Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ενταξει ο καθενας με τα γουστα του. το παιδι θεωρει οτι ειναι μικρη η οθονη του iphone εγω την θεωρω ιδανικη. αλλοι πιστευουν οτι το galaxy εχει την ιδανικη αλλοι το note. ετσι λειτουργει η αγορα.

οποιος θελει το αγοραζει οποιος δεν θελει δεν το αγοραζει. αναλογα με τα γουστα σου επιλεγεις.

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

Iphone 4s και ξερό ψωμί....Το χω παραγγείλει απο cosmote , και το περιμένω πως και πως.Είναι γελοίο που έχει εξαντληθεί εδώ και έναν μήνα στην Ελλάδα
Link to comment
Share on other sites

Iphone 4s και ξερό ψωμί....Το χω παραγγείλει απο cosmote , και το περιμένω πως και πως.Είναι γελοίο που έχει εξαντληθεί εδώ και έναν μήνα στην Ελλάδα

 

Τι έχει εξαντληθεί...

Για γνωστούς πάντα υπαρχουν κομμάτια,πως λες να το πήρα για δεύτερη παλι φορα?ενα τηλ κι όλα ok.

Δυστυχώς αυτά γίνονται παντού

Edited by ταξιδιωτης22

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα ή καλύτερα πούλησα σε 25 μέρες το iphone4 που είχα για τον εξής λόγο: Δεν την πάλευα χωρίς αναφορά παράδοσης στα μηνύματα! επίσης ολόκληρη πατέντα για αλλαγή ήχου, σε γενικό σύνολο το κινητό έκανε "παπάδες" από το 1995 που ασχολούμαι με κινητά τηλέφωνα ίσως ήταν αυτό που άργησα να το βαρεθώ. Δεν ξέρω παιδιά, καλό κινητό αλλά θεωρώ πολύ ντόρος ρε παιδί μου, όπου και αν πας Apple θεωρώ ότι πολύ το παίρνουν για το όνομα. Πιστεύω ότι υπάρχουν καλύτερα smartphones,

Υ.Γ Που είναι το κορυφαίο για τότε Nokia 8210! :-)

 

το 8210 ηταν και δικη μου αδυναμια τοτε, εδειξε το δρομο στα υπολοιπα τουβλα της εποχης πως ειναι το καλοφτιαγμενο και σουλουπωμενο τηλεφωνο :bow:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
To μονο κινητο που μπορει να παιξει στα ισια το iPhone ειναι το Galaxy S II, το οποιο ειναι και ανωτερο.

ΜySmartphone: Xiaomi 14 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω μετα απο 3G 3GS και iphone 4 ολα απο την πρωτη μερα κυκλοφοριας φετος ειπα να παω σε android να δω τι ψαρια πιανει. Τα εσκασα καλα. 700€ για το Galaxy Note. Ε δεν παλευεται. Αν δεν ειχα πσρασει απο iphone μαλλον θα ειχε λατρεψει το note. Αν ημουν ακομα φοιτητης με απειρο χρονο για χασιμο ψαξιμο πειραγμα επισης.

Αλλα ετσι οπως εχουν τα πραγματα οχι δεν θα παρω. Εδωσα στο android μια πολυ καλη ευκαιρια με μια πολυ δυνατη και ακριβη συσκευη. Το lag στην κινηση ειναι απιστευτο. Τι να τα κανω τα widget και τα κινουμενα background αν δεν μπορω να τα χρησιμοποιησω γιατι πινουν την μπαταρια;τι να τον κανω τον διπηρυνο και το 1giga ram αν το απλο scroll εχει τετοιο lag?!

Και περα απο ολα αυτα προλαβα να ζησω το icloud απο την beta1 του ios5 μεχρι τον νοεμβριο που αλλαξα και μπορω να πω οτι μου λειπει να εχω κατευθειαν στο air μου και στο ipad φωτογραφιες επαφες κτλ.

Θεωρω τον εαυτο μου ψαγμενο χρηστη, πανω απο το μεσο ορο τουλαχιστον., και το android μπορω να πω οτι με μπερδευει. Δεν συγκρινεται ουτσ για πλακα με το ios.

Και τελος το market. Ναι ο, τι κι αν εψαξα το βρηκα. Ολες οι γνωστες εφαρμογες-παιχνιδια ειναι εδω. Αλλα περα απο αυτο θα το χαρακτηριζα εναν απεραντο σκουπιδοτοπο και πλεον υποστηριζω 100% την πολιτικη της apple να δοκιμαζει και να απορρίπτει εφαρμογες πριν μπουν στο app store.

Δυο μηνες ηταν αρκετοι. Τελος το android.

Wii Number

7116 0358 1247 8762

Link to comment
Share on other sites

Θεωρω τον εαυτο μου ψαγμενο χρηστη, πανω απο το μεσο ορο τουλαχιστον., και το android μπορω να πω οτι με μπερδευει. Δεν συγκρινεται ουτσ για πλακα με το ios.

 

Δυο μηνες ηταν αρκετοι. Τελος το android.

 

Η πρώτη σύγκριση που κάνεις είναι αντίστοιχη με το μπέρδεμα που έχουν τα Windows σε σχέση με Mac OS X

Αν δουλέψεις σε MAC OS X δεν γυρνάς πίσω σε windows στο PC μετά.

 

Έχω δουλέψει και εγώ android, windows phone λιγότερο και τα 2 δεν συγκρίνονται για μένα με IOS

Ειδικά η σύνδεση Mac AirBook >> itunes>> iPhone με έχει εξυπηρετήσει πολύ...

Δεν θεωρώ όμως αρκετά ώριμα ακόμα το IOS. Έχει πολλά να βελτιώσει και θα εξαλείψει το jailbreak...

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θα το έδινα για ένα HP Pre 3, αν το κατάστημα εφαρμογών ήταν ανώτερο.

Ο σημαντικότερος λόγος όμως που δεν πιστεύω να φύγω από Apple για πολύ καιρό ακόμα, είναι η οργάνωση που μου δίνει το iTunes και το iCloud. Προσωπικά είμαι control freak, θέλω τα πάντα οργανωμένα και η Apple σε αυτό τον τομέα έχει κάνει απίστευτη δουλειά

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ενα iPhone killer κινητο δεν πρεπει να χει οτι εχει το iPhone απλα να ναι λιγο καλυτερο.. πρεπει να ναι κατι διαφορετικο απο το iPhone και να ναι καλυτερο.. την συνταγή στη την είχε η Νοκια και την πεταξε στα σκουπίδια! για το Ν9 μιλαω.. πρωτοποριακό UI με καλά σχεδιασμένο OS.. τελειο design, ωστοσο διαφορετικο απο το i.. και άψογη ποιοτητα κατασκευης.. αλλααα.. πλεον ειναι καμμένο χαρτι..
Link to comment
Share on other sites

ενα iPhone killer κινητο δεν πρεπει να χει οτι εχει το iPhone απλα να ναι λιγο καλυτερο.. πρεπει να ναι κατι διαφορετικο απο το iPhone και να ναι καλυτερο.. την συνταγή στη την είχε η Νοκια και την πεταξε στα σκουπίδια! για το Ν9 μιλαω.. πρωτοποριακό UI με καλά σχεδιασμένο OS.. τελειο design, ωστοσο διαφορετικο απο το i.. και άψογη ποιοτητα κατασκευης.. αλλααα.. πλεον ειναι καμμένο χαρτι..

 

Συμφωνώ απόλυτα και επαυξάνω!

Απίθανο κινητό, πανέμορφο, εξωτερικά αλλά και εσωτερικά (ΜΕΓΑΛΟ συν το να είναι καλό το UI και polished) αλλά δυστυχώς πάει

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδια εχω μια ερωτηση. Εχω το iphone 3GS 32gb.

 

Οι εφαρμογες που εγκαθιστω δεν στελνουν push notifications. Ενω αυτες ειναι ενργοποιημενες, το κινητο δεν στελνει καμια ειδοποιηση οταν λαμβανω μηνυμα.

 

Για παραδειγμα, η εφαρμογη του skype που εχω στελνει κανονικα ειδοποιηση οταν μου ερχεται καποιο μηνυμα, ενω 2 εφαρμογες του facebook και το whatsapp messenger δε στελνουν τιποτα παρα τις προσπαθειες που εχω κανει για να λυσω το προβλημα.

 

Μπορει καποιος να βοηθησει παρακαλω?:blink:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο μενα. Αν και χρονια χρηστης του iphonehellas, ειμαι τελειως νεος εδω. Φανταζομαι θα δω πολλους γνωστους απο το αλλο φορουμ στα σχετικα με apple topics.

 

Οσο για τα iPhone, παντα ημουν χρηστης nokia μεχρι που πηρα πριν ενα ακριβως χρόνο το 1ο μου iPhone... και η συνεχεια γνωστή, σε 6 μήνες απο τότε ανοιξα ηλεκτρονικό κατάστημα σχετικά με iPhone! Αυτο τα λέει όλα για το κόλλημα που έφαγα!

Αξεσουάρ για iPhone, iPad, Smartphones και PlayStation στο The iStore.gr
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Καλησπερα κι απο μενα. Αν και χρονια χρηστης του iphonehellas, ειμαι τελειως νεος εδω. Φανταζομαι θα δω πολλους γνωστους απο το αλλο φορουμ στα σχετικα με apple topics.

 

Οσο για τα iPhone, παντα ημουν χρηστης nokia μεχρι που πηρα πριν ενα ακριβως χρόνο το 1ο μου iPhone... και η συνεχεια γνωστή, σε 6 μήνες απο τότε ανοιξα ηλεκτρονικό κατάστημα σχετικά με iPhone! Αυτο τα λέει όλα για το κόλλημα που έφαγα!

 

ωραιο το site σου!! εχει πραγματακια που δυσκολα βρησκεις... νομιζω οτι πρεπει να φερεις και τους ωραιους φακους για την καμερα του 4/4S..

 

που κ που ανοιγω το Diamond και καμαρωνω τα περασμενα μεγαλεια! και της microsoft, αλλα και της HTC..

Edited by Architekt
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Να σαι καλα για τα καλα λογια. Οσο για τους φακους, θα ριξω μια ματια μηπως βρω κατι καλο!
Αξεσουάρ για iPhone, iPad, Smartphones και PlayStation στο The iStore.gr
Link to comment
Share on other sites

Το iPhone όντως δεν έχει αρκετά που έχουν αλλα κινητά μικρότερης αξίας, αλλα σαν αυτο δεν υπάρχει όταν το λειτουργείτε σωστά...

iPhone για παντα:O

Link to comment
Share on other sites

Το iPhone όντως δεν έχει αρκετά που έχουν αλλα κινητά μικρότερης αξίας, αλλα σαν αυτο δεν υπάρχει όταν το λειτουργείτε σωστά...

iPhone για παντα:O

 

Σωστός χειρισμός δεν υπάρχει.

Εγώ μπορεί να θεωρώ σωστό χειρισμό να έχω 50 εφαρμογές ανοιχτές και να της εναλλάσσω αστραπιαία.

Εσύ μπορεί να θεωρείς σωστό να βάλεις 10 εφαρμογές όλες κι όλες και να δουλεύεις μόνο fb/sync/browser/τηλέφωνο/camera.

 

Σωστός χειρισμός μπορεί να είναι να μην το πετάς από το παράθυρο και να μην το παίρνεις μαζί σου κάτω από το ντουζ :p

Link to comment
Share on other sites

Σωστός χειρισμός δεν υπάρχει.

Εγώ μπορεί να θεωρώ σωστό χειρισμό να έχω 50 εφαρμογές ανοιχτές και να της εναλλάσσω αστραπιαία.

Εσύ μπορεί να θεωρείς σωστό να βάλεις 10 εφαρμογές όλες κι όλες και να δουλεύεις μόνο fb/sync/browser/τηλέφωνο/camera.

 

Σωστός χειρισμός μπορεί να είναι να μην το πετάς από το παράθυρο και να μην το παίρνεις μαζί σου κάτω από το ντουζ :p

 

Λες να το χειριζομουν λάθος κάποια στιγμή που δεν μπορούσα να περάσω αρχεία στο iphone παρα μόνο από έναν υπολογιστή? Επίσης δεν μπορούσα να βρω το bluetooth για να στείλω κάτι αρχειακια..

Link to comment
Share on other sites

Λες να το χειριζομουν λάθος κάποια στιγμή που δεν μπορούσα να περάσω αρχεία στο iphone παρα μόνο από έναν υπολογιστή? Επίσης δεν μπορούσα να βρω το bluetooth για να στείλω κάτι αρχειακια..

 

Νομίζω πως ναι..

Θα το κρατούσες λάθος μάλλον! :lol:

:p

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως ναι..

Θα το κρατούσες λάθος μάλλον! :lol:

:p

 

Οχι, τότε δεν είχα σήμα να πάρω τηλέφωνο :p:p

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν το ανταλλαξα. Το πεταξα. Σκεφτηκα να το δωσω σε φιλο αλλα δεν ηθελα να του δυσκολεψω την ζωη.....Κακια ειπα,αλλα καθε αληθεια ετσι ειναι....
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν το ανταλλαξα. Το πεταξα. Σκεφτηκα να το δωσω σε φιλο αλλα δεν ηθελα να του δυσκολεψω την ζωη.....Κακια ειπα,αλλα καθε αληθεια ετσι ειναι....

 

Καλα σε πιστέψαμε τώρα.:lol:

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλα σε πιστέψαμε τώρα.:lol:

 

Χαχαχα γιατί μπορεί να είναι ανηψιος του Άκη ο φίλος.. Του γνωστού Άκη βεβαίως βεβαίως!! Πάντως εγώ ακόμα όταν βλέπω το σχόλιό του γελάω!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...