Jump to content

Περί... Apple products γενικότερα


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το σκεφτηκα και εγώ αλλά αφού το αφήνω χωρίς σήμα, ούτε μειλ ούτε καιρό ούτε 3g εχει για να ψάξει.

 

Και επίσης χάθηκε από το think different ο καιρός στην lock screen. Από μόνο του. Το έκλεισα το ξανανοιξα και πάλι τίποτα.

 

Τι να πω. Θα το κοιτάξω οταν παω σπίτι.

 

μήπως το theme είναι λίγο "χαζό" και δεν καταλαβαίνει το airplane οπότε προσπαθεί συνέχεια να λάβει δεδομένα;

 

Δοκίμασε το μια χωρίς το theme και δες. Είναι η πιο απλή λύση

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 17,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • ktsak

    1057

  • CarpeNoctum

    1174

  • zaharakis

    1501

  • soom

    1462

Για το hotmail βάλε ξεχωριστή εφαρμογή. Βάλε στο appstore "hotmail" και θα τη βρεις.

ok ευχαριστω:)

 

Για το δεύτερο αν έχεις στο μυαλό σου αυτό που έκανες με τα WM, που έπαιρνες δηλαδή internet μέσω activesync εδώ δε γίνεται, ή τουλάχιστον δε γνωρίζω εγώ τρόπο να γίνει.

 

δεν μπορεί κάποιος τρόπος θα υπάρχει:this::sorry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

όσο αναφορά για το cydia ίσως δεν το διατύπωσα σωστά.θέλω να εχω internet στη συσκευη από το pc και όχι μέσο 3g όταν είναι συνδεδεμενο...:)για να μη μου έρθει ο κούκος αηδόνι :lol:

 

αυτό δεν γίνεται (μέσω USB δλδ να πάρεις ίντερνετ). Μόνο μέσω wifi γίνεται. Δηλαδή, πάρε ένα φθηνό router και στήσε ένα ασύρματο

Link to comment
Share on other sites

εκεί που μας χρωστούσαν μας πήραν και το βόδι:lol:

 

μόλις διαπίστωσα ότι λείπει η επιλογή κοινής χρήσης internet.:lol:

όταν έβαλα την κάρτα της vodafone μου την εμφάνισε τώρα ως διά μαγείας εξαφανίστηκε:ninja:

 

Dead Angel internet στο σπίτι έχω από ένα usb φλασάκι wifi και με σύνδεση του γείτονα.μου έχει δόση τον κωδικό και μπαίνω από εκεί.οποτε όπως καταλαβαίνεις δεν μπορώ να συνδέσω το ρούτερ της philips από το connex που ειχα από παλιά δίκια μου σύνδεση:O

και για να σε προλάβω ούτε το iphone μπορώ να συνδέσω κατ ευθείαν γιατί ούτε που βρίσκει το συγκεκριμένο δίκτυο.κάπου διάβασα ότι πρέπει να είναι πολύ κοντά για να συνδεθεί στην αρχή:O:lol:

 

άκυρο άκυρο το εμφάνισε βγάζοντας και βάζοντας την κάρτα sim :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κατι πολυ περι ανεμων και υδατων.........ξερει κανεις αν ολοκληρωθηκε η εγνατια? θα παω 4μερο ΠΑΡΓΑ και θελω να χρησιμοποιησω την πλοηγηση του iphone,,,,,αντε πριν την βγαζαμε με destinator τωρα ?(και αυτο αλλο μαλακισμ.....:X...μια φορα ηθελα να παω ΒΥΖΙΤΣΑ και με εστελνε μεσο λαρισας)

το navigon μου φαινεται καλο αλλα πια επιλογη για διαδρομη να του βαλω να με παει απο εγνατια?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μια φορα ηθελα να παω ΒΥΖΙΤΣΑ και με εστελνε μεσο λαρισας)

:lol::lol::lol:παθών:lol::lol::lol:

ωραίο όμως το πήλιο εεε????

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Καλημέρα κοίτα το πρώτο πλήκτρο πάνω από τα πλήκτρα τις έντασης αν είναι προς τα κάτω έχεις απενεργοποιήσεις τους ήχους .

Αυτο ηταν το ειδα αφου εγραψα το μυνημα! ευχαριστω παντως για την απαντηση :)

Link to comment
Share on other sites

κατι πολυ περι ανεμων και υδατων.........ξερει κανεις αν ολοκληρωθηκε η εγνατια? θα παω 4μερο ΠΑΡΓΑ και θελω να χρησιμοποιησω την πλοηγηση του iphone,,,,,αντε πριν την βγαζαμε με destinator τωρα ?(και αυτο αλλο μαλακισμ.....:X...μια φορα ηθελα να παω ΒΥΖΙΤΣΑ και με εστελνε μεσο λαρισας)

το navigon μου φαινεται καλο αλλα πια επιλογη για διαδρομη να του βαλω να με παει απο εγνατια?

 

εχει ολοκληρωθει απο οσο ξερω μιας και με ενδιαφερει το θεμα μιας και ειμαι απο την περδικα...

 

λοιπον αφου θα πας στην παργα να πας να παρεις γυαλια και σουβενιρ απο την ξαδερφη μου,

η οποια εχει μαγαζι κοντα στην αγροτικη τραπεζα, πες οτι σε στελνει ο ξαδερφος της ο καπετανιος,

επισης να πας και μια βολτα απο περδικα μιας και αξιζει τον κοπο και επισης

στα συβοτα, περδικα 15 λεπτα πιο περα και συβοτα 25 προς ιδια κατευθηνση...

siemens s25/ericsson r320e/Nokia 6210/Nokia 8310/Nokia 6610/Nokia 7110/nokia 6670/nokia 6680/Motorola RAZR2 V8/nokia 6220 classic/Μιο701/ HTC P3350/HTC Touch HD/nokia e66
Link to comment
Share on other sites

μόλις διαπίστωσα ότι από gmail στέλνει.για hotmail ούτε λόγος...

Για να σεταρεις το hotmail ακολούθησε αυτές τις οδηγίες: http://windowslivehelp.com/solutions/settings/archive/2009/03/30/how-to-setup-hotmail-on-iphone.aspx

Αν θέλεις τώρα να έχεις push θα πρέπει να κατεβεσεις ξεχωριστή εφαρμογή όπως το Mail Notifier.

"Don’t be sad because it’s over. Smile because it happened"

---------------------------------

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

εχει ολοκληρωθει απο οσο ξερω μιας και με ενδιαφερει το θεμα μιας και ειμαι απο την περδικα...

 

λοιπον αφου θα πας στην παργα να πας να παρεις γυαλια και σουβενιρ απο την ξαδερφη μου,

η οποια εχει μαγαζι κοντα στην αγροτικη τραπεζα, πες οτι σε στελνει ο ξαδερφος της ο καπετανιος,

επισης να πας και μια βολτα απο περδικα μιας και αξιζει τον κοπο και επισης

στα συβοτα, περδικα 15 λεπτα πιο περα και συβοτα 25 προς ιδια κατευθηνση...

για τα σουβενιρ να εισαι σιγουρος ,για τα υπολοιπα εαν εχουν κοσμο, γιατι τωρα τα παραθαλασσια.....:what:

αν και ο ξενοδοχος μου ειπε οτι υπαρχει ακομα κινηση

και λειτουργουν τα παντα

παντως υπαρχουν πολλα μερη να γυρισεις ζαλογγος δωδωνη πρεβεζα να περασεις απεναντι

λευκαδα

μονο μη τα κανει μανταρα ο καιρος

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η Πειραιως έχει μια virtual prepaid κάρτα (Mastercard) την Webuy η οποία εκδίδεται ηλεκτρονικά άμεσα και τροφοδοτείται πανευκολα μέσω winbank εφόσον ήδη διατηρεις λογαριασμό καταθέσεων εκεί. Επίσης παίζει άψογα με το paypal. Τη χρησιμοποιώ εδώ και 2 μήνες χωρίς κανένα προβλημα.

 

ΕΥχαριστώ για την απάντηση! Ρώτησα στην Πειραιώς, και γίνεται εύκολα..;)

 

Λοιπόν, στο θέμα μπαταρία και θέμα μάλλον κάτι ενοχλεί/ταλαιπωρεί το θεματάκι....:(

 

Και επειδή με restore και τα συναφή δεν μπλέκω ακόμα, θα το βγάλω για αρχή αυτό και μετά βλέπω... :X:cry:

Link to comment
Share on other sites

για τα σουβενιρ να εισαι σιγουρος ,για τα υπολοιπα εαν εχουν κοσμο, γιατι τωρα τα παραθαλασσια.....:what:

αν και ο ξενοδοχος μου ειπε οτι υπαρχει ακομα κινηση

και λειτουργουν τα παντα

παντως υπαρχουν πολλα μερη να γυρισεις ζαλογγος δωδωνη πρεβεζα να περασεις απεναντι

λευκαδα

μονο μη τα κανει μανταρα ο καιρος

 

μην ανησυχεις για τον καιρο, η παρεα να ειναι καλη...

 

η περδικα εχει 2500 μονιμους αρα εχει και την καλυτερη ζωη για βραδυ

στην περιοχη... εαν πας βραδυ μπαρακια με κοσμο ειναι το μυθος κ

το μετζο, μια τρυπα στιλ κουτουκιου ειναι το η γωνια του μπαμπη,

και κλαμπακι το πισω, (κοιτα τσο φεης μπουκ οτι αφορα την περδικα

και θα καταλαβεις... φυσικα οπου και να πας πες το ονομα μου

(νικος ο καπετανιος, λογω επαγγελματος, εαν σε ρωτησουν ταξιδευω στο

εξωτερικο για να γλιτωσεις πολλες ερωτησεις), παργα να φας παγωτο στα μαγαζια διπλα στο καστρο, απιστευτα ηλιοβασιλεματα, βεβαια την καλυτερη θεα την εχει

στο μετζο στην περδικα, για ψαρι καλοκαιρι λεει απιστευτα η πρεβεζα κ η πλαταρια,

να πας νικοπολη, εφιρα, πηγες αχεροντα, και κανε ενα τουρινγκ

παραλιακα και προς τα βορεια (προς ηγουμενιτσα να μαθεις το μερος για καλοκαιρι

παραλιες τωρα απο νοτια προς τα βορια μεχρι τα συβοτα (φωτογραφιες βρησκεις

αμα ψαξεις) βαλτος-σαρακινικο-πρπαμαλι-καραβοστασι-σταυρολιμιωνας-

αριλλα-σοφας-αγια παρασκευη-μαιπας-μεγα αμμος-μικρη αμμος...

(απο αποψη τιμων η πιο ακριβη ειναι η παργα μετα τα συβοτα, μετα ανθουσα και τελευταια η περδικα, το μονο που θα σου πω φουλ σεζον ανετα 20 ευρο στουντιο

καινουριο... με καλυτερο μερος να μεινεις το θεατρο κλαμπ)

οτι θες ρωτας και σου λεω...

siemens s25/ericsson r320e/Nokia 6210/Nokia 8310/Nokia 6610/Nokia 7110/nokia 6670/nokia 6680/Motorola RAZR2 V8/nokia 6220 classic/Μιο701/ HTC P3350/HTC Touch HD/nokia e66
Link to comment
Share on other sites

μολις ανοιξα το ... ακατανομαστο...

τι χρειαζετε να σημειωσω για να μην το χασω;

εκδοση μου λεει 3.0.1 (7α400)

πρεπει να σημειωσω τιποτα απο τα κατωθι:;

IMEI

ICCID

MODEL

BLUETOOTH

WIFI

ΑΡΙΘΜΟ ΣΕΙΡΑΣ

 

το VPN τι ειναι πως το διαμορφωνω;

siemens s25/ericsson r320e/Nokia 6210/Nokia 8310/Nokia 6610/Nokia 7110/nokia 6670/nokia 6680/Motorola RAZR2 V8/nokia 6220 classic/Μιο701/ HTC P3350/HTC Touch HD/nokia e66
Link to comment
Share on other sites

Δε συμφωνούμε όλοι. Σου εξηγώ με παραπομπές (και ο soom το ίδιο) ότι ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ νόμος στην Αμερική (εκεί ξεκινάνε όλα) που να κατοχυρώνουν το jailbreak ως παράνομο (μπορεί στο μέλλον να υπάρξει δεν ξέρω). Σου είπα ότι άσχετα με το αν εσύ ή εγώ θεωρούμε ότι θα έπρεπε (ή όχι) να είναι παράνομο, η πράξη του jailbreak δεν είναι. Αφού δεν υπάρχει ΝΟΜΟΣ να το κάνει παράνομο πώς μπορεί να είναι?

 

Με μια απλή αναζήτηση στο διαδίκτυο θα δεις ότι πέρα από την apple που όπως παντού αναφέρεται ότι προσπαθεί να το κατοχυρώσει ως παράνομο παντού υπογραμμίζεται ότι προς το παρόν δεν είναι. Πώς αλλιώς πρέπει να το πω;

 

H apple δυσκολεύεται να το κατοχυρώσει ως παράνομο γιατί το τι κάνεις εσύ στη συσκευή σου είναι δικαίωμά σου από τη στιγμή που αυτό που κάνεις δεν το διανέμεις για προσωπικό σκοπό-κέρδος. Και ξαναλέω: Δεν υποστηρίζω αν θα έπρεπε ή όχι να είναι παράνομο. Σου αναφέρω τα γεγονότα και ποιό είναι το υπάρχον νομικό πλαίσιο.

 

Υ.Γ.1: Το rr τι είναι;

 

Υ.Γ.2: Μην προτρέχεις σε ψυχολογικές γνωματεύσεις. Σου έγραψα με πολύ φιλικό τρόπο ότι εκφράσεις του τύπου "boy μου" στο γραπτό λόγο παρεξηγούνται και αυτό είναι γεγονός. Δεν έχω κάποιο πρόβλημα. Δόξα τω Θεώ.

 

P.S1: Sorry! Συντομία του restart. Συνήθεια από ένα game:p

 

P.S2: Για ψάχτο λίγο, για ψάχτο!:D:D:D

GIVE ME YOUR MIND AND I'M A OPEN IT,NAME A LAW AND I'VE ALREADY BROKEN IT,CAUSE I DON'T GIVE A FUCK ABOUT THE SYSTEM-----By_Fidel
Link to comment
Share on other sites

Αν διάβαζες πριν απαντήσεις θα έβλεπες οτι έχω κάνει jailbreak. Όσο για το ξήλωμα το αφήνω σε σένα με τα πολλά λεφτά!!!

Αν και έχεις στυλ ξερόλα δεν απάντησες σε καμιά ερώτησή μου.

Πάντως σε ευχαριστώ που μπήκες στον κόπο να πεις έστω και αυτά τα άσχετα.

 

Βασικά στο έγραψα για ότι σου υπογράμμισα. Όσο για τις ερωτήσεις σου δεν τις γνωρίζω. Είμαι μόνο 20 μέρες στην apple! Μόνο το 20% ξέρω απ' αυτά που μπορεί να κάνει το παράνομο κινητό μου. Τώρα όσον αφορά τον χαρακτηρισμό ως προς το άτομό μου, λυπάμαι αλλά δεν θ' ασχοληθώ με παιδικές ασθένειες...;)

 

P.S:Λες να είσαι τόσο ..... και να έφυγες από wm smartphone και να πήγες στο- να μην πω τίποτα χειρότερο- απαράδεκτο smartphone των 700 € που έχει πολύ πιο περιορισμένες δυνατότητες από ένα απλό Camera Phone? Υπάρχει άτομο εδώ μέσα που να’ ναι power User και να μην έχει κάνει J/B?

GIVE ME YOUR MIND AND I'M A OPEN IT,NAME A LAW AND I'VE ALREADY BROKEN IT,CAUSE I DON'T GIVE A FUCK ABOUT THE SYSTEM-----By_Fidel
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτησω και κατι ακομα,

πως γινεται να με ρωταει το ατιμο οταν μια εφαρμογη

(η εγω κατα λαθος) επιχειρει να μπει στο ιντερνετ μεσω

του δικτιου του παροχεα;

siemens s25/ericsson r320e/Nokia 6210/Nokia 8310/Nokia 6610/Nokia 7110/nokia 6670/nokia 6680/Motorola RAZR2 V8/nokia 6220 classic/Μιο701/ HTC P3350/HTC Touch HD/nokia e66
Link to comment
Share on other sites

μην ανησυχεις για τον καιρο, η παρεα να ειναι καλη...................................... με καλυτερο μερος να μεινεις το θεατρο κλαμπ)

οτι θες ρωτας και σου λεω...

 

Ξεφυγαμε νομιζω λιγακι, :oops: τι λιγακι, ΠΟΛΥ θα ελεγα :offtopic:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Για να ξαναζωντανέψουμε λίγο το κλίμα. Εσείς που είχατε καλομάθει με τα Destinator/iGo στα wm, ποιό πρόγραμμα χρησιμοποείτε τώρα στο iPhone;

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Εγώ NAGIVON και κανένα άλλο.. Είναι κατά τη γνώμη μου καλύτερο από το Destinator του οποίου οι χάρτες δεν ανανεώνονται τόσο συχνά όπως παλαιότερα...

 

 

 

 

 

 

 

Υ.Γ. Έχετε ξεφύγει λίγο.... :p To flaming να σταματήσει παρακαλώ.

Link to comment
Share on other sites

Για να ξαναζωντανέψουμε λίγο το κλίμα. Εσείς που είχατε καλομάθει με τα Destinator/iGo στα wm, ποιό πρόγραμμα χρησιμοποείτε τώρα στο iPhone;

 

Εγω iGo :D

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Ας λήξει εδώ γιατί δεν αξίζει να χαλάμε την ηρεμία μας για έναν τυπάκο που αποφάσισε να βγάλει τα κόμπλεξ του εδώ μέσα...

 

Ας κάνει ότι θέλει και αφού ειναι τόσο συνειδητοποιημένος καταναλωτής, ας πάει με το Camera Phone του να βγάζει φωτογραφίες και ειναι πανευτυχής που εμείς ζούμε στην ουτοπία μας και κοιμόμαστε τον ύπνο του δικαίου μας, και ο έξυπνος αυτός θα μας σκεπάζει για να μην ξυπνήσουμε.:mad:

 

 

Μιχάλη, προσωπικά και προς το παρόν, iGo. Από την στιγμή που μπορούμε να του κάνουμε τα κολπάκια που κάναμε και με το iGo στο HD, τότε είμαστε πολύ καλά.;)

 

Βέβαια, δεν έχω δοκιμάσει ακόμα το Navigon.. Και θα το ήθελα, αλλά αυτό προυποθέτει να ασχοληθώ λίγο με αυτό και προς το παρόν δεν προλαβαίνω. Ελπίζω μέσα στο Σ/Κ να το κάνω!

 

 

 

Και να πω ότι πάλι δεν εμφανίζει το θέμα του Think Differnet.. Απλά δεν εμφανίζει καιρό, μπαταρία... Χθες, όταν το έκλεισα και το ξαναάνοιξα από το WinterBoard δούλεψε κανονικά. Τώρα πάλι όχι.. Μπλέξιμο και με βλέπω να το διώχνω και να βρίσκω κάτι απλά να μου εμφανίζει το ημερολόγιο και το τι έχω σημειώσει μέσα.;)

Link to comment
Share on other sites

ασχετα με οτι γραφεται οντας χρηστης πολλων wm συσκευων(samsung i780,samsung omnia,lg ks20,htc touch,touch pro,touch cruise,tytn,tytn 2,p3300,p3600,qtek 9000,9090,xda flame,eten m600,HP iPAQ h6320,HP iPAQ rw6815,asus p535,mio a701) και ο λογος που τα εγραψα ειναι για να μην θεωρηθω κανενας ασχετος ημουν υπερμαχος τους και το "εκραζα" το iphone για τις ελλειψεις του(ΒΤ,καμερα) δηλαδη απλα βασικα πραματα.Μεχρι που πηρα ipod touch και μετα αλλα 2 για την δουλεια μου και ειπα τον μαιο που μας περασε να παρω και iphone για το χαβαλε.απο τοτε κολλησα με την απλοτητα και αμεσοτητα του.θα ξαναγυρισω σε wm και καπου βαθια μεσα μου το περιμενω πως και πως οταν ο ΙΕ θα ειναι απλος και ευκολος σαν τον safari οταν γενικα θα κανουν οτι κανουν πιο ευχρηστα γιατι μπορουν και κανουν πολλα.Α! Και ολα αυτα βεβαια χωρισ stylous ;) . ΔΕΝ ξαναγυρναω σε stylous.αυτα απο εμενα σαν πρώην κατοχος WM και νυν iPhone

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Apple products γενικότερα
  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...