Jump to content

myphone.gr: Χριστουγεννιάτικος Διαγωνισμός Φωτογραφίας - Ο νικητής!


DJDB
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η ψηφοφορία για τον Χριστουγεννιάτικο Διαγωνισμό Φωτογραφίας του myphone.gr έφτασε, πριν από μερικές ώρες, στο τέλος της. Αφού λοιπόν καταμετρήθηκαν οι 143 ψήφοι, νικητής του διαγωνισμού μας, ανάμεσα στις 50 συμμετοχές που έφτασαν σε εμάς, αναδεικνύεται το μέλος michaelogr[/member] με την φωτογραφία που βλέπετε παραπάνω!

 

Έτσι, ο michaelogr[/member] θα λάβει τον σχετικό τίτλο κάτω από το avatar του, αλλά και περισσότερο χώρο για Προσωπικά Μηνύματα (ΠΜ) στο myphone.gr. Σε κάθε περίπτωση, θα πρέπει να συγχαρούμε όλους όσους πήραν μέρος στο διαγωνισμό, καθώς οι φωτογραφίες σας ήταν - για ακόμη μια φορά - μοναδικές και ιδιαίτερα εντυπωσιακές!

 

Η πρώτη πεντάδα, διαμορφώθηκε ως εξής (στην 5η θέση είχαμε ισοψηφία):

 

 

  1. michaelogr[/member] (Φωτογραφία)
  2. ch134[/member] (Φωτογραφία)
  3. Makinen[/member] (Φωτογραφία)
  4. guskok21[/member] (Φωτογραφία)
  5. despina_sali88[/member] (Φωτογραφία) και mariosx[/member] (Φωτογραφία)

 

Όλες τις συμμετοχές μπορείτε να τις δείτε από το σετ μας στο Flickr.

 

Μέχρι τον επόμενο φωτογραφικό διαγωνισμό, καλές φωτογραφίσεις!

Link to comment
Share on other sites

Ποιος να το λεγε ότι θα βγαινα 3ος μέσα σε τέτοιες συμμετοχές! Σας ευχαριστώ όσους με ψηφίσατε :D και συγχαρητήρια στο νικητή με την όντως τρομερή φωτογραφία του :blink:

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια στο νικητή, αυτή είχα ψηφίσει και εγώ. Βλέπουμε πόσο εντυπωσιακές φωτογραφίες βγάζει το 5s με τα "ξεπερασμένα" κατα πολλούς 8mp.
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια στον νικητή. Ευχαριστώ όλους που με ψήφισαν. Να είστε πάντα καλά. Να σας πω τώρα ότι το παγωμένο τοπίο που είδατε, είναι αποτέλεσμα ενός μοναδικού φαινομένου που συμβαίνει μια φορά στα 10-12 χρόνια στη περιοχή του Φενεού.. Χωρίς χιόνι, με χαμηλές θερμοκρασίες (-7°c) και με την ομίχλη στο φόρτε της. Όπως περνάει η ομίχλη από οτιδήποτε και σε συνδιασμό με ελάχιστο αέρα, η δρόσος προλαβαίνει και παγώνει δημιουρχώντας απίστευτα σχήματα που μόνο σε σπήλαια με σταλακτίτες έχω συναντήσει. Και πάλι ευχαριστώ.
Huawei Mate 20 Pro, Oneplus 3, Samsung Galaxy Tab 8 s2, Nokia Lumia 1020, Samsung Galaxy Note 2, Nokia n8, Samsung Galaxy Tab, Htc touch cruise, samsung Innov8, nokia n73
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη παιδιά, αλλά δεν είναι αληθινή φωτογραφία...Photoshop:(

 

Γιατί το λες αυτό;

Κι εγώ αυτή ψήφισα, μιας και δυστυχώς είχαμε παρά πολλές συμμετοχές άσχετες με το θέμα .

Αυτή τουλάχιστον έμμεσα την συνδυάζεις με τα Χριστούγεννα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη παιδιά, αλλά δεν είναι αληθινή φωτογραφία...Photoshop:(

 

Αν ισχύει όντως αυτό είναι άδικο για τον 2ο νικητή.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη παιδιά, αλλά δεν είναι αληθινή φωτογραφία...Photoshop:(
Αυτο μπορει ανετα να επιβεβαιωθει αν υπαρχει η αρχικη φωτογραφια. Θα φαινεται στις ιδιοτητες αν εχει υπαρξει επεξεργασια , και απο ποιο προγραμμα.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω γιατί γίνεται συζήτηση για Photoshop κτλ, μειώνοντας έτσι και τον νικητή, και τις συμμετοχές, και την ψηφοφορία, η οποία ήταν ανοικτή και συμμετείχαν τα μέλη του myphone, τα οποία και έκριναν το αποτέλεσμα. Η φωτογραφία είναι «καθαρή» στα exif της, αν κάποιος έχει να προσθέσει κάτι επί του συγκεκριμένου μπορεί να επικοινωνήσει μαζί μου.

 

Συνέχεια επί του θέματος παρακαλώ :).

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια στο νικητή, πολύ ωραία φωτογραφία. Δύσκολα να ανταγωνιστεί κανείς παιδιά που εκτός του ότι το κατέχουν με τη φωτογραφία, ζούν σε τέτοια φανταστικά μέρη που προσφέρονται αν μη τι άλλο για τέτοια αποτελέσματα. Edited by vlachaquito
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια σε όλους όσοι έλαβαν μέρος και πολλά μπράβο στους νικητές. Πολύ όμορφες φωτογραφίες, από μέλη της κοινότητάς μας, έτσι απλά, επειδή ήθελαν να λάβουν μέρος στον διαγωνισμό μας. :)

 

Οι κακαντρεχείς, κακοδιάθετοι που αναφέρονται σε περί Photoshop μπορούν να αποχωρήσουν μόνιμα από την παρέα μας. Είναι ανεπιθύμητες τέτοιες συμπεριφορές, το forum μας δεν τους έχει ανάγκη. Εδώ και χρόνια :p

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

μπραβο ρε παιδια,πλ καλες φωτο.

 

εντυπωση με εκανε που κ με μετριο φακο ,s duos,

αμα στηνεις καλες φωτο εχεις καλο αποτελεσμα:)

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια στον νικητή (όντως καταπληκτική φωτογραφία) και σε όλους τους συμμετεχοντες για τις καταπληκτικες φωτογραφίες..Ευχαριστώ και όσους με ψήφισαν και μπήκα στην πεντάδα! :)
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητηρια σε ολους τους συμμετεχοντες! Παρα πολυ ωραιες φωτογραφιες απο πολλους! Η φωτογραφια του michaelogr πραγματικα ειναι για περιοδικο. Εκπληκτικη !
Link to comment
Share on other sites

Ζητω προκαταβολικα συγγνωμη για την παρεμβαση η οποια γινεται χωρις κακεντρεχεια. Απλα σκεφτομαι φωναχτα και θεωρω η απορια μου εχει θεση εδω παρα στα Π.Μ. των mods. Αν λοιπον δυο αποριες μου συνιστουν παραβαση των κανονων του φορουμ,ας απομακρυνθω,γιατι συμμετειχα ανεκαθεν στα φορουμς ρωτωντας και απαντωντας,αυτο το πραγμα θεωρω σκοπο τους.

1) Ενα μελος με μηδεν (0) μηνυματα συμμετοχη στο φορουμ, εγγραφη το 2004 και τελευταια ενεργεια στο φορουμ προ 5ετιας... Ο νικητης του διαγωνισμου ειναι αυτος. Φανταστικος φωτογραφος,λιγοτερο φιλος της τεχνολογιας ισως ή της παρεας μας τελος παντων. Εμενα με παραξενεψε αυτο λιγο.

 

2) Τα εικονιζομενα θηλαστικα περιγράφονται γενικα ως skittish. Η φωτο εχει τραβηχτει απο το μισο μετρο ,καθως το iphone οπτικο ζουμ δεν εχει. Με εχει φαει η απορια να μαθω την ιστορια της εν λογω φωτο,οπως πολυ λεπτομερως μας εξεθεσε τη δικη του ο συμφορουμιτης πανω με το τελειο σκηνικο του Φενεου. Η περιέργεια εφαγε τη γατα λενε,ελπιζω να μην ειναι και εκτος κανονισμων.

 

Αυτα ειχα να παρατηρησω,συγχαρητηρια σε ολους για την ομορφη δουλεια που καναν,ελπιζω να μην κακοκαρδισα κανεναν,ειλικρινα δεν ηταν αυτος ο σκοπος μου.

Link to comment
Share on other sites

ωραίες φωτογραφίες των 5 πρωτων θέσεων αλλά κανα 2 όχι και τόσο στο πνεύμα των εορτών. επίσης η φωτο της despina_sali88 πρέπει να είναι 3ετίας τουλάχιστον!!
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια στο νικητή! :)

 

Θέλουμε ανοιξιάτικο διαγωνισμό please! :rolleyes:

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια στο νικητή! :)

 

Θέλουμε ανοιξιάτικο διαγωνισμό please! :rolleyes:

 

Aκριβώς.

Το Ν8 μου ήδη βρυχάται

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εκπληκτική φωτογραφία. Αν και ο spazoklabanias έχει ένα point.
Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητηρια σε ολα τα μελη που συμμετειχαν με τις φωτογραφιες τους.

 

Συγχαρητήρια στον νικητή. Ευχαριστώ όλους που με ψήφισαν. Να είστε πάντα καλά. Να σας πω τώρα ότι το παγωμένο τοπίο που είδατε, είναι αποτέλεσμα ενός μοναδικού φαινομένου που συμβαίνει μια φορά στα 10-12 χρόνια στη περιοχή του Φενεού.. Χωρίς χιόνι, με χαμηλές θερμοκρασίες (-7°c) και με την ομίχλη στο φόρτε της. Όπως περνάει η ομίχλη από οτιδήποτε και σε συνδιασμό με ελάχιστο αέρα, η δρόσος προλαβαίνει και παγώνει δημιουρχώντας απίστευτα σχήματα που μόνο σε σπήλαια με σταλακτίτες έχω συναντήσει. Και πάλι ευχαριστώ.

 

Μπραβο φιλε μου εξαιρετικη η φωτο σου, αλλα σε εφαγε η "καταρα της δευτερης θεσης" που ακολουθει οποιον ψηφιζω στους διαγωνισμους φωτογραφιας :lol:

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Τα περί photoshop κτλ αφήστε τα.

 

Γιατί;

 

Γιατί αν δεν ισχύουν είναι κρίμα τα παιδιά που έκαναν καλή δουλειά και κέρδισαν τις πρώτες θέσεις με την αξία τους και μόνο.

 

Αν από την άλλη ισχύουν, αν αυτοί που είχαν καρδιά να κλέψουν, ας το χαίρονται το ταλέντο τους στο photoshop και όχι στη φωτογραφία, και ας έχουν καλή επιτυχία στον επόμενο διαγωνισμό photoshop. Έτσι κι αλλιώς αυτοί ξέρουν (λέω αν - πράγμα που δυσκολεύομαι να πιστεύω ότι κάποιος θα έπεφτε τόσο χαμηλά για ένα βραβείο τιμής στο myphone)

 

Δεν είναι θέμα δικό μας :)

 

Ευχαριστώ τα παιδιά που ψήφισαν και τη δικιά μου συμμετοχή (5η θέση; δεν το περίμενα!) και συγγνώμη αν δεν ήταν πολύ Χριστουγεννιάτικη για κάποιους.

 

Αλλά τα Χριστούγεννα για κάποιους άλλους δεν έχουν να κάνουν με δέντρα λαμπάκια και πυροτεχνήματα, αλλά με αυτό που νοιώθουμε μέσα μας αυτές τις μέρες που πέρασαν.

 

Κι εδώ που είμαστε, άστα να πάνε :)

 

Ευχαριστώ και πάλι! Καλή νέα χρονιά!

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...