Jump to content

Samsung Galaxy S Duos 2 (S7582)


algedan
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά γεια! δεν πρόσεξα αν υπάρχει θέμα για το Samsung Galaxy S Duos 2 γι'αυτό και ανοίγω εδώ.

Δείτε :

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s_duos_2_s7582-5876.php

και εδώ:

http://www.skroutz.gr/s/4255800/Samsung-Galaxy-S-Duos-2-S7582.html

 

είναι η δεύτερη γενιά και έχει Android 4,2 με διπύρηνο επεξεργαστή και 720p video recording.

Το έχει κανείς να μας πεί την γνώμη του; πως σας φαίνεται σαν χαρακτηριστικά και εσείς που έχετε το προηγούμενο S Duos πιστεύεται ότι θα είναι καλύτερο;

Ευχαριστώ για τις απόψεις σας! :O

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 242
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ένα συγκριτικό χαρακτηριστικών μεταξύ των δύο S Duos

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=5876&idPhone2=4883

 

και μια ακόμα τιμή, για λίγες μέρες, από γνωστό ηλεκτρονικό μαγαζί (το βάζω πληροφοριακά, δεν κάνω διαφήμιση - αν θέλουν οι διαχειριστές ας σβήσουν τον δεσμό).

http://www.e-shop.gr/product?id=TEL.002453&sid=1

Link to comment
Share on other sites

Το ειδα και εγω και με 137€ μου φαινεται πολυ καλη επιλογη. Το εχει παρει κανενας να μας πει εντυπωσεις;;
Link to comment
Share on other sites

Το ειδα και εγω και με 137€ μου φαινεται πολυ καλη επιλογη. Το εχει παρει κανενας να μας πει εντυπωσεις;;

 

+1, νόμιζα ότι θα βρω αρκετές σελίδες θέμα για το s duos 2. :O

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
δειχνει παρα πολυ καλο σε σχεση με τα 125 ευρω που κοστιζει αλλα χωριs εντυπωσειs απο καποιουs που το εχουν δεν νομιζω...:blink:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ενδιαφερομαι για να αγορασω το κινητο θα μπορουσε καποιος να μοθ δωσει πληροφοριες
Link to comment
Share on other sites

10 μέρες μαζί του. :p αρκετά ευχαριστημένος,

δεν είμαι όμως αυτός που θα το σκαλίσει υπερβολικά. Χονδρικά μισή ώρα την ημέρα σερφάρισμα με wifi, 1-1,5 ώρα ομιλία και αρκετά μηνύματα κρατάει 2 μέρες και έχω ένα μικρό υπόλοιπο στην μπαταρία :lol:

μου αρέσει η απόκριση στην αφή, κυρίως όταν αλλάζω οθόνη (σκρολάρισμα).

Πολύ βολικά μενού, σε σχέση με android 2,3 που είχα πιο μπροστά.

Γενικά μου άρεσε!

Edited by algedan
Link to comment
Share on other sites

ευχαρηστω για της πληροφοριες κατι αλλο οπως κοληματα στο ιντερενετ
Link to comment
Share on other sites

φιλε algedan θα ηθελα αν μπορειs να μαs πειs εντυπωσειs για 2 πραγματα... α) πωs τα παει στο σερφαρισμα στο ιντερνετ (browser κλπ) β) πωs τα παει σαν wi-fi hotspot (να δωσει wi-fi σε λαπτοπ):help:
Link to comment
Share on other sites

Σε σύγκριση με το παλιότερο android που είχα, κλειδώνει πολύ γρήγορα σε wifi και κατεβάζει αρκετά γρήγορα και σταθερά (ακόμα και σε ελεύθερα δίκτυα). Βρήκα την χαρά μου σε καφετέριες, εμένα προσωπικά με κάλυψε απόλυτα. Στο σπίτι μου εμφανίζει full σήμα ενώ με το παλιό έπαιζε η ένταση!! :lol:

Πολύ καλό (για τα δικά μου δεδομένα - όσες φορές το δοκίμασα δεν σέρνεται) είναι και σε 3G (wind), μάλλον βοηθάει το ότι έχει HSDPA στα 21 Mbps και HSUPA στα 5.76 Mbps .

Όλες οι δοκιμές έγιναν με τον ενσωματωμένο Chrome που έχει μαζί του, δεν χρησιμοποιώ τον πρωτότυπο browser του android.

 

Για wifi hotspot, δεν το δοκίμασα ακόμα. Αν προλάβω το Σαββατοκύριακο θα σας πω εντυπώσεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Σημερα αγορασα το s Duos 2. Οι πρωτες εντυπωσεις που μου εχει αφησει ειναι αριστες. Γενικα πολυ γρηγορο αν συγκρινω βεβαια με το προηγουμενο πολυ καλη λυση για τα λεφτα του. Σε αυτα που εχω δει μεχρι στιγμης σε ιντερνετ γρηγορο το ιδιο στο κατεβασμα. Σε βιντεο καλυτερη ποιοτητα. Και απο παιχνιδια ξεκουραστο σε μεγαλα παιχνιδια με 3D μαλιστα. Αυτες προς το παρον ειναι οι εντυπωσεις μου και μιας και ειχασυνηθηση την λειτουργια του παλιου τολμησα και το αγορασα
Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος και εγω! Οι πρώτες εντυπώσεις πολυ καλές αλλά θα επιστρέψω όταν θα έχω ολοκληρωμένη άποψη. Ελπίζω να ειναι καλη και η αυτονομία του.. Θα το δούμε στην πράξη! ;)
Link to comment
Share on other sites

επειδη ρωτατε πως παει το τηλεφωνο..εχω το galaxy trend plus (S7580) που ειναι ιδιο με το sduos2 αλλα μονοκαρτο. http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s_duos_2_s7582-5876.php

 

http://www.phonearena.com/reviews/Samsung-Galaxy-Trend-Plus-Review_id3514

 

λοοιπον η οθονη του ειναι οπως ακριβως στη φωτο στο δευτερο λινκ.εξαιρετικα φωτεινη,με ζωντανα χρωματα,πολυ καλη αναλυση που δε διακρινεις πιξελ.φοβερη εμπειρια.μπορεις ανετα να δεις κ ταινια,παρα τις 4 ιντσες,κ σαυτο βοηθαει η λεπτομερης εικονα κ το μεγαλο ppi (233) πουχει η οθονη.λανσαρεται ως κοινη TFT 16Μ αλλα πιστευω πως γινεται για να μη κοντραρει ακριβπτερα μοντελα που ουσιαστικα ειναι το ιδιο..αλλα 100€ πανω..πχ S3 mini..

 

η κυλιση κ τα μενου γρηγορη,ελαχιστα λογικα κολληματα σπανια,αλλα κυριως η μεταβαση απο τη μια εφαρμογη στην αλλη γινεται αμεσα χωρις κρεμασματα.

 

το GPS κλειδωνει αμεσως (5δευτερα).μεγαλη ευαισθησια σε wifi δικτυα.2 καμερες,φλας,hd video 720p.

 

η μπαταρια κραταει 1-1μιση μερα.αν του πιεις το αιμα με wifi φωτεινοτητα κ παιχνιδια, οκ λογικο να πεφτει.

 

στο διαταυτα κ στη τιμη που παιζει,(ξεκιναει απο 135€) πραγματικα δε βρισκω καλυτερη λυση.ουτε σε κανα κινεζικο.ημουν μεταξυ αυτου κ του core,αλλα το 2ρο οντας ιδιας αναλυσης κ απλα μεγαλυτερης οθονης,δεν εχεις κατι καλυτερα απλα μια "τεντωμενη" εικονα,κ για μενα προσωπικα,παραειναι μεγαλο.αξιζει με χιλια.ειδικα σε ασπρο,δειχνει πολυ ακριβοτερο,κ του παει καλυτερα απτο μαυρο.

 

 

μετα αποολα αυτα,εχω ενα θεμα κ το γραφω μηπως ξερει κανεις να μου απαντησει.στον stock mp3player του μαμα 4.2.2 που φοραγε απτο εργοστασιο ειχε μια λειτουργια που εκανε αναλυση του τραγουδιου κ στο εμφανιζε σαν κυματομορφη.

 

κανοντας update στο τελευταιο firmware που μου βγαλε το kies η λειτουργια αυτη εξαφανιστηκε.

ξερει κανεις κατι?

Edited by saifix
Link to comment
Share on other sites

@saifix,

η μνήμη ram είναι καλά στα 768? Είμαι μεταξύ του S Duos 2 και του Core duos και συμφωνώ μαζί σου ως προς τη μεγάλη οθόνη αυτό που με τραβά όμως είναι η μνήμη ram στο 1G..

Link to comment
Share on other sites

@saifix,

η μνήμη ram είναι καλά στα 768? Είμαι μεταξύ του S Duos 2 και του Core duos και συμφωνώ μαζί σου ως προς τη μεγάλη οθόνη αυτό που με τραβά όμως είναι η μνήμη ram στο 1G..

 

η μνημη του αν και 768 εχει ενα process που φροντιζει να μενει αδεια οσο χρειαζεται χωρις να φτασεις να βλεπεις κολληματα αλλα παραλληλα κραταει πανω οτι χρειαζεται για να τρεχει κομπλε κ χαλαρα κατι που δεν ειχαν τα παλιοτερα android (2.2) αν δε κανω λαθος.γενικα τασκ μανατζερ μπαινω σπανια.δε καταλαβαινεις ποσες εφαρμογες τρεχεις απο τη συμπεριφορα του κινητου δηλ.

 

εχω βαλει κ emulator για ps1,tekken crash bandicoot klp παιζουν κομπλε.

 

κολληματα ισως εμφανιστουν οταν το τιγκαρεις στις εφαρμογες,κ οκ λογικο,δεν ειναι βαρελι διχως πατο.καποια στιγμη γεμιζει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Και εγώ χρήστης του εν λόγω κινητού εδώ και μια βδομάδα.

Η οθόνη όντως φαίνεται για ακριβότερο κινητό.

Η μνήμη αν και 768 δε "φαίνεται" να γεμίζει εύκολα, αλλά εγώ έχω και το masterclean οπότε ίσως παίζει και αυτό λόγω (νομίζω...:p)

Η μπαταρία απλά θα πω πως είναι samsung... Έχω καεί με το ace Που είχα οπότε μια από τα ίδια... Μιαμιση μέρα κρατάει, με λίγο ζόρισμα βέβαια :)

 

Το πρόβλημα που έχω, είναι πως όταν φορτίζει ανάβει η οθόνη συνέχεια με ένα ουράνιο τόξο!!! σβήνει μόνο όταν πατήσεις το κουπί στα πλάγια για να κλειδώσει... Έχει κανείς άλλος αυτό το πρόβλημα ή να πάω να παίξω joker???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Το πρόβλημα που έχω, είναι πως όταν φορτίζει ανάβει η οθόνη συνέχεια με ένα ουράνιο τόξο!!! σβήνει μόνο όταν πατήσεις το κουπί στα πλάγια για να κλειδώσει... Έχει κανείς άλλος αυτό το πρόβλημα ή να πάω να παίξω joker???

 

το.. :lol: ουρανιο τοξο βγαινει απο τις ρυθμισεις.λεγεται ονειροποληση :p

ρυθμισεις-η συσκευη μου-εμφανιση-ονειροποληση (ανενεργο)

Link to comment
Share on other sites

το.. :lol: ουρανιο τοξο βγαινει απο τις ρυθμισεις.λεγεται ονειροποληση :p

ρυθμισεις-η συσκευη μου-εμφανιση-ονειροποληση (ανενεργο)

 

xaxAXAxaXaxAXAXaxAxAXA

 

no comments....:p:p:lol::O:O

Link to comment
Share on other sites

Κάτι ακόμη που νομίζω ότι ξέρω τι είναι, απλά θέλω την επιβεβαίωση σας...

 

Ρυθμίσεις -> Η συσκευή μου -> Διαχείριση Καρτών σιμ -> Μόνιμη ενεργοποίηση διπλής SIM

 

Κάνει εκτροπή από την μια SIM στην άλλη με χρέωση?

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς.. Απλά αντί να το ενεργοποιησεις μέσω των δικτύων, το κάνει το κινητό..

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω και εγώ κάτι?? Ευχαριστώ.

Υπάρχει κανένα κατάστημα αξιόλογο για την αγορά του GT-S7582??

Η τιμή του είναι καλή για την ώρα (115€)...... αρχίζει

Τι σημαίνει EU?? Είναι καλό αυτό??

Εάν δεν λέει EU??

Θανάσης.
Link to comment
Share on other sites

EU σημαίνει Ευρωπαϊκή Ένωση. Δηλαδή το κινητό είναι εισαγωγής από χώρα της ΕΕ οπότε σε καλύπτει η εγγύηση κανονικά!

Αν δεν λέει EU πιθανώς να είναι απο την ελληνική αντιπροσωπεία της samsung (που και πάλι σε καλύπτει η εγγύηση) ή από χώρα εκτός ΕΕ που εκεί θα υπάρχει πρόβλημα με την εγγύηση.

Edited by toumpanovlaxos
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για το θέμα duαl sim.

Ψάχνω κινητό το οποίο:

α) να είναι ενεργές και 2 σιμ.

β) όταν σε καλούν την ώρα που μιλάς στην άλλη γραμμή να φαίνεται στην οθόνη και να μπορείς να διακόψεις την κλήση και να απαντήσεις στην άλλη

γ) όλα αυτά χωρίς να χρεώθεις προώθηση απο τη μια σιμ στην άλλη.

ουφ

πιστεύω να έγινα κατανοητός.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...