Jump to content

Περί... Nova γενικά


ng78
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το μόνο πακέτο που μπορείς να χρησιμοπιήσεις από τα ενσωματωμένα 10 ευρώ είναι τα 500mb με κόστος 5 ε

τώρα το άλλο πακέτο που παραθέτεις έχει εξτρα μηνιαία χρέωση πέραν του παγίου σου

 

1268 ακούς τα πακέτα ή στέλνεις 100mb στο 1210 (κι έχεις 500mb με 5 ε για 30 ημέρες)

 

αυτο ειναι αλλο πακετο ?

 

http://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/mobile-internet/mobile-internet-gia-to-kartokinito/mobile-internet-gia-kartokinito-i-kartosundesi/

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Link to comment
Share on other sites

το μόνο πακέτο που μπορείς να χρησιμοπιήσεις από τα ενσωματωμένα 10 ευρώ είναι τα 500mb με κόστος 5 ε

τώρα το άλλο πακέτο που παραθέτεις έχει εξτρα μηνιαία χρέωση πέραν του παγίου σου

 

1268 ακούς τα πακέτα ή στέλνεις 100mb στο 1210 (κι έχεις 500mb με 5 ε για 30 ημέρες)

 

αυτο το πακετο φιλε μου γιατι ειναι στα ενσωματωμενα 10ε και τα αλλα δεν ειναι δεν αναφερει κατι διαφορετικο στο σαιτ

 

δυστυχώς μου εχει τελειώσει ο ενσωματωμενος χρονος σε κατι κλησεις στο εξωτερικο και δεν μπορω να δοκιμασω :confused:

Link to comment
Share on other sites

αυτο το πακετο φιλε μου γιατι ειναι στα ενσωματωμενα 10ε και τα αλλα δεν ειναι δεν αναφερει κατι διαφορετικο στο σαιτ

 

δυστυχώς μου εχει τελειώσει ο ενσωματωμενος χρονος σε κατι κλησεις στο εξωτερικο και δεν μπορω να δοκιμασω :confused:

 

το ένα έχει μηνιάιο πάγιο χρέωση ( εξτρά υπηρεσία του παγίου)

το αλλο το ενεργοποιείς για 30 ημερες (σαν το καρτοκινητο) κι αφαιρει από τα 10 Ε που σου βαζουν

 

γι αυτο στο διευκρινιζω διοτι δεν το λεει καθαρα στο σαιτ μην μπερδευτεις

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που μένω στην Πτολεμαΐδα πιάνω 3g σε όλη την πόλη και στα χωριά γύρο..

Εγώ Πτολεμαΐδα πριν 2 χρόνια περίπου είχα πρόβλημα με το 3g (μόνο στο κέντρο έπιανε). Τώρα σκέφτομαι να επιστρέψω στην Wind. Έχουν αλλάξει τόσο τα πράγματα;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ Πτολεμαΐδα πριν 2 χρόνια περίπου είχα πρόβλημα με το 3g (μόνο στο κέντρο έπιανε). Τώρα σκέφτομαι να επιστρέψω στην Wind. Έχουν αλλάξει τόσο τα πράγματα;

 

Πλέον είναι πολύ καλά, εγώ είμαι τα τελευταία 2 σχεδόν χρόνια με Wind και ενώ παλιότερα είχα προβλήματα περιμετρικά της Αθήνας κλπ πλέον έχουν φτιάξει πολύ τα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

το ένα έχει μηνιάιο πάγιο χρέωση ( εξτρά υπηρεσία του παγίου)

το αλλο το ενεργοποιείς για 30 ημερες (σαν το καρτοκινητο) κι αφαιρει από τα 10 Ε που σου βαζουν

 

γι αυτο στο διευκρινιζω διοτι δεν το λεει καθαρα στο σαιτ μην μπερδευτεις

 

Σωστός ο φίλος ! Πάντως η καρτοσύνδεση 28 είναι γενικά καλή φάση

ck
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...Μετά από ένα μήνα σχεδόν,μετά από τηλέφωνα και μια φασαρία σε ένα κατάστημα wind που έχασα την ψυχραιμία μου,αποφάσισαν(αφού μου στείλανε μήνυμα για να τους πάρω τηλέφωνο και να χρεωθώ πάλι) ότι μάλλον θέλει αλλαγή η κάρτα μου και να πάω σε κάποιο κατάστημα για να δούμε τι θα γίνει.Μιλάμε ότι έχω πάθει πλάκα με την <<εξυπηρέτηση πελατών>> της WIND.:mad:
Link to comment
Share on other sites

Πάλι καλά δηλαδή που δε σου έκαναν και αναπάντητες για να τους πάρεις!!

 

Αν σου δώσουν άλλη κάρτα και πάλι δεν δουλέψει, ποιος θα πληρώσει το κόστος?

Εντάξει, γύρω στα 5 ευρώ θα είναι, αλλά γιατί να τα χάσεις?

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πάλι καλά δηλαδή που δε σου έκαναν και αναπάντητες για να τους πάρεις!!

 

Αν σου δώσουν άλλη κάρτα και πάλι δεν δουλέψει...

Ρε φίλε δεν μας λες και κάνα joker να παίξουμε;:lol::lol::lol:

Λοιπόν,χωρίς πλάκα τώρα...Αυτό έγινε.Απογοήτευση..:(

Τι κάνω ρε παιδιά τώρα;Ας βοηθήσει κάποιος αν ξέρει...

Link to comment
Share on other sites

Τι κινητό έχεις? Μπορείς να δοκιμάσεις σε 2-3 άλλα κινητά αν δουλεύει?

Γιατί ένα τέτοιο θέμα είχα συναντήσει παλιά, όταν η εφαρμογή του fb messenger χαλούσε την αποστολή μηνυμάτων...

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τι κινητό έχεις? Μπορείς να δοκιμάσεις σε 2-3 άλλα κινητά αν δουλεύει?

Γιατί ένα τέτοιο θέμα είχα συναντήσει παλιά, όταν η εφαρμογή του fb messenger χαλούσε την αποστολή μηνυμάτων...

Δυστυχώς έχω δοκιμάσει σε άλλα δύο κινητά με το ίδιο αποτέλεσμα...Τι να πω...Θα δοκιμάσω και με την καινούρια να δω τι γίνεται.

edit:Τζίφος...Τα ίδια...

Edited by wpandroidios
Link to comment
Share on other sites

Πλέον είναι πολύ καλά, εγώ είμαι τα τελευταία 2 σχεδόν χρόνια με Wind και ενώ παλιότερα είχα προβλήματα περιμετρικά της Αθήνας κλπ πλέον έχουν φτιάξει πολύ τα πράγματα.

 

Έχω παρατηρήσει μεγάλη διαφορά σε σημεία εκτός Αθηνών, εκεί που πονούσε δηλαδή περισσότερο το δίκτυο. Πλέον καμία σχέση. Keep going guys

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω την γνώμη σας για ενα θέμα που προέκυψε με την Wind.

Ειχα 2ετες συμβόλαιο με επιδότηση συσκευής. Το φθινόπωρο που μας πέρασε τελείωναν τα δύο χρόνια και θέλωντας για λόγους οικονομίας να κάνω φορητότητα τον αριθμό μου σε κάρτα της Vodafone πήγα σε ένα καταστημα της Wind για να μου πουν ποτε λήγει και αν μπορώ να διακόψω το συμβόλαιο χωρίς να έχει κανένα πρόστιμο. Η υπάλληλος κοιταξε την καρτέλα πελάτη και μου είπε οτι ειμαι εντάξει και πως μπορώ να διακόψω το συμβόλαιο αφού ηταν στον τελευταίο του μήνα χωρίς κάποιο προστιμο.

Ετσι λοιπόν και εγώ εκανα αίτηση φορητότητας, αυτοι προσπάθησαν με χιλιες δυο δικαιολογιες να καθυστερήσουν την φορητότητα (εχουν καταγγελθει για αυτο στην εεττ) και μετα απο 15 μερες αναμονης τελικά που μεταφέρθηκε ο αριθμός. Μετά απο αυτό λοιπόν δέχτηκα τηλεφώνημα απο την Wind οτι τους χρωσταω 105 για την διακοπή συμβολαίου...τους απάντησα τα παραπάνω που μου είπαν στο καταστημα.....αλλα αυτος στου κουφου την πορτα.

Της προάλλες δέχτηκα τηλεφωνημα απο δικηγόρο ο οποίος μου είπε οτι χρωστάω 180 ευρώ στην Wind και πως αν δεν τα πληρώσω θα με πανε στα δικαστήρια....Του εξήγησα και του κυρίου επίσης τα ανωτέρω και μου ανταπάντησε πως δεν μπορώ να αποδείξω την προφορική συνομιλία με τον υπάλληλο του καταστήματος και πως οφείλω να έχω στα χέρια μου το συμβόλαιο που υπέγραψα (δυο χρόνια μετά ποιός κρατάει ενα συμβόλαιο?μετακομισεις κτλ τελος πάντων βλακεία μου).... Αλλα για αυτό δεν είναι τα καταστήματα για να ενημερώνουν τον πελάτη για το τι συμβόλαιο έχει κτλ????? Γιατι πρέπει εγω να πληρώσω την λανθασμένη (αν ήταν) απαντηση του υπαλλήλου της? και γιατι απο την στιγμή που χρωστούσα χρήματα επέτρεψαν την φορητότητα?

Link to comment
Share on other sites

Είχα συμβόλαιο στον wind και έφυγα με φορητότητα για Vodafone.

Θα ήθελα να επικοινωνήσω με την wind για να μάθω το υπόλοιπο του λογαριασμού μου και την επιστροφή του 1ου παγίου και αν μου την έκαναν.

 

Υπάρχει κάποιος αριθμός για να επικοινωνήσω χωρίς να χρεωθώ? Γιατί υποπτεύομαι πως αν τηλεφωνήσω στο 1260 από τον αριθμό της vodafone θα χρεωθώ μια περιουσία.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

από το site της wind προτίνω τους 2 κάτωθι τρόπους:

 

+306935601260 από σταθερό & εξωτερικό με χρέωση

13800 για Σταθερή & Internet χωρίς χρέωση (για κλήσεις από το δίκτυο της WIND)

 

ο 2ος τρόπος από κάποιο σταθερό γνωστού/φίλου/συγγενή.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

ζητησε τους ενα αντιγραφο απο το τελευταιο υπογεγραμενο αιτημα ανανεωσης συμβολαιου σου και οταν θα παραλαβεις μονο τοτε θα δεχτεις να πληρωσεις. αυτο θα τους απαντας στο τηλεφωνο.
Αν δεν θελεις παγια, ελαχιστες χρεωσεις, προβληματα σε λογαριασμους το μοναδικο δικτυο ειναι εδω, με καθε νεα αιτηση δωρα μια 2πλη κουβερτα σε διαφορα χρωματα και μια σακουλα καρβουνα. Απεριοριστη ομιλια απο την ταρατσα του σπιτιου σου με ολoυς
Link to comment
Share on other sites

H WIND βρίσκεται κοντά στους συνδρομητές της, στις πληγείσες από το σεισμό περιοχές της Κεφαλονιάς και της Ιθάκης από την πρώτη στιγμή, έχοντας εγκαταστήσει τοπικό κλιμάκιο υποστήριξης για άμεση αποκατάσταση τυχόν τεχνικών θεμάτων εξαιτίας των φυσικών φαινομένων, του δικτύου της Σταθερής Κινητής και internet.

Η Wind δίπλα στους σεισμοπαθείς της Κεφαλονιάς

Παράλληλα, για τους κατοίκους - πελάτες συμβολαίου WIND, η εταιρεία προσφέρει Δωρεάν το πάγιο του επόμενου μήνα. Αντίστοιχα, στους κατόχους καρτοκινητής WIND F2G ή κάρτας Q από σήμερα 29/01/14 έως και τις 4/02/14 προσφέρεται δωρεάν χρόνος ομιλίας αξίας 1500 λεπτών.

 

Επιπλέον, η WIND σταματάει τη διαδικασία φραγής εξερχομένων ή εισερχομένων κλήσεων στις συνδέσεις συμβολαίου μέχρι και τις 28/2/2014.

 

Σημειώνεται τέλος, ότι το κατάστημα WIND στην Κεφαλονιά (Λ. Αντώνη Τρίτση και Χοιδά, Αργοστόλι τηλ. 2671025572) είναι στη διάθεση όλων, δίνοντας άμεση προτεραιότητα στην εξυπηρέτηση και την κάλυψη των αναγκών των συνδρομητών που έχουν πληγεί από τον σεισμό της προηγούμενης Κυριακής.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Είναι το πρώτο μου μήνυμα εδώ μέσα.

Αντιμετωπίζω εδώ και... βασικά δε ξέρω εδώ και πόσο καιρό, απλά τώρα το ανακάλυψα... ένα παράξενο πρόβλημα με την ειδοποίηση κλήσεων.

Έχω iPhone4 και F2G. Όταν κλείνω το κινητό μου και ύστερα το ξανανοίγω, δε μου έρχονται σε μήνυμα οι κλήσεις που έχασα. Θεώρησα ότι είναι πρόβλημα δικτύου (κάτι για το οποίο δεν είμαι ακόμα βέβαιος αν ισχύει), αλλά η Wind μ'ενημέρωσε πως δεν υπάρχει πρόβλημα από πλευράς τους. Κάναμε μάλιστα επανεκκίνηση της υπηρεσίας σε περίπτωση που κόλλησε στη γραμμή μου, αλλά δεν έφερε αποτέλεσμα.

Στη συνέχεια έβγαλα την microSIM, την έβαλα σε άλλη συσκευή, κι εκεί οι κλήσεις έρχονται κανονικά!

Έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων στο iPhone, κι άρχισαν τα μηνύματα να έρχονται... για μία μέρα! Από σήμερα ξανά τα ίδια. Καλώ επίτηδες απ'το σταθερό μου με κλειστό το κινητό, ανοίγω στη συνέχεια τη συσκευή και δεν έρχεται τίποτα.

Τι συμβαίνει?

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το εξής:

Κλείσε το iPhone και πάρε τηλέφωνο από το σταθερό σου. Μετά από λίγο άνοιξε το και περίμενε για το μήνυμα. Εάν δεν έρθει, βγάλε την κάρτα και βάλε την επιτόπου σε άλλο τηλέφωνο, χωρίς όμως να ξανακάνεις κλήση από το σταθερό σου ενδιάμεσα.

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

To δοκίμασα. Στο άλλο κινητό έρχεται το μήνυμα, στο iPhone δεν έρχεται.

Δοκίμασα όμως και κάτι άλλο... που με μπέρδεψε πιο πολύ.

Πήγα στης αδερφής μου το σπίτι (δε μένουμε στην ίδια περιοχή), κι εκεί η ειδοποίηση κλήσεων λειτουργεί κανονικά! Έκλεισα το κινητό, πήρα τηλ απ'το σταθερό της, το ξανάνοιξα και το μήνυμα ήρθε!

Οπότε δε μπορώ να καταλάβω πλέον τι φταίει. Και το παράξενο είναι, ότι σπίτι μου έχω πολύ καλύτερο σήμα, ενώ στης αδερφής μου δεν έχω τόσο καλό! Σπίτι μου το iPhone είναι μόνιμα συνδεδεμένο μέσω wifi στο internet, πράγμα όμως που συμβαίνει και σ'αυτήν, απλά από άλλο modem.

Link to comment
Share on other sites

μπράβο σε όλες τις εταιρίες που κάνουν κινήσεις για την ελαφρυνση των πληγέντων! μακάρι και το κράτος να ακολουθήσει...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Wind γενικά
  • The title was changed to 2 κεραιες εκκχο της nova σε αποσταση ενος τετραγωνου μεταξυτ τους ειναι φυσιολογικο; εκπεμπουνε πολυ; .
  • The topic was pinned
  • The topic was locked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...