Jump to content

myphone POLL: Ποιο καρτοκινητό διαθέτει τις καλύτερες προσφορές και πακέτα;


DJDB
 Κοινοποίηση

Ποιο καρτοκινητό διαθέτει τις καλύτερες προσφορές και πακέτα;  

1.287 members have voted

  1. 1. Ποιο καρτοκινητό διαθέτει τις καλύτερες προσφορές και πακέτα;

    • What's Up
      168
    • Καρτοκινητό Vodafone
      83
    • Cosmoκάρτα
      65
    • Καρτοκινητή Q
      125
    • CU
      214
    • F2G
      600
    • Άλλο
      32


Recommended Posts

Ρε φίλε συγνώμη κιόλας...Ταινίες blu-ray κατεβάζεις από το κινητό σου και σου φτάνουν οριακά??? Πραγματικά πάντως το έχω απορία πως γίνεται να καταναλώσεις τόσο όγκο δεδομένων με απλό σερφάρισμα...Άντε και με κάνα κατέβασμα mp3...

 

ΟΧΙ ρε συ σιγα μην κατεβαζω ταινιες...απλα το εχω 15 ωρες ανοιχτο οποτε τραβαει πολυ πραγμα !

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 381
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

cu κάτοχος, ευχαριστημένος με το λόγο κόστους/υπηρεσίες. είναι μεν πιο ακριβή απο f2g αλλά έχει σημαντικά καλύτερη κάλυψη σε 3g στις περιοχές που κινούμαι, και έχω περισσότερες επαφές με cu ώστε να με καλύπτουν τα πακέτα της προς cu.

 

οικονομικά η f2g είναι με διαφορά η συμφερότερη, αλλά πάσχει σημαντικά σε κάλυψη. τόσο που πήρα νούμερο F2g αλλά δεν με εξυπηρετούσε καθόλου αφού ήταν το 50% των περιπτώσεων που το χρειάστηκα εκτός 3g. όποιος έχει smartphone και το χρησιμοποιεί ως τέτοιο, χωρίς 3g έχει απλά ένα υπερμεγέθες τούβλο.

 

η whats'up είναι ακριβή, ειδικά σε data πανάκριβη θα έλεγα.

 

στο poll ψήφισα f2g, γιατί όντως είναι η πιο συμφέρουσα με οικονομικούς όρους, και γιατί δίνει σχεδόν ολόκληρα τα φοιτητικά πακέτα και στους "κοινούς" θνητούς.

Edited by NaGR
Link to comment
Share on other sites

F2G κι από μένα. Μου είναι αδιάφορο πλέον τι δίκτυο έχουν οι άλλοι, διότι με τους συνδυασμούς που παρέχει, εγώ δε χρεώνομαι τα μαλλιά της κεφαλής μου όταν τους καλώ.
Link to comment
Share on other sites

cu κάτοχος, ευχαριστημένος με το λόγο κόστους/υπηρεσίες. είναι μεν πιο ακριβή απο f2g αλλά έχει σημαντικά καλύτερη κάλυψη σε 3g στις περιοχές που κινούμαι, και έχω περισσότερες επαφές με cu ώστε να με καλύπτουν τα πακέτα της προς cu.

 

οικονομικά η f2g είναι με διαφορά η συμφερότερη, αλλά πάσχει σημαντικά σε κάλυψη. τόσο που πήρα νούμερο F2g αλλά δεν με εξυπηρετούσε καθόλου αφού ήταν το 50% των περιπτώσεων που το χρειάστηκα εκτός 3g. όποιος έχει smartphone και το χρησιμοποιεί ως τέτοιο, χωρίς 3g έχει απλά ένα υπερμεγέθες τούβλο.

 

η whats'up είναι ακριβή, ειδικά σε data πανάκριβη θα έλεγα.

 

στο poll ψήφισα f2g, γιατί όντως είναι η πιο συμφέρουσα με οικονομικούς όρους, και γιατί δίνει σχεδόν ολόκληρα τα φοιτητικά πακέτα και στους "κοινούς" θνητούς.

 

 

Στην Αθηνα η wind εχει σχεδον παντου 3G !!! Στη θεσσαλονικη σε 6 σημεια της πολης μονο δεν εχει οποτε μαλλον μας τα λες λαθος !

Link to comment
Share on other sites

μεγάλη διολίσθηση απο μέρους σου η χρήση του όρου "λάθος"

μια πραγματικότητα που δε βιώνεις επειδή δεν είσαι στην ίδια περιοχή δεν καθιστά αυτόματα τον άλλο που την βιώνει, λάθος.

το f2g ψήφισα αλλά η κάλυψη δεν είναι σε καμία περίπτωση αυτή που διατείνεται η εταιρία οτι είναι.

αυτό ισχύει και εντός και, ακόμα εντονότερα, εκτός Αθηνών.

Link to comment
Share on other sites

απο ποτε δινει το whats up 600 ' και 500mb ; Σε φοιτητικο προγραμμα μηπως εννοεις ;

 

ναι, φοιτητικό. Που πλέον συνεχίζει και μετά την φοίτηση που δεν έχω πάσο κτλ..

When someone tells you "you can't". Turn around and say "watch me"
Link to comment
Share on other sites

What's Up όπως είναι λογικό

Με ανανέωση 10euro

μου δίνει 600' προς What's Up και 500mb.

Τα 10euro μένουν στην κάρτα εννοείται και αγοράζω το πακέτο με τα 1000' προς όλους με 4euro.

Το reload ότι δώσει κι αυτό καλό είναι.

Με παίρνουν από άλλες εταιρίες αλλά δε θέλουν να μου δώσουν περισσότερα με τα ίδια λεφτά. Λένε πρέπει να έχεις φοιτητικό πάσο κτλ.

Τους λέω ρε παιδιά δεν ισχύει πλέον αλλά η cosmote μου τα δίνει.. Κρίμα και απ ότι λέτε το F@G είναι το καλύτερο.

 

η cosmote φίλε μου χωρίς να είσαι φοιτητής πώς στο δίνει?

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω και ούτε τους ρωτάω γιατί συνεχίζει η φοιτητική προσφορά ενώ δεν είμαι ούτε στα βασικά χρόνια φοίτησης,ούτε πάσο δικαιούμαι και γενικά γιοκ πλέον η σχολή.
When someone tells you "you can't". Turn around and say "watch me"
Link to comment
Share on other sites

F2G για τις προσφορές.

*τo 3G της εντος Αττικής εχει αισθητή βελτιωση

Αν συνεχισει και τον διπλασιασμο κάρτας για ποσά άνω των 20ευρώ δεν θα έχει ανταγωνισμό.

Link to comment
Share on other sites

+1 στο f2g .Μετά από 10 χρόνια συμβόλαιο στην cote,το έκοψα και ησύχασα.Με τα υπάρχοντα προγράμματα δεν υπάρχει σύγκριση με άλλο.Και από οικονομία,και από σήμα στις περιοχές που κινούμαι αστέρι.

Only a nation that dare not speak its name

Nor can ever shed its pain

Just give me one thing to live or die for..

Link to comment
Share on other sites

μεγάλη διολίσθηση απο μέρους σου η χρήση του όρου "λάθος"

μια πραγματικότητα που δε βιώνεις επειδή δεν είσαι στην ίδια περιοχή δεν καθιστά αυτόματα τον άλλο που την βιώνει, λάθος.

το f2g ψήφισα αλλά η κάλυψη δεν είναι σε καμία περίπτωση αυτή που διατείνεται η εταιρία οτι είναι.

αυτό ισχύει και εντός και, ακόμα εντονότερα, εκτός Αθηνών.

 

Ναι δεν καλυπτη ολη την πολη αλλα ανετα κανεις δουλεια ! Εκτος αν εισαι ατυχος και μενεις η δουλευεις εκει που δεν εχει 3G,τοτε φυσικα αλλαζεις εταιρεια ! Αυτο δεν σημαινει ομως οτι η wind δεν εχει κανει βηματα ως προς το 3G της !

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να κανω φορητοτητα τον αριθμό μου (καρτοκινητο Voda) σε F2go και να μπω στο φοιτητικο; δεν ειμαι φοιτητης

 

μπορεί να γίνει;

Link to comment
Share on other sites

free 2 go και με διαφορά! 100αδες προσφορες! φοιτητικες προσφορες επισης! πολλα πακετα ενεργοποιησης! εφαρμογες για χρηση απο το κινητο! γενικα βολευει απειρα!

ΖΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ! ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΑΛΛΑΞΕ ΧΩΡΑ. ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΧΩΡΑ ΑΛΛΑΞΕ ΕΣΥ Ο ΙΔΙΟΣ ΓΙΑΤΙ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ!

 

ΜΕΓΙΣΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΕΙΚΟΝΑΣ ΥΠΟΓΡΑΦΗΣ: 420 x 150 pixels και 16,3 KB.

Link to comment
Share on other sites

μικρά πακέτα των 100, 200, 300 λεπτών με 1, 2, 3€ ώστε να ρυθμίζεις καλύτερα την κατανάλωση, το ίδιο και στα δεδομένα και κυρίως χρέωση ανά δευτερόλεπτο!!!! και όχι τρίλεπτο...!
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως κλεισμενα 41 και τα Χριστούγεννα μου έδωσε κοπέλα στο Public Συντάγματος 2 φοιτητικά. Συν ενα που ειχα, τρια πλέον και βόλεψα το σοϊ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως, βλέπω πως το θέμα έχει αρχίσει και βρωμίζει.

Ήδη οι εταιρείες βλέπουν τη στροφή του ελληνικού λαού προς τα καρτοκινητά και υποψιάζομαι πως θα γίνει από κάποια εταιρεία η αρχή προς τον περιορισμό του φθηνού κινητού.

Βλέπουν πως τα έσοδα συρικνώνονται και αιμορραγούν. Φοβάμαι πως δεν θα χαρούμε για πολύ τη φτήνια που εχουμε τωρα.

Εύχομαι για πάντα να βγω ψεύτης. Όμως στην Ελλάδα της καταδίωξης των φτωχών, βλέπω πάλι να μας στριμώχνουν.

 

Ποσο δικιο εχεις....αλλα μακαρι να βγεις ψευτης....

[sIGPIC][/sIGPIC] Be Creative.......
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται cosmocarta. Έχω με κάρτα 10,00 ευρώ τα 300΄προς όλους και 5,00 ευρω 500Mb που τα αθροίζω κάθε μήνα και 2 νούμερα δωρεάν κλήσεις (0,01/λεπτό). Άρα αγορά κάρτας κάθε μήνα 10,00 εύρω και έχω 300 λεπτά προς όλους 2,50 ευρώ στο τέλος του μήνα αθροιστικά μέσα και 500Mb ίντερνετ

 

κανε μια βολτα απο wind. θα δεις οτι υπαρχουν και καλυτερα

ΖΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ! ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΑΛΛΑΞΕ ΧΩΡΑ. ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΧΩΡΑ ΑΛΛΑΞΕ ΕΣΥ Ο ΙΔΙΟΣ ΓΙΑΤΙ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ!

 

ΜΕΓΙΣΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΕΙΚΟΝΑΣ ΥΠΟΓΡΑΦΗΣ: 420 x 150 pixels και 16,3 KB.

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορώ να καταλάβω για ποιόν λόγο η κοσμοτε δε δίνει καλύτερα πακέτα, αφού βλέπει οτι εδώ και πολύ καιρό χάνει συνέχεια συνδρομητές...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ειδικά για φοιτητές καλύτερη προσφορά μακράν έχει κάνει η cosmote με το whatsup. Mε 10 ευρώ το μήνα έχουμε

600' λεπτά προς whatsup

600mb internet

πακέτο με 7ευρώ : 1200' προς όλους & 100sms προς όλους....

και μένουν και 2ευρώ μέσα...!

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορώ να καταλάβω για ποιόν λόγο η κοσμοτε δε δίνει καλύτερα πακέτα, αφού βλέπει οτι εδώ και πολύ καιρό χάνει συνέχεια συνδρομητές...

 

Τα πραγματα δεν ειναι παντα οπως φαινονται . Το πιθανότερο σενάριο, που κυκλοφορεί ευρέως στην τηλεπικοινωνιακή "πιάτσα" τους τελευταιους μηνες, ειναι οτι ενδεχομένως υπαρχει σιωπηλή συμφωνία της DT με την κυβερνηση να "πριμοδοτηθεί" έμμεσα η wind με πελάτες χαμηλου arpu (καρτοκινήτης κυριως) για να κρατηθεί ζωντανή.

Εξου τόσο τα στραβά ματια των αλλων 2εταιριων στην κινηση της wind να αυξησει τη συνδρομητικη της βαση μεσω των κατ'επίφαση "φοιτητικών", όσο και στο οτι δεν "αντεγραψαν" αντιστοιχα την κινηση της.

Oύτε προκεται ποτέ να υπαρξει συγχωνευση voda-wind ... τόσο για λόγους ανταγωνισμού όσο και ανεργίας ουτε η κυβερνηση το θέλει, ουτε προκεται φυσικά ποτέ να εγκριθεί απο την επιτροπή ανταγωνισμού της Ε.Ε.

 

Η wind θα συνεχισει αυτόνομη.

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Τα πραγματα δεν ειναι παντα οπως φαινονται . Το πιθανότερο σενάριο, που κυκλοφορεί ευρέως τους τελευταιους μηνες, ειναι οτι ενδεχομένως υπαρχει σιωπηλή συμφωνία της DT να "πριμοδοτηθεί" έμμεσα με πελάτες χαμηλου arpu (καρτοκινήτης κυριως) η wind για να κρατηθεί ζωντανή. Εξου και τα στραβά ματια των αλλων 2εταιριων στην κινηση της wind να αυξησει τη συνδρομητικη της βαση μεσω των "φοιτητικών".

Oύτε προκεται ποτέ να υπαρξει συγχωνευση voda-wind ... τόσο για λόγους ανταγωνισμού όσο και ανεργίας ουτε η κυβερνηση το θέλει, ουτε προκεται ποτέ να εγκριθεί απο την Ε.Ε.

 

Η wind θα συνεχισει αυτόνομη.

 

Η wind ανέκαθεν είχε τα καλύτερα πακέτα από τους άλλους αλλά όλοι είχαν κολλήσει στο WU. Τώρα με την κρίση ο έλληνας υπολογίζει και το τελευταίο του € και άρχισε και κάνει έρευνα αγοράς και αυτός είναι ο λόγος που το F2G εξελίχθηκε σε 1ο πακέτο καρτοκινητής ως το πιο οικονομικό και πλήρες στην Ελλάδα. Επίσης η WIND είναι η μόνη εταιρία ( και η CYTA) στην κινητή η οποία δεν την επιβαρύνουν χρέη και δάνεια από την στιγμή που ήταν ένα βήμα πριν την χρεοκωπία και την ανέλαβαν οι πιστωτές της και αυτός είναι ο λόγος που βγάζει τις καλύτερες προσφορές. Ο λόγος πιστεύω που η COSMOTE δεν κάνει προσφορές είναι οτι επειδή είχε πολλούς συνδρομητές νομίζει οτι έχει δέσει τον γαϊδαρό της και οτι δεν πρόκειτε να ξυπνήσει ο έλληνας. Δεν νομίζω να μην θέλει να μην κλείσει ο ανταγωνιστής της και να πάρει μερίδιο από τους συνδρομητές της.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα Q εδω και μισο χρονο και απολυτα ευχαριστημενος! Εχω ηδη φερει 5 ατομα στην Q, οι περισσοτεροι απο wu και εχουν παθει πλακα με το τι κοροιδια τρωγαν ολα αυτα τα χρονια. Το μοναδικο μειον οτι δεν εχει τοσο καλο σημα οσο ειχε η vodafone, στην περιοχη μου.
Link to comment
Share on other sites

Η wind ανέκαθεν είχε τα καλύτερα πακέτα από τους άλλους αλλά όλοι είχαν κολλήσει στο WU. Τώρα με την κρίση ο έλληνας υπολογίζει και το τελευταίο του € και άρχισε και κάνει έρευνα αγοράς και αυτός είναι ο λόγος που το F2G εξελίχθηκε σε 1ο πακέτο καρτοκινητής ως το πιο οικονομικό και πλήρες στην Ελλάδα. Επίσης η WIND είναι η μόνη εταιρία ( και η CYTA) στην κινητή η οποία δεν την επιβαρύνουν χρέη και δάνεια από την στιγμή που ήταν ένα βήμα πριν την χρεοκωπία και την ανέλαβαν οι πιστωτές της και αυτός είναι ο λόγος που βγάζει τις καλύτερες προσφορές. Ο λόγος πιστεύω που η COSMOTE δεν κάνει προσφορές είναι οτι επειδή είχε πολλούς συνδρομητές νομίζει οτι έχει δέσει τον γαϊδαρό της και οτι δεν πρόκειτε να ξυπνήσει ο έλληνας. Δεν νομίζω να μην θέλει να μην κλείσει ο ανταγωνιστής της και να πάρει μερίδιο από τους συνδρομητές της.

 

Το βλέπεις λίγο κοντόφθάλμα το ζήτημα. Όπως τους βολεύει να νομίζει ο κόσμος.

 

Το θεμα δεν ειναι οτι δεν θελει να κλεισει ο ανταγωνιστης της, φυσικα και θα ήθελε. Το θεμα ειναι οτι δεν θα την αφησουν (για δεκάδες λόγους) να το κανει.

Δινει λιγο "χωρο" στην κινητή, για να παρει λίγο στην σταθερή (με την έγκριση των νεων double-play πακετων).

 

και κατι τελευταιο, οι πιστωτες της wind που την ανέλαβαν δεν ειναι "βλακες", πηραν διαβεβαιωσεις και αυτοί προτού την αναλάβουν. Με το φόβητρο της πτώχευσης φυσικά.

 

Η διπλωματία του επιχειρείν, για όποιον καταλαβαίνει.

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

μπορεί να γίνει;

 

Όχι δεν γίνεται. Τα φοιτητικά είναι μόνο με νέο αριθμό, δεν γίνεται φορητότητα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ειδικά για φοιτητές καλύτερη προσφορά μακράν έχει κάνει η cosmote με το whatsup. Mε 10 ευρώ το μήνα έχουμε

600' λεπτά προς whatsup

600mb internet

πακέτο με 7ευρώ : 1200' προς όλους & 100sms προς όλους....

και μένουν και 2ευρώ μέσα...!

 

Φοιτητικό F2G

5€ το μήνα

1000' προς όλους

&

1000mb Internet

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...