Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν είναι έτσι, οκ, ούτως ή άλλως εσύ ξέρεις καλύτερα...

 

Αναλόγως το κόστος, Λευτέρη!

Απλά έχω ακούσει για πολύ μεγάλα νούμερα για τέτοια προβλήματα... :(

Link to comment
Share on other sites

Χαιρεται!

 

Να ρωτησω, επειδη μαλλον θα κανω φορματ στον υπολογιστη, για να μην "χανω" τραγουδια εφαρμογες και λοιπα απο το iTunes (να παραμεινει δηλαδη το ιδιο μετα την επανεγκατασταση) τι κανω?

Link to comment
Share on other sites

με υγεια Αρτεμη !!!!!! με το καλο να σου ερθει*

ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ ΜΙΧΑΛΗΣ Mesi.im abalos

dell 10" mac os X 10.6.4 "minimac" thanks to ktsak

the best thread in Myphone Περι ανεμων και υδατων για πρωην κατοχους HD και νυν iPhone Κάντε την παρέα μας πιο οικεία

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση : ολοι εσεις οι Εν Ενεργεια "μηλαραδες", μπορει καποιος να μου θυμισει, γιατι τα εχω ξεχασει, ποια εφαρμογη χρησιμοποιουσαμε για το full screen CallerID ? Παιζει στην 4.0.1 ? Αν οχι, τι θα βαλουμε ? :worry:

Αντε υπομονη, 2+1 :cry:

 

Ερωτηση, που πιθανον να εχει ηδη απαντηθει : Το update carrier settings που θα βγαζει συνεχεια (μου ειχε σπασει τα νευρα στο 3GS που ειχα) και νομιζω βγαζει και στο iOS 4.0/0.1/0.2, το κανουμε ? Επηρεαζει κατι και τι ? Ευελπιστω η συσκευη που θα παρω οτι θα φοραει 4.0.1 και θα μπορω να κανω ΤΖΟΥ ΜΠΟΥ, αρα μιλαμε για JB συσκευη :D

 

Βλεπω με τα λυπης μου οτι ολοι οι Εν Ενεργεια "μηλαραδες" (3GS & 4) αγνοειτε επιδεικτικα τις ερωτησεις μου :mad:. Δεν θα γλυτωσετε ρε, θα σας στειλω τα F-16, και θα γινει οχι η "καταιγιδα του Ευριπου" αλλα η "νυχτα της κολασεως". :lol:

Θυμιστε μου ρε, γιατι 1ον δεν θυμαμαι (η ηλικια βλεπεις) :p και 2ον θα ερθει το μηλαρακι μου (ΤΗΝΧ Δημητρη) και δεν θα ξερω τι να κανω :blink:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Για το Update Carrier Settings το έκανα και δεν είχα κανένα πρόβλημα στην 4.0 με 3GS Jailbroken και Cosmote.

 

Για το Full Screen Caller... δεν έχω ιδέα.

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω με τα λυπης μου οτι ολοι οι Εν Ενεργεια "μηλαραδες" (3GS & 4) αγνοειτε επιδεικτικα τις ερωτησεις μου :mad:. Δεν θα γλυτωσετε ρε, θα σας στειλω τα F-16, και θα γινει οχι η "καταιγιδα του Ευριπου" αλλα η "νυχτα της κολασεως". :lol:

Θυμιστε μου ρε, γιατι 1ον δεν θυμαμαι (η ηλικια βλεπεις) :p και 2ον θα ερθει το μηλαρακι μου (ΤΗΝΧ Δημητρη) και δεν θα ξερω τι να κανω :blink:

 

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3288963#post3288963 εκτος αν το ειδες,και δεν με εμπιστευεσαι,λογω μεταβολης μου προς android μερια. :)

 

 

Θα μου απαντησει και εμενα καποιος αν μπορω να κατεβαζω απο το κινητο τραγουδια?:)Μεσω καποιας εφαρμογης εννοω.

Εχω κανονικα jailbreak,αν μπορω να βρω κατι μεσω ινσταλους.

Edited by hlias77
Link to comment
Share on other sites

Για το Update Carrier Settings το έκανα και δεν είχα κανένα πρόβλημα στην 4.0 με 3GS Jailbroken και Cosmote.

Για το Full Screen Caller... δεν έχω ιδέα.

 

Ευχαριστω πολυ. :D

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3288963#post3288963 εκτος αν το ειδες,και δεν με εμπιστευεσαι,λογω μεταβολης μου προς android μερια. :)

Θα μου απαντησει και εμενα καποιος αν μπορω να κατεβαζω απο το κινητο τραγουδια?:)Μεσω καποιας εφαρμογης εννοω.

Εχω κανονικα jailbreak,αν μπορω να βρω κατι μεσω ινσταλους.

 

Ηλια, ευχαριστω και σενα. Δεν το ειδα, τωρα θα το δω. :D

Οσο για την ερωτηση σου, δεν ξερω πραγματικα :worry:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Θα μου απαντησει και εμενα καποιος αν μπορω να κατεβαζω απο το κινητο τραγουδια?:)Μεσω καποιας εφαρμογης εννοω.

Εχω κανονικα jailbreak,αν μπορω να βρω κατι μεσω ινσταλους.

 

Υπάρχουν πολύ ενδιαφέροντα Podcast "free" στο itunes store, αν σε ενδιαφέρει..

Και επί πληρωμή πάλι από το itunes Store..

 

Όσο για γενικότερα μουσική όχι δεν μπορείς, αν και με το jb είναι βάσανο να κατεβάζεις μουσική δεν στο συνιστώ, και δεν θα τα παίζεις μέσω του iPod αλλά από εφαρμογή τρίτου.

 

Από το insallous δεν υπάρχει δυνατότητα..

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί κάποιος κάτοχος iPhone 4 να μου επιβεβαιώσει εάν κάνοντας restore from backup και όχι set up as new είχε κάποιο πρόβλημα με την συσκευή?

 

Εγώ κανένα πρόβλημα !!

iPhone 4 32GB Black iOS 4.0.2 - iPhone 3GS 32GB Black iOS 4.0.1 // MacBookPro 15.4'' - 2.80 GHz

"Μόνη ξανά δεν θα σ' αφήσω, να μη μ' αφίσεις μόνο ποτέ" ...είπα κάποτε...

Κώστας @ Εξάρχεια & Αγ. Δημήτριος

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ. :D

 

 

 

Ηλια, ευχαριστω και σενα. Δεν το ειδα, τωρα θα το δω. :D

Οσο για την ερωτηση σου, δεν ξερω πραγματικα :worry:

 

:) Κωστα επειδη σε βλεπω ενεργω αυτη τη στιγμη,κανε με add στο messi,να ξαναβρω και εκει την παλιοπαρεα.

 

Υπάρχουν πολύ ενδιαφέροντα Podcast "free" στο itunes store, αν σε ενδιαφέρει..

Και επί πληρωμή πάλι από το itunes Store..

 

 

Όσο για γενικότερα μουσική όχι δεν μπορείς, αν και με το jb είναι βάσανο να κατεβάζεις μουσική δεν στο συνιστώ, και δεν θα τα παίζεις μέσω του iPod αλλά από εφαρμογή τρίτου.

 

Από το insallous δεν υπάρχει δυνατότητα..

 

Σε ευχαριστω πολυ Σπυρο.

Link to comment
Share on other sites

:) Κωστα επειδη σε βλεπω ενεργω αυτη τη στιγμη,κανε με add στο messi,να ξαναβρω και εκει την παλιοπαρεα.

 

 

 

Σε ευχαριστω πολυ Σπυρο.

 

Nα σαι καλά!!!

 

Η παλιοπαρέα είναι πια στο Pingchat 2..:)

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

θέλετε να σας πω εγώ τι έκανα για να πάρω το ip4;

 

είμαι σε φάση ανανέωσης συμβολαίου και επιδότησης συσκευής από βόντα, τους παίρνω λοιπόν και τους ρωτάω τι παίζει από ποσό επιδότησης και μου λένε 184 για δύο συνδέσεις που έχω στο όνομά μου. Λέω μήπως να το ξανασκεφτείτε γιατί πέρσι μου δώσατε 550; όχι λέει δεν γίνεται γιατί πάει σύμφωνα με τη μηνιαία χρήση. Οκ παίδες λέω, ώρα να αλλάξουμε εταιρεία, χαίρεται, γειάσας μου λέει η τύπισα. cosmote υπηρεσία φορητότητας λέγεται παρακαλώ, λέει η τύπισα στο cosmote, το και το, της λέω, φτάσαμε στον τοκετό μου λέει, (πλακίτσα, όχι ακόμα σε δύο μηνάκια περίπου:):happy:) βεβαίως μου λέει, μου βγάζει δύο πολύ ωραία προγραμματάκια, με internet και τα δύο το ένα 350mb και το άλλο 500mb (γιατί δεν πρόκειται να δώσω το 3gs) με κόστος περίπου 80 το μήνα, σύνολο και επιδότηση συσκευής 629euro!!!!καλό;;;πολύ καλό θα συμπληρώσω, χτύπα ένα 32άρι της λέω, έφυγε μου λέει, σε 20 μέρες θα σας το φέρει courier, να σε φιλήσω της λέω, εεεππ μου λέει, παντρεμένος άνθρωπος.:lol::lol: Αυτά.:) Και τώρα περιμένουμε:)

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

θέλετε να σας πω εγώ τι έκανα για να πάρω το ip4;

 

είμαι σε φάση ανανέωσης συμβολαίου και επιδότησης συσκευής από βόντα, τους παίρνω λοιπόν και τους ρωτάω τι παίζει από ποσό επιδότησης και μου λένε 184 για δύο συνδέσεις που έχω στο όνομά μου. Λέω μήπως να το ξανασκεφτείτε γιατί πέρσι μου δώσατε 550; όχι λέει δεν γίνεται γιατί πάει σύμφωνα με τη μηνιαία χρήση. Οκ παίδες λέω, ώρα να αλλάξουμε εταιρεία, χαίρεται, γειάσας μου λέει η τύπισα. cosmote υπηρεσία φορητότητας λέγεται παρακαλώ, λέει η τύπισα στο cosmote, το και το, της λέω, φτάσαμε στον τοκετό μου λέει, (πλακίτσα, όχι ακόμα σε δύο μηνάκια περίπου:):happy:) βεβαίως μου λέει, μου βγάζει δύο πολύ ωραία προγραμματάκια, με internet και τα δύο το ένα 350mb και το άλλο 500mb (γιατί δεν πρόκειται να δώσω το 3gs) με κόστος περίπου 80 το μήνα, σύνολο και επιδότηση συσκευής 629euro!!!!καλό;;;πολύ καλό θα συμπληρώσω, χτύπα ένα 32άρι της λέω, έφυγε μου λέει, σε 20 μέρες θα σας το φέρει courier, να σε φιλήσω της λέω, εεεππ μου λέει, παντρεμένος άνθρωπος.:lol::lol: Αυτά.:) Και τώρα περιμένουμε:)

 

xaxaxaxaxxa

Καλη περιγραφη Λευτερη!:lol:

Με γεια σου και εσενα!!!

Link to comment
Share on other sites

xaxaxaxaxxa

Καλη περιγραφη Λευτερη!:lol:

Με γεια σου και εσενα!!!

 

:lol::)

 

κάτσε να το πάρουμε στα χέρια μας πρώτα Ηλία και μετά...;):)

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερίζω την παρέα!

 

Δοκίμασε κανένας αυτό http://www.whatsapp.com/ :)

 

φαίνεται ενδιαφέρον Γιώργο, αλλά όχι, δεν το έχω δοκιμάσει, ακόμα, μάλλον όμως θα το κάνω;)

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

φαίνεται ενδιαφέρον Γιώργο, αλλά όχι, δεν το έχω δοκιμάσει, ακόμα, μάλλον όμως θα το κάνω;)

 

Επιτρέπει λέει messaging μεταξύ iPhone & BB και σύντομα symbian & android! Έχει και όμορφο interface! :D

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερίζω την παρέα!

 

Δοκίμασε κανένας αυτό http://www.whatsapp.com/ :)

 

Παλαιότερα δεν υποστήριζε group chat - βασική προϋπόθεση της εδώ παρέας - και έτσι είχε απορριφθεί υπέρ του ping / messi / pingchat2 (με χρονολογικη σειρά οι επιλογές μας).

 

Αν ξέρει κανείς τι κάνει η τωρινη εκδοση ως προς το θέμα αυτό θα άξιζε να το δοκιμάσουμε αν και το pingchat αυτή τη στιγμή δύσκολα χτυπιέται ως προς ταχύτητα και λειτουργικότητα εκτός του σημαντικού προβλήματος οτι δεν επιτρέπει πάνω απο 14 χρήστες σε μια ροή group chat.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Λευτερη αψογος :D

ετσι θελουν!το εχουν παρακανει με αυτο το θεμα..αν δεν τους απειλησεις με φορητοτητα,δεν παιρνουν χαμπαρι....

 

αντε καλοριζικο και εσυ φιλαρακι :D

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Λευτερη αψογος :D

ετσι θελουν!το εχουν παρακανει με αυτο το θεμα..αν δεν τους απειλησεις με φορητοτητα,δεν παιρνουν χαμπαρι....

 

αντε καλοριζικο και εσυ φιλαρακι :D

 

ευχαριστώ Μητσάρα, να'σαι καλά:)

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

Θα ειμαι λιγο - πολυ οφ τοπικ μετα απο τοσο ντορο που γινεται για το 4αρι.

 

Επειδη εχω βαρεθει τα κολληματα των windows, ιους και οτι αλλο με καθυστερει ακομα και στο browsing, σκεφτομαι να παω σε μακ.

 

Τωρα αν θα ειναι καποιο macbook, iMac ή mac mini δεν ξερω γιατι πρεπει πρωτα να δω και το οικονομικο.

 

Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν υπαρχει καπου στο ιντερνετ καποιος οδηγος για αρχαριους με το τι παιζει γενικα στα μακ για δω πανω κατω τι παιζει πριν αποφασισω να στειλω τον σταθερο μου :p

Link to comment
Share on other sites

Θα ειμαι λιγο - πολυ οφ τοπικ μετα απο τοσο ντορο που γινεται για το 4αρι.

 

Επειδη εχω βαρεθει τα κολληματα των windows, ιους και οτι αλλο με καθυστερει ακομα και στο browsing, σκεφτομαι να παω σε μακ.

 

Τωρα αν θα ειναι καποιο macbook, iMac ή mac mini δεν ξερω γιατι πρεπει πρωτα να δω και το οικονομικο.

 

Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν υπαρχει καπου στο ιντερνετ καποιος οδηγος για αρχαριους με το τι παιζει γενικα στα μακ για δω πανω κατω τι παιζει πριν αποφασισω να στειλω τον σταθερο μου :p

 

http://www.maclife.gr

iPhone 4 32GB Black iOS 4.0.2 - iPhone 3GS 32GB Black iOS 4.0.1 // MacBookPro 15.4'' - 2.80 GHz

"Μόνη ξανά δεν θα σ' αφήσω, να μη μ' αφίσεις μόνο ποτέ" ...είπα κάποτε...

Κώστας @ Εξάρχεια & Αγ. Δημήτριος

Link to comment
Share on other sites

Χαχα, άλλαξα ήδη την υπογραφή μου στο Tapatalk για προσαρμογή και εθισμό χαχαχα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Εσείς που αγοράσετε το iPhone 4 πως σας φαίνεται?

 

Θέλω να μάθω αν καποιος είχε η έχει το galaxy s και το iPhone 4 να μου πει ποιο του φαίνεται καλύτερο.

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...