Jump to content

Τα κατοικίδιά μας


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πριν καμποσο καιρο ειχα γραψει αυτο,τπτ δεν αλλαξε μου λειπει ολο και περισσοτερο.:(

 

Κουράγιο καλή μου... :( Είναι και ο μόνος λόγος που τα μόνα κατοικίδια που έχω είναι ψάρια κι αυτό γιατί δε δένεσαι συναισθηματικά μαζί τους! Μου φέρνει βέβαια η κοπελιά τα παπαγάλια το χειμώνα αλλά αν πάθουν κάτι... Ξέρεις, ζωα που τα παίρνεις στα χέρια σου, τα παίζεις, ασχολείσαι και ασχολούνται μαζί σου δένεσαι συναισθηματικά! Μου τα πήρε πάλι πίσω το Μάρτιο και ένιωθα οτι είχε αδειάσει το σπίτι για κανένα μήνα κι ας ήξερα οτι ήταν σε καλά χέρια... Δε μπορώ να φανταστώ πως θα νιώσω αν πάθουν κάτι κι ας είναι μακριά μου τώρα...:(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ακόμα και αν δεν τα καταφέρει, τουλάχιστον θα καταφέρει να βγεί στα δελτία των ειδήσεων.:lol:

 

Φυσικά, αφού θα είναι 1ο θέμα στις ανθρωποκτονίες ............

 

Mona-liza, επειδή σε θέματα που έχουν να κάνουν με ζώα-παιδιά και υπερήλικες, είμαι περισσότερο ευαίσθητη, δεν διάβασα κανονικά το post σου, αλλά από κάποια άλλη απάντηση κατάλαβα ότι το ζωάκι το "έχασες". Καταλαβαίνω λοιπόν πόσο πονάει.Όλοι έχουμε χάσει ζωάκια. Προσπάθησε όσο είναι εφικτό να μη το σκέφτεσαι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest valeria

Κούκλα!:*

Εγώ επιχείρησα μια φορά να του βάλω διακοσμητικό λουράκι,αλλά δεν το δεχόταν το κακόμοιρο πλάσμα,το έφαγε από τα νεύρα του :cry:

Δεν το ξαναδοκίμασα :p

Link to comment
Share on other sites

εγώ πριν πολύ καιρό είχα ένα γατάκι. Μου το'χε δώσε ένας φίλος γιατί είχε γεννήσει το δικό του και είχε πολλά. Στην αρχή παίζαμε όλοι μαζί του αλλά κάποια μέρα έφυγε και δεν ξέρω τί απέγινε. Αυτά
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (SonyEricssonT610/R201 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

mplouzaki oxi,exei kai mia aksiopreia to kounelaki ;-)

κουκλι το ζουζουνι σου!!!να το χαιρεσαι...

αχουυυυ με την ροζ την κορδελιτσαααααααα

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (SonyEricssonT610/R201 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

κουκλι το ζουζουνι σου!!!

Εχμμμ... κουνέλι είναι...

 

Πάντως ετσι όπως το βλέπω μεγάλο μεγάλο το φαντάζεστε στιφάδο;:food:

 

ftou sou! :-(

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (SonyEricssonT610/R201 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

 

 

ftou sou! :-(

 

To παίρνω πίσω!:D

Πεινούσα πριν γι'αυτό.:lol:

Έχω μάρτυρες οτι την αγάπησα την Άννυ!:love:

Link to comment
Share on other sites

Ειχα ενα 2 σκυλια ψοφησανε απο αρρωστια και δεν παιρνω αλλο με εφαγε η στεναχωρια....
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (SonyEricssonT610/R201 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Ειχα ενα 2 σκυλια ψοφησανε απο αρρωστια και δεν παιρνω αλλο με εφαγε η στεναχωρια....

 

Lupamai eilikrina .genika ta zwakia xreizonte poli frontida kai prosoxi.min apogoitevesai kai i apolia stin zwi einai mesa.

Link to comment
Share on other sites

hello!!!

Έχω και εγώ ένα κατοικίδιο, ενίοτε ενοχλητικούλι (με χαϊδολογάει όταν κοιμάμαι, κάνει αστειάκια με το λουρί για να χοροπηδάω σαν πιγκουϊνι, με σπρώχνει από το αγαπημένο μου μαξιλάρι "δικό μου είναι βρε!" με τρέχει σε γιατρούς και αυτούς τους αιμοχαρείς που με αφήνουν άτριχη) αλλά μάλλον με αγαπάει πολύ και εγώ το ίδιο! Φωτό βάζω δική μου, το κατοικίδιο μου είναι ντροπαλό!

 

…Κοιμάται κι ονειρεύεται πως αύριο παντρεύεται….

Link to comment
Share on other sites

http://img505.imageshack.us/img505/1831/annilionheaduh4.jpg

Αυτή είναι η Άννυ, Lionhead 4,5 μηνών, δεν είναι υπέροχη;

 

 

 

γλυκα ειναι αλλα δεν εχω καταλαβει ακομα τι ειναι...????

ποντικακι η λαγουδακι?

It Feel So Good
Link to comment
Share on other sites

Όπως βλέπεις είναι ένα αξιαγάπητο κουνελάκι :)

 

Χαχα πολυ γλυκο!!!!!!!:) :)

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

http://img207.imageshack.us/img207/5327/dsc00776sh3.th.jpg http://img207.imageshack.us/img207/5678/dsc00781sm1.th.jpg http://img242.imageshack.us/img242/6632/dsc00783nl5.th.jpg

 

Αυτός είναι ο Boo! :D

 

Είναι ένα λευκό Dwarf Winter White Hamster, πολύ ζωηρό και χαδιάρικο.

Τρελαίνεται για pringles, φουντούνια, μελιτζάνες, κολοκύθια και αγγουράκια. Είναι περίπου 10 μηνών.

Του αρέσει πολύ να σφηνώνεται όπου βρει και έχει αδυναμία στο βαζάκι του που συνήθως κοιμάται εκεί,

όπως επίσης του αρέσει να κοιμάται ενώ του χαιδεύω την πλατούλα και το κεφαλάκι του. :happy:

 

Δεν είναι ακριβώς δικό μου κατοικίδιο, αλλά του φίλου μου. :baby:

Όμως τον έχω εγώ εδώ και 2-3 μήνες και για τον επόμενο χρόνο που θα λείπει λόγω στρατού θα κάνουμε καλή παρέα. :)

Δυστυχώς όμως, πολύ φοβάμαι πως όταν θα γυρίσει, ο Boo δεν θα ζει... :(

 

Είναι ζωάκι που δεν έχει πολλές ευθύνες, είναι αθόρυβο και δεν προκαλεί προβλήματα γενικότερα.

Μόνο που μερικές φορές θα ήθελα να μπορούσα να το αγκαλιάζω και να το ζουλάω! :p :happy:


Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αυτά τα γατάκια τα πέταξαν στα σκουπίδια όταν γεννήθηκαν. Τα παιδιά του pets.gr τα βρήκαν, τα μάζεψαν, τα μεγάλωσαν και τώρα τους ψάχνουν σπίτι. Από το Μάρτιο ζούνε στο σωματείο, σε κλουβιά. Κάποιοι "φιλόζωοι" που ψάχνουν ζώα, τα βρίσκουν ΠΟΛΥ μεγάλα, 7 μηνών γατιά για να τα υιοθετήσουν. Παρακαλώ αν δεν σας ενδιαφέρει, τουλάχιστον προωθήστε το, μήπως βρεθεί σπίτι και για αυτά τα καημένα.

 

 

http://www.pets.gr/images/aggelies/gates.jpg

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

νομιζω πως 8α ηταν καλυτερα να σταματησουμε να σχολιαζουμε ενα ατοπο ποστ...

οποιος ενδιαφερεται για τα γατακια(τον quirel τον εβαλα στο ματι-αλλα δυστυχως δεν μενω Α8ηνα+εχω ηδη σκυλο-) ξερει που να αποτανθει!

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

συντομα θα εχω και ενα νεο κατοικιδιο στο σπιτι μου,παραγγειλα μια γατα περισιας chinchilla κι ετσι θα μεγαλωσει η οικογενεια.

η γατα ειναι καπως ετσι.

http://img129.imageshack.us/img129/8123/annyloo02zj1.jpg

αχ ειναι γλυκα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...