Jump to content

Samsung Galaxy Tab Pro 8.4/10.1


Nagata
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω αλλα πως ακριβως το κανω γτ δεν εχω καταλαβει.Πρεπει να γραφτω με καποιο τροπο μεσω samsung;

 

Όταν το ανοίγεις σε ρωτάει αν έχεις λογαριασμό στο Dropbox ή σου ζητάει να δημιουργήσεις ένα νέο που θα έχει χωρητικότητα 50gb. Δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα κ απο μένα, κάτοχος κ γω απο σήμερα του galaxy pro 8.4 απο σκρουτζομαγαζο στα 286€.Σαν πρώτη επαφή αν και δε συμπαθούσα τη samsung, ειμαι πολύ ικανοποιημένος..Εχω όμως μια ερώτηση να κάνω σε όποιον ξέρει, παρατήρησα το σήμα του wifi ότι έχει αυξομοιωση σχεδόν συνέχεια ακομα κ σε απόσταση 2-3 μέτρα απο το ρουτερ.παιζει αναμεσα στις 4-3 παύλες.Το κινητό μου (htc 8x) είναι σταθερά φουλ.Σε μια αναζητηση που έκανα δικτύων κ στις 2 συσκευές μπορώ να πω ότι το ταμπλετ εβρισκε 1-2 ρουτερ περισσότερα της γειτονιάς.Η αυξομοιωση όμως γιατι γινεται?Να ανησυχησω??Η αληθεια είναι ότι ψιλοχαλαστηκα..
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση πως το σήμα του WiFi στα windows phone δεν αλλάζει παρα μόνο αν αποσυνδέεται αλλά είναι ενεργοποιημένο. Επομένως δεν μπορείς να έχεις ακριβή εικόνα.

Samsung Galaxy S20 FE 5G:)

 

«Οι πιο σκοτεινές γωνιές στην Κόλαση είναι φυλαγμένες για εκείνους που διατηρούν την ουδετερότητά τους σε εποχές ηθικής κρισης». - Dante Alighieri

Link to comment
Share on other sites

Μπηκα σε καποια ξενα φορουμ και εχουν κ αλλοι το ιδιο προβλημα με το wifi που εχω κ γω.Σημερα συγκρινα με ενα φιλο που εχει το note 10.1 και η διαφορα ειναι εμφανης στο σημα wifi.Ρε παιδια εσεις που εχετε ηδη το ταμπλετ ποιες ειναι οι εντυπωσεις σας απο το σημα του wifi?Να το παω πισω?Να ζητησω αντικατασταση?Εχω μπερδευτει!!
Link to comment
Share on other sites

Σε ξενα φορουμ λενε οτι φταιει οτι η κεραια του wifi ειναι κατω αριστερα κ αν βαζεις το χερι εκει εξασθενει ακομα περισοτερο.το δοκιμασα κ ισχυει.τι να πω, περιεργα πραγματα!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα!

Απο μπαταρια πως τα παει;Εχω το gpad και σκεφτομαι την αλλαγη.

Θελω οποιος μπορεσει να αναφερει την χρηση που κανει,το ποσοστο φωτεινοτητας που χρησιμοποιει, ποσες ωρες οθονη βγαζει και ποσες μερες σας βγαζει!

Ευχαριστω!

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

Η λειτουργία του wifi είναι όπως πρέπει χωρίς κανένα πρόβλημα.

Όσον αφορά την μπαταρία με χρήση Internet, mail και παιχνίδια μου βγάζει εύκολα 7 + ωρες (αυτή τη στιγμή με υπόλοιπο 40% και έχει ήδη γράψει λειτουργία η οθόνη 4 ώρες και 15 λεπτά)

Link to comment
Share on other sites

Σε ξενα φορουμ λενε οτι φταιει οτι η κεραια του wifi ειναι κατω αριστερα κ αν βαζεις το χερι εκει εξασθενει ακομα περισοτερο.το δοκιμασα κ ισχυει.τι να πω, περιεργα πραγματα!!

 

Το σήμα περνάει μέσα από τοίχους και θα κωλωσει σε δύο δάχτυλα; Δεν νομίζω.. Το σήμα εμένα μου φαίνεται παρόμοιο με το note 8 που γενικά είναι αρκετά καλό..

Link to comment
Share on other sites

Αν δε σας κάνει κόπο θα ήθελα να παρατηρήσετε όταν το πιάνετε απο κάτω αριστερά όρθιο σε απόσταση 3-4 μέτρα απο το ρουτερ αν πέφτει κ ξαναναβαινει το σήμα του wifi.Εγω μόλις το πιάσω απο πίσω αριστερα τότε χάνει μια παύλα και σε σχέση με το κινητό μου(htc 8x) έχει πάντα μια παύλα λιγότερη στα δίκτυα που έχει εντοπίσει.Αν ειμαι ο μοναδικός, να το στείλω αυριο για έλεγχο στη samsung και να ζητήσω αντικατάσταση.Συγνωμη αν σας πρήζω αλλα με απασχολει πολύ αυτο το θέμα..Ευχαριστω πολύ!
Link to comment
Share on other sites

Αν δε σας κάνει κόπο θα ήθελα να παρατηρήσετε όταν το πιάνετε απο κάτω αριστερά όρθιο σε απόσταση 3-4 μέτρα απο το ρουτερ αν πέφτει κ ξαναναβαινει το σήμα του wifi.Εγω μόλις το πιάσω απο πίσω αριστερα τότε χάνει μια παύλα και σε σχέση με το κινητό μου(htc 8x) έχει πάντα μια παύλα λιγότερη στα δίκτυα που έχει εντοπίσει.Αν ειμαι ο μοναδικός, να το στείλω αυριο για έλεγχο στη samsung και να ζητήσω αντικατάσταση.Συγνωμη αν σας πρήζω αλλα με απασχολει πολύ αυτο το θέμα..Ευχαριστω πολύ!

 

Τώρα που το παρατηρώ δείχνει ότι όταν το πιάνω κάτω αριστερά χάνει μια γραμμούλα αλλά όπως σου είπα και παραπάνω η γενική συμπεριφορά του wifi είναι μια χαρά. Αν δεν ρώταγες δεν θα το είχα παρατηρήσει.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα κοντά στο router δεν το κάνει και βλέπω ότι σήμα και ταχύτητα μένουν ίδια.. Νομίζω ότι ίσως με το WiFi analyser θα έβγαζες πιο χρήσιμα συμπεράσματα..
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά, η αληθεια είναι ότι δε με επιρεαζει για τη χρήση μέσα στο σπίτι, απλα με άγχωσε για όταν χρειαστει να το πάρω σε κάποιο ξενοδοχείο ή καφετέρια.Κατα τα αλλα έχω μόνο θετικά να πω για το ταμπλετ..
Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστεύω ότι θα έχεις κανένα πρόβλημα ούτε έξω από το σπίτι. Πιάνω το wifi του ξαδέρφου ένα όροφο επάνω στην άλλη άκρη του σπιτιού και πάει σφαίρα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστεύω ότι θα έχεις κανένα πρόβλημα ούτε έξω από το σπίτι. Πιάνω το wifi του ξαδέρφου ένα όροφο επάνω στην άλλη άκρη του σπιτιού και πάει σφαίρα.

 

Μακαρι!!να σαι καλα φιλε μου, ευχαριστω πολυ..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ την smart remote και είναι εξαιρετική, την έχω και στο s4

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.remotefairy

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα και εγω χθες. Ειναι σαν να εχω το Note 3 μου σε πιο μεγαλο :Ρ

 

Αρχικα σκεφτομουν το 10.1 αλλα επελεξα τελικα το 8.4 επειδη εχει τον SnapDragon 800 και δεν ηθελα να μπλεξω με Exynos. Πιστευω ειναι και λιγο πιο φορητο.

 

Οσον αφορα τη μπαταρια που ρωτατε πολλοι, μια χαρα ειναι. Την βγαζει την μερα του ανετα. Βεβαια δεν συγκρινεται με το iPad Air το οποιο μου βγαζει αρκετα παραπανω με ιδια χρηση. Αλλα το iPad μονο για παιχνιδακια ειναι, τιποτα παραπανω.

 

 

Το μονο που με ανησυχει ειναι οτι ειδα οτι θα βγουν τωρα τα AMOLED και ειδα θα εχουν 3GB RAM αντι για 2 που εχουμε(?). Βεβαια θα εχουν Exynos 5420(?) οποτε θα κρατηθω και θα παραμεινω στο 8.4!

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα και απο εμενα.Σκεφτομαι και εγω την αγορα του εν λογω tablet και θα ηθελα να ρωτησω αν η οθονη 8.4 ειναι λιγο κουραστικη στο σερφαρισμα.Θα ειναι το πρωτο μου tablet και δεν εχω καθολου εμπειρια για να κρινω.Μηπως να παω σε 10.1 καλυτερα??
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου είναι καθαρά υποκειμενική αποψη. Έχω δουλέψει και δεκαράκι αλλά μου φάνηκε μεγαλο. Προσωπικά πιστεύω ότι οι 8.4 είναι καλύτερη επιλογή ειδικά στο τομέα της φορητότητας. Η οθόνη του είναι πολύ καλή και με έχει βολέψει πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Κανοντας ενα ολιγολεπτο τεστ στον κωτσοβολο δοκιμασα το note 10.1 και μου φανηκε λιγο βαρυ και δυσχρηστο στο χερι και νομιζω οτι για πολυωρη χρηση χρειαζεσαι οποδηποτε θηκη-βαση γιατι θα κουραζει τα χερια.Απο την αλλη ομως ειχε οθοναρα!!!!To tab pro το βρισκω 285 ευρω και νομιζω οτι ειναι καλη τιμη για τις δυνατοτητες του.Tο note 10.1 κανει 400 ευρω και δεν ξερω αν αξιζει τα παραπανω χρηματα που κοστιζει....
Link to comment
Share on other sites

Αν μέσα στις προτεραιότητές σου είναι η φορητότητα τότε πήγαινε για το Galaxy Tab Pro 8.4.

Εγώ έχω το LG G Pad 8.3 και πιστεύω πως αυτές οι ίντσες είναι ο ιδανικός συνδυασμός φορητότητας και άνετης χρήσης του Tablet. Ούτε πολύ μικρό για να σε κουράσει και ούτε πολύ μεγάλο για να σε μη σε βολεύει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Ειδα και το tab pro 10.1 στα 350 ειναι οκταπυρινο.Ο επεξεργαστης του ειναι καλυτερος απο του 8.4???Πιστευετε οτι αξιζει τα παραπανω χρηματα???
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab Pro 8.4/10.1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...