Jump to content

Samsung Galaxy S Duos 2 (S7582)


algedan
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα κι απο μενα.αγορασα σημερα το κινητακι και θα θελα να ρωτησω αν το εχει κανει καποιος root,με ποιο τροπο και αν εχει αντιμετωπισει καποιο προβλημα οπως πχ με τα ελληνικα κτλ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 242
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@saifix,

η μνήμη ram είναι καλά στα 768? Είμαι μεταξύ του S Duos 2 και του Core duos και συμφωνώ μαζί σου ως προς τη μεγάλη οθόνη αυτό που με τραβά όμως είναι η μνήμη ram στο 1G..

 

Επειδή έχω και εγώ το ίδιο δίλημμα.. Τελικά ποιο κινητό από τα δύο πήρες?

η δύναμη της βλακείας είναι ακατανίκητη... :confused:
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω και εγώ το ίδιο δίλημμα.. Τελικά ποιο κινητό από τα δύο πήρες?

 

Κανενα απο τα δυο. Xperia m dual. Καλυτερο σε ολα.!

Link to comment
Share on other sites

Κατοχος s duos 2 απο σκρουτζομαγαζο ρουμανικο.....Πολυ καλές εντυπώσεις και πιστευω οτι ειναι ενα value for money κινητο....Εχω ερωτηση....Πώς μπορω να εχω προεπιλογη για data τη σιμ2 γτ στη sim 1 δεν εχω δωρεαν mb και με χρεωνει....Ευχαριστω!!!
Οι αγγελίες είναι επιτρεπτές μόνο στο buy&sell.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Κανενα απο τα δυο. Xperia m dual. Καλυτερο σε ολα.!

 

Καλύτερο ως προς τι πέρα από το ότι έχει 1gb RAM έναντι 768mb του Samsung? Από τα 768mb στο samsung πόσα μένουν διαθέσιμα με το ξεκίνημα?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερο ως προς τι πέρα από το ότι έχει 1gb RAM έναντι 768mb του Samsung? Από τα 768mb στο samsung πόσα μένουν διαθέσιμα με το ξεκίνημα?

 

Καλύτερο επεξεργαστη, περισσοτερη ram, καλυτερη οθόνη, καλύτερα γραφικά,καλύτερη μπαταρία, πλέον με τη αναβάθμιση σε 4.3 ίσως και καλύτερη κάμερα. Δεν ξέρω τι γίνεται με τη ram του s duos 2

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερο επεξεργαστη, περισσοτερη ram, καλυτερη οθόνη, καλύτερα γραφικά,καλύτερη μπαταρία, πλέον με τη αναβάθμιση σε 4.3 ίσως και καλύτερη κάμερα. Δεν ξέρω τι γίνεται με τη ram του s duos 2

 

Καλύτερο επεξεργαστή γιατί? στα 1ghz το Sony, στα 1,2ghz το Samsung, οθόνη TFT και τα δύο με 16Μ χρώματα, μεγαλύτερη μπαταρία ναι, κάμερα μάλλον θα έχει καλύτερη αφού είναι sony. από τα 1ghz RAM πόσα σου μένουν ελεύθερα στην αρχή?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κανενα απο τα δυο. Xperia m dual. Καλυτερο σε ολα.!

 

για δες λίγο τα sar του sony και του samsung ; πιστεύω ότι θα πρέπει να τα προσέχουμε και αυτά, σαν από τα πιο σημαντικά.

 

http://www.gsmarena.com/sony_xperia_m-5497.php

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s_duos_2_s7582-5876.php

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το κινητό είναι πολύ καλό για τα λεφτά του.Το έχω σχεδόν δύο εβδομάδες.Η οθόνη και η ανάλυση είναι εξαιρετική.Ο επεξεργαστής είναι αρκετά καλός.Από περιέργεια έβαλα το csr racing, έτρεχε άψογα. Γενικά δεν έχει κολλήσει ούτε μια φορά... Βοηθάει και το ότι τρέχει την 4.2.2.Από εφαρμογές έχω βάλει περίπου 20.Η ραμ μπορεί να είναι μόνο 768 μβ αλλά εντάξει δεν έχει θέμα. Συνήθως με κλειστές εφαρμογές μένουν περίπου 250-300 μβ.Η μπαταρία κρατάει περίπου μιάμιση μέρα με πολύ wi-fi αρκετό 'παίξιμο' γενικά με το κινητό και περίπου 15 λεπτά ομιλία.
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερο επεξεργαστή γιατί? στα 1ghz το Sony, στα 1,2ghz το Samsung, οθόνη TFT και τα δύο με 16Μ χρώματα, μεγαλύτερη μπαταρία ναι, κάμερα μάλλον θα έχει καλύτερη αφού είναι sony. από τα 1ghz RAM πόσα σου μένουν ελεύθερα στην αρχή?

 

Δεν μετράει μόνο η συχνότητα. Το m έχει το νεότερο chipset MSM8227 με επεξεργαστή αρχιτεκτονικής krait ενω το s duos 2 Cortex-A9

Γενικά είναι πιο δυνατός ο επεξεργαστής του m όπως και η gpu του.

Εδώ έχει την καταταξη των gpu http://s-smartphone.com/cell-phones/other/ranking-the-best-gpu-for-smartphonestablet/

 

Και εδώ μιλά για το s4 chipset που έχει το Μ και πιο κατω έχει ένα πινακάκι με τον A9 Cortex του S Duos 2. http://pocketnow.com/2012/10/26/snapdragon-s4-pro

Επίσης το Μ έχει ''480 x 854 pixels, 4.0 inches (~245 ppi pixel density)'' ενώ το S Duos ''480 x 800 pixels, 4.0 inches (~233 ppi pixel density)'' Δηλαδή το Μ έχει καλύτερη ευκρίνεια. Δεν προσεξα καθόλου τα mb στην αρχη. Τωρα με καμια 20αρια εγκατεστημένες εφαρμογες έχω 200 ελευθερα. Χωρις τη χρήση κάποιου προγράμματος για παυση διεργασιών.

Link to comment
Share on other sites

για δες λίγο τα sar του sony και του samsung ; πιστεύω ότι θα πρέπει να τα προσέχουμε και αυτά, σαν από τα πιο σημαντικά.

 

http://www.gsmarena.com/sony_xperia_m-5497.php

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s_duos_2_s7582-5876.php

 

Μικρή η διαφορά τους αν σκεφτείς ότι το προηγούμενο κινητό μου είχε 1,62... Πάντως θεωρώ λίγο οξύμωρο και κοροϊδία προς τον εαυτό μας να νοιαζόμαστε περισσότερο για το sar του κινητού παρά για κάποια άλλα πράγματα που ήδη μας σκοτώνουν όπως είναι το τσιγάρο, όπως οι χημικές σαβούρες που μας σερβίρουν τα φαστφουνταδικα που σε λιγο θα ειναι και μεταλλαγμένα, όπως το καυσαέριο που αναπνέουμε στις πόλεις και τα χημικά φυτοφάρμακα στην ύπαιθρο. Είμαστε στις πρώτες θέσεις στην Ευρώπη σε καρδιοπαθειες και καρκίνους εξαιτίας αυτών που ανέφερα πιο πάνω, όχι απο το μεγάλο sar... Eξάλλου υπάρχει και το hands free...

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε ολους χρονια πολλα και χριστός ανεστη.... παιδες πηρα το δικαρτο δωρο στην αδερφή μου... οταν ανοιγει τα δεδομένα ανοιγουν και απο τις 2 καρτες... εγώ θέλω να ανοιγουν μόνο στη μια... οχι και στις 2... ευχαριστώ!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. εχω αποθηκευμενες και στις δυο σιμ επαφες.

οταν παω στις φωτογραφιες μου και παταω "ορισμος ως φωτογραφια επαφης" μου λεει καμια επαφη.

γιατι γινεται αυτο;

Hamurabi
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι κι εγώ να αγοράσω S Duos 2 για την αδερφή μου που δεν θελει να δωσει πολλα λεφτα και δεν θα κανει και τρελη χρήση. Αλλα μπήκα στο skroutz και για κάποια καταστήματα υπάρχουν πολλά αρνητικά σχόλια σχετικα με το DOA. πχ για το kaizershop μερικοί πελάτες σε σχόλια έλεγαν οτι πήραν εξ αρχής ελλάτωματική συσκευη και δέν θέλαν να τους την αλλάξουν απο το κατάστηκα κτλ. Ok ναι, αν σου συμβει κατι τετοιο υπαρχει ο συνηγορος του καταναλωτη και βρισκεις λυση. μερικά καταστήματα πουλάνε και μούφα κινητα. μια φίλη μου είχε πάρει το S4 απο τα media markt και τελικα ηταν ελλατωματικό και μουφα γιατί δεν ειχε τα αυτοκολλητα γνησιοτητας που έχει η samsung. και λυση βρήκε μετα απο 2 μηνες που την ειχαν αφησει χωρις κινητο και τους έκανε ανάρτηση στο facebook που τους την έλεγε δημοσια. τώρα το s duos 2 έχει γυρω στα 120 ευρω η χαμηλότερη τιμή. έχετε να μου προτείνετε κάποιο κατάστημα απο αυτα που μου βγάζει η λίστα στο skroutz (http://www.skroutz.gr/s/4255800/Samsung-Galaxy-S-Duos-2-S7582.html) και να μην κάνει τέτοιες βλακείες;
Link to comment
Share on other sites

να παρεις κινητο απο media markt και μην ειναι smasung??χοντρο πολυ,αλλα τεσπα.απο τα γνωστα τα σκρουστζομαγαζα καιζερ κτλπ δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα.............και εγω εντος των ημερων εινμαι για την αγορα του.
Link to comment
Share on other sites

Παντως η συσκευασια του s duos 1 δεν ειχε ακουστικά στο καιζερ, ενω ολα τα καταστηματα εχουν στη συσκευασια ακουστικα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...