Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρονια Πολλα στους Γιωργηδες και στις Γεωργιες, και στους Αλεξανδρους ;)

Οτι επιθυμειτε παιδια οπου και να ειστε :D

καλησπερα στην παρεα :rolleyes:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • ktsak

    1057

  • CarpeNoctum

    1174

  • zaharakis

    1501

  • soom

    1462

Χρόνια πολλά λοιπόν Αλεξανδρε~Γεωργιε,και σε όλους τους εορταζοντες.

Υγεία και ευτυχία σε όλους.

 

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΛΟΙΠΟΝ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕ ΓΕΩΡΓΙΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ μικρέ !!!!!

 

καλημερα και χρονια πολλα Αλεξανδρε και Γιωργηδες,Γεωργιες :)

 

Καλησπέρα και χρόνια πολλά στους εορτάζοντες και ειδικά στον "ψευτο-Γιώργο", τον soom :lol:

 

Καλημέρα παιδιά! Χρόνια πολλά σε όσους γιορτάζουν! Ειδικά πολλές ευχές στον φίλο μας Αλέξανδρο aka Γιώργο aka Soom! Πολύχρονος φίλε και ότι επιθυμείς! :)

 

Χρονια Πολλα στους Γιωργηδες και στις Γεωργιες, και στους Αλεξανδρους ;)

Οτι επιθυμειτε παιδια οπου και να ειστε :D

καλησπερα στην παρεα :rolleyes:

 

Ευχαριστωωωωωωωώ...! :)

 

Να είστε καλά παίδες! Και εσείς ότι επιθυμείτε! Και πάνω από όλα υγεία!!!!!

 

Να χαίρεστε και εσείς τυχόν συγγενείς/φίλους! Σήμερα γιορτάζει η μισή Ελλάδα!

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά Αλέξανδρε για το άλλο σου μισό όνομα!

Και στους υπόλοιπους φυσικά οτι επιθυμήτε!

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ύστερα από την παραίνεση του φίλου Κώστα aka Πτέραρχος δημιουργήθηκε ένας οδηγός χρήσης και εγκατάστασης του iBlueNova στο iPhone. Για όποιον ενδιαφέρεται μπορεί να τον βρει εδώ : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271520

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Δλδ ρε Αλεκο, σε λεν και George; Άτιμε, παίρνεις δώρα μια φορά παραπάνω απο το κανονικό, ποσα ξέρεις, ποσα ξέρεις :lol:

 

χρόνια πολλά σε όλους λοιπόν είτε είναι πρώτο, είτε είναι δεύτερο όνομα :)

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα στον Αλεξανδρο-Γιωργο και στους υπολοιπους Γιωργηδες και Γεωργιες!

 

Χρονια πολλα και στους στρατευμενους στο Στρατο Ξηρας(πλην ΠΒ)-τετοιο καιρο του χρονου,με βλεπω να τους κανω και γω παρεα :cool:

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ύστερα από την παραίνεση του φίλου Κώστα aka Πτέραρχος δημιουργήθηκε ένας οδηγός χρήσης και εγκατάστασης του iBlueNova στο iPhone. Για όποιον ενδιαφέρεται μπορεί να τον βρει εδώ : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271520

μεσα στον οδηγο εχει και κακες λεξεις οπως,<<αγοραστε>>:whistle:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως αποτελω ζωντανο παραδειγμα....3 φορες το αλλαξα και παλι εδω κατεληξα...ματαιος πειραματισμος...ειναι μακραν οτι καλυτερο και οτι καινοτομο(παντα ενα και δυο βηματα ,μπροστα σε σχεση με αλλα) βγηκε ποτε.ταχυτατο,ποιοτικο,με εφαρμογες για οτι σου κατεβει απο το μυαλο που κανουν ευκολη τη ζωη σου σε κινητη συσκευη.εγινε μοδα...αυτο τα λεει ολα...

 

το τρεις εξαμαρτην ουκ αντρος σοφου...δεν την ηξερες την παροιμια?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το τρεις εξαμαρτην ουκ αντρος σοφου...δεν την ηξερες την παροιμια?

αστα...αστα...

Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ρωτησα και στο αλλο φορουμ αλλα δεν μπορεσαν να με βοηθησουν.πως λεγεται η εφαρμογη για το μηλο που βαζουμε το τηλεφωνο πχ ενος φιλου και μας βρισκει που ειναι(πολη,διευθυνση)
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα γιορτάζουν ο αλέξανδρος, ο γιώργος, και η γιωργία!!!

 

Για τον πρώτο μην ρωτάτε πολλά απλά ευχηθήτε!!!

 

Χρόνια πολλά φίλε Αλεξ ότι επιθημείς και ότι μπορεί να σου βγει αληθινό!!!

 

Και βέβαια χρόνια πολλά στους γιώργηδες και τις γιωργίες της παρέας του θέματος!!!

 

Και του χρόνου παιδιά και πάντα με υγεία!!

 

 

Δλδ ρε Αλεκο, σε λεν και George; Άτιμε, παίρνεις δώρα μια φορά παραπάνω απο το κανονικό, ποσα ξέρεις, ποσα ξέρεις :lol:

 

χρόνια πολλά σε όλους λοιπόν είτε είναι πρώτο, είτε είναι δεύτερο όνομα :)

 

 

Και εμένα το 2ο είναι κώστας...

 

Μόνο από την γιαγιά μικρός τα άρπαζα διπλά... :) χι χι χι...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Χρονιά Πολλά κι από μένα στους συνονόματους... κι απ' αυτό το θέμα!

 

Ευχαριστούμε για τις ευχές! :)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Χρονιά Πολλά κι από μένα στους συνονόματους... κι απ' αυτό το θέμα!

 

Ευχαριστούμε για τις ευχές! :)

 

πολυχρονος και σε εσενα Γιωργη :)

 

απο εδω τα λεμε καλυτερα :D

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

το τρεις εξαμαρτην ουκ αντρος σοφου...δεν την ηξερες την παροιμια?

 

δλδ εγω που εχω αμαρτησει 4ακις :worry:

 

2g 4gb,2g 8gb,3g 16gb και 3gs 32gb:rolleyes: και αν κατσει και το 4g και μου αρεσει,θα παω για 5ακις :wacko: πρεπει να καω στην πυρα ??:cry::lol::lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ρωτησα και στο αλλο φορουμ αλλα δεν μπορεσαν να με βοηθησουν.πως λεγεται η εφαρμογη για το μηλο που βαζουμε το τηλεφωνο πχ ενος φιλου και μας βρισκει που ειναι(πολη,διευθυνση)

 

Μήπως εννοείς το CallerID;

 

Χρόνια πολλά SoomΑλεξΓιώργο.

 

Χρόνια πολλά σ' όλους τους Γιώργηδες... :)

Βασίλης
Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα στους εορταζοντες.

 

Τελικα οσο ψαχνομαι διαπιστωνω οτι αν και οποτε αλλαξω συσκευη, με βλεπω πιο κοντα στο νεο iphone παρα σε καποιο android.

Οχι οτι ειναι κακα αλλα υπαρχουν πολλοι παραμετροι που κανουν την επιλογη πιο σοφη.

Βεβαια αν δεν το δουμε, ολα αυτα ειναι ικασιες.

 

Παρακολουθω ολα τα θεματα του Desire και εχω μαθει αρκετα πραγματα για το λειτουργικο και την συμπεριφορα του.

Ομως η καλη πλευρα της apple ειναι κατι που δεν βρισκεις πουθενα.

Τι εννοω: Αν συγκρινει κανεις το iphone 2G με οποιαδηποτε συσκευη του 2007 θα δει οτι καμια δεν μπορει να σταθει διπλα του. Ολες δειχνουν απαρχαιομενες και εχουν ξεχαστει απο αυτους που τις ειχαν στα χερια τους.

 

To iphone 4 θα μειωσει κι αλλο τις βασικες ελειψεις και θα εχει κατα πασα πιθανοτητα πολυ δυνατο hardware.

 

Οσοι εσκασαν τα 500 για το Desire, σε λιγους μηνες που θα βγει η αντιστοιχη εκδοση του Ευρωπαικου evo θα εχουν χασει τα μισα λεφτα αν αποφασισουν να το πουλησουν.

 

Δεν εχω αλλαξει αποψη για τις παραξενιες και την αυταρχικοτητα της apple, καθως και τους λογους που μ εκαναν να πουλησω το 3Gs.

 

Ολα αυτα θα γινουν τον επομενο Οκτωβριο καθως τωρα εκ των πραγματων και να ηθελα να παρω το Desire για δοκιμη δεν γινεται αφου υπαρχουν προβληματα στο να το χρησιμοποιησω οπως θελω.

Πρωτο και κυριοτερο, δεν μπορω να εχω ελληνικο πληκτρολογιο χρησιμοποιοντας Αιγυπτιακη sim και καποια αλλα που αφορουν την δικη μου χρηση σχετικα με την δουλεια μου τα οποια ομως στο iphone μπορω να βρω λυσεις.

 

Και μην ξεχναμε τις εφαρμογες. Χθες εκανα update σε 36 εφαρμογες απ αυτες που εχω αγορασμενες :)

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά να κάνω την εξής ερώτηση....μου έχει βγάλει το cydia, upgrade στα εξής...activator, backgrounder, cydia community soyrces, iphone delivery, weathericon και wintrboard. Όταν πατάω για να κάνει το upgrade μου βγάζει ένα μήνυμα error και δεν το κάνει.....ξέρετε τι είναι και τι μπορώ να κάνω?? ή μήπως μυρίζει restore στην 3.1.3. χωρίς jb για να τελιώνουμε???(ξέρω ότι μπορώ να μείνω στην 3.1.2. αλλά αν κάνω το restore λέω να ακολουθήσω το παράδειγμα άλλων εδώ μέσα και να πάω σε μαμήσια). θα προτιμούσα όμως να λυθεί το πρόβλημα με το error.....

από windows mobile σε iphone 3gs......ανεπιστρεπτί η εποχή των wm....Βαγγέλης.[sIGPIC][/sIGPIC]

msn:giankovits@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

/var/lib/apt/lists και σβήνουμε τα πάντα εκτός απο το φάκελο partial!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κανεις upgrade ενα ένα και όχι όλα μαζί. Μπορεί κάποιο source στην αρχή να μην είναι διαθέσιμο και να σου βγάζει το error. Έτσι θα δεις ποιο είναι και θα το κανείς αργότερα :worry: Edited by ktsak

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά Αλέξανδρε - Γεώργιε under cover :)

 

Σε πρόλαβα εντός του 24ωρου !

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

/var/lib/apt/lists και σβήνουμε τα πάντα εκτός απο το φάκελο partial!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

ευχαριστώ Κώστα!!!!!

από windows mobile σε iphone 3gs......ανεπιστρεπτί η εποχή των wm....Βαγγέλης.[sIGPIC][/sIGPIC]

msn:giankovits@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα γιορτάζουν ο αλέξανδρος, ο γιώργος, και η γιωργία!!!

 

Για τον πρώτο μην ρωτάτε πολλά απλά ευχηθήτε!!!

 

Χρόνια πολλά φίλε Αλεξ ότι επιθημείς και ότι μπορεί να σου βγει αληθινό!!!

 

Και βέβαια χρόνια πολλά στους γιώργηδες και τις γιωργίες της παρέας του θέματος!!!

 

Και του χρόνου παιδιά και πάντα με υγεία!!

 

 

 

 

 

 

Χρονια πολλα στον Αλεξανδρο-Γιωργο και στους υπολοιπους Γιωργηδες και Γεωργιες!

 

Δλδ ρε Αλεκο, σε λεν και George; Άτιμε, παίρνεις δώρα μια φορά παραπάνω απο το κανονικό, ποσα ξέρεις, ποσα ξέρεις :lol:

 

Χρόνια Πολλά Αλέξανδρε για το άλλο σου μισό όνομα!

Και στους υπόλοιπους φυσικά οτι επιθυμήτε!

 

Χρόνια πολλά Αλέξανδρε - Γεώργιε under cover :)

 

Σε πρόλαβα εντός του 24ωρου !

Με πρόλαβες, Κώστα!

 

Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά! Ό,τι επιθυμείτε και εσείς!!!

 

@Λευτέρης

Ναι, με λένε και Γιώργο! Κανονικά και με τον νόμο! Και στην ταυτότητά μου το γράφει και παντού!! Είναι «λάθος» να με λένε «σκέτο» Αλέξανδρο!! :lol:

 

 

Να είστε όλοι καλά! :)

 

 

 

Σας ευχαριστώ όλους! Εις άλλα με υγεία!

Link to comment
Share on other sites

Τόλη χρόνια πολλά και καλά!!!

 

Να τα εκατοστησεις!!!!!

 

Πάντα με υγεία!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρωτο και κυριοτερο, δεν μπορω να εχω ελληνικο πληκτρολογιο χρησιμοποιοντας Αιγυπτιακη sim και καποια αλλα που αφορουν την δικη μου χρηση σχετικα με την δουλεια μου τα οποια ομως στο iphone μπορω να βρω λυσεις.

 

Κώστα, όσον αφορά στο ελληνικό πληκτρολόγιο και γενικότερα στο locale του desire και οποιουδήποτε android κινητού, τη λύση τη δίνει αμέσως το morelocale2, άσχετα από το τι sim του βάζεις.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Φιλικά, Θάκης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...