Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η 3.0.2 ειναι η τελευταία για την jellybean και υπάρχει κανονικά η επιλογή και λειτουργεί.Για την kitkat υπάρχει άλλη έκδοση και την οποία δε ξέρω τι παίζει.

 

Οκ.ευχαριστώ. Μάλλον για κιτκατ δεν υποστηρίζεται. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θα μου εξηγήσει κάποιος τι παίζει με εσωτερική/εξωτερική μνήμη; Θέλω το κινητό να δουλεύει όπως ένα κλασσικό branded τηλέφωνο (βλέπε S4). Γιατί τα μπερδεύουν τόσο πολύ; Πρέπει να πειράξω το vold.fstab;
Link to comment
Share on other sites

Θα μου εξηγήσει κάποιος τι παίζει με εσωτερική/εξωτερική μνήμη; Θέλω το κινητό να δουλεύει όπως ένα κλασσικό branded τηλέφωνο (βλέπε S4). Γιατί τα μπερδεύουν τόσο πολύ; Πρέπει να πειράξω το vold.fstab;

 

Δεν ξέρω από πότε τα μπέρδεψε σε μένα, σε ποιο φλασάρισμα δηλαδή, διοτι δεν είχα και απο την αρχη εξωτερικη sd και όλα έμπαιναν στη συσκευή. Κάποιος δοκίμασε να πειράξει το vold.fstab και πάλι δεν κατάφερε κάτι.

Τώρα λογικά αν είναι όπως σε μένα όλες οι apps πάνε πρώτα στην εξωτερική sd και κάποια κομμάτια τους πάνε στην εσωτερική με αποτέλεσμα να έχω μια γεμάτη 8γιγα sd και τα 12γίγα εσωτερικού χώρου ΑΔΕΙΑ. :mad::mad::mad:

Και το κακό είναι οτι αν πω οτι καταργώ την 8αρα και αφήνω μόνο τον εσωτερικό χώρο τότε δεν θα μπορώ να φλασάρω τίποτα μέσω cwm γιατί την εσωτερική για κάποιο λόγο ( vold.fstab ? ) δεν την κάνει mount εκεί

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Τα κινέζικα είναι λίγο διαφορετικά.

Έχουν μια εσωτερική flash που εκεί περνάνε όλα , bootsector , loader , system , boot image , start logo κτλ. Δεν είναι σαν τα branded που ότι και να κάνεις to bootloader παραμένει.

Οπότε η ROM τους φορτώνει μαζί με όλα τα υπόλοιπα και θέλει ένα αρχείο scatter (Κάτι σαν partition χώρισμα FAT) που λέει στο κινητό απο πού έως που θα είναι τα partition στο κινητό μέσα στην Flash. Ότι μένει σαν userdata το βλέπει λοιπόν σαν εσωτερική μνήμη, Άν είχες ποτέ HTC HD2 θα καταλάβαινες τι ακριβώς παίζει αφού χωρίζουμε την microSD σε δυο η παραπάνω κομμάτια (1 ΕΧΤ4 και μετά FAT32) για να μπορέσουμε να χωρέσουμε ROM και αρχεία προγραμμάτων και να φαίνεται σαν να είναι στη μνήμη του τηλεφώνου..

Στα κινέζικα μπορείς να παίξεις με αυτό το χώρο μικραίνοντας το userdata και μεγαλώνοντας το System και τουμπαλίν. Πείραγμα όμως γίνεται μόνο με διαμόρφωση των δύο αυτών partition και μετά πρέπει να επιστραφούν μέσα τα δεδομένα απο Nandroid backup για να ξαναλειτουργήσει το κινητό.

Με το Lucky patcher , μπορείς να μεταφέρεις τις εφαρμογές όπου θές , ακόμα και στο system.

Edited by batsilos

Batsilos (Bilias aka Fazer-1000)

HTC-HD2 - Inew V3 - Lenovo A3500FL - Jiayu G4s octa

http://www.needrom.com/author/batsilos ---- Οι ROM μου στο Needrom

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες πράγματι ισχύει με την διαφορά ότι στο inew απο την έκδοση 1.04 και μετά για τις πρώτες και δεύτερες παρτίδες τουλάχιστον,ο χώρος των εφαρμογών δηλαδή το partition /data και το υπόλοιπο που περισσεύει ως /sdcard ειναι ενιαίος.Δηλαδή δε μπορείς να κάνεις το re-partition που λες και δε χρειάζεται κιόλας μιας και έχεις ένα ενιαίο χώρο 13gb χώρο για εφαρμογές και αποθήκευση αρχείων.Eιναι δηλαδή όπως στα nexus ή και σε άλλα επώνυμα.Δηλαδή δε χρειάζεται (και δε μπορείς) να κάνεις αλλαγή των partitions.

Σε ότι αφορά τώρα την εξωτερική κάρτα μνήμης.Υπάρχει στο ρυθμίσεις--->αποθηκευτικός χώρος μια ρύθμιση που λέγεται προεπιλεγμένος δίσκος εγγραφής.Αν εκεί επιλέξεις πχ την κάρτα μνήμης και βγάλεις μια φωτογραφία ή ένα βίντεο,αυτό θα πάει στην εξωτερική κάρτα μνήμης αυτόματα.Δηλαδή σε εφαρμογές που δεν υπάρχει στο μενού τους ρύθμιση για το που θα αποθηκεύσουν τα αρχεία τους,τα αποθηκεύουν με βάση του τι έχει επιλέξει ο χρήστης στο "προεπιλεγμένος δίσκος εγγραφής".Τώρα αν στο inew δε συμβαίνει έτσι,προφανώς μιλάμε για bug.

Ακόμη υπάρχει μια άλλη ρύθμιση για την εγκατάσταση των εφαρμογών.Αν επιλέξεις την εσωτερική μνήμη,οι εφαρμογές θα εγκαθίστανται στην εσωτερική μνήμη των 13gb.Αν επιλέξεις στην κάρτα sd,ένα κομμάτι τους θα πηγαίνει στην εξωτερική κάρτα μνήμης.Θεωρητικά έτσι γίνεται.Στη πράξη όμως προφανώς λόγω κάποιου bug στο inew,ακόμη και αν επιλέξεις οι εφαρμογές να εγκαθίστανται στην εσωτερική μνήμη,αυτές εγκαθίστανται στην εξωτερική

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου η ρύθμιση για την χώρο εγκατάστασης δουλεύει. Στο κινητό της συζύγου πηγαίνει ανάποδα από την ρύθμιση.

Έβαλα ένα μεγάλο παιχνίδι πχ το csr racing. Και μπήκαν 44μβ στον εσωτερικό και ~250μβ στην κάρτα. Όταν επέλεξα να μπαίνουν οι εφαρμογές στην κάρτα μπήκε όλο το παιχνίδι στην κάρτα. Επειδή δεν ξαναείχα κινέζικο, ´ετσι πρέπει να μπαίνουν;

Ή έπρεπε να μπει όλο το παιχνίδι στην εσωτερική μνήμη από την στιγμή που είχα επιλέξει την εσωτερική;

Link to comment
Share on other sites

Ένα κόλπο είναι να μεταφέρεις τις εφαρμογές με ένα Root explorer και μετά να τίς σβύσεις απο την παλιά θέση και να κάνεις ένα symlink εκεί

Batsilos (Bilias aka Fazer-1000)

HTC-HD2 - Inew V3 - Lenovo A3500FL - Jiayu G4s octa

http://www.needrom.com/author/batsilos ---- Οι ROM μου στο Needrom

Link to comment
Share on other sites

Ένα κόλπο είναι να μεταφέρεις τις εφαρμογές με ένα Root explorer και μετά να τίς σβύσεις απο την παλιά θέση και να κάνεις ένα symlink εκεί

 

Ρωτάω απλά για να ξέρω ποια είναι η σωστή λειτουργία; Οι μικρές εφαρμογές μπαίνουν όλες στην εσωτερική. Ενω έχω παρατηρήσει ότι οι μεγάλες βάζουν κάποια δεδομένα και στην sd. Έτσι πρέπει να γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως ναι ειδικά παιχνίδια που κατεβάζουν τα data τους μετά την εγκατάσταση.

Batsilos (Bilias aka Fazer-1000)

HTC-HD2 - Inew V3 - Lenovo A3500FL - Jiayu G4s octa

http://www.needrom.com/author/batsilos ---- Οι ROM μου στο Needrom

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως ναι ειδικά παιχνίδια που κατεβάζουν τα data τους μετά την εγκατάσταση.

 

Ωραία, ευχαριστώ. Το sygic πάντως το μετέφερα από την κάρτα sd στην εσωτερική με απλό περιηγητή και δούλεψε. Η εφαρμογή ήταν στην εσωτερική απλά χάρτες κλπ ήταν στην κάρτα.

 

Βέβαια, 1-2 εφαρμογές στις 10 θα μπούνε και σε μένα στην sd ενώ η επιλογή είναι για εσωτερική. Αλλά μεταφέρονται εύκολα από την "διαχείρηση εφαρμογών"

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα αυτά που γράψατε... και το μόνο που έχω να πω είναι...: Πολύ μπέρδεμα η φάση! Είχα HTC Desire και τα θυμάμαι τα κόλπα με τα partition, αλλά εκεί ήταν πιο ξεκάθαρα τα πράγματα. Εδώ (ίσως και λόγω bugs όπως αναφέρθηκε παραπάνω), μπερδεύεται η φάση παραπάνω.

 

ΥΓ. Μόλις παρέλαβα Lenovo S820 και με λύπη σας, σας ανακοινώνω ότι είναι πολύ πιο ωραίο το S820!! :Ρ

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω από πότε τα μπέρδεψε σε μένα, σε ποιο φλασάρισμα δηλαδή, διοτι δεν είχα και απο την αρχη εξωτερικη sd και όλα έμπαιναν στη συσκευή. Κάποιος δοκίμασε να πειράξει το vold.fstab και πάλι δεν κατάφερε κάτι.

Τώρα λογικά αν είναι όπως σε μένα όλες οι apps πάνε πρώτα στην εξωτερική sd και κάποια κομμάτια τους πάνε στην εσωτερική με αποτέλεσμα να έχω μια γεμάτη 8γιγα sd και τα 12γίγα εσωτερικού χώρου ΑΔΕΙΑ. :mad::mad::mad:

Και το κακό είναι οτι αν πω οτι καταργώ την 8αρα και αφήνω μόνο τον εσωτερικό χώρο τότε δεν θα μπορώ να φλασάρω τίποτα μέσω cwm γιατί την εσωτερική για κάποιο λόγο ( vold.fstab ? ) δεν την κάνει mount εκεί

 

Εγώ είχα πειράξει το vold.fstab χωρίς επιτυχία (με αγνοούσε πλήρως το inew). Είχα ξεκινήσει να σετάρω όλες τις εφαρμογές χωρίς την παρουσία της sdcard και όταν είπα να την βάλω άρχισαν τα προβληματα. Τελικά κατέληξα με τα πολλά βάλε-βγάλε sdcard να την κάνω να δουλέψει αλλά με κάποιες παραχωρήσεις. Δηλαδή χωρίς την παρουσια της sdcard, η internal ονομαζεται sdcard0, όταν την χρησιμοποιώ κι'αυτήν η internal ονομαζεται sdcard1 και η external sdcard0. Παρόλα αυτά ρύθμισα την internal σαν default για τις εγκαταστασεις και μεχρι στιγμης παει καλά, οι νεες εγκαταστασεις πηγαινουν 100% στην internal. To cwm backup παει κανονικα στην external και χρησιμοποιω την δικια του rom 1.0.5

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα πειράξει το vold.fstab χωρίς επιτυχία (με αγνοούσε πλήρως το inew). Είχα ξεκινήσει να σετάρω όλες τις εφαρμογές χωρίς την παρουσία της sdcard και όταν είπα να την βάλω άρχισαν τα προβληματα. Τελικά κατέληξα με τα πολλά βάλε-βγάλε sdcard να την κάνω να δουλέψει αλλά με κάποιες παραχωρήσεις. Δηλαδή χωρίς την παρουσια της sdcard, η internal ονομαζεται sdcard0, όταν την χρησιμοποιώ κι'αυτήν η internal ονομαζεται sdcard1 και η external sdcard0. Παρόλα αυτά ρύθμισα την internal σαν default για τις εγκαταστασεις και μεχρι στιγμης παει καλά, οι νεες εγκαταστασεις πηγαινουν 100% στην internal. To cwm backup παει κανονικα στην external και χρησιμοποιω την δικια του rom 1.0.5

 

Μπορείς κάποια στιγμή να κατεβάσεις μία μεγάλη εφαρμογή πχ παιχνίδι και να μου πεις που θα σου βάλει τον μεγαλύτερο όγκο αρχείων;

πχ crs racing, asphalt κλπ

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά από σχεδόν μια εβδομάδα χρήσης του κινητού τα πράγματα δεν δείχνουν τόσο καλά....

 

Περίμενα να είχα πρόβλημα με την μπαταρία αλλά τελικά είναι παραπάνω από καλά....

 

Το ενα πρόβλημα είναι το GPS είναι άθλιο κάνει αρκετή ώρα να κλειδώσει και οταν το κάνει στο runkeeper δείχνει οτι θέλει:mad::mad::mad::mad:....

 

Διάβασα για κάτι πινακια που πρέπει να τραβηχτούν κ μια λύση με το fastergps που όμως πρέπει να το rootaρω. Θα ήθελα να ρωτήσω το πρωτο πως γίνεται και αν αξίζει να δοκιμάσω το δεύτερο...

 

Το μεγαλύτερο πρόβλημα όμως είναι με το σήμα που χάνει. Εχθές λίγο έλειψε να το σπάσω αφού μου έκλεισε μια κλίση 3ς φορές. Θα του βάλω μια δευτερη Sim για να κατεβάζει data απο εκει κ θα δώ πως θα πάει. Το αλλο πρόβλημα είναι η καθαρότητα του ήχου στις κλήσεις δεν ξέρω αν είναι θεμα σήματος η συσκευης αλλα είναι σχετικα χάλια πολλές καταβάλω μεγάλη προσπάθεια να καταλάβω τι μου λένε....

 

Εχω την 1.0.6 αν περάσω την καινουργια θα φτιάξει τίποτα ή μπα???

 

Και την κατεβάζω απο εδώ? http://www.inewphone.com/EN/download.aspx?q=6&id=200000271

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις κ την βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά από σχεδόν μια εβδομάδα χρήσης του κινητού τα πράγματα δεν δείχνουν τόσο καλά....

 

Περίμενα να είχα πρόβλημα με την μπαταρία αλλά τελικά είναι παραπάνω από καλά....

 

Το ενα πρόβλημα είναι το GPS είναι άθλιο κάνει αρκετή ώρα να κλειδώσει και οταν το κάνει στο runkeeper δείχνει οτι θέλει:mad::mad::mad::mad:....

 

Διάβασα για κάτι πινακια που πρέπει να τραβηχτούν κ μια λύση με το fastergps που όμως πρέπει να το rootaρω. Θα ήθελα να ρωτήσω το πρωτο πως γίνεται και αν αξίζει να δοκιμάσω το δεύτερο...

 

Το μεγαλύτερο πρόβλημα όμως είναι με το σήμα που χάνει. Εχθές λίγο έλειψε να το σπάσω αφού μου έκλεισε μια κλίση 3ς φορές. Θα του βάλω μια δευτερη Sim για να κατεβάζει data απο εκει κ θα δώ πως θα πάει. Το αλλο πρόβλημα είναι η καθαρότητα του ήχου στις κλήσεις δεν ξέρω αν είναι θεμα σήματος η συσκευης αλλα είναι σχετικα χάλια πολλές καταβάλω μεγάλη προσπάθεια να καταλάβω τι μου λένε....

 

Εχω την 1.0.6 αν περάσω την καινουργια θα φτιάξει τίποτα ή μπα???

 

Και την κατεβάζω απο εδώ? http://www.inewphone.com/EN/download.aspx?q=6&id=200000271

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις κ την βοήθεια.

 

δεν ξερω τι γινεται,οταν το πηρα απο τους πρωτους στο νημα ... το gps κλειδωσε αμεσα,το ειχα ρουταρει και ειχα βαλει το faster gps ομως,ισως πρεπει να το δοκιμασεις

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά από σχεδόν μια εβδομάδα χρήσης του κινητού τα πράγματα δεν δείχνουν τόσο καλά....

 

Περίμενα να είχα πρόβλημα με την μπαταρία αλλά τελικά είναι παραπάνω από καλά....

 

Το ενα πρόβλημα είναι το GPS είναι άθλιο κάνει αρκετή ώρα να κλειδώσει και οταν το κάνει στο runkeeper δείχνει οτι θέλει:mad::mad::mad::mad:....

 

Διάβασα για κάτι πινακια που πρέπει να τραβηχτούν κ μια λύση με το fastergps που όμως πρέπει να το rootaρω. Θα ήθελα να ρωτήσω το πρωτο πως γίνεται και αν αξίζει να δοκιμάσω το δεύτερο...

 

Το μεγαλύτερο πρόβλημα όμως είναι με το σήμα που χάνει. Εχθές λίγο έλειψε να το σπάσω αφού μου έκλεισε μια κλίση 3ς φορές. Θα του βάλω μια δευτερη Sim για να κατεβάζει data απο εκει κ θα δώ πως θα πάει. Το αλλο πρόβλημα είναι η καθαρότητα του ήχου στις κλήσεις δεν ξέρω αν είναι θεμα σήματος η συσκευης αλλα είναι σχετικα χάλια πολλές καταβάλω μεγάλη προσπάθεια να καταλάβω τι μου λένε....

 

Εχω την 1.0.6 αν περάσω την καινουργια θα φτιάξει τίποτα ή μπα???

 

Και την κατεβάζω απο εδώ? http://www.inewphone.com/EN/download.aspx?q=6&id=200000271

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις κ την βοήθεια.

 

Μπορείς να δοκιμάσεις με ακουστικά να δεις αν κάνει το ίδιο?

Έχω wind και cosmote, που και πού χάνει το σήμα (στη μία ή στην άλλη) αλλά είναι θέμα περιοχής που κινούμε (σε όσα κινητά είχα το ίδο γινόταν).

Για το gps δοκίμασες να έχεις ανοιχτό το wifi ή τα δεδομένα ? Να υποθέσω ότι έχεις τικάρει την Υποβοήθηση ΕPO και το A-GPS ?

 

To ροοτινκ είναι πολύ εύκολο, υπόθεση 2 λεπτών http://forum.xda-developers.com/apps/framaroot/root-framaroot-one-click-apk-to-root-t2130276

Edited by leros2004
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Να δοκιμάσω με ακουστικά να δώ αν χάνει το σήμα? Οχι δεν το εχω δοκιμάσει αλλα κ πάλι δεν είναι λύση. Χανει εντελώς το σήμα κ όταν επανέρχεται βγάζει κ το μήνυμα για την δευτερη sim που είναι κενή....

 

Ναι τα έχω ρυθμίσει όλα και έχω ανοιχτά data με runkeeper κάνει ένα δεκάλεπτο να κλειδώσει με gpstest κλειδώνει σχετικά γρήγορα αλλα χάνει συνέχεια το σήμα....

 

To link για firmwire update είναι το σωστό?

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφορησε η απομιμηση του inew v3 στα 124 ευρω και οκταπυρηνο για οποιον ενδιαφερεται εδω

 

θα κυκλοφορησει,και υπαρχει σχετικο νημα στο φορουμ,

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Να δοκιμάσω με ακουστικά να δώ αν χάνει το σήμα? Οχι δεν το εχω δοκιμάσει αλλα κ πάλι δεν είναι λύση. Χανει εντελώς το σήμα κ όταν επανέρχεται βγάζει κ το μήνυμα για την δευτερη sim που είναι κενή....

 

Ναι τα έχω ρυθμίσει όλα και έχω ανοιχτά data με runkeeper κάνει ένα δεκάλεπτο να κλειδώσει με gpstest κλειδώνει σχετικά γρήγορα αλλα χάνει συνέχεια το σήμα....

 

To link για firmwire update είναι το σωστό?

 

Τα ακουστικά τα ανέφερα για την ποιότητα του ήχου ....

 

Για τα υπόλοιπα .. δοκίμασε όπως λες και εσύ κάποιο update μήπως και δεις βελτίωση

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά από σχεδόν μια εβδομάδα χρήσης του κινητού τα πράγματα δεν δείχνουν τόσο καλά....

 

Περίμενα να είχα πρόβλημα με την μπαταρία αλλά τελικά είναι παραπάνω από καλά....

 

Το ενα πρόβλημα είναι το GPS είναι άθλιο κάνει αρκετή ώρα να κλειδώσει και οταν το κάνει στο runkeeper δείχνει οτι θέλει:mad::mad::mad::mad:....

 

Διάβασα για κάτι πινακια που πρέπει να τραβηχτούν κ μια λύση με το fastergps που όμως πρέπει να το rootaρω. Θα ήθελα να ρωτήσω το πρωτο πως γίνεται και αν αξίζει να δοκιμάσω το δεύτερο...

 

Το μεγαλύτερο πρόβλημα όμως είναι με το σήμα που χάνει. Εχθές λίγο έλειψε να το σπάσω αφού μου έκλεισε μια κλίση 3ς φορές. Θα του βάλω μια δευτερη Sim για να κατεβάζει data απο εκει κ θα δώ πως θα πάει. Το αλλο πρόβλημα είναι η καθαρότητα του ήχου στις κλήσεις δεν ξέρω αν είναι θεμα σήματος η συσκευης αλλα είναι σχετικα χάλια πολλές καταβάλω μεγάλη προσπάθεια να καταλάβω τι μου λένε....

 

Εχω την 1.0.6 αν περάσω την καινουργια θα φτιάξει τίποτα ή μπα???

 

Και την κατεβάζω απο εδώ? http://www.inewphone.com/EN/download.aspx?q=6&id=200000271

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις κ την βοήθεια.

 

 

Λοιπον, και εμένα τα ίδια προβλήματα μου παρουσίασε, δηλ. το GPS, δεν πιάνει με τίποτα και επίσης χάνει το σήμα κατα βούληση. Τους έκανα claim και έστειλα και pm εδώ στο νήμα της coolicool όπου το αγόρασα και μου ζήτησαν συγνώμη και να τους το στείλω πίσω για να το επισκευάσουν! Ότι να'ναι, περίμενα έναν μήνα για να έρθει θα περιμένω κανά 2μηνο να πάει και να ξαναγυρίσει. Και ειμαστε σίγουροι ότι θα το επισκευάσουν και καλά? Υποτίθεται ότι όταν το παρέλαβαν, προτού το στείλουν το έκαναν και έλεγχο. Πρώτη αγορά απο Κίνα, αλλά δεν νομίζω να το ξαναεπιχειρήσω.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς κάποια στιγμή να κατεβάσεις μία μεγάλη εφαρμογή πχ παιχνίδι και να μου πεις που θα σου βάλει τον μεγαλύτερο όγκο αρχείων;

πχ crs racing, asphalt κλπ

 

Nαι... στις μεγαλες εφαρμογες τον μεγαλύτερο όγκο δεδομένων (data) τα βάζει στην external sdcard και την εφαρμογή μόνο βάζει στην internal.

 

Όσον αφορά το Doogee DG550 είναι παρόμοιο του V5 που δεν έχει βγει ακόμα και όχι του V3. Είναι βέβαια πειρασμός αλλά οι κάμερες του V3 πιστεύω ότι είναι ανώτερες, σε όλα τα άλλα όμως δείχνει να σκοτώνει το V3. Αναμένουμε τους πρώτους τυχερούς λοιπόν...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά από σχεδόν μια εβδομάδα χρήσης του κινητού τα πράγματα δεν δείχνουν τόσο καλά....

 

Περίμενα να είχα πρόβλημα με την μπαταρία αλλά τελικά είναι παραπάνω από καλά....

 

Το ενα πρόβλημα είναι το GPS είναι άθλιο κάνει αρκετή ώρα να κλειδώσει και οταν το κάνει στο runkeeper δείχνει οτι θέλει:mad::mad::mad::mad:....

 

Διάβασα για κάτι πινακια που πρέπει να τραβηχτούν κ μια λύση με το fastergps που όμως πρέπει να το rootaρω. Θα ήθελα να ρωτήσω το πρωτο πως γίνεται και αν αξίζει να δοκιμάσω το δεύτερο...

 

Το μεγαλύτερο πρόβλημα όμως είναι με το σήμα που χάνει. Εχθές λίγο έλειψε να το σπάσω αφού μου έκλεισε μια κλίση 3ς φορές. Θα του βάλω μια δευτερη Sim για να κατεβάζει data απο εκει κ θα δώ πως θα πάει. Το αλλο πρόβλημα είναι η καθαρότητα του ήχου στις κλήσεις δεν ξέρω αν είναι θεμα σήματος η συσκευης αλλα είναι σχετικα χάλια πολλές καταβάλω μεγάλη προσπάθεια να καταλάβω τι μου λένε....

 

Εχω την 1.0.6 αν περάσω την καινουργια θα φτιάξει τίποτα ή μπα???

 

Και την κατεβάζω απο εδώ? http://www.inewphone.com/EN/download.aspx?q=6&id=200000271

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις κ την βοήθεια.

 

Λοιπον, και εμένα τα ίδια προβλήματα μου παρουσίασε, δηλ. το GPS, δεν πιάνει με τίποτα και επίσης χάνει το σήμα κατα βούληση. Τους έκανα claim και έστειλα και pm εδώ στο νήμα της coolicool όπου το αγόρασα και μου ζήτησαν συγνώμη και να τους το στείλω πίσω για να το επισκευάσουν! Ότι να'ναι, περίμενα έναν μήνα για να έρθει θα περιμένω κανά 2μηνο να πάει και να ξαναγυρίσει. Και ειμαστε σίγουροι ότι θα το επισκευάσουν και καλά? Υποτίθεται ότι όταν το παρέλαβαν, προτού το στείλουν το έκαναν και έλεγχο. Πρώτη αγορά απο Κίνα, αλλά δεν νομίζω να το ξαναεπιχειρήσω.

 

 

Καλημέρα.

Χωρίς παρεξήγηση αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί αφού έχουν πρόβλημα οι συσκευές τις κρατάτε. Ανοίξτε υπόθεση στο paypal και ζητήστε επιστροφή χρημάτων. Πριν περάσουν οι 45 μέρες. Αλλά ακόμα και αν περάσουν δεν έχετε να χάσετε και αν τους πιέσετε για επιστροφή.

 

Επιστροφή άμεσα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Χωρίς παρεξήγηση αλλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί αφού έχουν πρόβλημα οι συσκευές τις κρατάτε. Ανοίξτε υπόθεση στο paypal και ζητήστε επιστροφή χρημάτων. Πριν περάσουν οι 45 μέρες. Αλλά ακόμα και αν περάσουν δεν έχετε να χάσετε και αν τους πιέσετε για επιστροφή.

 

Επιστροφή άμεσα.

 

Εφόσον ειναι συνεργάσιμος ο πωλητής δεν υπάρχει λόγος να ανοίξεις υπόθεση -κατα τη γνώμη μου τουλάχιστον-

τα μεταφορικά απ'οτι ειχα διαβάσει πιο πανω για επιστροφή μέσω ελτά δεν θα ξεπεράσουν τα 10-20 ευρώ άρα δοκίμασε να τους πιέσεις λίγο αν θες και έχεις όρεξη να σου πληρώσουν και τα λεφτά για την επιστροφή σε αυτούς.

Το paypal ειναι μεν αποτελεσματικό, αλλά τελευταία φορά που άνοιξα υπόθεση με ταλαιπωρούσε γύρω στον 1.5 μήνα μέχρι να αποφανθούν αν έπρεπε να με αποζημιώσουν ή όχι.

Βέβαια η δική μου περίπτωση ήταν διαφορετική .. δεν είχε έρθει καν το κινητό και το tracking number που ειχαν δώσει δεν ίσχυε, οπότε ίσως έφταιγε αυτό.

btw... το πρωί έβλεπα οτι έπεσε η τιμή του neken n6 και φαίνεται καλό.. το μόνο κακό ειναι οτι δεν έχει gorilla glass (και οτι η μαύρη έκδοση ειναι ακόμα στα 160 ευρω) το έχει δει κανείς ? τι γνώμη έχετε?

Το inew ειναι δοκιμασμένο και φτηνό οπότε μάλλον θα πάρω πάλι το ίδιο τώρα που έγινε διαθέσιμη η μαύρη έκδοση αλλά είπα να ρωτήσω just in case.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...