Jump to content

Καταφέρατε να σταματήσετε το κάπνισμα; Πείτε μας πως;


DINFUN
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα έχω επέτειο 3 ολόκληρων χρόνων από την ημέρα που σταμάτησα να καπνίζω. Η επιθυμία συνεχίζει να υπάρχει αλλά εννοείται πως δεν είναι ικανή να με κάνει να αγοράσω και πάλι τσιγάρα. Παρακάτω σας επισυνάπτω screen shot της εφαρμογής iquit :)

 

ΧΡΟΝΙΑ ΜΟΥ ΠΟΛΛΆ!!!

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=45577&stc=1&d=1401393788

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 696
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

^ Μπραβο σου! Συνεχισε ετσι.

 

Ο πατερας μου το ειχε κοψει για 7 χρονια και μετα ξαναπεσε.

 

Τι γνωμη εχετε για το ηλεκτρονικο τσιγαρο;

Link to comment
Share on other sites

^ Μπραβο σου! Συνεχισε ετσι.

 

Ο πατερας μου το ειχε κοψει για 7 χρονια και μετα ξαναπεσε.

 

Τι γνωμη εχετε για το ηλεκτρονικο τσιγαρο;

 

Σε ευχαριστώ πολύ, ο πατέρας σου τι έχει αναφέρει γιατί το άρχισε πάλι;

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ, ο πατέρας σου τι έχει αναφέρει γιατί το άρχισε πάλι;

 

Ξερω κι εγω.. Μαλλον του ελλειψε.. Τωρα το γυρισε στο ηλεκτρονικο..

 

Με αυτη τη χαζομαρα καπνιζει πολυ περισσοτερο απο πριν.. Σχεδον ολη μερα..

Link to comment
Share on other sites

Ξερω κι εγω.. Μαλλον του ελλειψε.. Τωρα το γυρισε στο ηλεκτρονικο..

 

Με αυτη τη χαζομαρα καπνιζει πολυ περισσοτερο απο πριν.. Σχεδον ολη μερα..

 

Είναι σίγουρο πως οργανικά δεν του έλλειψε καθώς είχε αποτοξινωθεί πλήρως, η επιθυμία εννοείται θα υπάρχει αλλά ξανακάπνισε συνειδητοποιημένα, θα είχε ενδιαφέρον να τον ρωτήσεις, το ηλελκτρονικό τσιγάρο για κάποιους είναι για χρήση ενδιάμεσα στα τσιγάρα.. :)

Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρο πως οργανικά δεν του έλλειψε καθώς είχε αποτοξινωθεί πλήρως, η επιθυμία εννοείται θα υπάρχει αλλά ξανακάπνισε συνειδητοποιημένα, θα είχε ενδιαφέρον να τον ρωτήσεις, το ηλελκτρονικό τσιγάρο για κάποιους είναι για χρήση ενδιάμεσα στα τσιγάρα.. :)

 

Το κανονικο τσιγαρο το σιχαινεται και το κραζει!

 

Αλλα εχει αναπτυξει τεραστια εξαρτηση για το ηλεκτρονικο, που πλεον αμφιβαλλω αν τον βλαπτει λιγοτερο απο το κανονικο...

 

Ελπιζω να μην σε μπερδεψα..!

Link to comment
Share on other sites

Το κανονικο τσιγαρο το σιχαινεται και το κραζει!

 

Αλλα εχει αναπτυξει τεραστια εξαρτηση για το ηλεκτρονικο, που πλεον αμφιβαλλω αν τον βλαπτει λιγοτερο απο το κανονικο...

 

Ελπιζω να μην σε μπερδεψα..!

 

ααα ok τότε δεν πειράζει.. όση εξαρτηση κι αν έχει με τον ατμό δεν φθάνει τις βλαβερες ουσίες του πραγματικού τσιγάρου.

Link to comment
Share on other sites

ααα ok τότε δεν πειράζει.. όση εξαρτηση κι αν έχει με τον ατμό δεν φθάνει τις βλαβερες ουσίες του πραγματικού τσιγάρου.

 

Το ελπιζω..:)

Link to comment
Share on other sites

Χθες με έπιασε μια μανία να καπνίσω... Κόντεψα να τρελαθώ. 2η φορά με πιάνει άπο τότε που έκοψα το κάπνισμα.

Εννοείται πως δεν κάπνισα βέβαια! ΣυνεχΊζω ακάθεκτος τον άκαπνο αγώνα μου :D

Link to comment
Share on other sites

Χθες με έπιασε μια μανία να καπνίσω... Κόντεψα να τρελαθώ. 2η φορά με πιάνει άπο τότε που έκοψα το κάπνισμα.

Εννοείται πως δεν κάπνισα βέβαια! ΣυνεχΊζω ακάθεκτος τον άκαπνο αγώνα μου :D

 

μπράβο χρειάζεται υπομονή ειδικά τον πρώτο χρόνο, καθώς μελέτες υποστηρίζουν πως είναι το χρονικό σημείο όπου προσδιορίζει τη μακροχρόνια αποχή από το το κάπνισμα :)

Link to comment
Share on other sites

κσι εγω την κοντευω την 3ετια μετα απο 20 χρονια περιπου φανατικος καπνιστης....Ετσι μου ηρθε και το εκοψα μαχαιρι.Απο τοτε δεν ξαναεβαλα στο στομα μου αν και σπανιος(αν ειμαστε παρεα 10 καπνιστες και με ντουμανιαζουν :lol: ) να το αποζηταω.Παντως απο θεμα ελλειψης/στερησης δεν υπαρχει .Προσοχη ομως στο ας κανω ενα σημερα δεν θα κολησω.ΟΣΟΥΣ ΞΕΡΩ ΞΑΝΑΚΥΛΗΣΑΝ.

 

ΥΓ .σημερα διαβασα οτι το ηλεκτρονικο ειναι τα ιδια *****.Μια ερευνα απο αυστραλεζους ειναι καντε μια αναζητηση.Δυστηχως μεχρι να βγουν σαφη αποτελεσματα (για το κανονικο τσιγαρο περασαν 60 χρονια) εχει ο θεος.

Edited by impreza_sti
Αφαίρεση άσεμνων εκφράσεων
Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Το ηλεκτρονικό τσιγάρο μπορεί να μην είναι και το καλύτερο αλλά σίγουρα δεν είναι τα ίδια ***** με το κανονικό.

Δεν ξέρω τι έρευνες βγαίνουν κατά καιρούς αυτό που ξέρω είναι πώς ατμίζω από τον περασμένο Νοέμβριο (και η γυναίκα μου) και η διαφορά στην αναπνοή, στην γεύση, στην όσφρηση ήταν ορατή από την τρίτη ημέρα!

Καπνιστής από τα 15 των τριών πακέτων. Για όποιον έχει αμφιβολίες για τον ατμό θα του έλεγα να δοκιμάσει (όχι όμως παράλληλα με το τσιγάρο). Υγρό με μεγάλη ποσότητα νικοτίνης στην αρχή και καπνικό για να μην έχει μεγάλη διαφορά από το τσιγάρο και να το παλέψει!

Αξίζει τον κόπο...

Edited by impreza_sti
Αφαίρεση άσεμνων εκφράσεων
Link to comment
Share on other sites

Καμία έρευνα δεν έβγαλε ποτέ βλαβερό το η.τ.

Υπάρχουν πολλές επιστημονικές έρευνες για να διαβάσει Κάποιος από γιατρούς και επιστήμονες που είναι γνωστοί σε όλο τον κόσμο (πχ Κ. Φαρσαλινός).

Απλά ο περισσότερος κόσμος προτιμά να πιστεύει τα άρθρα που γράφουν ότι τους κατέβει σκόπιμα και χωρίς καμία πηγή για να δεις τα στοιχεία.

 

Δεν γίνεται δηλαδή να πιστεύεις ότι σου κάνει κακό να εισπνέεις φυτική γλυκερίνη με η χωρίς νικοτίνη και να καπνίζεις τσιγάρο που "είναι καλύτερο" με ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΈΝΑ 4.000 καρκινογόνες ουσίες..

 

Τώρα θα μου πεις, εδώ υπάρχουν ακόμα άτομα που μεταφράζουν την πίσσα που μένει στο νύχι (όταν φυσάς κοντά τον καπνό) σε νικοτίνη.. Σαν να βαφτίζεις το σουβλάκι φακές ένα πράμα.

 

Anyway, γενικά όλα αυτά. Σε καμία περίπτωση δεν στοχοποιούν Βασίλη παραπάνω.

 

Παρεμπιπτόντως Βασίλη, υπάρχει έρευνα στην γλυκερίνη που είναι 70 ετών.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το τελευταίο 2μήνο το έχω ξεσκίσει το θέμα δυστυχώς. Και λέω "δυστυχώς" γιατί πάντα νιώθω ενοχές όταν καπνίζω και ξέρω πως πρέπει να το κόψω.

Όμως η αλήθεια είναι πως όταν δεν είμαι και πολύ καλά κάνω πολλά τσιγάρα. Κυρίως όταν δεν είμαι καλά και είμαι και μόνος μου .

 

Ένα πακέτο τη μέρα. Ενάμιση το τελευταίο διάστημα... Τρομάζω στη σκέψη αλλά το πνεύμα είναι αδύναμο : /

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το τελευταίο 2μήνο το έχω ξεσκίσει το θέμα δυστυχώς. Και λέω "δυστυχώς" γιατί πάντα νιώθω ενοχές όταν καπνίζω και ξέρω πως πρέπει να το κόψω.

Όμως η αλήθεια είναι πως όταν δεν είμαι και πολύ καλά κάνω πολλά τσιγάρα. Κυρίως όταν δεν είμαι καλά και είμαι και μόνος μου .

 

Ένα πακέτο τη μέρα. Ενάμιση το τελευταίο διάστημα... Τρομάζω στη σκέψη αλλά το πνεύμα είναι αδύναμο : /

 

έχεις αποπειραθεί ποτέ να το σταματήσεις έστω και για λίγο;

Link to comment
Share on other sites

Nαι! Μια φορά το 2012 και άντεξα για τρεις περίπου μήνες. Ώσπου άρχισαν τα "θα κάνω μόνο ένα" κλπ κλπ ...και φυσικά την πάτησα..

 

Το θέμα είναι πως σε συνδυασμό με κακή ψυχολογία αντικαθιστώ το φαγητό με το κάπνισμα. Ένα μήνα τώρα έχω χάσει 5 κιλά απλά επειδή καπνίζω περισσότερο.

Άρρωστη κατάσταση.

 

btw, καπνίζω από τα 19.5 αλλά όχι τόσα πολλά κάθε μέρα όσο τώρα.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Κάπου το έχω ξαναπεί αλλά ας το πω κι εδώ μιας και άρχισα να συμμετέχω στο section Chat and Fun τώρα τελευταία. Όποιος καπνίζει είναι τουλάχιστον χαζός κι ας είναι ο πιο επιτυχημένος άνθρωπος παγκοσμίως. Σκεφτείτε πόσα λεφτά ξοδεύετε καθημερινά για κάτι που έχει άπειρες αρνητικές επιπτώσεις στην υγεία σας, από το πιο απλό μέχρι το πιο σοβαρό. Συγχαρητήρια. "Μα είμαστε εθισμένοι και όταν έχουμε προβλήματα ή δεν είμαστε καλά πρέπει να καπνίζουμε γιατί μας βοηθάει να τα ξεχάσουμε." Αν το πιστεύετε αυτό και δεν μπορείτε να κόψετε μια τόσο βλαβερή συνήθεια, δείχνει πόσο αδύναμη θέληση έχετε κι ότι είστε δύο φορές χαζοί. Κι αυτοί που λέτε ότι δε γουστάρετε τους αντικαπνιστές, σκεφτείτε τουλάχιστον ότι κάποια άτομα που δε σας ξέρουν καν ενδιαφέρονται περισσότερο για σας απ' ό,τι εσείς οι ίδιοι.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Nαι! Μια φορά το 2012 και άντεξα για τρεις περίπου μήνες. Ώσπου άρχισαν τα "θα κάνω μόνο ένα" κλπ κλπ ...και φυσικά την πάτησα..

 

Το θέμα είναι πως σε συνδυασμό με κακή ψυχολογία αντικαθιστώ το φαγητό με το κάπνισμα. Ένα μήνα τώρα έχω χάσει 5 κιλά απλά επειδή καπνίζω περισσότερο.

Άρρωστη κατάσταση.

 

btw, καπνίζω από τα 19.5 αλλά όχι τόσα πολλά κάθε μέρα όσο τώρα.

 

πρόσπαθησε τη Δευτέρα να μην καπνίσεις 4 ώρες 10:00-14:00 και μετά κάπνισε όσα θέλεις!

 

Κάπου το έχω ξαναπεί αλλά ας το πω κι εδώ μιας και άρχισα να συμμετέχω στο section Chat and Fun τώρα τελευταία. Όποιος καπνίζει είναι τουλάχιστον χαζός κι ας είναι ο πιο επιτυχημένος άνθρωπος παγκοσμίως. Σκεφτείτε πόσα λεφτά ξοδεύετε καθημερινά για κάτι που έχει άπειρες αρνητικές επιπτώσεις στην υγεία σας, από το πιο απλό μέχρι το πιο σοβαρό. Συγχαρητήρια. "Μα είμαστε εθισμένοι και όταν έχουμε προβλήματα ή δεν είμαστε καλά πρέπει να καπνίζουμε γιατί μας βοηθάει να τα ξεχάσουμε." Αν το πιστεύετε αυτό και δεν μπορείτε να κόψετε μια τόσο βλαβερή συνήθεια, δείχνει πόσο αδύναμη θέληση έχετε κι ότι είστε δύο φορές χαζοί. Κι αυτοί που λέτε ότι δε γουστάρετε τους αντικαπνιστές, σκεφτείτε τουλάχιστον ότι κάποια άτομα που δε σας ξέρουν καν ενδιαφέρονται περισσότερο για σας απ' ό,τι εσείς οι ίδιοι.

 

Έχετε καπνίσει ποτέ συστηματικά;

Edited by DINFUN
Link to comment
Share on other sites

ΜaXAIRO είσαι τέρμα cool τυπάκι και γουστάρω τον τρόπο που γράφεις, μπέσα.

Σωστά είναι αυτά που λες όμως ο τρόπος που το γράφεις (σαν χείμαρρος) μου βγάζει την εικόνα ενός ανθρώπου που μας κουνάει το δάχτυλο και μας υπενθυμίζει πόσο λάθος είμαστε και πόσο κακό κάνουμε σε εμάς, στην τσέπη μας και στους γύρω μας.

 

Οκ, τα γνωρίζουμε αυτά. Πίστεψέ με είναι πολύπλοκη κατάσταση και θέλει διαφορετικό τρόπο προσέγγισης από αυτόν που υιοθέτησες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και ναι έχω πολύ αδύναμη θέληση όπως είπες και εσύ. Τι να κάνω όμως, έτσι είμαι.

Bελονισμό, ηλεκτροσόκ ή κάτι παρόμοιο; :rolleyes:

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

"Μα είμαστε εθισμένοι και όταν έχουμε προβλήματα ή δεν είμαστε καλά πρέπει να καπνίζουμε γιατί μας βοηθάει να τα ξεχάσουμε."

 

Κι όμως ισχύει. Κάποιος το βγάζει σε τζόγο, άλλος σε κάπνισμα,άλλος σε αλκοόλ, ναρκωτικά, sex.

Κάπου θα ξεδώσεις στο φινάλε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κι αυτοί που λέτε ότι δε γουστάρετε τους αντικαπνιστές, σκεφτείτε τουλάχιστον ότι κάποια άτομα που δε σας ξέρουν καν ενδιαφέρονται περισσότερο για σας απ' ό,τι εσείς οι ίδιοι.

 

Εγώ τους γουστάρω. Σε κλειστό χώρο προσπαθώ να μην καπνίζω ποτέ. Ακόμα και οι φίλοι μου με δουλεύουν που πολλές φορές όταν είμαι σπίτι τους βγαίνω στο μπαλκόνι.

Καλά για καφετέριες και λοιπά δεν το συζητώ μακάρι να ισχύσει επιτέλους ο νόμος. Θες να καπνίσεις;

 

Βγες έξω για πέντε λεπτά!

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Έχετε καπνίσει ποτέ συστηματικά;

Καταρχάς, ευχαριστώ που μου μιλάτε στον πληθυντικό αν και δε χρειάζεται. :lol: Όχι, απλά έχω δοκιμάσει κάμποσες φορές να δω τι το καλό έχει. Βέβαια, να αναφέρω ότι και οι δύο γονείς μου καπνίζουν ανέκαθεν, 1 πακέτα η μάνα μου και 2-3 ο πατέρας μου τη μέρα ανάλογα τις περιστάσεις, υποτίθεται ότι έχουν κάνει απόπειρες να το κόψουν, τους έχω πρήξει κι εγώ ανά διαστήματα αλλά τίποτα. Ο πατέρας μου ξεκίνησε στο στρατό (κλασική περίπτωση καπνιστή) και λέει "αν δεν καπνίζω, δεν μπορώ να συγκεντρωθώ και να ηρεμήσω για να δουλέψω". Και η μάνα μου επηρεάστηκε από τον πατέρα μου όταν γνωρίστηκαν και ξεκίνησε (άλλη έξυπνη). Στο σχολείο, επίσης, όλοι οι συμμαθητές μου κάπνιζαν. Άρα καταλαβαίνεις πόσα εύκολα θα μπορούσα να είμαι κι εγώ καπνιστής αυτή τη στιγμή. Βέβαια η παρέα μου και γενικότερα όλα τα άτομα που συναναστρέφομαι δεν είναι καπνιστές γιατί με ενοχλεί κιόλας ο καπνός.

Οκ, τα γνωρίζουμε αυτά. Πίστεψέ με είναι πολύπλοκη κατάσταση και θέλει διαφορετικό τρόπο προσέγγισης από αυτόν που υιοθέτησες.

Καταλαβαίνω ότι είναι εθισμός και είναι πολύ δύσκολο να το κόψεις αλλά όλα στο μυαλό είναι. Είναι μέχρι να πάρεις την οριστική απόφαση. Θέληση θέλει και τίποτα άλλο. Και πιθανώς να το αντικαταστήσεις με κάποια άλλη ασχολία για να το ξεχάσεις.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Nαι μου έρχεται μια ασχολία στο νου τώρα : p

 

Κoίτα όλα είναι υποκειμενικά και αναλόγως το άτομο. Κάτι το οποίο για εσένα μπορεί να φαίνεται λόφος για εμένα μπορεί να είναι το Everest (το βουνό : p)

Εσύ μπορεί να περνάς μια πολύ δύσκολη περίοδο της ζωής σου και να μην αρχίσεις κακές συνήθειες , εγώ μπορεί να δω ένα πατημένο περιστέρι και να γίνω αλκοολικός.

 

Επίσης εσύ μπορεί να κόψεις το τσιγάρο για πλάκα και κάποιος άλλος να προσπαθεί χρόνια. Όλα είναι στην πάστα του ανθρώπου.

Δεν πιστεύω πως διαφωνείς.

 

Τωρά... υπάρχουν περιπτώσεις που και οι πλέον αδύναμοι χαρακτήρες έκοψαν τις βλαβερές συνήθειες μαχαίρι; Βεβαίως και υπάρχουν και είναι κυρίως καταστάσεις που έχουν φάει σοκ του στυλ "η το κόβεις ή αντίο ζωή". Όταν δηλαδή κάτι φτάσει στο απροχώρητο.

 

Εγώ ,προς το παρόν, είμαι της τελευταίας κατηγορίας. Χρειάζομαι ταρακούνημα. Ελπίζω να αλλάξω σύντομα γιατί ο καιρός περνάει...

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς, ευχαριστώ που μου μιλάτε στον πληθυντικό αν και δε χρειάζεται. :lol: Όχι, απλά έχω δοκιμάσει κάμποσες φορές να δω τι το καλό έχει. Βέβαια, να αναφέρω ότι και οι δύο γονείς μου καπνίζουν ανέκαθεν, 1 πακέτα η μάνα μου και 2-3 ο πατέρας μου τη μέρα ανάλογα τις περιστάσεις, υποτίθεται ότι έχουν κάνει απόπειρες να το κόψουν, τους έχω πρήξει κι εγώ ανά διαστήματα αλλά τίποτα. Ο πατέρας μου ξεκίνησε στο στρατό (κλασική περίπτωση καπνιστή) και λέει "αν δεν καπνίζω, δεν μπορώ να συγκεντρωθώ και να ηρεμήσω για να δουλέψω". Και η μάνα μου επηρεάστηκε από τον πατέρα μου όταν γνωρίστηκαν και ξεκίνησε (άλλη έξυπνη). Στο σχολείο, επίσης, όλοι οι συμμαθητές μου κάπνιζαν. Άρα καταλαβαίνεις πόσα εύκολα θα μπορούσα να είμαι κι εγώ καπνιστής αυτή τη στιγμή. Βέβαια η παρέα μου και γενικότερα όλα τα άτομα που συναναστρέφομαι δεν είναι καπνιστές γιατί με ενοχλεί κιόλας ο καπνός.

 

Καταλαβαίνω ότι είναι εθισμός και είναι πολύ δύσκολο να το κόψεις αλλά όλα στο μυαλό είναι. Είναι μέχρι να πάρεις την οριστική απόφαση. Θέληση θέλει και τίποτα άλλο. Και πιθανώς να το αντικαταστήσεις με κάποια άλλη ασχολία για να το ξεχάσεις.

 

Ωραία λοιπόν γράφουμε στον ενικό, καταρχήν είναι πολύ καλό για την υγεία σου και Μπράβο που παρά τα ενδοοιγενειακά παραδείγματα δεν ενέδωσες! Τώρα σχετικά με τον εθισμό του τσιγάρου δεν μπορείς να καταλάβεις το σύνδρομο στέρησης του πρώτου μήνα, αναφέρομαι στο σωματικό κι όχι στο μυαλό. Ο εθισμός του μυαλού και η επιθυμία δεν φεύγει ποτέ. Έχω 3 χρόνια να καπνίσω (25 χρόνια καπνιστής) και το επιθυμώ ακόμη. Δεν είναι εύκολο μεν, δεν είναι ακατόρθωτο δε !

Link to comment
Share on other sites

Το έκοψα προ μηνός για τριτη φορά. Η πρώτη κράτησε 1.5 χρόνο, η δεύτερη 3 χρονια και αυτή ελπιζω για πάντα:p

 

Η μέθοδος απλή. Μαχαίρι. Αντρικια πράματα. Υποφερω ασχημα για 2 βδομάδες και μετα σιγα σιγα επανέρχομαι. Γυμναστήριο είναι το πρώτο που ξεκιναω ΠΑΝΤΑ. Πλέον έχω μάθει απέξω και όλα τα στάδια απεξαρτησης οπότε είναι κάπως πιο εύκολο. Το μαχαίρι ειναι η μονη επιλογή μιας και οταν καπνίζω, καπνίζω σαν φουγάρο και δεν μπορώ να διανοηθώ να το ελαττώσω. Δεν αντεχεται.

 

 

Πόσο μου λείπει τώρα ένα:O

Link to comment
Share on other sites

Το έκοψα προ μηνός για τριτη φορά. Η πρώτη κράτησε 1.5 χρόνο, η δεύτερη 3 χρονια και αυτή ελπιζω για πάντα:p

 

Η μέθοδος απλή. Μαχαίρι. Αντρικια πράματα. Υποφερω ασχημα για 2 βδομάδες και μετα σιγα σιγα επανέρχομαι. Γυμναστήριο είναι το πρώτο που ξεκιναω ΠΑΝΤΑ. Πλέον έχω μάθει απέξω και όλα τα στάδια απεξαρτησης οπότε είναι κάπως πιο εύκολο. Το μαχαίρι ειναι η μονη επιλογή μιας και οταν καπνίζω, καπνίζω σαν φουγάρο και δεν μπορώ να διανοηθώ να το ελαττώσω. Δεν αντεχεται.

 

 

Πόσο μου λείπει τώρα ένα:O

 

Ακολουθείς οποια μέθοδο πιστεύεις πως αποδίδει για σένα. Θα συμφωνήσω πως εάν προσπαθήσεις με σταδιακή ελλάτωση δύσκολα θα τα καταφέρεις. Η δικη μου μέθοδος όταν πήρα τελευταία απόφαση να σταματήσω να καπνίζω έκανα πείραμα την πρώτη μέρα μαχαίρι για 4 ώρες, τη δεύτερη μαχαίρι για 8 ώρες και την Τρίτη το πρωί που ξύπνησα δεν ξανακάπνισα έως σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...