Jump to content

Προβλήματα με GPS


gsir
 Κοινοποίηση

Εσύ έχεις θέμα με το gps;  

266 members have voted

  1. 1. Εσύ έχεις θέμα με το gps;

    • Ναι
    • Όχι
    • Δεν χρησιμοποιώ το gps για πλοήγηση
    • Eίχα πρόβλημα που λύθηκε με αντικατάσταση συσκευής


Recommended Posts

Επειδή πρέπει να λέγονται και τα καλά...να πω πως η Procordia/LG μου άλλαξε το LG G2 16gb με LG G3 32gb , επειδή δν ειχαν ανταλλακτικά για να μου φτιάξουν το G2.

Πραγματικα μπραβο τους...! :up:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 669
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επειδή πρέπει να λέγονται και τα καλά...να πω πως η Procordia/LG μου άλλαξε το LG G2 16gb με LG G3 32gb , επειδή δν ειχαν ανταλλακτικά για να μου φτιάξουν το G2.

Πραγματικα μπραβο τους...! :up:

Δηλαδη αλλη συσκευη τελείως; Ειναι τουλαχιστον νεότερο κομματι; Ποιας χωρας;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη αλλη συσκευη τελείως; Ειναι τουλαχιστον νεότερο κομματι; Ποιας χωρας;

 

Καινουργια συσκευη μου εδωσαν. Ελληνικη ειναι 511 παρτιδα.

Link to comment
Share on other sites

Καινουργια συσκευη μου εδωσαν. Ελληνικη ειναι 511 παρτιδα.

Πως γινεται ελληνικη με 32GB;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Είναι συγκεκριμένες παρτίδες που έχουν πρόβλημα;

Όχι στάνταρ!

Πιο έντονα παρουσιάστηκε στις πρώτες παρτίδες, μέχρι περίπου την άνοιξη του 2014. Αλλά κάποια παιδιά παραπονέθηκαν ακόμη και με νεώτερες παρτίδες.

Πάντως σε γενικές γραμμές ο δέκτης του GPS του G2 δεν είναι και ο δυνατότερος της αγοράς!

Link to comment
Share on other sites

Είναι Ελληνικό αλλά......... LG G3! ;)

Ωχ! Τωρα που το ειπες το παρατηρησα οτι ο φιλος μιλουσε για το G3. Πολυ καλη τραμπα (στα χαρτια).

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

ποσο μαπα ρε παιδια το gps του g2, ελεος.... απαπα...

 

στο τρεξιμο το χρησιμοποιουσα προσωπικα, εχω 3 διαδρομες και ειδικα στην μια αρκετα "νερα", τι επανεκκινησεις του εκανα, τι κλεισιμο του gps και ξανα ανοιγμα,

εκει αυτο, να επιμενει οτι εκανα σε 1,5 λεπτο τα 500μ και σε 3 λεπτα το χιλιομετρο που δεν ειναι αυτοι οι χρονοι μου, ειναι και ανηφορα αλλωστε, και δεν ηταν η 1η φορα προφανως που μου κανει τετοια κολπα,

χθες δοκιμασα με το δευτερο κινητο (ιδια διαδρομη), moto e και μου φανηκε οτι ανταποκριθηκε πολυ καλυτερα, και τσακα τσακα βρηκε δορυφορους και

αμεσως κλειδωσε και καμια "κουτσουκελα", απαραδεκτο απλα το gps του g2

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
είχα και εγώ πρόβλημα με το gps. Λογικά το δημιούργησα μόνος μου όταν άνοιξα το τηλέφωνο για να του βάλω μπαταρία. Έβρισκε ένα δύο δορυφόρους. Έκανα την πατέντα με τα χαρτάκια μόλις τώρα, το τέσταρα και κούμπωσε αμέσως σε πάρα πολλούς!!!
Link to comment
Share on other sites

είχα και εγώ πρόβλημα με το gps. Λογικά το δημιούργησα μόνος μου όταν άνοιξα το τηλέφωνο για να του βάλω μπαταρία. Έβρισκε ένα δύο δορυφόρους. Έκανα την πατέντα με τα χαρτάκια μόλις τώρα, το τέσταρα και κούμπωσε αμέσως σε πάρα πολλούς!!!

Ωραιος!

Το εχω κι εγω στα σχεδια μου αυτες τις μερες.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Παιδιά καλημέρα. Έχω θέμα με το gps του κινητού εδώ και καιρό. Το πήγα στην procordia πριν 1,5 μήνα περίπου και μου άλλαξαν μητρική η οποία ήταν refurbished. Μετά απο περίπου 2 εβδομάδες το ίδιο θέμα συνεχίστηκε. Μια έπιανε σήμα και μία όχι. Το ξαναπήγα και μου έκαναν reset λέγοντας ότι το μπλοκάρει κάποια εφαρμογή. Για καμια εβδομάδα ολα οκ και μετά ξανα τα ίδια. Έχει κανείς καμια ιδέα τι μπορεί να φταίει?? Ο τεχνικός που μίλησα απο εκεί μου είπε η Lg τους δίνεει τις refurbished λέγοντάς τους ότι δεν έχουν κανένα θέμα. Το πήγα ξανά για αλλαγή μητρικής την προηγούμενη εβδομάδα αλλά λόγω αναμονής απ' το εργοστάσιο το πήρα πίσω. Απο τότε πιάνει συνέχεια σχεδόνν αμέσως. Φυσικά έχει κάποιες αποσυνδέσεις αλλά σχετικα με πριν που δεν έπιανε καθόλου καλύτερα.. Δεν μπορώ να το εξηγήσω.. Επειδή έχω την εγγύηση ακόμα μου έρχεται να πάω και να τους δείξω το κόλπο με τous connectors να μου το κάνουν μπας και βρεθεί λύση..

Βεβαια τωρα που το ξανασκεφτομαι τις 2 μερες που το αφησα στο σερβις ισως να μου εκαναν την πατεντα με τους κονεκτορες ..Αλλιως δεν μπορω να εξηγησω το γεγονος οτι πιανει σημα αμεσως ( κανα 30αρι δευτερα δλδ)

Edited by tziminhio
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι λογικό να μην μου βρίσκει δορυφόρους εν κινήσει στην Εγνατία (εννοώ τον αυτοκινητόδρομο :P κλειστό wifi προφανώς); Βρήκε κ κλείδωσε 1-2 κάποιες στιγμές, αλλά στους χάρτες google (με κατεβασμένη την περιοχή) δεν έβρισκε στίγμα με τίποτα. (Orion OS 2.4)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι λογικό να μην μου βρίσκει δορυφόρους εν κινήσει στην Εγνατία (εννοώ τον αυτοκινητόδρομο :P κλειστό wifi προφανώς); Βρήκε κ κλείδωσε 1-2 κάποιες στιγμές, αλλά στους χάρτες google (με κατεβασμένη την περιοχή) δεν έβρισκε στίγμα με τίποτα. (Orion OS 2.4)

 

Όχι ..Ειδικά αυτό δεν είναι λογικό. Αν έλεγες οτι κανα 2 φορές έχασε το στίγμα θα σου έλεγα οκ..

Link to comment
Share on other sites

Εχθές το βράδυ δεν είχε κάποιο θέμα, έβρισκε μια χαρά 12-13 αλλά εντός πόλης... Θα δω πως θα πάει. Ευχαριστώ για την απάντηση! :)

(Δοκίμασα έξω από το παράθυρο και δείχνει ΟΚ. 11 δορυφόροι σε 20 δευτερόλεπτα κάπου)

Edited by jaranor
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Έχω θέμα με το gps του κινητού εδώ και καιρό. Το πήγα στην procordia πριν 1,5 μήνα περίπου και μου άλλαξαν μητρική η οποία ήταν refurbished. Μετά απο περίπου 2 εβδομάδες το ίδιο θέμα συνεχίστηκε. Μια έπιανε σήμα και μία όχι. Το ξαναπήγα και μου έκαναν reset λέγοντας ότι το μπλοκάρει κάποια εφαρμογή. Για καμια εβδομάδα ολα οκ και μετά ξανα τα ίδια. Έχει κανείς καμια ιδέα τι μπορεί να φταίει?? Ο τεχνικός που μίλησα απο εκεί μου είπε η Lg τους δίνεει τις refurbished λέγοντάς τους ότι δεν έχουν κανένα θέμα. Το πήγα ξανά για αλλαγή μητρικής την προηγούμενη εβδομάδα αλλά λόγω αναμονής απ' το εργοστάσιο το πήρα πίσω. Απο τότε πιάνει συνέχεια σχεδόνν αμέσως. Φυσικά έχει κάποιες αποσυνδέσεις αλλά σχετικα με πριν που δεν έπιανε καθόλου καλύτερα.. Δεν μπορώ να το εξηγήσω.. Επειδή έχω την εγγύηση ακόμα μου έρχεται να πάω και να τους δείξω το κόλπο με τous connectors να μου το κάνουν μπας και βρεθεί λύση..

Βεβαια τωρα που το ξανασκεφτομαι τις 2 μερες που το αφησα στο σερβις ισως να μου εκαναν την πατεντα με τους κονεκτορες ..Αλλιως δεν μπορω να εξηγησω το γεγονος οτι πιανει σημα αμεσως ( κανα 30αρι δευτερα δλδ)

 

Καμια ιδέα κάποιος?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Και εγώ εχω σοβαρό θέμα με το lg g2 δεν λειτουργει καθόλου το gps δεν δίνει καθόλου σημα οταν είμαι στο αυτοκίνητο μένει μονίμως ακίνητο και δεν δίνει καθόλου οδηγίες..
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ εχω σοβαρό θέμα με το lg g2 δεν λειτουργει καθόλου το gps δεν δίνει καθόλου σημα οταν είμαι στο αυτοκίνητο μένει μονίμως ακίνητο και δεν δίνει καθόλου οδηγίες..

 

Έχεις δοκιμάσει την λύση που περιγράφεται νωρίτερα με άνοιγμα της συσκευής για διόρθωση της επαφής του GPS?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...