Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειδικά στο θέμα της μπαταρίας η αυτονομία μια γρήγορης πλήρους φόρτισης του G2 = 2 φορτίσεις του inew στη καλύτερη
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ζητω εκ των προτερων συγνωμμη αν εχει ξανα αναφερθει, αλλα διαβασα τις πιο πολλες σελιδες και δε βρηκα κατι.

Πηρα ενα V3 για μια φιλη, τελη Δεκεμβρη, αν θυμαμαι καλα ειχε την 1.01 πανω, και απο την αρχη του ειχα βαλει την 1.03, και μεχρι προσφατα απο οτι μου ειπε λειτουργουσε αψογα. Τις τελευταιες μερες, αν δουλεψει καμποσο ιντερνετ, ή πανω σε καποιο τηλεφωνημα, αρχιζει η οθονη να κανει καποιες γραμμες, και εν τελει σβηνει. Μετα απο restart ολα οκ. Το προβλημα πλεον εγινε εντονο, και ηθελα να ρωτησω αν (επειδη δεν το εχω εφω για να το ελεγχω κιολας), εχει καποιος αλλος καποιο τετοιο προβλημα, αν φταιει η 1.03 και οι επομενες διορθωνουν κατι, και τελος ποια ειναι η τελευταια stable rom Που θα μπορουσα να το αναβαθμισω;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ειμαι κανα μηνα με το κιν αυτο και με οτε καρτα και μεχρι τωρα πριν καμια ωρα δεν ειχα θεμα. Αρχισε να χανεται το σημε να εμφανιζεται για πολυ λιγο και να χανεται και παλι. Εκανα ολικη επαναφορα αλλα τπτ. Σοσ εχω τρελαθει...

 

 

edit

 

Παιδιά pls ας μου πει κάποιος τι να κάνω? Δοκίμασα και με άλλα κάρτα οτε και τα ίδια. Δεν έχω άλλη κάρτα από άλλη εταιρία να βάλω να δοκιμάσω...οταν σας λεω πρόβλημα εννοώ 2 λεπτά δεν ποιάνει...20 δευτερόλεπτα το πολύ ποιάνει....παρέλλαβα 21/2 και μέχρι τώρα ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα. έτσι ξαφνηκά το απόγευμα... Ούτε μου έπεσε ουτε τπτ....

Edited by kotsitb
that's me in the corner
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το framaroot 1.9.0 (barahir)

Btw ότι και να δοκιμάσεις μετά το g2, κινέζικο θα σου φανεί :)

 

Σήμα Wi-Fi λίγο χειρότερο. GPS 0/0 δορυφόρους μετά από 10 λεπτά :Ρ

 

Κατάφερα με τα πολλά να κάνω root, αλλά τώρα δεν παίρνει με τίποτα CWM recovery. Ίσως παίζει κάποιο θέμα με την 1.0.8. Κάνει ένα mini bootloop και μετά bootάρει κανονικά. Δοκίμασα και με Power + Vol+ και μέσω Mobileuncle Tools να κάνω reboot to recovery. Τζίφος.

 

edit: Πέρασα με SP Flash την 1.0.8 και τώρα έχω recovery κτλ. Πάμε να δοκιμάσουμε την 1.0.9 :)

Edited by jastonas
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά pls ας μου πει κάποιος τι να κάνω? Δοκίμασα και με άλλα κάρτα οτε και τα ίδια. Δεν έχω άλλη κάρτα από άλλη εταιρία να βάλω να δοκιμάσω...οταν σας λεω πρόβλημα εννοώ 2 λεπτά δεν ποιάνει...20 δευτερόλεπτα το πολύ ποιάνει....παρέλλαβα 21/2 και μέχρι τώρα ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα. έτσι ξαφνηκά το απόγευμα... Ούτε μου έπεσε ουτε τπτ....

 

 

Για πήγαινε ρυθμίσεις>περισσότερα>δίκτυα>etairies δικτύου> πήγαινε στο δίκτυό σου και επέλεξε "μη αυτόματη επιλογή"

 

Δοκίμασε το για λίγο. Βέβαια με αυτό μπορεί να έχεις πρόβλημα σε μετάβαση από 2g<=>3g.

 

edit

 

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί βγάζει την λέξη "εταιρίες" περέργα....:mad:

 

edit2

 

το έγραψα με λατινικά να ξεμπερδέψω....

Edited by bill_phone
Link to comment
Share on other sites

Για πήγαινε ρυθμίσεις>περισσότερα>δίκτυα>etairies δικτύου> πήγαινε στο δίκτυό σου και επέλεξε "μη αυτόματη επιλογή"

 

Δοκίμασε το για λίγο. Βέβαια με αυτό μπορεί να έχεις πρόβλημα σε μετάβαση από 2g<=>3g.

 

edit

 

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί βγάζει την λέξη "εταιρίες" περέργα....:mad:

 

edit2

 

το έγραψα με λατινικά να ξεμπερδέψω....

 

 

Κοιτα να δεις τι εγινε τωρα... Παω εξω με φιλο που εχει μικρο-σιμ κοσμοτε. Βγαζω τη δικη μου και βαζω την μικρη... Τα ιδια... Μετα βαζω ξανα τη δικη μου και ολα κομπλε... Τωρα μετα το ματς παλι δεν ανγνωριζει καθολου. Δεν ερχεται ποτε σημα ενω πριν ερχοταν που και που...

that's me in the corner
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα να δεις τι εγινε τωρα... Παω εξω με φιλο που εχει μικρο-σιμ κοσμοτε. Βγαζω τη δικη μου και βαζω την μικρη... Τα ιδια... Μετα βαζω ξανα τη δικη μου και ολα κομπλε... Τωρα μετα το ματς παλι δεν ανγνωριζει καθολου. Δεν ερχεται ποτε σημα ενω πριν ερχοταν που και που...

 

αυτο ειναι προβλημα αφου το σμαρτφον μετατρεπεται απευεθιας σε ταμπλετ

εγω παντως που τα πηρα χθες στα χερια μου με την 1.0.6 ρουταρισμενο μια χαρα μου φαινετε

απο σημα γουαιφαι παιχνιδια ολα κομπλε

μονο η μπροστινη καμερα σαν να ειναι λιγο θολη..τι παιζεται υπαρχει πιθανοτητα βελτιωσης?

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κάποιος αν μπορείς να απαντήσεις και να τερματίσεις κλήση χωρίς να ανοίξεις το πορτάκι της θήκης?

παρόλο που εμφανίζει τα αντίστοιχα εικονίδια δεν αναγνωρίζει το πάτημα αν δεν ανοίξω το πορτάκι της θήκης.

μήπως φταίει η 2η ζελατίνα που έβαλα (απο κεκτημένη ταχύτητα μάλλον έβαλα 2η ζελατίνα πάνω απ'την ήδη υπάρχουσα. )?

Link to comment
Share on other sites

φταιει το παραθηρακι της θηκης , ειναι πολυ σκληρο πλαστικο.

αμα το κανεις με πολυ πιεση δουλευει!

Link to comment
Share on other sites

φταιει το παραθηρακι της θηκης , ειναι πολυ σκληρο πλαστικο.

αμα το κανεις με πολυ πιεση δουλευει!

την πολλή πίεση τη φοβάμαι, παρόλο που έχει gorilla glass..

Link to comment
Share on other sites

Έκανα κάποια τεστ στο wifi και συγκριτικά με το G2 (που δεν έχει και το καλύτερο wifi), είναι κάτω 10 dB και αντίστοιχα στην ταχύτητα το G2 έπιανε 25+mbps ενώ το iNew 3... Μετά από μερικά (7-8) άρχισε να ανεβαίνει. Απενεργοποίησα και την εξοικονόμηση μπαταρίας αλλά μέχρι 19 έφτασε.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα κάποια τεστ στο wifi και συγκριτικά με το G2 (που δεν έχει και το καλύτερο wifi), είναι κάτω 10 dB και αντίστοιχα στην ταχύτητα το G2 έπιανε 25+mbps ενώ το iNew 3... Μετά από μερικά (7-8) άρχισε να ανεβαίνει. Απενεργοποίησα και την εξοικονόμηση μπαταρίας αλλά μέχρι 19 έφτασε.

 

Δεν σε κατάλαβα. Στην ταχύτητα σύνδεσης αναφέρεσαι ή έτρεξες κάποιο speedtest? Σε μένα ταχύτητα σύνδεσης γράφει 54.

Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι προβλημα αφου το σμαρτφον μετατρεπεται απευεθιας σε ταμπλετ

εγω παντως που τα πηρα χθες στα χερια μου με την 1.0.6 ρουταρισμενο μια χαρα μου φαινετε

απο σημα γουαιφαι παιχνιδια ολα κομπλε

μονο η μπροστινη καμερα σαν να ειναι λιγο θολη..τι παιζεται υπαρχει πιθανοτητα βελτιωσης?

 

 

Οντως σαν ταμπλετ... Δε ξερω τωρα το μεσημερι θα δοκιμασω να βαλω αλλη ρομ. Το εχω με αυτη που ηρθε 1.04 . μπορω καπως να κανω update την ηδη υπαρχουσα η να δοκιμασω καποια πιο καινουργια; Να κανω με sp flash tools η μεσω recovery mode; Ειναι απαραιτητο να κρατησω καποιο backup? Ειμαι με την μαμα recovery και οχι cwm.... bbbb και bill phone αν το δεις σωσε με!!!!

that's me in the corner
Link to comment
Share on other sites

τελικα μάλλον το σκαλοπάτι και οι γρήγορες φορτίσεις και αποφορτίσεις ήταν λόγω ελατωματικού φορτιστή τώρα με εναν αλλον φορτιστή παει καλύτερα...η μπαταρία. Αλλά και γίνεται φόρτιση κανονικά. Τελικα μήπως όλα περι μπαταρίας ήταν θέμα φορτιστή???
Link to comment
Share on other sites

Οντως σαν ταμπλετ... Δε ξερω τωρα το μεσημερι θα δοκιμασω να βαλω αλλη ρομ. Το εχω με αυτη που ηρθε 1.04 . μπορω καπως να κανω update την ηδη υπαρχουσα η να δοκιμασω καποια πιο καινουργια; Να κανω με sp flash tools η μεσω recovery mode; Ειναι απαραιτητο να κρατησω καποιο backup? Ειμαι με την μαμα recovery και οχι cwm.... bbbb και bill phone αν το δεις σωσε με!!!!

 

Δοκίμασε να βάλεις αυτή την ρομ. Άτομα με πρόβλημα στο gps αναφέρουν ότι λύθηκε το πρόβλημα. Βέβαια εσύ έχεις άλλο θέμα. Και φυσικά να πάρεις εφεδρεία. Βάλε cwm. Υπάρχει οδηγός στην 1η σελίδα. Αν και πιστεύω ότι έχει θέμα το τηλ.

Δοκίμασες αυτό που σου είπα για το δίκτυο; Επίσης όταν στο ξανακάνει βγάλε το καπάκι και πίεσε με το δάχτυλό σου την κάρτα σιμ μήπως και δεν κάνει καλή επαφή με τα λαμάκια.

Επίσης ένα μέλος είχε αναφέρει ότι στην θέση για την σιμ είχε ένα λαμάκι λιγότερο. Για δες και εσύ πόσα λαμάκια έχεις;

 

Και στείλε feedback.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να βάλεις αυτή την ρομ. Άτομα με πρόβλημα στο gps αναφέρουν ότι λύθηκε το πρόβλημα. Βέβαια εσύ έχεις άλλο θέμα. Και φυσικά να πάρεις εφεδρεία. Βάλε cwm. Υπάρχει οδηγός στην 1η σελίδα. Αν και πιστεύω ότι έχει θέμα το τηλ.

Δοκίμασες αυτό που σου είπα για το δίκτυο; Επίσης όταν στο ξανακάνει βγάλε το καπάκι και πίεσε με το δάχτυλό σου την κάρτα σιμ μήπως και δεν κάνει καλή επαφή με τα λαμάκια.

Επίσης ένα μέλος είχε αναφέρει ότι στην θέση για την σιμ είχε ένα λαμάκι λιγότερο. Για δες και εσύ πόσα λαμάκια έχεις;

 

Και στείλε feedback.

 

 

Ευχαριστω για την άμεση απάντηση. Τα λαμάκια είναι κομπλέ. Το κινητό το έχω 2 μήνες, έβαλα την κάρτα την πρώτη μέρα και την έβγαλα πρώτη φορά χθες που έκανε τα κουφά...για πρώτη φορά μετα από 2 μήνες. Το θέμα είναι ότι αν προλάβω και πάρω κάποιο τηλ σε αυτά τα 15-20 δευτερόλεπτα που βρίσκει σήμα, και μισή ώρα να μιλάω δε πέφτει η γραμμή. Όσο είναι σε αναμονή χάνεται και έρχεται για πολύ λιγο... δεν είναι hardware πιστεύω μετά από αυτά που σου ειπα... εσύ τι λες?

that's me in the corner
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την άμεση απάντηση. Τα λαμάκια είναι κομπλέ. Το κινητό το έχω 2 μήνες, έβαλα την κάρτα την πρώτη μέρα και την έβγαλα πρώτη φορά χθες που έκανε τα κουφά...για πρώτη φορά μετα από 2 μήνες. Το θέμα είναι ότι αν προλάβω και πάρω κάποιο τηλ σε αυτά τα 15-20 δευτερόλεπτα που βρίσκει σήμα, και μισή ώρα να μιλάω δε πέφτει η γραμμή. Όσο είναι σε αναμονή χάνεται και έρχεται για πολύ λιγο... δεν είναι hardware πιστεύω μετά από αυτά που σου ειπα... εσύ τι λες?

 

Ρύθμισες "μη αυτόματη επιλογή δικτύου";.

δοκίμασε και κάποια άλλη ρομ. Δεν χάνεις κάτι.

Link to comment
Share on other sites

τελικα μάλλον το σκαλοπάτι και οι γρήγορες φορτίσεις και αποφορτίσεις ήταν λόγω ελατωματικού φορτιστή τώρα με εναν αλλον φορτιστή παει καλύτερα...η μπαταρία. Αλλά και γίνεται φόρτιση κανονικά. Τελικα μήπως όλα περι μπαταρίας ήταν θέμα φορτιστή???

 

Χμμμ...Αμφιβάλλω. Και εγώ με άλλο φορτιστή είμαι, και το πρόβλημα παραμένει. Εξάλλου, εννοείται ότι το έχουν δοκιμάσει και άλλοι αυτό, χωρίς αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

http://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-Stylish-TPU-case-for-iNEW-V3-Black-White/1777174286.html Tην συγκεκριμένη την έχει πάρει κανένας???

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...