Jump to content

Φωτογραφίες / βίντεο με το LG G2


Minotavrs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπαρχει κανενας τροπος για να αλλαξω το shutter speed ?

Xcam με Xcam settings.

 

Ή μπορεις να επιλεξεις το sports mode.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι γ xcamsettings τ ξερω αλλα δεν το εχω αγορασει γι αυτο ρωταω μηπως υπηρχε αλλος τροπος..

 

Κριμα που η lg δεν εχει δωσει στ g2 manual mode

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια αυτο το mode που ειχε στο 4.4.4 και εκανε on the fly εφε οπως μεγαλα ματια, στομα κλπ μπορουμε να το βρουμε καπως αλλιώς; Αρεσε στην κορουλα μου και ψαχνω να το βρω παλι.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια αυτο το mode που ειχε στο 4.4.4 και εκανε on the fly εφε οπως μεγαλα ματια, στομα κλπ μπορουμε να το βρουμε καπως αλλιώς; Αρεσε στην κορουλα μου και ψαχνω να το βρω παλι.

 

Face Effects

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ενοοω να το φτιαξω εγω. Απλα στην 4.4.4 ειχε η καμερα μια επιλογη απο την μπροστινή πλευρα, frontface και σου μεγάλωνε τα ματια την μυτη το στομα. Μονο του καταλαβαινε που είναι τα ματια και τα μεγαλωνε ασχετα απο την γωνια ληψης του βιντεο. Δυστυχώς στην 5.0 το βγαλανε.
Link to comment
Share on other sites

Παω για downgrade παιδια σε 4.4.4. Εχουμε κανα οδηγο στα ελληνικα; Εχω βρει εναν αλλα δεν ξερω ποιο μοντελο εχουμε ακριβως στην ελλαδα για να κατεβασω τους καταλληλους drivers. Επίσης μια ερωτηση, πρεπει να το κανω ρουτ πρώτα;
Link to comment
Share on other sites

Παω για downgrade παιδια σε 4.4.4. Εχουμε κανα οδηγο στα ελληνικα; Εχω βρει εναν αλλα δεν ξερω ποιο μοντελο εχουμε ακριβως στην ελλαδα για να κατεβασω τους καταλληλους drivers. Επίσης μια ερωτηση, πρεπει να το κανω ρουτ πρώτα;

Καλύτερα φίλε μου έλα στο νήμα των "Τροποποιήσεων" για μην βγαίνουμε off topic εδώ......;)

Link to comment
Share on other sites

videaki απο την προχθεσινή κακοκαιρία τραβηγμένο απο το κινητάκι μας.. :D

 

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

H cloudy 3.3 δεν πρεπει να εχει τους νεους οδηγους του xdadeb ε; Γιατι μου βγαζει και το saturation και το contrast στην εφαρμογη επιλογων.

Αρα δεν εχει νοημα να βαλω την advanced εφαρμογη φωτογραφιας ε;

 

Επισης καλη εφαρμογη ειναι αυτη https://play.google.com/store/apps/details?id=de.worldiety.athentech.perfectlyclear

 

Αν αλλαξω οδηγους με το αρχειο του xdadeb θα αλλαξει και η συμπεριφορα και αυτης της εφαρμογης;

Edited by astrovasilis
Δευτερη απορια
SONY MOBILE
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Μια ερώτηση. Υπάρχει περίπτωση με την fv5 να βελτιωθεί λίγο η ποιότητα φωτογραφίας του g2, αξίζει η αγορά της εφαρμογής η δεν θα βελτιώσει την φωτογραφία που βγάζει.
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν.εχω πρόβλημα με.τις φωτο.που.βγαζει.όσον αφορα την.ποιοτητα. Το μονο θεμα ειναι.η ταχυτητα. Αργει απιστευα να τραβηξει.την.φωτο και αν το αντικειμενο κουνιεται ειναι θολο. Πολυ θολο.
Link to comment
Share on other sites

Υπερβολικό χρόνο δεν έχω σε τράβηγμα αλλά δεν μου αρέσει και πολύ η ποιο+τα που μου δίνει. Ξέρω ότι έχει θέμα η κάμερα του αλλά έλεγα μπας και βελτιωθεί λίγο με κάποια εφαρμογή μέχρι ο Άγιος Βασίλης να μου φέρει κάτι καλύτερο
Link to comment
Share on other sites

http://s16.postimg.org/y3n4jp59x/20151028_225809_HDR.jpg
Link to comment
Share on other sites

Κώστα με Xcamτραβηγμένη

Ναι απλα οχι με νυχτερινη ληψη..ειχα περιεργο φωτισμο στ καραβι και εβγαινε με πολυ θορυβο

Link to comment
Share on other sites

Διαπιστώνω ότι με xcam hdr mode η ανάλυση είναι αρκετά πιοβκατω από ότι με fv5 το οποίο δεν έχει hdr.Και Είμαι λίγο μπερδεμένος αφού και τα δύο προγράμματα δίνουν καλή φωτο.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημερα παιδια.εχετε να προτείνετε καμια ρυθμιση για καλη φωτο βιντεο με το xcam settings ;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.εχετε να προτείνετε καμια ρυθμιση για καλη φωτο βιντεο με το xcam settings ;

Πολύ μεγάλη ιστορία φιλέ..το ψάχνω και εγώ τόσο καιρό αλλά θέλει πολύ δουλειά.το μόνο σίγουρο είναι ότι για να βγάλεις κάτι καλό θέλει να ψάξεις πολύ το χειροκίνητο..μόνο αυτό θα σου δώσει καλό αποτέλεσμα

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Link to comment
Share on other sites

http://i67.tinypic.com/16c80ah.jpg

 

Posidonio, μόλις.... Δεν τη λες και άσχημη

Τι άσχημη??!!! Ούτε θόρυβος δεν φαίνεται....δεν νομιζωωνα βγάλω πότε τέτοια βραδυνή...τι ρυθμίσεις εχεις??

Link to comment
Share on other sites

Τι άσχημη??!!! Ούτε θόρυβος δεν φαίνεται....δεν νομιζωωνα βγάλω πότε τέτοια βραδυνή...τι ρυθμίσεις εχεις??

 

Είμαι με SRK rom με xcam όλα στοκ. Δεν έχω πειράξει κάτι. 10M 16:9

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Υπάρχει κάποια ρύθμιση στο κινητό, έτσι ώστε όταν είναι συνδεδεμένη η usb μνήμη να αποθηκεύει απευθείας φωτο - βίντεο σε αυτήν και όχι στην εσωτερική μνήμη του κινητού? Δυστυχώς εχασα σήμερα ένα πολύ ωραίο πλάνο και όταν διαπίστωσα ότι η εσωτερική ήταν γεμάτη ήταν πλέον πολύ αργά για να κάνω μεταφορά...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια ρύθμιση στο κινητό, έτσι ώστε όταν είναι συνδεδεμένη η usb μνήμη να αποθηκεύει απευθείας φωτο - βίντεο σε αυτήν και όχι στην εσωτερική μνήμη του κινητού? Δυστυχώς εχασα σήμερα ένα πολύ ωραίο πλάνο και όταν διαπίστωσα ότι η εσωτερική ήταν γεμάτη ήταν πλέον πολύ αργά για να κάνω μεταφορά...

Φιλε νομιζω οχι.

Μπορει ομως να μπορεις να το κανεις αυτο με μια αλλη εφαρμογη καμερας που να εχει αυτην την δυνατοτητα.

Κριμα παντως για το χαμενο βιντεακι. Ξερω οτι ειναι πολυ σπαστικο.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Καλησπερα παιδια. Να κανω και γω μια ερωτηση. Ειμαι με cloudy 2.2, xcam camera advanced kk και xcam settings. Δεν εχω φλασαρει binaries, οτι ειχε μαμα η cloudy. Υπαρχει τροπος να ριξω το shutter speed κατω απο 1/9 (ή 1/7 night mode) απο οτι επιτρεπει στις ρυθμισεις το xcam? (πχ πειραζοντας καποιο αρχειο) Καπου ειχε τυχει παλια να διαβασω 1/4 ταχυτητα... ειναι οντως εφικτο ή δεν καταλαβα τι ειδα;

 

Υ.Γ. Στην cloudy 3.3 ειχα saturation slider ενω τωρα στην 2.2 οχι. Να υποθεσω οτι εχουν διαφορετικα binaries ?

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...