Jump to content

Samsung Galaxy Tab Pro 8.4/10.1


Nagata
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οκ. ευχαριστώ φίλε leonid 11.Δεν το ήξερα οτι και στις μνήμες είναι το ίδιο.Οπότε μια χαρά είμαι.Ελπίζω τώρα να πάρουμε και το update για να φτιάξει το tablet μας.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά έχει παρατηρήσει κανείς να χάνει την ώρα η συσκευή μας;

Μόλις παρατήρησα ότι πάει 7 λεπτά μπροστά. Προσπαθώ να βρω την ρύθμιση που τραβάει την ώρα από το ίντερνετ αλλά δεν υπάρχει πουθενά!!! (???)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχει παρατηρήσει κανείς να χάνει την ώρα η συσκευή μας;

Μόλις παρατήρησα ότι πάει 7 λεπτά μπροστά. Προσπαθώ να βρω την ρύθμιση που τραβάει την ώρα από το ίντερνετ αλλά δεν υπάρχει πουθενά!!! (???)

Ναι την χάνει! Είναι τοσο λαλακες εκει στην Σαμμυ που δεν εχουν βάλει την επιλογή να συγχρονίζει με κάποιον απο τους χιλιάδες ntp servers ανα την υφήλιο!

Αν ειναι πυροβολιμενοι οι άνθρωποι. .... :baby:

 

Κατέβασε αυτο

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=ru.org.amip.ClockSync

 

Και κάνε οποτε θυμάσαι κανένα συγχρονισμό.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ισχύουν τα παραπάνω, κι εγώ είχα παρατηρήσει ότι "έτρεχε" μπροστά το ρολόι και το διορθώνω χειροκίνητα. Το ClockSync θέλει root για να το κάνεις sync με το ρολόι του συστήματος.
Link to comment
Share on other sites

ΝΟΡ !

Έχει και non root method. Πολύ απλή.

Απλά όταν έχεις ρουτάρει τα κάνει όλα μόνο του. ;)

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

ΝΟΡ !

Έχει και non root method. Πολύ απλή.

Απλά όταν έχεις ρουτάρει τα κάνει όλα μόνο του. ;)

 

Ε μόνο του θέλουμε να το κάνει. Αλλιώς τι νόημα έχει να το βάλεις αφού ίδια δουλειά είναι να το διορθώνεις χειροκίνητα;

Link to comment
Share on other sites

Εχεις ενα point, σίγουρα. Απλά με αυτό ξέρεις οτι η ώρα που σου λέει είναι απόλυτα ακριβής. Εμενα με εξυπηρετεί και σ' αυτό. Δεν ψάχνομαι δηλαδή αν παει μπροστά ή πίσω. Ξερω ότι ΑΥΤΗ είναι η ώρα, με ακρίβεια δευτερολεπτου.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω το 8.4 μαμα και πραγματικα με εχει κουράσει.

Γνωμη σας είναι απλα να ρουταρω ή να βαλω και cyanogen?

 

Μεγάλη ξενερα που το ξεχασε η Samsung, λες και αγιρασαμε κινεζικο.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να γίνεις λιγο πιο σαφής? Σε τι σε έχει κουράσει? Ποιο πραγμα ξέχασε? Εννοείς το ρολόι?

 

Προσωπικά, εξαιροντας την μπαταρία που ειναι fail για μενα, το βρίσκω απόλυτα αξιοπρεπές για ενα upper midrange tablet.

 

Αν ειχε +1gb ακόμη (3gb αντί για 2), θα του συγχωρουσα και το battery fail. :p

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Με εχει κουρασει η οχι και τοσο καλη αυτονομία, το touch wiz και ότι δεν ειναι και τοσο σβελτο, για αυτο σκεφτομουν custom rom.

 

Υ. Γ. ξεχασε να μας δωσει καμια αναβάθμιση θμιση σε λολιποπ.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι πριν να με χαιρετήσει η μπαταρια του, έβγαζα 7-8 ωρες sot. Πόσες να βγάλει δηλαδή. Μια χαρα το βρίσκω. Τωρα πλεον είμαι κατω απο 6, σχεδον 5.5 ώρες αλλα υπάρχει λογος.

 

Μια χαρά σβέλτο το βρίσκω. Εκανα disable ολο το σκουπιδαριο της Σαμμυ και ολα καλά! Εντάξει βέβαια δεν είναι και τελευταίο μοντελάκι. Εχει και κάμποσο καιρό στην πλατη του, λογικό είναι. Τον 800αρι εχει.

 

Θελω να πιστεύω οτι αυτό δεν το ξέχασε. Οπως εχω πει, την εχω πατήσει ήδη μια φορα με το G pad. Αν την πατήσω και εδώ, τέρμα! Δεν ξαναπαίρνω τιποτα περισσότερο απο Κινέζο!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

http://samsung.youmobile.org/

Υπομονή λίγο παιδιά. Αν είναι σαν του 12.2 μου η αναβάθμιση, πραγματικά αξίζει να τη δοκιμάσετε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από την άλλη βέβαια, τ0 8άρι με το 12άρι έχουν διαφορετικούς επεξεργαστές. Θέλω να πιστεύω ότι η αναβάθμιση θα κάτσει το ίδιο ομαλά και στο 8.

wipe that tear..
Link to comment
Share on other sites

Κάτσε να την πάρουμε και βλέπουμε .... :X Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρα τωρα τι ακριβως κανουν τοσο καιρο με το update? Ετοιμο ειναι, υποτιθεται.

 

Εγω παντως πραγματικα μεχρι να ερθει κραταω μικρο καλαθι. Θα φαμε κανενα ακυρο και θα γινει πανηγυρι.

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το site που έδωσε ο φίλος παραπάνω, είναι σε τεστ.

Και εγώ κρατάω πισινή λόγω άκυρου που φάγαμε από LG στο G Pad V500. :mad:

 

Είδωμεν !!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το site που έδωσε ο φίλος παραπάνω, είναι σε τεστ.

Και εγώ κρατάω πισινή λόγω άκυρου που φάγαμε από LG στο G Pad V500. :mad:

 

Είδωμεν !!

 

Τόσο καιρό έλεγε pending και τώρα testing που νομίζω πως είναι το προηγούμενο στάδιο του pending. Φοβάμαι πως θα ανακοινωθεί από τη Samsung αποτυχία όπως στο note 2 και να το ακυρώσουν τελικά. Μου αρέσει που περιμέναμε ότι θα πέρναμε την lollipop τα προηγούμενα Χριστούγεννα. Το καλό πάντως είναι ότι και με την κιτκατ πάει καλά το τάμπλετ.

Link to comment
Share on other sites

Το testing είναι πριν το pending?

 

Αν οντως γινει κάτι τέτοιο, εχω τελειώσει ολοκληρωτικα με την Samsung. Σε κινητό εφυγα ήδη λογω εκτεταμενης iPhone-ιασης.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Στα εξηγεί ...... NOTES Update Status Description by Order

 

Δεν το ειχα προσέξει! Θενκς.

 

Απο τι λειτουργικό ξεκινησε?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Το Τab Pro 8.4 ξεκινησε από 4.4.2 που φοραει και τώρα

 

Α, ωραία! Δηλαδή δεν έχει πάρει καμιά major αναβάθμιση!! Τέλειο!!! :blink:

 

Εντάξει, δεν νομίζω να μην δώσουν την 5. Θα είναι μέγιστο fail της Σάμμυ!!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

εμενα πηρε ο αδελφος αυτο εδω το ταμπλετ με τις 10.1 ιντσες φωραει ακομα το 4.4.2 εχει βγει η αναβαθμιση? γιατι δεν μου βγαζει κατι και επιδη δεν ξερω απο samsung πως γινεται η αναβαθμιση? και αν χαθουν τιποτα
Link to comment
Share on other sites

εμενα πηρε ο αδελφος αυτο εδω το ταμπλετ με τις 10.1 ιντσες φωραει ακομα το 4.4.2 εχει βγει η αναβαθμιση? γιατι δεν μου βγαζει κατι και επιδη δεν ξερω απο samsung πως γινεται η αναβαθμιση? και αν χαθουν τιποτα

 

http://samsung.youmobile.org/

 

To έχει δώσει λίγα ποστ πιο πάνω ο @neten.

Σύμφωνα λοιπόν με αυτό, είναι σε pending. Που πάει να πει ... αναμονή!

Από την καθεαυτό αναβάθμιση (γίνεται most cases OTA) δεν χάνεις τίποτα. Αν όμως δεν κάτσει σωστά και έχεις προβλήματα τότε θα χρειαστεί factory reset. Ακα, σβου όλα. Παίρνεις backup και προχωράς.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab Pro 8.4/10.1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...