSCP το οποίο αυτή τη στιγμή είναι και το πιο εύκολο.

 

Το IGO συγκεκριμένα εγώ το έχω με άλλο χάρτη και φορτωμένα POIS. Για την ακρίβεια μπορείς να περάσεις οτιδήποτε είχες και στο IGO του HD σου (χάρτες, pois, αγαπημένα).

Link to comment
Share on other sites

To iFile σε βοηθάει να πειράξεις τα αρχεία μέσα από τη συσκευή. Για να τα περάσεις ΣΤΗ συσκευή θες είτε κάτι σαν το iPhone Explorer ή το Iphone Browser (θέλουν πείραγμα για να παίξουν στην 3.1.2 JB) ή θα το κάνεις με SSH με το WinSCP το οποίο αυτή τη στιγμή είναι και το πιο εύκολο.

 

Το IGO συγκεκριμένα εγώ το έχω με άλλο χάρτη και φορτωμένα POIS. Για την ακρίβεια μπορείς να περάσεις οτιδήποτε είχες και στο IGO του HD σου (χάρτες, pois, αγαπημένα).

 

:blink::blink:

 

Θα το κάνω όπως μου έμαθες εσύ...!:D:happy: WinSCP και SSH...

 

Μέγα Διδάσκαλε ευχαριστώ και πάλι!!!!

 

 

ΥΓ. Για να εναλλάσσω τους χάρτες θέλω iFile...?

ΥΓ2. Για να μην έχω παρατράγουδα με πιστωτικές και συναλλάγματα, λέω να βγάλω μια χρεωστική, να της βάλω μέσα τα δολαριάκια και έτσι να αγοράσω τις εφαρμογές. Μήπως έχουμε καμιά καλή τραπεζούλα που να εγγυάται συμβατότητες? Σκεφτόμουν Πειραιώς που έχω ήδη λογαριασμούς. Ή Citibank....:O

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...