Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κωστα σε παρακολουθω καιρο με ποσο "παθος" υπερασπιζεσαι android που μεχρι πριν λιγο καιρο καταφεροσουν αρνητικα αρκετες φορες, και gs2...

 

Αναρωτιεμαι αν αυτη η μεταστροφη σου εγινε απλως γιατι δεν εβγαλε η apple μια νεα i συσκευη, ή γιατι απλα ετυχε να σε καλυψει ενα απο τα απειροελαχιστα android που καταφερνει αξια να πλησιασει το smoothness, και την ευκολια των μηλων με σαφως καλυτερο hw.

 

Εαν η apple αραγε βγαλει ενα i5 major update σε hw/sw, αλλα διατηρησει τις 3.5" το πολυ 4", τι γνωμη θα εχεις; Για μια οθονη που μεχρι προτεινος "φωναζες" στα νηματα πως σε καλυπτει;

 

Φιλικα...

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • ktsak

    1057

  • CarpeNoctum

    1174

  • zaharakis

    1501

  • soom

    1462

Ειναι πολλοι που πηγαν απο 4 σε γαλαξια2 απλα γιατι δεν ηθελαν να πανε σε 4S γιατι δεν βρηκαν λογο σοβαρο αναβαθμισης..οπως εγω που ειμαι στον γαλαξια2 εδω και κανα μηνα και ειναι καρα-απολυτα ικανοποιημενος...οθονη,βαρος, λειτουργικο...πολυ πολυ ικανοποιημενος και οταν ερθει το 5αρι βλεπουμε...ως τοτε η οθοναρα του γαλαξια ειναι μονοδρομος!

Συνυπογραφω τις σκεψεις του φιλου efthimis31,μιας που εχει την ιδια ακριβως λογικη με τη δικια μου, απλα αντικαθιστω στο κειμενακι του, οπου η υπαρχει η λεξη γαλαξιας 2 με την λεξη ΝΟΤΕ;)

Xiaomi Mi Max3 4/64
Link to comment
Share on other sites

Κωστα σε παρακολουθω καιρο με ποσο "παθος" υπερασπιζεσαι android που μεχρι πριν λιγο καιρο καταφεροσουν αρνητικα αρκετες φορες, και gs2...

 

Αναρωτιεμαι αν αυτη η μεταστροφη σου εγινε απλως γιατι δεν εβγαλε η apple μια νεα i συσκευη, ή γιατι απλα ετυχε να σε καλυψει ενα απο τα απειροελαχιστα android που καταφερνει αξια να πλησιασει το smoothness, και την ευκολια των μηλων με σαφως καλυτερο hw.

 

Εαν η apple αραγε βγαλει ενα i5 major update σε hw/sw, αλλα διατηρησει τις 3.5" το πολυ 4", τι γνωμη θα εχεις; Για μια οθονη που μεχρι προτεινος "φωναζες" στα νηματα πως σε καλυπτει;

 

Φιλικα...

Υπερασπιζομαι αυτο που βλέπω.

Έχω πει ότι δεν το κάνω επειδη απλα αγόρασα το SGS2. Είχα και έχω στο σπίτι άλλες δυο συσκευές android.

Μάλιστα για το Nexus S έχω γράψει αρκετα αρνητικά. Τα ίδια χρήματα μου στοίχισε. Γιατι τοτε δεν το υπερασπιστικα? Το λέω γιατι μπορει να υποθέσεις ότι υποστηρίζω με θερμη καθε συσκευη που αγοράζω. Υπάρχουν τα ποστ με την γκρίνια μου για το Nexus S εδω αλλα και στο twitter.

 

Αντίθετα το S2 αν και το αγόρασα για να το δοκιμάσω και να τεκμηριωσω τις κατηγορίες μου, με εξέπληξε με την βελτίωση που είχε σε σχέση με το προηγούμενο μοντέλο του, που ήταν χάλια και μ έκανε να αισθάνθηκα άσχημα για όσα έγραφα εναντίον του επηρεασμένος όπως κι εσυ απο την κακή εμπειρία με το Galaxy S1.

 

Όταν σε 2,5 μήνες δεν έχω ούτε ένα κρας ούτε καν σε εφαρμογη, όταν η συσκευη ειναι τόσο smooth, όταν όλα γίνονται τόσο εύκολα και γρήγορα και τέλος πάντων διαθέτει όλα όσα θα ήθελα να έχει το iPhone λογικο ειναι να τα λέω. Δεν είμαι μόνο εγω. Ειναι παρα πολλοι αυτοι που μετεπηδησαν βλέποντας ότι το 4s δεν έχει να προσφέρει κάτι πέρα απο -350€ στην πιστωτική μας κάρτα.

Σίγουρα δεν ειναι ολες οι android συσκευές έτσι και ούτε πρόκειται. Όμως το android σαν λειτουργικο εφόσον του γίνει σωστη προσαρμογή στο hardware της συσκευής που το φοράει, ειναι εξαιρετικό στις τελευταίες εκδοσεις του.

Και δεν του ειναι απαραίτητο το 1 GB ram. Έχω και το LG Optimus one που με 512 πετάει και δουλεύει άψογα πάντα σε official.

Απλα με 1GB έχει την άνεση να τα βγάλει πέρα και στην πιο δύσκολη κατάσταση. Σπάνια θα γυρίσεις σε μια εφαρμογη και θα την βρεις να φορτώνει απο την αρχη όπως γίνεται στο iPad 2. Αυτα τα 10€ που κοστίζει παραπάνω η ram ίσως κάνουν το iPhone 4s να μην τα βγάζει πέρα σ' ένα χρόνο όπως δεν τα έβγαζε πέρα το ipad1.

 

Αυτη η λογική της apple ειναι που μ εξόργισε. Ωραία έκριναν πως έπρεπε να αφήσουν την ίδια οθόνη και να κάνουν απλα μια αναβάθμιση στην υπάρχουσα συσκευη. Γιατι δεν το έκαναν όπως πρέπει ώστε αυτός που θα αγοράσει τωρα το 4s να μπορει να κάνει άνετα την δουλεια του στα 2 χρόνια που θα ξανα έχει δικαίωμα επιδότησης?

 

Η CPU αντέχει, όπως αντέχει ο Α4 στο iPad1 και iPhone 4. Όμως η ram θα το κρεμάσει πριν κλείσει χρόνο.

Μπορείς να διαπιστώσεις πόσο δίκιο έχω δουλεύοντας παράλληλα ένα iPhone 4 και ένα iPad 1. Ίδιος επεξεργαστης διαφορετικη ram. Μόλις ανοίξεις 5 εφαρμογές και κανεις λίγο browsing θ αρχίσουν τα κρασαρισματα στο Ipad1.

 

Για την retina το λέω ακόμα ότι ειναι η καλυτερη. Όμως αν διαβαζες τα μηνύματα μου θα είχες δει να γράφω κατηγορηματικά ότι δεν πρόκειται να πάω στο νέο iPhone αν δεν αυξηθεί το μέγεθος της και δεν προστεθεί ram.

 

Δεν απολογουμαι και δεν ειμαι υποχρεωμένος να γίνομαι οπαδός καμιας εταιρείας σαν κάποιους που στήνονται στα AppStore για να πάρουν ένα συλλεκτικό μπλουζάκι.

Διαπίστωσα ότι με το iPhone όπως ειναι τωρα δεν μπορω να δαπανησω χρήματα.

Αν τον επόμενο Σεπτέμβρη το νέο iPhone ειναι κοντα σ αυτο που θέλω και με εξυπηρετεί περισσότερο θα το αγοράσω.

Ειναι απλα τα πράγματα. Χρειάζεται μεγαλύτερη οθόνη, περισσότερη μνήμη και δραστικές αλλαγές στο iOS.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Να πω κι εγώ την γνώμη μου όσο αφορά την ποιότητα κατασκευής του galaxy s2.

 

Μόλις το πήρα και ανοιξα το κουτί,η πρώτη μου σκέψη ηταν:Τι κινεζιά είναι αυτή;Συνηθισμένος, από το χλιδατο iphone4!

 

Μαζί με το τηλέφωνο είχα αγοράσει δεύτερη μπαταρία και βάση γραφείου με φορτιστή για την έξτρα μπαταρία.

Σας πληροφορώ ότι μέχρι σήμερα από το πολύ βγάλε βάλε για την αλλαγή μπαταρίας, το πίσω καπάκι είναι καινούργιο! Σημειωτεον ότι ήταν το πρώτο που έλεγα ότι δεν θα αντέξει ούτε μια εβδομάδα!

 

Επίσης είναι το τηλέφωνο, το οποίο έχω ευχαριστηθει περισσότερο από το iphone.

Ο λόγος;

 

Δεν το έχω μέσα σε θήκη!

Μπορεί το iphone να είναι φτιαγμένο από καλύτερα υλικά, αλλά είναι και πολύ ευαίσθητο σε γρατζουνιες!

 

Να πω ακόμη, στους φίλους που λένε ότι είναι "παντόφλα"ότι εμένα με βολεύει καλύτερα στην τσέπη σε σχέση με το "τουβλάκι"iphone!

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Ειναι απλα τα πράγματα. Χρειάζεται μεγαλύτερη οθόνη, περισσότερη μνήμη και δραστικές αλλαγές στο iOS.

 

Αυτό τα λέει όλα νομίζω...

 

Μπορείτε να πείτε ότι το iphone έχει καλύτερη ποιότητα υλικών...Συμφωνώ αν και έχει ενδιαφέρον να δείτε το crash test video iphone4 vs sgs2 στο youtube.

 

Παρόλα αυτά θα το ξαναπώ... Με το SGS2 δεν υπάρχουν περιορισμοί. Είναι απίστευτο το τι κάνει αυτό το τηλέφωνο πέραν των κλασικών: από το να συνδέσεις bluetooth mouse μέχρι και usb εξωτερικό δίσκο και να αναπαράγει βιντεο και μουσική.

 

Τo android market εντομεταξύ εξελίσσεται με ραγδαίους ρύθμους σε κάθε κατεύθυνση (αντίστοιχα με το πόσο γρήγορα εξελίσσεται το android σε σχέση με το iOS).

 

Στο τέλος όμως, ο καθένας διαλέγει αυτό που του αρεσει/εξυπηρετει...

Link to comment
Share on other sites

Παρόλα αυτά θα το ξαναπώ... Με το SGS2 δεν υπάρχουν περιορισμοί. Είναι απίστευτο το τι κάνει αυτό το τηλέφωνο πέραν των κλασικών: από το να συνδέσεις bluetooth mouse μέχρι και usb εξωτερικό δίσκο και να αναπαράγει βιντεο και μουσική.

 

 

αν σε δω σε καφετερια με bluetooth mouse και εξωτερικό δίσκο θα πω οτι το κινητο ειναι πολυ μπροστα και θα σπασω το 4αρι μου και θα παρω ενα SGII.

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

Σου δίνω ενα παραδειγμα τι μπορει να κανει... Το οτι ομως εχω σε flashaki 32GB την μουσικη μου και το συνδεω για να ακουω στο γραφειο δεν ειναι και κανενα περιεργο θεαμα...

 

Παρουσιασα καποια extreme (σχετικα) χαρακτηριστικα. Το οτι μπορω ομως να εχω file manager για τα αρχεια μου, ε ενταξει δεν ειναι και αμελητεο χαρακτηριστικο :)

 

ΥΓ: Οποτε θες κερναω καφε με mouse Και δισκο :P :P :P

Link to comment
Share on other sites

Το οτι ομως εχω σε flashaki 32GB την μουσικη μου και το συνδεω για να ακουω στο γραφειο δεν ειναι και κανενα περιεργο θεαμα...

Το να ακούς μουσική στο γραφείο, δεν είναι περίεργο θέαμα??:lol::p

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Υπερασπιζομαι αυτο που βλέπω.

Έχω πει ότι δεν το κάνω επειδη απλα αγόρασα το SGS2. Είχα και έχω στο σπίτι άλλες δυο συσκευές android.

Μάλιστα για το Nexus S έχω γράψει αρκετα αρνητικά. Τα ίδια χρήματα μου στοίχισε. Γιατι τοτε δεν το υπερασπιστικα? Το λέω γιατι μπορει να υποθέσεις ότι υποστηρίζω με θερμη καθε συσκευη που αγοράζω. Υπάρχουν τα ποστ με την γκρίνια μου για το Nexus S εδω αλλα και στο twitter.

 

Αντίθετα το S2 αν και το αγόρασα για να το δοκιμάσω και να τεκμηριωσω τις κατηγορίες μου, με εξέπληξε με την βελτίωση που είχε σε σχέση με το προηγούμενο μοντέλο του, που ήταν χάλια και μ έκανε να αισθάνθηκα άσχημα για όσα έγραφα εναντίον του επηρεασμένος όπως κι εσυ απο την κακή εμπειρία με το Galaxy S1.

 

Όταν σε 2,5 μήνες δεν έχω ούτε ένα κρας ούτε καν σε εφαρμογη, όταν η συσκευη ειναι τόσο smooth, όταν όλα γίνονται τόσο εύκολα και γρήγορα και τέλος πάντων διαθέτει όλα όσα θα ήθελα να έχει το iPhone λογικο ειναι να τα λέω. Δεν είμαι μόνο εγω. Ειναι παρα πολλοι αυτοι που μετεπηδησαν βλέποντας ότι το 4s δεν έχει να προσφέρει κάτι πέρα απο -350€ στην πιστωτική μας κάρτα.

Σίγουρα δεν ειναι ολες οι android συσκευές έτσι και ούτε πρόκειται. Όμως το android σαν λειτουργικο εφόσον του γίνει σωστη προσαρμογή στο hardware της συσκευής που το φοράει, ειναι εξαιρετικό στις τελευταίες εκδοσεις του.

Και δεν του ειναι απαραίτητο το 1 GB ram. Έχω και το LG Optimus one που με 512 πετάει και δουλεύει άψογα πάντα σε official.

Απλα με 1GB έχει την άνεση να τα βγάλει πέρα και στην πιο δύσκολη κατάσταση. Σπάνια θα γυρίσεις σε μια εφαρμογη και θα την βρεις να φορτώνει απο την αρχη όπως γίνεται στο iPad 2. Αυτα τα 10€ που κοστίζει παραπάνω η ram ίσως κάνουν το iPhone 4s να μην τα βγάζει πέρα σ' ένα χρόνο όπως δεν τα έβγαζε πέρα το ipad1.

 

Αυτη η λογική της apple ειναι που μ εξόργισε. Ωραία έκριναν πως έπρεπε να αφήσουν την ίδια οθόνη και να κάνουν απλα μια αναβάθμιση στην υπάρχουσα συσκευη. Γιατι δεν το έκαναν όπως πρέπει ώστε αυτός που θα αγοράσει τωρα το 4s να μπορει να κάνει άνετα την δουλεια του στα 2 χρόνια που θα ξανα έχει δικαίωμα επιδότησης?

 

Η CPU αντέχει, όπως αντέχει ο Α4 στο iPad1 και iPhone 4. Όμως η ram θα το κρεμάσει πριν κλείσει χρόνο.

Μπορείς να διαπιστώσεις πόσο δίκιο έχω δουλεύοντας παράλληλα ένα iPhone 4 και ένα iPad 1. Ίδιος επεξεργαστης διαφορετικη ram. Μόλις ανοίξεις 5 εφαρμογές και κανεις λίγο browsing θ αρχίσουν τα κρασαρισματα στο Ipad1.

 

Για την retina το λέω ακόμα ότι ειναι η καλυτερη. Όμως αν διαβαζες τα μηνύματα μου θα είχες δει να γράφω κατηγορηματικά ότι δεν πρόκειται να πάω στο νέο iPhone αν δεν αυξηθεί το μέγεθος της και δεν προστεθεί ram.

 

Δεν απολογουμαι και δεν ειμαι υποχρεωμένος να γίνομαι οπαδός καμιας εταιρείας σαν κάποιους που στήνονται στα AppStore για να πάρουν ένα συλλεκτικό μπλουζάκι.

Διαπίστωσα ότι με το iPhone όπως ειναι τωρα δεν μπορω να δαπανησω χρήματα.

Αν τον επόμενο Σεπτέμβρη το νέο iPhone ειναι κοντα σ αυτο που θέλω και με εξυπηρετεί περισσότερο θα το αγοράσω.

Ειναι απλα τα πράγματα. Χρειάζεται μεγαλύτερη οθόνη, περισσότερη μνήμη και δραστικές αλλαγές στο iOS.

 

Κωστα κουβεντα κανουμε.. Δε σε ρωτησα για να απολογηθεις οπως λες, αλλα γιατι μου δημιουργηθηκε απορια πως εγινε μια τοσο γρηγορη μεταστροφη..

Δεν καταλαβα ητοι, το λογο που το iOS πχ σου κραυγαζει ποσο παρωχημενο ειναι, οταν σε λιγοτερο απο 3 μηνες πριν, το θεωρουσες το πληρεστερο. Το appstore το ιδιο, την οθονη το ιδιο, and the list goes on...

 

Αποψεις ειναι, κι αλλαζουν παραυτα! Ο ανταγωνισμος, προχωρα.. Καλημερα :)

 

Υ.Γ: και φυσικα μεσα σε ολα αυτα, δεν υποστηριζω τα μηλα... Αδιαφορω για καθε ειδους φανατισμους.

Edited by eirhnh_k

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

αν σε δω σε καφετερια με bluetooth mouse και εξωτερικό δίσκο θα πω οτι το κινητο ειναι πολυ μπροστα και θα σπασω το 4αρι μου και θα παρω ενα SGII.

 

Γιατί το κινητό μόνο στις καφετέριες το δουλεύεις εσύ; ;)

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά χρησιμοποιω το SGS2 όπως ακριβώς το iPhone. Με cloud συγχρονισμους, sharing, πρόσβαση στα αρχεία του Mac μου κλπ.

Όπως το ότι μπορω να χρησιμοποιήσω ένα φλασακι σε κάποια δεδομένη στιγμη δεν ειναι κακο. Ίσα ίσα που ειναι μια δυνατότητα παραπάνω. Υπάρχουν στιγμές που θα χρειασθεί.

Τέλος πάντων εμένα δεν μ ενοχλούσαν αυτου του ειδους οι περιορισμοί, δηλαδη συνδεσιμοτητα, ΒΤ, FM radio. Για παράδειγμα τωρα στο Galaxy έχω αφαιρέσει το ράδιο. Και δεν έχω στείλει τίποτα με BT.

Έγραψα αναλυτικά τι με ενόχλησε. Και οποίος ειναι αντικειμενικός το παραδέχεται.

Οι δυνατότητες του android ειναι σαφώς μεγαλύτερες ειδικα με το ICS που ειναι όλο φρέσκο.

Αν λοιπον δεχόμαστε αδιαμαρτύρητα τις οποίες αποφάσεις της apple και τρέχουμε να κάνουμε ουρές θα συνεχιστεί αυτη η τακτικη.

 

Αν δεχθούμε ότι τα προβληματα των crashes δεν προέρχονται απο low memory απο τις μεγαλύτερες ίσως απαιτήσεις του iOS 5, γιατι 2,5 μήνες μετα δεν έχει βρεθεί μια λύση με καποιο update?

 

Τέλος πάντων καθένας μας κάνει αυτο που τον βολεύει. Όμως η πραγματικότητα ειναι διαφορετικη και φαίνεται απο το πόσο λίγοι ειναι αυτοι που έκαναν την μετάβαση απο το i4 στο i4s.

Θα ήταν πολυ διαφορετικά τα πράγματα αν το νέο iPhone είχε τα χαρακτηριστικά που όλοι περιμέναμε.

 

@Ειρηνη

Μάλλον δεν διαβαζες όλα τα μηνύματα μου Ειρήνη. Έγραψα και πριν ότι έκρινα με τα όσα είχα δει ως τότε όπως κρίνεις κι εσυ εχοντας την κακη εμπειρία απο τις 2 συσκευές που πέρασαν απο τα χέρια μου.

Τον Απρίλιο που αγόρασα το Nexus S στην γυναίκα μου, ενω δεν ήταν καθόλου κακο, δεν μου έδινε κάτι παραπάνω εκτός απο το μέγεθος της οθόνης που όντως μ έκανε να το θέλω και στο iPhone.

Το hardware του ήταν κατώτερο και δεν ασχολήθηκα μαζι του πέρα απο το να το στησω βάζοντας του τις βασικές εφαρμογές που χρειάζονταν στην γυναίκα μου. Δεν έψαξα καν το Market. Είχα μείνει σε όσα ήξερα απο το καλοκαίρι του 2010 που είχα το galaxy S.

Και όπως συνηθίζουμε όλοι οι κάτοχοι iOS συσκευών, δεν μπορούσα να πιστέψω τα όσα έλεγαν περί εφαρμογών όσοι είχαν android.

Δηλαδη για να είμαι σωστός θα πρέπει να μην λέω τίποτα επειδη στο παρελθόν κατηγορούσα κάτι που δεν το είχα δοκιμασει? Όχι για μένα το σωστο ειναι να παραδεχομαστε με την ίδια θερμη το λάθος μας.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

εγω αντικατεστησα το android που ειχα με το iphone και θα το αλλαζα μονο με το 5αρι. :) Εκτος αν υπαρξει μεγαλη προοδος με το meego στην nokia και βγουν νεες συσκευες. Την μπαρουφα το android δεν το ξαναχρησιμοποιω μου φαινεται σαν να κανω αγγαρεια !! Edited by trexed
Link to comment
Share on other sites

Την μπαρουφα το android δεν το ξαναχρησιμοποιω μου φαινετε σαν να κανω αγγαρεια !!

 

Έτσι ακριβώς νιώθω για το ios εγώ

:lol:

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

Link to comment
Share on other sites

αγανακτησμενος και εσυ? :lol::lol:

 

Ναι!(το άκρως αντίθετο βέβαια απο σένα!) δεν αντέχω τα κλειστά λειτουργικά και τα κλειδώματα με τίποτα! ( δεν είχα ιδέα όταν πήρα i4.. Σαν πρόβατο είχα πάει :lol: )

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

Link to comment
Share on other sites

τι ? πρεπει να αλαξουμε και γλωσσα τωρα να μιλαμε με μπεεε? γιατι δεν το πιασα !!:)

 

Εννοούσα πως πήγα σαν πρόβατο να αγοράσω μήλο χωρίς να ξέρω τι έχει και τι δεν έχει με την εντύπωση οτι τα σπάει και τα κάνει όλα..!

Με κατάλαβες τώρα; :lol: (μπεεε! :lol: )

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

Link to comment
Share on other sites

fail δεν ηξερες δεν ρωταγες. Να προσεχεις αλλη φορα και να το ψαχνεις σε ολα ισχυει αυτο.
Link to comment
Share on other sites

Εγω το εχω γραψει πολλες φορες και το ξαναλεω οτι απο την μεταβαση απο iphone 4 σε γαλαξια2 εχω μεινει εκπληκτος απο το πως ο γαλαξιας με κανει καθημερινα να μην θελω να τον αφηνω απο τα χερια μου...ασχοληθηκα με την συσκευη, την εφερα στα μετρα μου και πραγματικα πιστευω οτι ειναι κατ' εμε παντα το πληρεστερο smartphone της αγορας. Επισης εχοντας στο σε θηκη δεν με απασχολει το "φθηνο" πισω μερος της συσκευης, το εχω και σε λευκο και μια χαρα μου φαινεται η ποιοτητα του..επισης δεν με χαλαει καθολου που ειναι παναλαφρο!!

 

Sent from my GS2 with Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

με τοση πλαστικουρα πανω του τι περιμενες να ειναι και βαρυ? ελεος μου θυμησες καποιους apple fans που οτι λειπει απο το iphone λενε αφου λειπει δεν μου χρειαζεται.
iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας,

Θέλω να φέρω το Ipad2 wifi + 3G από Ν.Υόρκη.Θέλω απλά κάποιος που είναι 100% σίγουρος να μου πεί αν το πάρω από την AT&T θα μπορώ να βάλω SIM ελληνική( από vodafone πχ) και να έχω 3G κανονικά ? Καταλαβαίνετε ότι θέλω να είμαι απόλυτα σίγουρος αλλιώς να πάρω μόνο με wifi μην πάνε χαμένα τα λεφτά !!

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά :)

Link to comment
Share on other sites

Απο την AT&T παιζει κανονικα δεν εχεις θεμα.. :)

Αφαιρεσε το απο συσκευασιες κ ζελατινες μην πληρωσεις τελωνειο..

 

Καλοριζικο προκαταβολικα!

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

με τοση πλαστικουρα πανω του τι περιμενες να ειναι και βαρυ? ελεος μου θυμησες καποιους apple fans που οτι λειπει απο το iphone λενε αφου λειπει δεν μου χρειαζεται.

 

Δεν ειναι τα πλαστικά αλλα η amoled οθόνη η οποία ειναι 3 φορές πιο λεπτή και φυσικα πιο ελαφριά.

Και το iPhone 3G ήταν όλο πλαστικο αλλα είχε το βάρος του.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

με τοση πλαστικουρα πανω του τι περιμενες να ειναι και βαρυ? ελεος μου θυμησες καποιους apple fans που οτι λειπει απο το iphone λενε αφου λειπει δεν μου χρειαζεται.

 

Τι σου προσφέρει η τζαμαρία και το μέταλλο; δεν λέω πως είναι γτπ και το πλαστικό τα σπάει,το αντίθετο μάλλιστα, αλλα τι σου προσφέρει εσένα και σε κραταει το γυαλί στο ξεπερασμένο πια iphone?( από θέμα ios, hardware-απόδοσης κλπ. Μόνο το app store έμεινε)

Δηλαδή αξίζει τόσο το γυαλί ώστε να υπομένει κάποιος τα κλειδώματα του λειτουργικού, την μικρή lcd (αλλα retina βέβαια) οθόνη,την μικρή ραμ κλπ;;

 

Να ξεκαθαρίσω πως δεν έχω καμία διάθεση για διαπληκτισμούς και απλα θέλω να καταλάβω πως σκέφτεσαι βλέποντας με πόσο αηδία αναφέρεσαι στο πλαστικό.

 

Φιλικότατα :)

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...