Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο ορισμός ποιότητας και αντοχής υλικών βρίσκεται μόνο στα blackberry. Όμως εκεί υπάρχουν άλλου είδους ελλείψεις.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ο ορισμός ποιότητας και αντοχής υλικών βρίσκεται μόνο στα blackberry. Όμως εκεί υπάρχουν άλλου είδους ελλείψεις.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Συμφωνω και επαυξανω με τον Κωστα... Αν και δε μ αρεσουν εμφανισιακα ως συσκευες προσωπικα...

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

... αλλα τι σου προσφέρει εσένα και σε κραταει το γυαλί στο ξεπερασμένο πια iphone?( από θέμα ios, hardware-απόδοσης κλπ. Μόνο το app store έμεινε)

 

Παιδιά έλεος τι διαβάζουμε... Το iOS ξεπερασμένο; Απο το 2007 είναι ξεπερασμένο, τι έλλειψη flash (το οποίο μόλις απεβίωσε), τι έλλειψη copy paste... Κάθε χρόνο όμως αποδεικνύονται τα αντίθετα.

 

Είπαμε ο καθένας με τις ανάγκες του. Όποιος θέλει να κάνει 3D video rendering ή 1080p HDMI output με το κινητο του καλα κάνει ας μην πάρει iPhone - αν και έχω εικόνα για την ποιότητα των μη apple λύσεων, αρκεί να συγκρίνει κανείς τη διάρκεια ζωής μιας μπαταρίας iPad με διαρκή αναπαραγωγή βίντεο avi και H.264 μάλλον θα είναι μετα προφανής η επιλογή της apple για το δεύτερο...

 

Ας μην το κάνουμε όμως vs. γιατι έχω κουραστεί.

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι ακριβώς ξεπερασμένο. Χρειαζεται ανανέωση και προσαρμογη ώστε να διευκολύνεται ο χρήστης ακόμα περισσότερο.

Μιλω για περισσότερες ακόμα αλλαγές σαν αυτες που περιέχονται στο iOS 5

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Τι σου προσφέρει η τζαμαρία και το μέταλλο; δεν λέω πως είναι γτπ και το πλαστικό τα σπάει,το αντίθετο μάλλιστα, αλλα τι σου προσφέρει εσένα και σε κραταει το γυαλί στο ξεπερασμένο πια iphone?( από θέμα ios, hardware-απόδοσης κλπ. Μόνο το app store έμεινε)

Δηλαδή αξίζει τόσο το γυαλί ώστε να υπομένει κάποιος τα κλειδώματα του λειτουργικού, την μικρή lcd (αλλα retina βέβαια) οθόνη,την μικρή ραμ κλπ;;

 

Να ξεκαθαρίσω πως δεν έχω καμία διάθεση για διαπληκτισμούς και απλα θέλω να καταλάβω πως σκέφτεσαι βλέποντας με πόσο αηδία αναφέρεσαι στο πλαστικό.

 

Φιλικότατα :)

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

δεν δινω 600 ευρο για ενα πλαστικο πραμα. κλεψιμο κανονικο και με το νομο ελεος.

το iphone μπορει να εχει πολλα σκατα αλλα απο ποιοτητα ειναι πολυ μπροστα σε σχεση με το SGII

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

δεν δινω 600 ευρο για ενα πλαστικο πραμα. κλεψιμο κανονικο και με το νομο ελεος.

το iphone μπορει να εχει πολλα σκατα αλλα απο ποιοτητα ειναι πολυ μπροστα σε σχεση με το SGII

 

Ε μονο σε αυτο ειναι μπροστα.....αλλα και παλι δεν αξιζει τοσα πολλα ευρω για την ποιοτητα που δινει...με αρκετα λιγοτερα παιρνεις blackberry η το νεο ξυραφι της μοτορολα που για μενα σου δινουν μεγαλυτερη ποιοτητα....την οποια την χαιρεσαι χωρις θηκη και τον φοβο να σου πεσει κατω και να γινει κομματια :-)

 

 

Link to comment
Share on other sites

δεν δινω 600 ευρο για ενα πλαστικο πραμα. κλεψιμο κανονικο και με το νομο ελεος.

το iphone μπορει να εχει πολλα σκατα αλλα απο ποιοτητα ειναι πολυ μπροστα σε σχεση με το SGII

 

ευχαριστω για την ειλικρινη απαντηση :)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Και κάτι ακόμα.. Πρέπει αυτός που θα μου το αγοράσει απο εκεί να το ανοίξει και να κάνει κάποια ενεργοποίηση εκεί κτλπ ή μπορώ με τη μία εγώ να το ανοίξω εδώ στην Ελλάδα και να περάσω SIM από vodafone πχ και να δουλεύει?
Link to comment
Share on other sites

δεν δινω 600 ευρο για ενα πλαστικο πραμα. κλεψιμο κανονικο και με το νομο ελεος.

το iphone μπορει να εχει πολλα σκατα αλλα απο ποιοτητα ειναι πολυ μπροστα σε σχεση με το SGII

 

Δηλαδη όταν έχεις το iPhone σε θήκη τι διάφορα έχει?

Απλα ξέρεις ότι έχει γυαλι και μέταλλο αλλα δεν το βλέπεις :lol:

Βέβαια υπάρχει και η τρύπα πίσω για να φαίνεται το μηλαρακι.:D

http://img.tapatalk.com/2982028d-91f7-1e73.jpg

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Το καλοκαίρι είχα διαβάσει ένα άρθρο σε γερμανική εφημερίδα στην στήλη τεχνολογίας που έλεγε ότι σημειώθηκε αύξηση μεταχειρισμένων iphone επειδή ένα μεγάλο ποσοστό έκανε μετάβαση σε galaxy s και τώρα που το σκέπτομαι ξέρω και προσωπικά μερικά άτομα. :cool:
keep flying
Link to comment
Share on other sites

αν αισθανεσαι εσυ ετσι καλυτερα οκ. δωσε 600 για πλαστικο.ετσι και αλλιως εισαι fan οποτε οτι και να σου πω.

και δεν το εχω σε θηκη το κινητο εννοειτε.

Edited by ccinderella
iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

αν αισθανεσαι εσυ ετσι καλυτερα οκ. δωσε 600 για πλαστικο.ετσι και αλλιως εισαι fan οποτε οτι και να σου πω.

και δεν το εχω σε θηκη το κινητο εννοειτε.

 

Καλά χαλάρωσε πρώτα από όλα είμαι ανοιχτόμυαλος και δεν ζω με παρωπίδες δεύτερον δεν έδωσα 600Ε σε καμιά περίπτωση. και τρίτον μην λέμε τα ίδια μου αρέσει το iphone άλλα δεν θα το αγόραζα έχω τους λόγους μου μην με Βάλης πάλει να τους απορυθμίζω .

:)

keep flying
Link to comment
Share on other sites

αν αισθανεσαι εσυ ετσι καλυτερα οκ. δωσε 600 για πλαστικο.ετσι και αλλιως εισαι fan οποτε οτι και να σου πω.

και δεν το εχω σε θηκη το κινητο εννοειτε.

 

Αν εννοείς εμένα fan κανεις μεγάλο λάθος η δεν με ξέρεις.

Δεν είμαι κανενός fan. Και γι αυτον ακριβως τον λογο αγοράζω πάντα την συσκευη που κάνει καλύτερα την δουλεια μου την δεδομένη στιγμη. Έχω δώσει πολλα χρήματα στην apple τόσο για συσκευές όσο και εφαρμογές.

 

Στην παρούσα φάση το iPhone 4s ειναι μια ασύμφορη αγορα και συγκρινόμενο σε συνολικό επίπεδο λαμβάνει μικρότερη βαθμολογία.

Δεν έχω κανένα πρόβλημα να αγοράσω πάλι iPhone αν πληρει όσα θέλω όπως το iPhone 4 όταν κυκλοφόρησε πριν ενάμισυ χρόνο. Ναι όντως την εποχη εκείνη ήταν αδιαμφισβήτητα η κορυφή. Όμως προτίμησε την συντηρητική οδό, αντί να βγάλει ένα iPhone 5 που θα έκανε όλους μας να τρέχουμε να το αγοράσουμε,

Όλα δείχνουν ότι η apple έλαβε το μήνυμα. Αν διαβάζεις θα έμαθες ότι προσέλαβαν και δεύτερο developer απο το Cydia. Ετοιμάζονται λοιπον να προσθέσουν κάποια πράγματα απ αυτα που φωνάζω ότι λείπουν.

Βλέπεις λοιπον? αν ήμουν fan δεν θα συζηταγα καν επιστροφή σε iPhone.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Οχι λειτουργει κανονικα και χωρις ενεργοποιηση του εκει παροχου νομιζω.. :)

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω άνθρωπο στην Αμερική να μου το πάρει αλλά δεν έχει λεφτά..

 

Μπήκα να το κάνω μέσω apple store με την επιλογή local pickup

 

1) λέει ότι θέλει αυτός που θα το παραλάβει να έχει την κάρτα που έγινε η αγορά ή τον αριθμό παραγγελίας και οπωσδήποτε ταυτότητα με φωτογραφία. Δεν διευκρινίζει όμως αν θέλει ταυτότητα αμερικάνου πολίτη-υπηκόου (ο άνθρωπός μου είναι με ελληνική ταυτότητα και διαβατήριο). Θα έχω πρόβλημα??

 

2) θα πρέπει να δηλώσω στοιχεία κατοικίας στην Αμερική. κάνουν ταυτοποίηση μετά?

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω άνθρωπο στην Αμερική να μου το πάρει αλλά δεν έχει λεφτά..

 

Μπήκα να το κάνω μέσω apple store με την επιλογή local pickup

 

1) λέει ότι θέλει αυτός που θα το παραλάβει να έχει την κάρτα που έγινε η αγορά ή τον αριθμό παραγγελίας και οπωσδήποτε ταυτότητα με φωτογραφία. Δεν διευκρινίζει όμως αν θέλει ταυτότητα αμερικάνου πολίτη-υπηκόου (ο άνθρωπός μου είναι με ελληνική ταυτότητα και διαβατήριο). Θα έχω πρόβλημα??

 

2) θα πρέπει να δηλώσω στοιχεία κατοικίας στην Αμερική. κάνουν ταυτοποίηση μετά?

 

Στειλτου τα λεφτα με Moneygram εκει. Σε 10 λεπτα αφου τα στειλεις θα τα μπορει να τα παρει ο φιλος σου και μετα μπορει να το αγορασει χωρις προβληματα.

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

Ειχα το iphone4 και εγω και εξαιτιας καποιων προσωπικων λογων βρεθηκα με το καινουργιο galaxy s2...Aυτο εγινε μεσα Αυγυστου...Το κινητο πεταει και ειναι παρααα πολυ καλυτερο σε χρηση και λειτουργιες απο το iphone4!Aλλα δεν ξερω το γιατι και μην με ρωτησετε αλλα το 4αρακι μου λειπει πολυ αν και δεν μου δινει τις δυνατοτητες που μου δινει το galaxy s2!
Link to comment
Share on other sites

Μεχρι τωρα δεν υπαρχει καποιο smartphone με το οποιο θα ανταλλαζα το iphone.Πριν παρω το 3G,3 χρονια πριν,αλλαζα 1-2 φορες το χρονο τηλεφωνο.Το 3G το αλλαξα πριν 1 μηνα που πηρα το 4S επειδη ειχε παραγινει αργο.Οπως και να εχει νομιζω πως το μονο smartphone που μπορει να το ανταγονιστει ειναι το Galaxy s2 στο οποιο εμενα προσωπικα με χαλανε πολυ τα υλικα κατασκευης του.
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι να βγάλουν κάποιον αξιόλογο dialer, προς το παρόν μένω στο s2 ,που οφείλω να πω ότι με έχει κερδίσει με την σταθερότητα και την ευκολία που προσφέρει.
Link to comment
Share on other sites

Εγω 430€ το πηρα κι οχι 600 και ερχομενος απο 2 4αρια (πηραμε και το λευκο γι αλλαγη!) με το S2 την εχω καταβρει. Το θεμα των υλικων ειναι λιγακι ψυχολογικο θα ελεγα αν καποιος εχει οπως εγω παντα το τηλεφωνο σε θηκη. Συνεπως το iphone δεν το χαρηκα λογω ακριβως των υλικων ενω τωρα το S2 το νοιωθω καλυτερα λογω διαστασεων και φυσικα δεν θα πω για ΤΗΝ οθονη! Αν το 5αρι ειναι κατω απο 4inches (μην πω 4.3!! ) bye bye Apple...

 

Sent from my GS2 with Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω 430€ το πηρα κι οχι 600 και ερχομενος απο 2 4αρια (πηραμε και το λευκο γι αλλαγη!) με το S2 την εχω καταβρει. Το θεμα των υλικων ειναι λιγακι ψυχολογικο θα ελεγα αν καποιος εχει οπως εγω παντα το τηλεφωνο σε θηκη. Συνεπως το iphone δεν το χαρηκα λογω ακριβως των υλικων ενω τωρα το S2 το νοιωθω καλυτερα λογω διαστασεων και φυσικα δεν θα πω για ΤΗΝ οθονη! Αν το 5αρι ειναι κατω απο 4inches (μην πω 4.3!! ) bye bye Apple...

 

Sent from my GS2 with Tapatalk

 

Η δικη μου επιστροφή εξαρτάται απο πολλούς παράγοντες και όχι μόνο απο την οθόνη.

Τους έχω γράψει αναλυτικά. Και βέβαια αν οι επόμενες android συσκευές συνεχίσουν να ειναι απροβληματιστες όσο το SGS2 πολυ δύσκολα θα βρω λόγο να επιστρέψω.

Τρεις μήνες τωρα δεν έχω βρει κάτι που να μην γίνεται σωστα. Δεν μου έχει λείψει τίποτα.

Ειλικρινά αυτη την συσκευη δεν θα την πούλησω πριν αγοράσω την επόμενη και βεβαιωθω οτι κάνω την δουλεια μου το ίδιο καλα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

To μονο κακο το s2 που το βλεπω και με πιανει η καρδια μου ειναι η αξια του που συνεχως ειναι σε πτωση οποτε πεφτει και η μεταπωλητικη του αξια...Εχει φτασει να αξιζει μεταχειρισμενο οσο ενα μεταχειρισμενο 4αρι για να μην πω και πιο λιγο...Και ενω η apple εχει και ενα μοντελο ακομα πανω απο το 4αρι ενω αυτο ουσιαστικα παιζει μονο του αφου δν εχει βγει το 3αρι...
Link to comment
Share on other sites

Θα το άλλαζα για το Galaxy Note γιατί εκτός από καλό hardware έχει εξαιρετική οθόνη που αναλόγως με τη δουλειά που κάνεις μπορεί να σου λύσει τα χέρια.
Link to comment
Share on other sites

Θα το άλλαζα για το Galaxy Note.

 

Θεέ μου :) ελπίζω να το έχεις σκεφτεί καλα! Μέχρι στιγμής οι συσκευές της Samsung εκτός κινητών έχουν αποτύχει παταγωδώς...

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

Θα το άλλαζα για το Galaxy Note γιατί εκτός από καλό hardware έχει εξαιρετική οθόνη που αναλόγως με τη δουλειά που κάνεις μπορεί να σου λύσει τα χέρια.

 

Μεχρι την ελευση του Note, καθε προσπαθεια συμβιωσης με android κατεληγε σε φιασκο (με εξαιρεση το αψογο S II) και επεστρεφα σε iphone 4. Τωρα, πλεον, με την ελευση του note οι διαφορες -υπερ του samsung- ειναι χαοτικες.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...