Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βασίλη προσωπικά προτιμούσα το κινητό να ήταν 9mm και να είχε 2500mah μπαταρία.

Μαζι σου αλλα δεν θα ηταν αυτο αλλα κατι αλλο.

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δώσε μου αυτή την οθόνη,κάμερα,ηχείο,gps σε αυτά τα χρήματα με 2500mah μπαταρία και μεγαλύτερο πάχος και ονόμασέ το v4.Το χτυπάω άμεσα :p
Link to comment
Share on other sites

:up::up:

Δώσε μου αυτή την οθόνη,κάμερα,ηχείο,gps σε αυτά τα χρήματα με 2500mah μπαταρία και μεγαλύτερο πάχος και ονόμασέ το v4.Το χτυπάω άμεσα :p

:up::dance::shoot::respect:

Παρηγγειλε και για μενα ενα!

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειχα το Jiayu G4 αλλα εσπασε η οθονη και αντι να παρω οθονη λεω να παρω αυτο

http://www.to2c.com/inew-v3-free-32gb-tf-card-original-class-10-mtk6582-quad-core-nfc-otg-5-0-fhd-screen-1-3ghz-android-4-2-1gb-16gb-1280-746.html

Τι λετε λοιπον;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Navigation software.... Προσπαθω να βαλω το Navigon 5.1 αλλα δεν μπορει να συνδεθει με τον server του.

 

Εσειε ποιο προγραμμα εχετε?

 

Εχω 1.0.3 rom

 

Το navigon αποσο γνωριζω δεν δουλευει σε δικαρτες συσκευες. Βαλε το sygic ( η το igo primo ισως).

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το navigon απο τα μπακάλικα ξέχνα το... δε πρόκειται να παίξει.Γνωστό "bug" στην πλειοψηφία των δίκαρτων mtk.Εγώ έχω βάλει το igo primo

 

φιλε μου, μπορεις να μου πεις αν το igo primo εχει εκφωνηση των οδων (πχ, στριψτε δεξια στην οδο Αριστοτελους); Επειδη στο sugic δεν εχει αυτη την δυνατοτητα (δεν εχει ελληνικο Loquendo TTS )

Link to comment
Share on other sites

Στο internet browsing δεν έγραψα ότι σέρνεται αλλά ότι ειναι πιο αργό απο την άλλη μου συσκευή με mtk6589T χωρίς όμως να δημιουργεί σοβαρό θέμα.Για τα βίντεο όμως ναι,υπάρχει θέμα.Στο youtube δεν παίζει σωστά hd video και όση ώρα η συσκευή αναπαράγει βίντεο με hw acceleration,ειτε στο προσκήνιο ειτε στο παρασκήνιο, το κινητό σέρνεται.Με sw decoder ειναι σαφώς καλύτερα αλλά προσωπικά με ενόχλησε ως bug γιατι ακόμη και κινητά με τον διπύρηνο 6572 και 6577 και 512mb ram έχουν καλύτερη συμπεριφορά στο συγκεκριμένο κομμάτι

 

Μήπως κάτι παίζει με τη rom?

Εγώ έχω από τη πρώτη παρτίδα απείραχτο , και τα HD στο youtube τα παίζει τέλεια.

Είδα και σ'άλλο ποστ ανέφερες και μικρό lag.. που εμένα στην απόκριση-touch ότι και να το έχω κάνει ανταποκρίνεται άψογα με ούτε μηδαμινό lag..

Ψάξτο λίγο γιατί το κινητό λειτουργεί πολύ καλύτερα απ'ότι αναφέρεις.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε δεν είμαι ο μόνος που παρατήρησε (μετά απο την δική μου αναφορά στο θέμα) ότι κάτι παίζει με την αναπαραγωγή βίντεο στη συσκευή.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5161816#post5161816

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5162758#post5162758

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειχα το Jiayu G4 αλλα εσπασε η οθονη και αντι να παρω οθονη λεω να παρω αυτο

http://www.to2c.com/inew-v3-free-32gb-tf-card-original-class-10-mtk6582-quad-core-nfc-otg-5-0-fhd-screen-1-3ghz-android-4-2-1gb-16gb-1280-746.html

Τι λετε λοιπον;

 

To iNEW V3 ή το Xiaοmi Red Rice. ΕΙναι και τα δύο καλές επιλογές.

Η ευγένεια σου προσφέρει πολλά ... Μην τα χάνεις!
Link to comment
Share on other sites

Ένα άλλο bug που παρατήρησα στην έκδοση firmware 1.03 είναι ότι όταν πας να συνδεθείς με buetooth με άλλη συσκευή ενώ βλέπει τη συσκευή και πατάς να κάνεις ζέυξη ή να στείλεις το αρχείο δεν κάνει τίποτα. Αν όμως η άλλη συσκευή κάνει ζέυξη με το inew και αποθηκευτεί η συσκευή σαν ασφαλής τότε δουλεύει κανονικά.To ίδιο πρόβλημα έκανε και στην πρώτη rom Που δεν δούλευε το otg
Petrotech
Link to comment
Share on other sites

mv δεν είναι χωρητικότητα αλλά τάση ρεύματος. Δεν σημαίνει τίποτα η τάση αν είναι πχ λίγο παραπάνω λίγο παρακάτω. Χωρητικότητα είναι τα ma miliamper της μπαταρίας πχ 1830. To ότι πήγε λίγο παραπάνω σε volt ή milivolt αυτό ίσως δείχνει κάτι ότι φορτίστηκε λίγο παραπάνω και έχει στιγμιαία λίγο παραπάνω τάση. Η τάση αυτή την μετράμε χωρίς φορτίο εφόσον είναι έξω η μπαταρία. Αν μπορούσαμε να μετρήσουμε την μπαταρία με φορτίο (την ώρα που δουλευει) ισως βγάζαμε καλύτερα συμπεράσματα. Αρα δεν μετράει τόσο η τάση Αλλά τα amper που δίνει η μπαταρία σε κάποιο χρόνο αυτό μετράει. Η αποφόρτιση δηλαδή. Πόσο γρήγορα μειώνεται η χωρητικότητα της. Αυτό εξαρτάται απο την κατανάλωση των κυκλωμάτων...Πχ έχω ipod suffle nano 2nd generation που έχει μπαταρία μέσα 150ma αλλά μου πάει 10 ώρες να αποφορτιστεί η μπαταρία. Αυτό τι σημαίνει ? Ότι το κύκλωμα που καταναλώνει ρεύμα σε miliamper καταναλώνει πολύ λιγο. Πως το καταφέρανε αυτό? με την πολύ καλή ποιότητα των υλικών που χρησιμοποιεί η apple.

 

Σε αυτο που λες έχεις απόλυτο δίκαιο, αλλά στις μπαταρίες τα volts είναι μια ένδειξη για το τι σου έχει μείνει. Αυτό βέβαια μόνο στην περίπτωση που όλα βαίνουν καλώς, γιατί αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα στην μπαταρία, δεν μπορείς να βγάλεις συμπέρασμα.

Και όντως η μέτρηση με φορτίο είναι η πιο αξιόπιστη. μπορεί μια μπαταρία να σου δείχνει πχ 4volts, αλλά να μην μπορεί να ανάψει ούτε ένα led και να πεφτει στα 0volts.

Eπίσης σε όλα τα cell li-ion η μάξιμουμ ασφαλής φόρτηση είναι τα 4,2ν. Το 4,35 που είναι γραμμένο στην μπαταρία είναι το όριο. Οτιδηποτε π,ανω απο εκεί θα έχει άσχημες συνεπειες. Και καλό θα είναι να μην φορτίζεται συνέχεια στο όριό της γιατί μικραίνει ο κύκλος ζωής της.

Μπορεί κάποιος βέβαια να πει ότι προτιμάει να έχει 5-10% παραπάνω ενέργεια και να αλλάξει μια μπαταρία μετα απο 3-4 μήνες, γούστα είναι αυτά βέβαια και μιας και το κόστος τους(μπαταριών) είναι φτηνό, είναι μια πολύ καλή επιλογή.

 

Navigation software.... Προσπαθω να βαλω το Navigon 5.1 αλλα δεν μπορει να συνδεθει με τον server του.

 

Εσειε ποιο προγραμμα εχετε?

 

Εχω 1.0.3 rom

 

Το sygic δουλεύει άψογα.

 

 

Το navigon αποσο γνωριζω δεν δουλευει σε δικαρτες συσκευες. Βαλε το sygic ( η το igo primo ισως).

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

φιλε μου, μπορεις να μου πεις αν το igo primo εχει εκφωνηση των οδων (πχ, στριψτε δεξια στην οδο Αριστοτελους); Επειδη στο sugic δεν εχει αυτη την δυνατοτητα (δεν εχει ελληνικο Loquendo TTS )

 

 

Το igo primo έχει αλλά θα πρέπει να εγκαταστήσεις το svox ή παρόμοιο και να αγοράσεις και μια ελληνική φωνή για να δουλέψει το ΤΤS.

 

 

To iNEW V3 ή το Xiaοmi Red Rice. ΕΙναι και τα δύο καλές επιλογές.

 

Aν θες design πας στο iNew, αλλιως στο Χiaomi που είναι και πιο γνωστή εταιρία, το οποίο είναι και λίγο πιο ακριβό αν θυμαμαι καλά. Επίσης και η οθόνη του iNew μου μοιάζει καλύτερη.

Edited by nikstar
Link to comment
Share on other sites

τι ειναι το NFC SMART TAG

και σε τι είναι χρήσιμο?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=376933

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Απευθείας όχι δεν παίζει.Με το πρόγραμμα όμως paragon ntfs απο το play,αναγνωρίζεται κανονικά

 

Ευχαριστώ. Διαβάζει κανονικότατα ntfs!

Δοκίμασα και στικάκι ext3/4 και αυτό με επιτυχία! Μάλλον δεν το έκανα σωστά την 1η φορά. Το προσαρτούσε στον φάκελο /otgdevice αλλά δεν τον έβλεπα επειδή δεν είχα βάλει ρουτ διαχειριστή.

 

Με το κινητό πάντως γίνεται πανικός. Ήθελα να το πάρω για άλλους 2 φίλους μου. Το βρήκα 131€ στο fastcardtech. Σήμερα που έβαλα τα λεφτά στην τράπεζα είδα ότι το πήγαν στα 147€!!! Ενώ έπαιζε σε προσφορά στα 131 που έληγε σε 7-8 μέρες. Τους έκραξα στο σάιτ και εννοείται δεν θα τα πάρω από εκεί. Δεν δίνουν ούτε την θήκη. Απλά είχε την χαμηλότερη τιμή

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε και η smartdigi v2 με αυτό το changelog

 

What’s new

1.Fix OTG Bug

2.Fix NFC Bug

3.Fix Wifi Bug

4.Fix Charging Battery Bug

5.Fix Stability problems

6.Fix Permitions Bug

7.Fix Sound Volume

8.Ported files from Sony-Ericson Z1 4.3 Android

9.Change media from Sony-Ericson Z1

10. Stability custom codes

11.Sensor codes fix bugs

 

All phone fuctions works 100%

 

Αλλά είναι DONATE.... Δεν υπάρχει κάπου download link, οπότε, no money no funny!!

HTC DESIRE 825
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι κάνει αντιγραφή αρχείων απο Ntfs στο τηλέφωνο?

 

Ανετότατα. Έβγαλα το paragon και κράτησα το "usb otg helper" μιας και το 2ο διαβάζει/γράφει και ext3/4. Απλά θα χρειαστείς και έναν ρουτ explorer ώστε να πηγαίνεις στον φάκελο /storage/usbotgdrivers και να βρίσκεις το φλασάκι.

Αν δεν ενδιαφέρεσαι για ext3/4, βάζεις το paragon και αυτό αυτόματα τα προσαρτεί και τα εμφανίζει στον διαχειριστή αρχείων του κινητού.

Εννοείται βέβαια ότι πρέπει να είσαι ρουτ για να το κάνει είτε τον 1ο είτε τον 2ο τρόπο.

 

edit

 

Βγήκε και η smartdigi v2 με αυτό το changelog

 

What’s new

1.Fix OTG Bug

2.Fix NFC Bug

3.Fix Wifi Bug

4.Fix Charging Battery Bug

5.Fix Stability problems

6.Fix Permitions Bug

7.Fix Sound Volume

8.Ported files from Sony-Ericson Z1 4.3 Android

9.Change media from Sony-Ericson Z1

10. Stability custom codes

11.Sensor codes fix bugs

 

All phone fuctions works 100%

 

Αλλά είναι DONATE.... Δεν υπάρχει κάπου download link, οπότε, no money no funny!!

 

Άραγε γιατί από sony; Για να εκμεταλλευτεί την κάμερα;

Έχει κάποιος λινκ για να δούμε τι θέλει για δωρεά; Σιγά σιγά έτσι όπως πάμε θα χρεώνουν και τις συμβουλές...

ΤΡελός ντόρος.

Να μην παρεξηγηθώ. Καλά κάνει και ζητάει χρήματα. Εργατοώρες είναι αυτές.Πουλάει πάρα πολύ το κινητό...

Edited by bill_phone
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε και η smartdigi v2 με αυτό το changelog

 

What’s new

1.Fix OTG Bug

2.Fix NFC Bug

3.Fix Wifi Bug

4.Fix Charging Battery Bug

5.Fix Stability problems

6.Fix Permitions Bug

7.Fix Sound Volume

8.Ported files from Sony-Ericson Z1 4.3 Android

9.Change media from Sony-Ericson Z1

10. Stability custom codes

11.Sensor codes fix bugs

 

All phone fuctions works 100%

 

Αλλά είναι DONATE.... Δεν υπάρχει κάπου download link, οπότε, no money no funny!!

 

και τι donate θέλει ο dev ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

και τι donate θέλει ο dev ?

 

[ATTACH]40314[/ATTACH]

 

Ελεύθερο το έχει.

 

edit

 

Αναφέρει ότι η καινούργια ρομ βασίζεται στην 1.0.9 (22.01.2014)

Edited by bill_phone
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]40314[/ATTACH]

 

Ελεύθερο το έχει.

 

ωραίος :):) !

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα μόλις απο to2c.com με δωρεάν θήκη , ζελατίνα που παρόλο έχει ήδη περασμένο και μια 32GB Toshiba card όπως τα λέτε είναι, πρόκειται φοβερό τηλέφωνο για τα λεφτά του!!Επιτέλους ανοίγω τις επαφές και τις βλέπω καρφί σε σχέση με το Note 1 που έχω!Απο ότι βλέπω όλα λειτουργούν καλά προς το παρόν!

Θέλω να ρωτήσω κάτι, νλέπω αρθμός μοντέλου V3-E με αριθμό έκδοσης cxq_v3_new_v1.0.1, ποια έκδοση έχω?Το κινητό δόθηκε παραγγελία γύρω στις 8/01, λογικά αν θυμάμαι καλά πρέπει να είναι η δεύτερη έκδοση απο ότι είχατε πει ,απλά φοράει την πρώτη rom, σωστα?

Xiaomi Mi Mix 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...