Jump to content

Φωτογραφίες / βίντεο με το LG G2


Minotavrs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά γνωρίζετε γιατί στην XCAM το βίντεο σε slow mo 120fps είναι σε πάρα πολύ χαμηλή ποιότητα; Πιξελιασμένο εντελώς. Διορθώνεται αυτό; Έχω περασμένα και τα xcam settings. Μήπως γίνεται με κάποια ρύθμιση;
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Από πού κατεβάζω την xcam? Αποτι βλέπω δεν υπάρχει στο play. Είχα χάνει και πριν λίγο καιρό αλλου αλλά δεν βρήκα κάτι. Είναι καλύτερη εφαρμογή για φωτογραφίες από την στοκ εφαρμογη του g2? Ποίες οι διαφορές?

Χρειάζεται να έχω και το xcam settings για να δουλέψει το xcam? Εχω μπερδευτεί.....

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Από πού κατεβάζω την xcam? Αποτι βλέπω δεν υπάρχει στο play. Είχα χάνει και πριν λίγο καιρό αλλου αλλά δεν βρήκα κάτι. Είναι καλύτερη εφαρμογή για φωτογραφίες από την στοκ εφαρμογη του g2? Ποίες οι διαφορές?

Χρειάζεται να έχω και το xcam settings για να δουλέψει το xcam? Εχω μπερδευτεί.....

Τη βρίσκεις στο XDA!

Για official lollipop νομίζω είναι αυτή:

https://www.androidfilehost.com/?fid=95916177934531564

Τα Xcam setting απ' το Play είναι επι πληρωμή! Δεν είναι απαραίτητα στη λειτουργία της Xcam. Αν "ξέρεις" και έχεις σκοπό να ασχοληθείς με τις ρυθμίσεις, υπο συνθήκες θα πετύχεις καλύτερα αποτελέσματα!

Παιδιά γνωρίζετε γιατί στην XCAM το βίντεο σε slow mo 120fps είναι σε πάρα πολύ χαμηλή ποιότητα; Πιξελιασμένο εντελώς. Διορθώνεται αυτό; Έχω περασμένα και τα xcam settings. Μήπως γίνεται με κάποια ρύθμιση;

Βγάζεις άκρη από 'δω;

Link to comment
Share on other sites

Τη βρίσκεις στο XDA!

Για official lollipop νομίζω είναι αυτή:

https://www.androidfilehost.com/?fid=95916177934531564

Τα Xcam setting απ' το Play είναι επι πληρωμή! Δεν είναι απαραίτητα στη λειτουργία της Xcam. Αν "ξέρεις" και έχεις σκοπό να ασχοληθείς με τις ρυθμίσεις, υπο συνθήκες θα πετύχεις καλύτερα αποτελέσματα!

 

Βγάζεις άκρη από 'δω;

 

Από ότι καταλαβαίνω δεν υπάρχει κάποια λύση για το πρόβλημα, σωστά;

Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

λειτουργίες θα πας

Πήγα αλλά έξυπνη λειτουργία δεν λέει πουθενά μεσα

 

 

Εdit: το βρηκα!! Κ τι κάνει αυτό??

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Όσο κ αν έψαξα την εφαρμογή xcam δεν βλέπω την παραμικρή διαφορά απο την εφαρμογή της κανονικης καμερας του κινητού. Είναι καρμπον!!!!
Link to comment
Share on other sites

Σε τι δηλαδή είναι καρμπόν?

 

Σε ποιότητα φωτογραφίας ή σε εμφάνιση - ρυθμίσεις?:confused:

 

Διότι εγώ σε κιτκατ με ui G3 είναι ΕΝΤΕΛΩΣ διαφορετικές η στοκ με την xcam...

Link to comment
Share on other sites

Σε τι δηλαδή είναι καρμπόν?

 

Σε ποιότητα φωτογραφίας ή σε εμφάνιση - ρυθμίσεις?:confused:

 

Διότι εγώ σε κιτκατ με ui G3 είναι ΕΝΤΕΛΩΣ διαφορετικές η στοκ με την xcam...

Σε όλα. Και σε εμφάνιση κ ρυθμίσεις και σε ποιότητα!!!! Είναι ακριβώς σαν να είμαι στην στοκ εφαρμογή της καμερας. Ακριβώς όμως!!! Μπορείς να ανεβάσεις ένα σκριν με την εφαρμογή να δω τις διαφορές γιατί νομίζω κάτι δεν πάει καλά Στην δικιά μου xcam.

Εγώ είμαι με στοκ lollipop

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]60620[/ATTACH] [ATTACH]60621[/ATTACH] παραθέτω 2 φωτο από την xcam. Που είναι οι διαφορές ?

Είναι σαν να κατέβασα το γνήσιο app της κάμερας του κινητου.

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]60620[/ATTACH] [ATTACH]60621[/ATTACH] παραθέτω 2 φωτο από την xcam. Που είναι οι διαφορές ?

Είναι σαν να κατέβασα το γνήσιο app της κάμερας του κινητου.

Η Xcam έχει όντως το ίδιο ui με την κάμερα του G2. Πολλοί (οπως και 'γω) που έχουμε custom rom του G3, έχουμε και το ui κάμερας του G3, άρα η Xcam για μας είναι διαφορετική!!

Από προσωπική εμπειρία, χωρίς να έχω φωτογραφικές γνώσεις, θα σου πω ότι δε θα δεις διαφορά στην ποιότητα των φωτογραφιών, λόγω των ίδιων binaries! Όπως προείπα ενδεχομένως να πάρεις καλύτερα αποτελέσματα, υπο συνθήκες, "πειραζοντας" τις ρυθμίσεις των Xcam setting's.

Link to comment
Share on other sites

Η Xcam έχει όντως το ίδιο ui με την κάμερα του G2. Πολλοί (οπως και 'γω) που έχουμε custom rom του G3, έχουμε και το ui κάμερας του G3, άρα η Xcam για μας είναι διαφορετική!!

Από προσωπική εμπειρία, χωρίς να έχω φωτογραφικές γνώσεις, θα σου πω ότι δε θα δεις διαφορά στην ποιότητα των φωτογραφιών, λόγω των ίδιων binaries! Όπως προείπα ενδεχομένως να πάρεις καλύτερα αποτελέσματα, υπο συνθήκες, "πειραζοντας" τις ρυθμίσεις των Xcam setting's.

Άρα την δουλειά την κάνει το xcam settings με λίγα λόγια. από κει μέσα "πειράζεις" τις ρυθμίσεις της xcam και όχι απο την εφαρμογή που στην ουσία δεν κάνει τίποτα (διαφορετικό από την στοκ καμερα) μόνη της χωρίς το settings!!!

Link to comment
Share on other sites

Σε τι δηλαδή είναι καρμπόν?

 

Σε ποιότητα φωτογραφίας ή σε εμφάνιση - ρυθμίσεις?:confused:

 

Διότι εγώ σε κιτκατ με ui G3 είναι ΕΝΤΕΛΩΣ διαφορετικές η στοκ με την xcam...

 

Η Xcam έχει όντως το ίδιο ui με την κάμερα του G2. Πολλοί (οπως και 'γω) που έχουμε custom rom του G3, έχουμε και το ui κάμερας του G3, άρα η Xcam για μας είναι διαφορετική!!

 

Tα ξεκαθάρισε ο Titarasaudi

 

Άρα η lollipop πήρε την xcam για βασική κάμερα?

 

Καλό αυτό για τον dev , πρέπει να τα ψιλο-κονόμησε...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Tα ξεκαθάρισε ο Titarasaudi

 

Άρα η lollipop πήρε την xcam για βασική κάμερα?

 

Καλό αυτό για τον dev , πρέπει να τα ψιλο-κονόμησε...:lol:

 

Δηλαδη, έχοντας την camera της Lollipop και κατεβάζοντας μόνο τα XCam LG Settings η ρυθμίσεις λειτουργούν...?????

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε ρε dj και αν δεν... κατέβασε και την xcam...

 

Τσάμπα είναι...:lol:

 

 

Y.Γ

Το τσάμπα το λέω για την xcam και όχι για τα settings... ;)

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε ρε dj και αν δεν... κατέβασε και την xcam...

 

Τσάμπα είναι...:lol:

 

 

Y.Γ

Το τσάμπα το λέω για την xcam και όχι για τα settings... ;)

 

Όταν ανοίγεις τα XCam LG Settings σε στέλνει να κατεβάσεις την XCamLG 612 G2 apk...... αφού ανοίξεις την κάμερα XCamLG 612 τραβήξεις photo και πατάς για να την δεις σε πετά έξω..................άρα...????????????

 

http://s7.postimg.org/41h9aeobf/shot_000001.png

image uploading site

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Όταν ανοίγεις τα XCam LG Settings σε στέλνει να κατεβάσεις την XCamLG 612 G2 apk...... αφού ανοίξεις την κάμερα XCamLG 612 τραβήξεις photo και πατάς για να την δεις σε πετά έξω..................άρα...????????????

 

 

Δεν είναι ακόμα σταθερή για λόλι?

 

Θα τη φτιάξουν πιστέυω... ;)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ένα θεματάκι με τη xcam και την lollipop. Αυτά είχε πει ο δημιουργός της xcam http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=60026253#post60026253 Αν άλλαξε κάτι δεν γνωρίζω
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...