Jump to content

Αγορές από Aliexpress


villasg
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παλαιότερα που μου ήρθε το προιόν μετά την επιστροφή των χρημάτων, μετά από συνενόηση με τον πωλητή έκανα ξανά την ίδια παραγγελία με την σημείωση να μην στείλει το προιόν γιατί το είχα παραλάβει.
Αν δεν το παραλάβω τι γίνετε? Δεν θα γυρίσει πίσω στον πωλητή? Το θέμα είναι ότι επειδή αργούσε πολύ πήρα άλλο (τηλέφωνο ήταν και από ένα σημείο και μετά τα βιαζόμουν)
Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξέρει κανείς με ποια εταιρεία έρχονται τα δέματα του Αλί? ΕΛΤΑ ή κάτι άλλο?

 

Same Sh1t...Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το παραλάβω τι γίνετε? Δεν θα γυρίσει πίσω στον πωλητή? Το θέμα είναι ότι επειδή αργούσε πολύ πήρα άλλο (τηλέφωνο ήταν και από ένα σημείο και μετά τα βιαζόμουν)

Μετά από μήνες, ενδέχεται να φτάσει στα χέρια του πωλητή.

Link to comment
Share on other sites

Πότε στάλθηκε η παραγγελία?

 

9/9/2017 σταλθηκε. Ειναι με απλο tracking number, αυτο που δειχνει μεχρι να βγει απο Κινα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

, καλημέρα.

Έχω κάνει μια παραγγελία αξίας 24 ευρώ.Ο φάκελος έχει έρθει Ελλάδα από τις 5 Οκτωβρίου.πήρα τηλέφωνο στο ταχυδρομείο να μάθω τι έχει γίνει, και μου είπαν ότι βρίσκεται στο τελωνείο και ότι δεν έχει ακόμα ανοιχθεί ο σάκος που περιέχει τον φάκελο μου.

Οκ , όλοι ξέρουμε ότι οι υπάλληλοι του τελωνείου έχουν τους δικούς τους ρυθμούς, και εξακολουθούν να ζουν στον δικό τους παράδεισο όπως όλοι οι δημόσιοι υπάλληλοι,

Αλλά δεν θα έπρεπε να υπάρχουν και κάποια όρια? Δεν τους ελέγχει κανείς?

Πότε επιτέλους θα αποφασίσουν να ανοίξουν ένα σάκο που βρίσκεται πάνω από ένα μήνα στο τελωνείο ?

Συμβαίνει συχνά αυτό? Η εγώ είμαι ο άτυχος που περιμένω τόσο καιρό για ένα ζευγάρι ακουστικά και δύο usb type c καλώδια?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έκανα μία παραγγελία για ένα tempered glass και ο πωλητής με ενημέρωσε ότι δεν το έχει και να διαλέξω κάτι άλλο ή να ακυρώσω την παραγγελία χωρίς αναφορά μη αποθέματος. Εγώ δεν προτίθεμαι να την ακυρώσω με δική μου υπαιτιότητα χωρίς να ευθύνομαι κάπου και μου απέρριψε την ακύρωση με τη σωστή αιτιολόγηση. Φαντάζομαι απλά περιμένω την αυτόματη ακύρωση σωστά; Δεν θέλω να σπάσω τα νεύρα μου με τον Κινέζο.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

, καλημέρα.

Έχω κάνει μια παραγγελία αξίας 24 ευρώ.Ο φάκελος έχει έρθει Ελλάδα από τις 5 Οκτωβρίου.πήρα τηλέφωνο στο ταχυδρομείο να μάθω τι έχει γίνει, και μου είπαν ότι βρίσκεται στο τελωνείο και ότι δεν έχει ακόμα ανοιχθεί ο σάκος που περιέχει τον φάκελο μου.

Οκ , όλοι ξέρουμε ότι οι υπάλληλοι του τελωνείου έχουν τους δικούς τους ρυθμούς, και εξακολουθούν να ζουν στον δικό τους παράδεισο όπως όλοι οι δημόσιοι υπάλληλοι,

Αλλά δεν θα έπρεπε να υπάρχουν και κάποια όρια? Δεν τους ελέγχει κανείς?

Πότε επιτέλους θα αποφασίσουν να ανοίξουν ένα σάκο που βρίσκεται πάνω από ένα μήνα στο τελωνείο ?

Συμβαίνει συχνά αυτό? Η εγώ είμαι ο άτυχος που περιμένω τόσο καιρό για ένα ζευγάρι ακουστικά και δύο usb type c καλώδια?

1. είσαι σε λάθος θέμα

2. οι υπάλληλοι του τελωνείου, το μόνο σίγουρο είναι πως δουλεύουν περισσότερο και σκληρότερα από σένα

3. Με την έλλειψη χώρων και τον όγκο των σάκων που υπάρχουν, μαζί και με την έλλειψη προσωπικού γιατί κανείς δεν κάνει προσλήψεις, οι σάκοι ανοίγονται όποτε τύχει ανεξαρτήτως ημερομηνίας, καθώς οι νεότεροι πέφτουν μπροστά απ τους παλιότερους.

Link to comment
Share on other sites

1. είσαι σε λάθος θέμα

2. οι υπάλληλοι του τελωνείου, το μόνο σίγουρο είναι πως δουλεύουν περισσότερο και σκληρότερα από σένα

3. Με την έλλειψη χώρων και τον όγκο των σάκων που υπάρχουν, μαζί και με την έλλειψη προσωπικού γιατί κανείς δεν κάνει προσλήψεις, οι σάκοι ανοίγονται όποτε τύχει ανεξαρτήτως ημερομηνίας, καθώς οι νεότεροι πέφτουν μπροστά απ τους παλιότερους.

sorry αν είμαι σε λάθος thread δεν έχω βρει το σωστό.

Τώρα αυτό που λες ότι ανοίγουν όποιο σάκο βρουν μπροστά τους αφήνοντας πίσω τους παλαιότερους , νομίζω όποιος το διάβασε, κατάλαβε πόσο υπεύθυνα και ευσυνείδητα δουλεύουν οι δημόσιοι υπάλληλοι του τελωνείου.

Και πόσο πολύ σέβονται όλους εμάς τους μη δημόσιους που τους πληρώνουμε από τις κρατήσεις που μας κάνουν.

Edited by dimikord
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

sorry αν είμαι σε λάθος thread δεν έχω βρει το σωστό.

Τώρα αυτό που λες ότι ανοίγουν όποιο σάκο βρουν μπροστά τους αφήνοντας πίσω τους παλαιότερους , νομίζω όποιος το διάβασε, κατάλαβε πόσο υπεύθυνα και ευσυνείδητα δουλεύουν οι δημόσιοι υπάλληλοι του τελωνείου.

Και πόσο πολύ σέβονται όλους εμάς τους μη δημόσιους που τους πληρώνουμε από τις κρατήσεις που μας κάνουν.

Εντάξει, πήγαινε εσύ στη θέση τους και σήκωνε 5 χιλιάδες σάκους για να πάρεις τους από πίσω. Μιας και δε φτάνει πλέον ούτε το πάρκινγκ, πάρε κλαρκ και μετέφερέ τους στην ταράτσα. Κάτσε έλεγχε και ημερομηνιες, γιατί θα χεις πολύ ελεύθερο χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, πήγαινε εσύ στη θέση τους και σήκωνε 5 χιλιάδες σάκους για να πάρεις τους από πίσω. Μιας και δε φτάνει πλέον ούτε το πάρκινγκ, πάρε κλαρκ και μετέφερέ τους στην ταράτσα. Κάτσε έλεγχε και ημερομηνιες, γιατί θα χεις πολύ ελεύθερο χρόνο.
Ας πάρουν και άλλα άτομα αλλά οχιιιιιιι θα βγάλουμε το χρήμα μας με ελάχιστους υπάλληλος και αμα γουστάρεις σου λένε

Αθάνατη φραπεδοελλαδα

Link to comment
Share on other sites

Ας πάρουν και άλλα άτομα αλλά οχιιιιιιι θα βγάλουμε το χρήμα μας με ελάχιστους υπάλληλος και αμα γουστάρεις σου λένε

Αθάνατη φραπεδοελλαδα

Η έλλειψη προσωπικού δεν αφορά τους υπαλλήλους που αυτή τη στιγμή δουλεύουν περισσότερο απ όσο πληρώνονται και σε κακές συνθήκες, αλλά το κράτος και όσους επιβάλλουν περικοπές στο κράτος, με αποτέλεσμα δουλειά για την οποία χρειάζονται 50 πχ άτομα, να πρέπει να βγει από 20. Το να μιλάει ο κάθε αγενής υποτιμητικά για τους υπαλλήλους είναι απαράδεκτο.

Link to comment
Share on other sites

Η έλλειψη προσωπικού δεν αφορά τους υπαλλήλους που αυτή τη στιγμή δουλεύουν περισσότερο απ όσο πληρώνονται και σε κακές συνθήκες, αλλά το κράτος και όσους επιβάλλουν περικοπές στο κράτος, με αποτέλεσμα δουλειά για την οποία χρειάζονται 50 πχ άτομα, να πρέπει να βγει από 20. Το να μιλάει ο κάθε αγενής υποτιμητικά για τους υπαλλήλους είναι απαράδεκτο.
το ποιος είναι αγενής , εριστικός και προκλητικός, το κατάλαβε και ο τελευταίος που διάβασε τα post που έγραφες.

Σου επιστρέφω λοιπόν τον χαρακτηρισμό και σταματάω εδώ .

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια παραγγελία που εδώ και 5 μέρες από τότε που πλήρωσα δεν έγινε αποστολή, ούτε ο πωλητής απαντάει στα μηνύματα.

 

Αν την ακυρώσω, τα λεφτά επιστρέφουν στην κάρτα χωρίς πολλά πολλά;

Σκέφτομαι να το πάρω από αλλού.

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια παραγγελία που εδώ και 5 μέρες από τότε που πλήρωσα δεν έγινε αποστολή, ούτε ο πωλητής απαντάει στα μηνύματα.

 

Αν την ακυρώσω, τα λεφτά επιστρέφουν στην κάρτα χωρίς πολλά πολλά;

Σκέφτομαι να το πάρω από αλλού.

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

και επιστρέφουν κανονικά.το έχω κάνει μετά από περισσότερες μέρες αναμονής και όλα οκ.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η έλλειψη προσωπικού δεν αφορά τους υπαλλήλους που αυτή τη στιγμή δουλεύουν περισσότερο απ όσο πληρώνονται και σε κακές συνθήκες, αλλά το κράτος και όσους επιβάλλουν περικοπές στο κράτος, με αποτέλεσμα δουλειά για την οποία χρειάζονται 50 πχ άτομα, να πρέπει να βγει από 20. Το να μιλάει ο κάθε αγενής υποτιμητικά για τους υπαλλήλους είναι απαράδεκτο.

 

ειπε κανει κατι κατι τους υπαλλιλους? το κρατος ιεναι το απολυτο ********λο.. και τουα αξζιζει πλιρος να καταβροχθει και να γινει μια απεικεια οπος του αρμόζει

Link to comment
Share on other sites

Η έλλειψη προσωπικού δεν αφορά τους υπαλλήλους που αυτή τη στιγμή δουλεύουν περισσότερο απ όσο πληρώνονται και σε κακές συνθήκες, αλλά το κράτος και όσους επιβάλλουν περικοπές στο κράτος, με αποτέλεσμα δουλειά για την οποία χρειάζονται 50 πχ άτομα, να πρέπει να βγει από 20. Το να μιλάει ο κάθε αγενής υποτιμητικά για τους υπαλλήλους είναι απαράδεκτο.
Θυμαμαι και πριν 5 χρονια την κατασταση .δεν σωζεται η κατασταση.παντα θα εχουμε κατι να λεμε.

Απαραδεχτο η οχι αυτη ειναι η δημοκρατια μας.αυτοι να μας παιδευουν και εμεις να τους βριζουμε.

 

Υγ.και στα σουπερ μαρκετ οι 4 ωροι(που δουλευουν κοντα πενταωρο) 300€ παιρνουν αλλα το γαλα που παιρνεις δεν ειναι ληγμενο γιατι τα φρεσκα πανε πισω στο ραφι και μπροστα βγαινουν. Της προηγουμενης μερας.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Έλεος παίδες.

Είστε offtopic.

 

Πηγαίνετε να αναλύσετε για τα ΕΛΤΑ αλλού.

 

Unleashed by ONEPLUS 3T rooted

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Σε δέμα που δεν Έχω παραλάβει ακόμα και λήγει το protection σε 1 ημέρα, θα πρέπει να κάνω dispute πριν λήξει το protection ή θα γίνει αυτόματα Επιστροφή χρημάτων?

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Σε δέμα που δεν Έχω παραλάβει ακόμα και λήγει το protection σε 1 ημέρα, θα πρέπει να κάνω dispute πριν λήξει το protection ή θα γίνει αυτόματα Επιστροφή χρημάτων?

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

Κανεις dispute μεσα στην διάρκεια του protection για να μπορείς να διεκδικήσεις τα χρήματα σου.

Link to comment
Share on other sites

Όχι απλά θα χάσεις την προστασία.. Καλό είναι 4 με 5 μέρες πριν να λες τον πωλητή να σου επεκτείνει τον χρόνο! Τώρα κάνε dispute και θα σου πει λογικά ο πωλητής να το πάρεις πίσω για να επεκτείνει τον χρόνο..
Link to comment
Share on other sites

1. είσαι σε λάθος θέμα

2. οι υπάλληλοι του τελωνείου, το μόνο σίγουρο είναι πως δουλεύουν περισσότερο και σκληρότερα από σένα

3. Με την έλλειψη χώρων και τον όγκο των σάκων που υπάρχουν, μαζί και με την έλλειψη προσωπικού γιατί κανείς δεν κάνει προσλήψεις, οι σάκοι ανοίγονται όποτε τύχει ανεξαρτήτως ημερομηνίας, καθώς οι νεότεροι πέφτουν μπροστά απ τους παλιότερους.

 

1.ζεις στον κοσμο σου

2.το μονο σιγουρο ειναι οτι δεν δουλευουν

3.τι δεν καταλαβαινεις απο το δημοσιο?

Link to comment
Share on other sites

1.ζεις στον κοσμο σου

2.το μονο σιγουρο ειναι οτι δεν δουλευουν

3.τι δεν καταλαβαινεις απο το δημοσιο?

Καλό είναι να μιλάμε όταν έχουμε προσωπική εμπειρία τουλάχιστον, για να μη γινόμαστε ρεζίλι με μεγάλα λόγια του αέρα. Θα σε βοηθήσει στο μέλλον σου πιτσιρικά, φιλική συμβουλή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...