Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα να ρωτήσω κάτι?

 

Η εργοστασιακή εφαρμογή που έχει μέσα το κινητό για τα email ενώ την ρυθμίζω δεν με ειδοποιεί αυτόματα για νέα email στην γραμμη καταστασης ενώ όταν την ανοίγω από μόνος δείχνει κανονικά τα νέα email. το κάνει σε όλους αυτό?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα να ρωτήσω κάτι?

 

Η εργοστασιακή εφαρμογή που έχει μέσα το κινητό για τα email ενώ την ρυθμίζω δεν με ειδοποιεί αυτόματα για νέα email στην γραμμη καταστασης ενώ όταν την ανοίγω από μόνος δείχνει κανονικά τα νέα email. το κάνει σε όλους αυτό?

Δες ξανα τις ρυθμισεις.Για να σε ενημερωσει πρεπει να εχεις ιντερνετ.

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

H οθονη δουλευει καλα οταν ειναι κλειστο το καπακι?Δειχνει σε ολο το κενο?

 

Λειτουργει μία χαρά όσον αφορά το άνοιξε κλείσε, μόνο που δεν δείχνει σε όλο το παράθυρο της θήκης (σε αυτήν ειναι σχεδον το διπλάσιο) αλλά δε'ίχνει όπως θα έδειχνε εάν θα φόραγε την μαμίσια. Επίσης δεν έχει μαγνητάκι, αλλά είναι μια χαρά εμένα δεν μου έλειψε καθόλου και συνήθως το κινητό το βάζω στην πλαινή τσέπη της βερμουδας ή στην μπανάνα. Κανένα πρόβλημα. Το ειχα πει και σε άλλο post ότι το καλό με αυτήν την θήκη ειναι για όσους χρησιμοποιουν το GPS σε βάση αυτοκινήτου. Εκεί η άλλη που είναι κολλητή δεν βόλευε. Αυτή μπαίνει-βγαίνει.

Link to comment
Share on other sites

Το εργαλείο τα έπαιξε....

 

Πρώτα σταμάτησαν να δουλεύουν τα soft keys και μετά απο λίγες μέρες μέτα ενα κομμάτι της οθόνης πάνω απο αυτά δεν λειτουργεί...

 

Εντωμεταξύ πριν ένα μήνα είχα βγάλει κ την μεμβράνη προστασίας της οθόνης ,Gorilla glass my *** αν δείτε πώς έχει γίνει θα φρίξετε....

 

Το καλό της υπόθεσης είναι οτι το to2c που το είχα πάρει δέχθηκαν να τους το στείλω κ να μου το επισκευάσουν αλλά δεν ξέρω κατά πόσο αξίζει τον κόπο να το κάνω....

 

Γενικά εβγαλε 6μήνες οπότε για τα λεφτά που έδωσα ευχαριστημένος είμαι αλλά δεν ξαναπαίρνω το ίδιο....

 

Εχει κανείς να προτείνει κάτι αντίστοιχο με καλύτερη μπαταρία με gps να λειτουργεί στο ίδιο μέγεθος?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γιατί μου κάνει κάπως ένα κινητό να σταμάτησε από μόνο του να δουλεύει.Μήπως έφαγε καμιά σκασια και τα έβγαλε μετά?Η από έκθεση σε πολύ ζέστη?

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εχει κανείς να προτείνει κάτι αντίστοιχο με καλύτερη μπαταρία με gps να λειτουργεί στο ίδιο μέγεθος?

 

Γράφεις σε λάθος μέρος, απευθύνσου εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=371911

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχει φάει κόλλημα το menu Υπηρεσία 3G

Προσπαθώ να μπω να αλλάξω την προεπιλογή της κάρτας (να διαλέξω ποια να είναι 3G)και κάθε φορα μου πετάει μηνυμα: Δυστυχώς η διαδικασία com.android.phone έχει σταματήσει

 

Αρνείται πεισματικά να μπει, σημειωτέον μόνο εκεί εχει θέμα, σε ολα τα αλλά μενού μπαίνει κανονικά ....

Link to comment
Share on other sites

Εννοείτε είναι συνδεδεμένο στο ίντερνετ αλλά τπτ ενώ όταν ανοίγω την εφαρμογή μου εμφανίζει τα νέα μηνύματα κανονικά και το έχω ρυθμίσει να κάνει ανανεώσει στα 5 λεπτά.

 

Επίσης στο παλιό samsung που είχα όταν είχα κάποια ειδοποίηση στο FAcebook στο εικονίδιο της εφαρμογής μου έβγαζε έναν αριθμό που αντιστοιχούσε στις ειδοποιήσεις που είχα άλλα ούτε αυτό δουλεύει αλλά μικρο το κακό βεβαία.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείτε είναι συνδεδεμένο στο ίντερνετ αλλά τπτ ενώ όταν ανοίγω την εφαρμογή μου εμφανίζει τα νέα μηνύματα κανονικά και το έχω ρυθμίσει να κάνει ανανεώσει στα 5 λεπτά.

 

Επίσης στο παλιό samsung που είχα όταν είχα κάποια ειδοποίηση στο FAcebook στο εικονίδιο της εφαρμογής μου έβγαζε έναν αριθμό που αντιστοιχούσε στις ειδοποιήσεις που είχα άλλα ούτε αυτό δουλεύει αλλά μικρο το κακό βεβαία.

 

Χρησιμοποίησε το mymail https://play.google.com/store/apps/details?id=com.my.mail&hl=en

 

Με εχει καταβολέψει ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πας για επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

 

αααα τέλεια ευκαιρία να αλλάξω και καμιά ρομ ....

 

 

Ερώτηση, είμαι με την 1.04 (κινητό 1ης φουρνιάς), η τελευταία επίσημη είναι η 1.1.1 ? Απο 1.04 περνάω κατευθείαν την 1.1.1 ή πρέπει να βάλω πρώτα καμιά άλλη ?

 

Edit: Βλέπω υπάρχει η 1.1.4 http://www.needrom.com/download/inew-v3-e/ , την εχει δοκιμάσει κανείς ? Άκυρο δεν ειναι επίσημη απο οτι διαβάζω ....

Edited by leros2004
Link to comment
Share on other sites

πας εδω...

http://www.needrom.com/download/inew-v3-1-0-6-wcdma900-version-original/

και βαζεις πρωτα την 106 με firmware upgrade

και μετα την 111modded με download only και ΞΕΤΙΚΑΡΙΣΜΕΝΟ ΤΟΝ PRELOADER..

Ηταν οτι καλυτερο είχα δοκιμάσει... πριν την απώλεια

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

πας εδω...

http://www.needrom.com/download/inew-v3-1-0-6-wcdma900-version-original/

και βαζεις πρωτα την 106 με firmware upgrade

και μετα την 111modded με download only και ΞΕΤΙΚΑΡΙΣΜΕΝΟ ΤΟΝ PRELOADER..

Ηταν οτι καλυτερο είχα δοκιμάσει... πριν την απώλεια

 

Η 1,06 γράφει για WCDMA900, κάνει και για το δικο μας σίγουρα ?

 

Βάλε και ενα λινκάκι για την 111modded :D

 

Οπότε και οι 2 περνιούνται με spflash tools .... ?

Link to comment
Share on other sites

ναι, θα αλλαξει το modem.img σε αυτο των 900.

 

δοκιμασμενο 100%

περνιουνται με σπφλας τουλς

 

http://www.needrom.com/wp-content/uploads/2014/07/V3_111_900mod.zip

 

ετοιμη, ρουταρισμενη, με πολυ καλες επιδοσεις μπαταριας

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

ναι, θα αλλαξει το modem.img σε αυτο των 900.

 

δοκιμασμενο 100%

περνιουνται με σπφλας τουλς

 

http://www.needrom.com/wp-content/uploads/2014/07/V3_111_900mod.zip

 

ετοιμη, ρουταρισμενη, με πολυ καλες επιδοσεις μπαταριας

 

Είσαι άρχοντας ! (Τώρα ειδα ότι υπήρχε και λινκ της 111 στο ιδιο σημείο με αυτό της 1.06)

 

Ξεκινάω το backup και λογικά το βράδυ θα περαστεί .....

Link to comment
Share on other sites

Είσαι άρχοντας ! (Τώρα ειδα ότι υπήρχε και λινκ της 111 στο ιδιο σημείο με αυτό της 1.06)

 

Ξεκινάω το backup και λογικά το βράδυ θα περαστεί .....

 

:)

αξιζει να σημειωθει οτι με την 111modded θα αποκτησεις twrp 2500 αντι του cwm, το οποιο εχει πιο πολλες επιλογες.

 

(ημουν αρχοντας...:()

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

:)

αξιζει να σημειωθει οτι με την 111modded θα αποκτησεις twrp 2500 αντι του cwm, το οποιο εχει πιο πολλες επιλογες.

 

(ημουν αρχοντας...:()

 

Με coolpad F1 δεν το λες και υποβάθμιση :p Αρχοντικό κινητό παίρνεις

Edited by leros2004
Link to comment
Share on other sites

Με coolpad F1 δεν το λες και υποβάθμιση :p Αρχοντικό κινητό παίρνεις

Το ειχε φτιαξει οπως ηθελε ομως.

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

http://www.chinaphonearena.com/forum/Thread-ROM-Maybe-Android-4-4-kitkat-fot-iNEW-v3?pid=28480#pid28480

Βγήκε official kitkat η... παλιά νέα? Δεν έχω μπαταρία να το ψαξω. Σε newsletter μου ηρθε

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

:)

αξιζει να σημειωθει οτι με την 111modded θα αποκτησεις twrp 2500 αντι του cwm, το οποιο εχει πιο πολλες επιλογες.

 

(ημουν αρχοντας...:()

 

Αρχηγέ η 1.06 δεν περνάει με την καμία μου βγάζει αυτό : :( [ATTACH]48690[/ATTACH]

 

Μάλιστα μπρίκαρε το κινητό, δεν ανοιγει δεν λαλάει ....

Ξανακατέβασα τη ρομ μπας και ειχε προβλημα το 1ο download που εκανα αλλα τιποτα....

 

Για να το επαναφέρω στη ζωή αναγκάστηκα να ξαναπεράσω την 1.04 (στοκ) που ειχα στο αρχείο μου.....

 

Τώρα θα δοκιμάζω μια 1.08 που βρήκα στο chinaphone ... (είμαι στο download)

Link to comment
Share on other sites

Αρχηγέ η 1.06 δεν περνάει με την καμία μου βγάζει αυτό : :( [ATTACH]48690[/ATTACH]

 

Μάλιστα μπρίκαρε το κινητό, δεν ανοιγει δεν λαλάει ....

Ξανακατέβασα τη ρομ μπας και ειχε προβλημα το 1ο download που εκανα αλλα τιποτα....

 

Για να το επαναφέρω στη ζωή αναγκάστηκα να ξαναπεράσω την 1.04 (στοκ) που ειχα στο αρχείο μου.....

 

Τώρα θα δοκιμάζω μια 1.08 που βρήκα στο chinaphone ... (είμαι στο download)

 

επιλεγεις format all + download..

Σιγουρα δουλευει...

Σε προηγουμενες σελιδες εχω γραψει μεθοδολογια και εχω ανεβασει φωτο... Σιγουρα 1 μήνα πριν..

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

επιλεγεις format all + download..

Σιγουρα δουλευει...

Σε προηγουμενες σελιδες εχω γραψει μεθοδολογια και εχω ανεβασει φωτο... Σιγουρα 1 μήνα πριν..

 

Δε το σκέφτηκα να κοιτάξω σε παλιοτερα ποστ...

 

Λοιπόν εχθές βράδυ πέρασα την 1.08 και καπάκι την 111moded που είπαμε. Όλα καλά .... :D

 

είμαι στο πέρασμα εφαρμογών και ρυθμίσεων και βλέπουμε πως θα πάει .... φάινεται δυνατή πάντως..

 

Ερώτηση : Root explorer είναι εγκατεστημένος by deafult, να υποθέσω είναι crackαρισμενος... πως μπορώ να τον απεγκαταστήσω και για να περάσω των Paid που έχω απο amazon ?

Link to comment
Share on other sites

Δε το σκέφτηκα να κοιτάξω σε παλιοτερα ποστ...

 

Λοιπόν εχθές βράδυ πέρασα την 1.08 και καπάκι την 111moded που είπαμε. Όλα καλά .... :D

 

είμαι στο πέρασμα εφαρμογών και ρυθμίσεων και βλέπουμε πως θα πάει .... φάινεται δυνατή πάντως..

 

Ερώτηση : Root explorer είναι εγκατεστημένος by deafult, να υποθέσω είναι crackαρισμενος... πως μπορώ να τον απεγκαταστήσω και για να περάσω των Paid που έχω απο amazon ?

 

απο την στιγμη που ειναι ρουταρισμενο το τηλεφωνο, μπορεις να εγκαταστησεις την εφαρμογη root uninstaller και να ξηλωσεις (με προσοχη) οτι, από την ρομ, δεν θες. Επίσης, την ιδια δουλεια κανει και η πληρωμενη εκδοση του τιτανιουμ μπακαπ.

Αλλά, γιατί να τον ξηλώσεις?? Δεν σε πειράζει... :happy:

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Τελικά την άφησα ως έχει .....

Εντυπώσεις μετά απο μια μέρα χρήσης .. πολύ καλές !

Προσοχή , ξέχασα να πω ότι έχασα τα Imei με τις αλλαγές ρομ ... (είχα κάνει backup με τον θείο) , οπότε για τους ενδιαφερόμενους να πάρουν καλού κακού ενα backup των Imei's.

Τελικά ο λόγος που έκανα το φρεσκάρισμα επανήλθε.... αλλά αυτή τη φορά ξέρω τον υπαίτιο ... Τα quick settings του gravity box μου προκαλούν αυτή την ανωμαλία , όταν απενεργοποιήσω τα quick settings , το μενού του 3g δουλεύει μια χαρά .... Μικρό το κακό αφού ξέρω πως να το αντιμετωπίσω

Link to comment
Share on other sites

Θα το παραγγείλω για την κοπέλλα μου, δεν έχει τρομερή απαίτηση σε χαρακτηριστικά οπότε κατέληξα σε αυτό κυρίως γιατί έχει 16gb rom και gorilla glass. Έχετε να προτείνετε άλλο στα ίδια λεφτά; Είχα δει και το xiaomi red 1s, αλλά έχει μόνο 8gb rom και όχι gorilla glass. Φυσικά έχει καλύτερο επεξεργαστή.
Link to comment
Share on other sites

Θα το παραγγείλω για την κοπέλλα μου, δεν έχει τρομερή απαίτηση σε χαρακτηριστικά οπότε κατέληξα σε αυτό κυρίως γιατί έχει 16gb rom και gorilla glass. Έχετε να προτείνετε άλλο στα ίδια λεφτά; Είχα δει και το xiaomi red 1s, αλλά έχει μόνο 8gb rom και όχι gorilla glass. Φυσικά έχει καλύτερο επεξεργαστή.

 

Το κλασικό πρόβλημα με την μπαταρία ότι δεν κρατάει ούτε μια μέρα και ότι το GPS όπως σε όλα τα MTK είναι για τον π@υτσο αυτά τα δυο προβλήματα έχει αυτό το κινητό,εγώ πάντως στην θέση σου θα έπαιρνα xiaomi red 1s πολύ ανώτερο σε όλα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...