Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μεχρι την ελευση του Note, καθε προσπαθεια συμβιωσης με android κατεληγε σε φιασκο (με εξαιρεση το αψογο S II) και επεστρεφα σε iphone 4. Τωρα, πλεον, με την ελευση του note οι διαφορες -υπερ του samsung- ειναι χαοτικες.

 

Υπέρ του note;; Στη τσέπη σου πώς το βάζεις;

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

Υπέρ του note;; Στη τσέπη σου πώς το βάζεις;

 

Κανονικοτατα. Θηκη σιλικονης, screen protector και μπαινει ευκολα σε οποιαδηποτε τσεπη. Εχει πολυ λεπτο προφιλ και το footprint του ειναι μικροτερο απο οτι νομιζεις. Αν το χρησιμοποιησεις για καποιο διαστημα θα καταλαβεις τα λεγομενα μου. Σιγουρα δεν ειναι συσκευη για τον καθενα, αλλα αν θελεις να αξιοποιησεις τις πολλες εφαρμογες ενος smartphone (και να κανεις κατι παραπανω απο κλησεις και γρηγορη αναγνωση emails), δεν εχει ανταγωνιστη.

Αυτα στα λεει ανθρωπος που δοκιμαζοντας android συσκευες επεστρεψε πολλες φορες σε iphone 4...

Link to comment
Share on other sites

Κανονικοτατα. Θηκη σιλικονης, screen protector και μπαινει ευκολα σε οποιαδηποτε τσεπη. Εχει πολυ λεπτο προφιλ και το footprint του ειναι μικροτερο απο οτι νομιζεις. Αν το χρησιμοποιησεις για καποιο διαστημα θα καταλαβεις τα λεγομενα μου. Σιγουρα δεν ειναι συσκευη για τον καθενα, αλλα αν θελεις να αξιοποιησεις τις πολλες εφαρμογες ενος smartphone (και να κανεις κατι παραπανω απο κλησεις και γρηγορη αναγνωση emails), δεν εχει ανταγωνιστη.

Αυτα στα λεει ανθρωπος που δοκιμαζοντας android συσκευες επεστρεψε πολλες φορες σε iphone 4...

 

Το Siii θα σε κάνει να το αφήσεις :) :)

Με αυτα που διαβάζω μάλλον θα με κάνει να γλιτώσω τα χρήματα που θα έδινα για την αντικατάσταση του iPad 2 με το 3.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Το Siii θα σε κάνει να το αφήσεις :) :)

Με αυτα που διαβάζω μάλλον θα με κάνει να γλιτώσω τα χρήματα που θα έδινα για την αντικατάσταση του iPad 2 με το 3.

 

πολυ πιθανο Κωστα. Ειμαστε βεβαια 4+ μηνες μακρια απο την κυκλοφορια του, οποτε αναμονη μεχρι τοτε και κινουμαστε αναλογα...

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σίγουρους σας βλέπω:p

 

Για εμένα το μεγαλύτερο πρόβλημα της σάμσουγκ είναι η έλλειψη ταυτοτητας

Περισσότερο έχει πλασαριστεί ασαν αντι-άπλ, παρά αυτόνομα σαν εταιρία.

 

Αυτό με έχει χαλάσει.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σίγουρους σας βλέπω:p

 

Για εμένα το μεγαλύτερο πρόβλημα της σάμσουγκ είναι η έλλειψη ταυτοτητας

Περισσότερο έχει πλασαριστεί ασαν αντι-άπλ, παρά αυτόνομα σαν εταιρία.

 

Αυτό με έχει χαλάσει.

 

Ναι έτσι ειναι έχει πλασαριστεί σαν anti apple αλλα άρχισε να τα καταφέρνει αρκετα καλα θα έλεγα. Μαθαίνουν γρήγορα.

Αυτη την στιγμη ειναι μακρά η καλυτερη εταιρεία στα android. Έκανε μερικές γκέλες μεχρι να βρουν την άκρη αλλα τωρα όσες συσκευες της έχω δοκιμασει λειτουργούν άψογα. Απο την φθηνότερη των 130€ μεχρι την ακριβότερη που ειναι το note.

Tablets δεν έχω δοκιμασει.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

... αλλα τωρα όσες συσκευες της έχω δοκιμασει λειτουργούν άψογα. Απο την φθηνότερη των 130€ μεχρι την ακριβότερη που ειναι το note.

Tablets δεν έχω δοκιμασει.

 

Μάλλον δεν τις έχεις δοκιμάσει όλες :)

 

Δε λέω, το SGS2 είναι πολυ καλο, αλλα υπάρχουν και κινητά-σαββούρες όπως το Galaxy Ace.

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν τις έχεις δοκιμάσει όλες :)

 

Δε λέω, το SGS2 είναι πολυ καλο, αλλα υπάρχουν και κινητά-σαββούρες όπως το Galaxy Ace.

 

Γιατι το ace σαβουρα;;6-7 μήνες που το είχα το ευχαριστήθηκα αρκετά(root,c.roms κλπ) το μόνο πρόβλημα του ήταν η μικρή εσωτερική μνήμη αλλα με το ρουτ λυνοτανε και αυτο

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σίγουρους σας βλέπω:p

 

Για εμένα το μεγαλύτερο πρόβλημα της σάμσουγκ είναι η έλλειψη ταυτοτητας

Περισσότερο έχει πλασαριστεί ασαν αντι-άπλ, παρά αυτόνομα σαν εταιρία.

 

Αυτό με έχει χαλάσει.

 

Αύριο στο mediamarkt το galaxy s με 199 ευρω. Το Νεξους εδώ και καιρό στα 250. Galaxy s 2 στα 420 και τα κορυφαία galaxy nexus, note με 550, με τα τρία τελευταία να διαφημίζουν το android. Κάνει πλάκα αυτή τη στιγμή στην αγορά σε όλες τις κατηγορίες, αυξάνοντας το μερίδιο της με αλματωδεις ρυθμούς και το μέλλον προδιαγράφεται ακόμα καλύτερο.

Ναι ξεκίνησαν να αντιγράφουν την apple. Δε με ενδιαφέρει καθόλου όμως αυτο όταν αυτο που εισπράττω είναι μια άψογη εμπειρία χρήσης με το καλύτερο hardware της αγοράς και software που παραπέμπει στη σταθερότητα και την αξιοπιστία της apple.

 

Με αφήνει ασυγκινητο αν δεν αποκτήσει ποτέ εταιρική ταυτότητα, αλλα συνεχίσει να προσφέρει τις καλύτερες λύσεις σε κάθε κατηγορία τιμής.

Κι αυτό γιατί εξεταζω τα πράγματα απο την πλευρά του καταναλωτή κι όχι απο την πλευρά του μετόχου.

 

Σήμερα μου το δίνει η samsung.

Αν αύριο απωλέσει αυτή την υπεροχή θα αλλάξω με μια κίνηση brand και θα κατευθυνθω σε αυτο που θα καλύπτει πιο σωστά τις ανάγκες μου...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια!

Βαγγελη και εγω απο τη σκοπια του καταναλωτη βλεπω τα πραγματα.

Θεωρω οτι οι επιλογες μας , λιγο πολυ μας εκφραζουν και αναδεικνυουν στοιχεια δικα μας. Βλεπεις, υπαρχουν τοσες μαρκες και τοσα μοντελα αυτοκινητων, κινητων, κλπ και ο καθενας κανει τη δικη του επιλογη για τους δικους του λογους.

 

Λοιπον, η εταιρικη ταυτοτητα ειναι αυτη που θα με κανει να προτιμησω το ενα προιον απο το αλλο, μιας και δεν ειναι μονο τα σαμσουνγκ που δουλευουν. Και στο μοτορολα μεχρι τωρα (το εχω πανω απο μηνα) δεν εχω δει ουτε ενα fc, ουτε ενα restart.

Τι να πω? οτι δεν δουλευει?

Για να μη μιλησω για συσκευες με wp7.....τα ξερετε.

 

Οταν η σαμσουγκ παιδια βγαζει μια ταμπετα ανα ιντσα (στις 5, στις 7, στις 8 στις 10) ε, ελεος ρε παιδια!! Τι εκφραζει αυτη η εταιρια?

 

Και κατι ακομα. Ενω τα κινητα της σαμσουγκ με bada, με wp, παλιοτερα η σειρα ομνια με wm εχουν πολυ καλα υλικα, ειναι πολυτελη και με χρηση μεταλλου κλπ, στα android και μονο στα android η εταιρια ακολουθει τη λογικη των πλαστικων συσκευων.:wacko:

Δεν μπορω να καταλαβω πως το σκεφτονται!! Δηλαδη, τι εντυπωση εχουν για τους χρηστες android??

 

Αυτα:) τι καλημερες μου!!

Τη σαμσουγκ τη συμπαθουσα παρα πολυ τα προηγουμενα χρονις, μεχρι που αρχισε αυτες τις τακτικες (να αντιγραφει την απλ, να βγαζει πλαστικουρες στα android , να βγαζει 50 πανομοιοτυπες ταμπλετες κλπ).

Την προσωπικη μου αποψη λεω παιδια και πως βλεπω ΕΓΩ τα πραγματα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνώ μαζί σου ddr2 στο ότι έχει βγάλει 45678 διαφορετικές συσκευές. Σίγουρα δεν δείχνει τον "χαρακτήρα" της apple που έχει 1 iphone και 1 ipad. Αυτό όμως είναι το business plan προφανώς για να αυξήσει το μερίδιο της στην αγορά και συνεπως τα κέρδη της. Συμφωνώ όμως και με τον v@geli στο ότι η συσκευή που έχω επιλέξει εγώ (sgs2) με καλύπτει απόλυτα και λειτουργεί άψογα εδώ και 6 μήνες, επομένως δεν με απασχολεί τι άλλες συσκευές έχει βγάλει...
Link to comment
Share on other sites

To μονο κακο το s2 που το βλεπω και με πιανει η καρδια μου ειναι η αξια του που συνεχως ειναι σε πτωση οποτε πεφτει και η μεταπωλητικη του αξια...Εχει φτασει να αξιζει μεταχειρισμενο οσο ενα μεταχειρισμενο 4αρι για να μην πω και πιο λιγο...Και ενω η apple εχει και ενα μοντελο ακομα πανω απο το 4αρι ενω αυτο ουσιαστικα παιζει μονο του αφου δν εχει βγει το 3αρι...

 

Το samsung θα το πάρεις 430 και θα το πουλήσεις του χρόνου στην χειρότερη 200 λέω εγώ τώρα....Το iphone θα το πάρεις 650-700 και θα το πουλήσεις 400.. Πότε χάνεις;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια!

Βαγγελη και εγω απο τη σκοπια του καταναλωτη βλεπω τα πραγματα.

Θεωρω οτι οι επιλογες μας , λιγο πολυ μας εκφραζουν και αναδεικνυουν στοιχεια δικα μας. Βλεπεις, υπαρχουν τοσες μαρκες και τοσα μοντελα αυτοκινητων, κινητων, κλπ και ο καθενας κανει τη δικη του επιλογη για τους δικους του λογους.

 

Λοιπον, η εταιρικη ταυτοτητα ειναι αυτη που θα με κανει να προτιμησω το ενα προιον απο το αλλο, μιας και δεν ειναι μονο τα σαμσουνγκ που δουλευουν. Και στο μοτορολα μεχρι τωρα (το εχω πανω απο μηνα) δεν εχω δει ουτε ενα fc, ουτε ενα restart.

Τι να πω? οτι δεν δουλευει?

Για να μη μιλησω για συσκευες με wp7.....τα ξερετε.

 

Οταν η σαμσουγκ παιδια βγαζει μια ταμπετα ανα ιντσα (στις 5, στις 7, στις 8 στις 10) ε, ελεος ρε παιδια!! Τι εκφραζει αυτη η εταιρια?

 

Και κατι ακομα. Ενω τα κινητα της σαμσουγκ με bada, με wp, παλιοτερα η σειρα ομνια με wm εχουν πολυ καλα υλικα, ειναι πολυτελη και με χρηση μεταλλου κλπ, στα android και μονο στα android η εταιρια ακολουθει τη λογικη των πλαστικων συσκευων.:wacko:

Δεν μπορω να καταλαβω πως το σκεφτονται!! Δηλαδη, τι εντυπωση εχουν για τους χρηστες android??

 

Αυτα:) τι καλημερες μου!!

Τη σαμσουγκ τη συμπαθουσα παρα πολυ τα προηγουμενα χρονις, μεχρι που αρχισε αυτες τις τακτικες (να αντιγραφει την απλ, να βγαζει πλαστικουρες στα android , να βγαζει 50 πανομοιοτυπες ταμπλετες κλπ).

Την προσωπικη μου αποψη λεω παιδια και πως βλεπω ΕΓΩ τα πραγματα.

 

Καλημερα.

Γιαννη δεν ειναι το θεμα να κανει μια συσκευη FC, restart κλπ για να πεις οτι δε σε καλυπτει.

Παιζοντας με ολες αυτες τις συσκευες αυτα τα χρονια εχουμε ορισει καποια standards, ο καθενας διαφορετικα, βασει των οποιων επιλεγουμε ενα gadget (γιατι πρωτα απο ολα τετοια ειναι η φυση τους και δευτερευοντως εργαλεια δουλειας).

 

Καλως η κακως το S II ειναι το μοναδικο κινητο που προσεγγιζει την εμπειρια χρησης ενος iphone, για παραδειγμα (smoothness κλπ κλπ) και μαζι με το κορυφαιο hardware του (με εξαιρεση τα πλαστικα που τα εχω χαρακτηρισει πολλες φορες) συνιστουν χωρις αμφιβολια την καλυτερη προταση για ανδροειδες...

 

Ναι βγαζει 850 μοντελα το χρονο η samsung, αλλα ρε Γιαννη μακαρι να προσφερουν αυτη την εμπειρια (π.χ. ανεφερες τα tablets. Ε, ειναι η μοναδικη εταιρια που εχει παραταξει μια σειρα ταμπλετων που προσεγγιζουν το hardware του ipad 2 και δη εχουν και καλυτερες οθονες σε αποδοση. Χθες επαιζα με το xoom 2 media edition. Το πλαστικο διπλα στο μεταλλικο plate βυθιζοταν και η μιση οθονη ηταν κιτρινη) και ας μην εχει εταιρικη ταυτοτητα.

 

Κι η Νοκια βγαζει 700 μοντελα κινητων το χρονο, αλλα αν δεν εχει "τελειωσει" το meego (με διαφορα το καλυτερο λειτουργικο μαζι με το webos) εκει θα ημουν τωρα - τι θα ελεγα, οτι δεν εχει εταιρικη ταυτοτητα επειδη προσφερει τοσες επιλογες για τον καθενα?

 

Τελος τα WP7 απλα τα εχω ξεγραψει. Δε μου κανει καθολου αυτο το λειτουργικο...

Link to comment
Share on other sites

Το samsung θα το πάρεις 430 και θα το πουλήσεις του χρόνου στην χειρότερη 200 λέω εγώ τώρα....Το iphone θα το πάρεις 650-700 και θα το πουλήσεις 400.. Πότε χάνεις;

 

Φίλε μου κάποτε τα iPhone κραταγαν τιμη. Τωρα όχι.

Ο λόγος? Μα τα φθηνα android που μπορείς να τα πάρεις καινούργια σε τέτοια τιμη.

Το iPhone 4 16gb το αγόρασα 670€. Ένα χρόνο μετα το πούλησα με το ζόρι και εκτός Ελλάδας σε χώρα που δεν έχει ξεκλειδωτο 350€. Στην Ελλάδα βρίσκεις με 300-350€.

Δηλαδη κάποιος που το δίνει τωρα θα χάσει κατα μέσο όρο 330€.

Ας πάρω για σύγκριση το Galaxy S1. Ας υποθέσουμε οτι το αγόρασε κάποιος όταν κυκλοφόρησε στα 530€ που ήταν η τιμη του σε όλα τα ευρωπαϊκά και ελληνικα e-shop. Αν το πούλησεις θα πιάσεις 180€.

Και λοιπον; Δεν θα χάσεις 330, θα χάσεις 350 αλλα σε 3 μήνες παραπάνω αφου κυκλοφόρησε νωρίτερα.

 

 

Τωρα για τα πολλα μοντέλα και το χαρακτήρα της Samsung δεν χρειαζεται να πούμε τίποτα. Είχα απογοητευτεί απ αυτήν αλλα κέρδισε τον σεβασμό μου με τις τελευταίες της συσκευες. Όχι μόνο με το S2. Έπαιξα κανά δυο μέρες με το φθηνότερο μοντέλο της το Υ. Αν δεν αρχίσεις να του βάζεις οτι βρεις μπροστά σου και περιοριστεις στις πραγματικα καλές εφαρμογές συν Viber και Skype, δουλεύει άψογα. Και όταν λέω άψογα το εννοω. Κανένα πρόβλημα σε εντελως official κατάσταση και όλα αυτα με ελάχιστα χρήματα.

Μετάνιωσα που δεν αγόρασα αυτο για δεύτερο και πήρα το ΝΟΚΙΑ Ε5-00 στο οποίο πολλα πράγματα δεν δουλεύουν σωστα. Πχ κολλά όταν ανοίγεις βαριά mail με newsletter κλπ.

 

Για το Razr δεν έχω άποψη. Όμως απ οτι έχω διαβάσει απο όσους το έχουν, εκτός απο καλυτερο πίσω μέρος δεν έχει τίποτα άλλο.

Ούτε smooth ειναι όσο το S2, η κάμερα του σε όλα τα test έρχεται τελευταία. Στο browsing χρειαζεται απαραιτήτως opera. Δεν μπορει να δουλέψει σωστα ούτε την official συλλογή.

Άλλωστε φαίνεται απο τις μικρες πωλήσεις του, οτι δεν το προτιμά το κοινο.

Καλη συσκευη αλλα έχει να λύσει κάποια θεματακια πρώτα η Motorola.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Το κοινο δεν προτιμα το Razr, προτιμα ομως το 3gs. Θελετε να ανοιξουμε τετοια κουβεντα τωρα?

 

Κωστα, οταν το πιασεις και το δουλεψεις, τοτε θα καταλαβεις οτι το razr ειναι θηριο. Και πρεπει να λαβεις υποψη σου οτι ειναι με την πρωτη πρωτη εκδοση ακομη. Δεν εχει παρει κανενα update.

Το s2 πως ηταν μολις πρωτοβγηκε???? Πολυ χειροτερο νομιζω....

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Πραγματι, το οτι δεν πουλαει πολυ με αφηνει παγερα αδιαφορο. Οπως ειπες εδω πουλαει ακομα το 3gs (οταν ο αγοραστης μπορει να επιλεξει μεταξυ S II, razr κλπ)...

Ομως πιστευω οτι με καμια αναβαθμιση το razr δε θα γινει το ιδιο smooth, το ιδιο "ακαριαιο" οπως το s II (απο την εμπειρια μου, πια, Γιαννη μπορω να το εκτιμησω με ασφαλεια αυτο, ο συνδυασμος CPU + GPU + touch sensor των κορεατων το διασφαλιζουν αυτο), οπως και ποτε τα πλαστικα της πλακας και το design στο ποδι που φερει το S II δε θα γινουν kevlar και design razr...

Link to comment
Share on other sites

Πραγματι, το οτι δεν πουλαει πολυ με αφηνει παγερα αδιαφορο. Οπως ειπες εδω πουλαει ακομα το 3gs (οταν ο αγοραστης μπορει να επιλεξει μεταξυ S II, razr κλπ)...

Ομως πιστευω οτι με καμια αναβαθμιση το razr δε θα γινει το ιδιο smooth, το ιδιο "ακαριαιο" οπως το s II (απο την εμπειρια μου, πια, Γιαννη μπορω να το εκτιμησω με ασφαλεια αυτο, ο συνδυασμος CPU + GPU + touch sensor των κορεατων το διασφαλιζουν αυτο), οπως και ποτε τα πλαστικα της πλακας και το design στο ποδι που φερει το S II δε θα γινουν kevlar και design razr...

 

Βαγγέλη, δεν είμαι χρήστης sgs2 και δεν μπορώ να σου πώ.

Αυτό που μπορώ να πώ είναι ότι ως πρώην χρήστης Iphone4 η μετάβαση στο razr δεν έκρυβε άσχημες εκπλήξεις.

Δηλαδή, ο συνδυασμός ταχύτητας-ποιότητας με ικανοποιεί πολύ.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη, δεν είμαι χρήστης sgs2 και δεν μπορώ να σου πώ.

Αυτό που μπορώ να πώ είναι ότι ως πρώην χρήστης Iphone4 η μετάβαση στο razr δεν έκρυβε άσχημες εκπλήξεις.

Δηλαδή, ο συνδυασμός ταχύτητας-ποιότητας με ικανοποιεί πολύ.

 

Μα το razr ειναι πολυ ανωτερη συσκευη απο το iphone 4, τι συζηταμε τωρα.

Γιαννη εμεινε πισω για τα καλα το μηλο πλεον, δυστυχως η ευτυχως καθε φορα που ασχολουμαι μαζι του για λιγο διαπιστωνω οτι το λειτουργικο αυτο εχει γερασει για τα καλα. Βαλε και την απελπιστικα μικρη οθονη για οτιδηποτε περισσοτερο απο κλησεις, μηνυματα και καταλαβαινεις γιατι σου φαινεται ανωτερο το razr...

Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγω την αποψη μου.

Αλλαξα το 4s (που to ειχα 15 μερες ευτηχος δοκιμαστικα γιατι το πουλουσε φιλος και ειπα πριν το αγορασω να το δουλεψω) με το note λογο μεγεθος οθονης αρχικα αλλα τωρα δεν θα εδινα πανω απο 300 ευρω για κανενα iphone εκτος και αν διπλασιασουν τα spec τους και την οθονη τους τουλαχιστον στις 4,5 ιντσες!Και επισης να σταματησουν να το μοιραζουν η εταιριες κινητης γιατι καθε 18 χρονο με iphone γυριζει!Επισης και ελευθερια στο λογισμικο (οχι σε στυλ droid αλλα λιγο νερο στο κρασι τους δεν θα εβλαπτε κανεναν..)

Edited by GalaxyNote
Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

αν και έχω αλλάξει σχεδόν ότι κυκλοφορεί από android

αυτή την στιγμή με έχει εγκλωβίσει η πολύ καλη συνεργασία iphone με το καινουριο imac μου

πολύ καλύτερο το android σε αλλα σημεία αλλα αν είσαι μουσικόφιλος και έχεις και ευαίσθητα ματια μένεις στο iphone (δεν μπορώ να καταλάβω γιατί είναι το μοναδικό κινητό με σωστη απόχρωση χρωμάτων στις οθόνες)

Ίσως ήρθε η ώρα να να ηρεμήσουμε και να μείνουμε με 1 συσκευή

είναι έτσι οι κανονες του μαρκετινκ που κάτι θα μας βρομάει στο android (θες διάρκεια μπαταριας θες απόχρωση χρωμάτων θες ποιότητα ήχου θες σοβαρή εγγύηση (έστω για 1 έτος ) θες αναβαθμίσεις του αγιου... ανήμερα (βλέπε lg )

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Άλλαξα ή καλύτερα πούλησα σε 25 μέρες το iphone4 που είχα για τον εξής λόγο: Δεν την πάλευα χωρίς αναφορά παράδοσης στα μηνύματα! επίσης ολόκληρη πατέντα για αλλαγή ήχου, σε γενικό σύνολο το κινητό έκανε "παπάδες" από το 1995 που ασχολούμαι με κινητά τηλέφωνα ίσως ήταν αυτό που άργησα να το βαρεθώ. Δεν ξέρω παιδιά, καλό κινητό αλλά θεωρώ πολύ ντόρος ρε παιδί μου, όπου και αν πας Apple θεωρώ ότι πολύ το παίρνουν για το όνομα. Πιστεύω ότι υπάρχουν καλύτερα smartphones,

Υ.Γ Που είναι το κορυφαίο για τότε Nokia 8210! :-)

Link to comment
Share on other sites

Έχει όντως αρκετό ντόρο.

Αν ασχοληθεί κάποιος με jb μπορεί να το αξιοποιήσει στό μέγιστο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μα το razr ειναι πολυ ανωτερη συσκευη απο το iphone 4, τι συζηταμε τωρα.

 

Καλο είναι να μην πετάμε αυθαίρετους αφορισμούς, ειδικά αν δεν έχουμε ασχοληθεί.

 

Προσωπικά δεν έχω ασχοληθεί με το RAZR άρα είμαι ο τελευταίος που θα μπορω να εκφέρω γνώμη αλλα αυτο που γνωρίζω είναι ότι ένα jailbroken iPhone σε 5.0.1 είναι παντοδύναμο εργαλείο με tweaks και διευκολύνσεις που απλα ... δεν υπάρχουν.

 

Για το αν το RAZR είναι ανώτερο ή όχι όπως πάντα, ο χρόνος θα το δείξει, αν θα επιτύχει, αν θα το αγκαλιάσει ο κόσμος και θα το συνεχίσει η Motorola όπως η Samsung το Galaxy S2, ή αν θα πέσει στον Καιάδα και στην τεχνολογική λήθη όπως τα περισσότερα.

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

Καλο είναι να μην πετάμε αυθαίρετους αφορισμούς, ειδικά αν δεν έχουμε ασχοληθεί.

 

Αν δεν έχει ασχοληθεί ο Βαγγέλης με το επάγγελμα, ποιος ασχολήθηκε??!

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχει ασχοληθεί ο Βαγγέλης με το επάγγελμα, ποιος ασχολήθηκε??!

 

Δεν έχω κάτι προσωπικό με τον φίλο v@gelis τα σχολιά μου είναι επι των δηλώσεων.

 

Απλα όταν διαβάζω

 

Βαλε και την απελπιστικα μικρη οθονη για οτιδηποτε περισσοτερο απο κλησεις, μηνυματα και καταλαβαινεις γιατι σου φαινεται ανωτερο το razr...

 

αυτο υποδηλώνει μια εξαιρετικά πολωμένη και υποκειμενική άποψη που ελάχιστη σχέση έχει με την πραγματικότητα. Ειδικά όταν αναφέρεται σε συσκευή και λειτουργικό που μαζί με το Android είναι οι απόλυτοι κυρίαρχοι των εξελίξεων στην αγορά.

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...