Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό δεν νομίζω ότι μπορείς να το αφαιρέσεις.

Vodafone δεν είναι;

 

Σωστά. Προφανώς θυμόμουν λάθος τότε ότι άλλαζε.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

hello παιδες.. λοιπον έκανα αναβάθμιση στο firmware 1.1.3 όπως το λέγατε εδώ, μέχρι εκει όλα καλά.

μετά όμως είδα οτι υπάρχει και η 1.1.3 με kit-kat (αυτή που έβαλα εγώ είχε jelly bean) οπότε ακολούθησα τις οδηγίες απο αυτόν τον τύπο:

http://www.needrom.com/download/inew-v3-1-0-13/

και όλα δουλεύουν άψογα μέχρι στιγμής. βέβαια το interface με απογοήτευσε λίγο. περίμενα περισσότερα χρώματα γραφικά ιστορίες αλλά μετά σκέφτηκα οτι έτσι δικαιολογείται αυτό που έλεγε κάποιος εδώ στο forum οτι 'η κατανάλωση μπαταρίας βελτιώνεται αφάνταστα με το kit-kat'

τελοσπάντων μου πήρε 1.30-2 ώρες η όλη διαδικασία (ειναι η 1η μου φορά που κάνω τέτοια κόλπα οπότε δικαιολογούμαι ελπίζω :P )

να μην τα πολυλογώ, ακολουθώ τα βήματα που δίνει ο τύπος για JB users και δεν κάνω το τελικό βήμα αφού άνοιξε το τηλέφωνο και είδα οτι έτρεχε 4.4, φαντάστηκα οτι δεν χρειάστηκε.

άρχισα έβαζα εφαρμογές κλπ κλπ και πρόσεξα οτι ένα μύνημα για app permition management δεν φεύγει με τίποτα.

μόλις ανοίγω να το δω, κάτω κάτω μου λέει invalid imei

θεωρητικά όμως έπρεπε να την είχε κρατήσει.

φταίει οτι δεν έκανα το τελικό βήμα?

αν το αφήσω έτσι εκτός απ'το σπαστικό μύνημα με επιρρεάζει σε κάτι άλλο αυτό? στην εγγύηση σίγουρα έχει σημασία απ'οτι είχα διαβάσει, αλλά απο άποψη σωστής λειτουργίας του τηλεφώνου τι γίνεται? παίζει ρόλο?

Edited by wabisuke
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

Προβληματισμός !!!!!!!!!!!!!!!

Θέλησα να πειραματιστώ με άλλη rom και ετσι πηρα την απόφαση να βάλω την 1.1.4 official.

Ολα καλα, περασα την rom με flashtools, εκανα παλι απο την αρχή root, περασα τον " ΘΕΙΟ ", για να μπορεσω να κανω restore το ΙΜΕΙ, μπαινω μεσα στο μενου του " θειου " παταω restore, αλλά εκει ειναι η αποτυχία.

Ενώ μου ελεγε οτι ειναι succses to IMEI και οτι πρεπει να κανω reboot, μολις εκανε την επανεκινηση το τηλεφωνο, ΙΜΕΙ δεν βρεθηκε.

Κάνω κάτι λάθος, χρειάζεται κατι ακομη το οποιο μου ξεφευγει, μηπως χρειαζεται να κανω register στην σελιδα του " ΘΕΙΟΥ " επειδη προσεξα πως μεσα στις επιλογές του εχει και login. Δεν ξερω τι να σκεφτω, ειναι αδικο να φτανω στη πηγη και να μη μπορω να πιω νερο, που λεει ο λόγος.

SV 7 DMT Nikos Amateur Radio

V.H.F. REPEATER R2 XANTHIS

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βγήκε το INEW V3 PLUS

 

http://www.minideal.net/inew-v3-plus-3g-smartphone-mtk6592-1-7ghz-octa-core-5-inch-hd-screen-android-4-4-ram-2gb-rom-16gb.html

 

Σκεφτομαι να το αγοράσω.

 

Πείτε μου την γνωμη σας για το ΙΝEW V3 που το χρησιμοποιείται ήδη;

 

και με απασχολεί πολύ η μπαταρία.. είναι μονο 1830mAh ...... δεν ειναι μικρης χωριτικότητας !!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πείτε μου την γνωμη σας για το ΙΝEW V3 που το χρησιμοποιείται ήδη;

 

Αν διαβάσεις λίγες σελίδες πίσω θα καλυφθείς πλήρως. Ωστόσο μιας και μιλάμε για διαφορετικές (πλέον) συσκευές, δεν μπορεί να το ένα να αποτελεί σημείο αναφοράς του άλλου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βγήκε το INEW V3 PLUS

 

http://www.minideal.net/inew-v3-plus-3g-smartphone-mtk6592-1-7ghz-octa-core-5-inch-hd-screen-android-4-4-ram-2gb-rom-16gb.html

 

Σκεφτομαι να το αγοράσω.

 

Πείτε μου την γνωμη σας για το ΙΝEW V3 που το χρησιμοποιείται ήδη;

 

και με απασχολεί πολύ η μπαταρία.. είναι μονο 1830mAh ...... δεν ειναι μικρης χωριτικότητας !!!!

 

Ένα πράγμα θα σου πω μπαταριά 1830Mah με οχταπύρινο επεξεργαστή δεν φτάνει ούτε για πλάκα.Εδώ δεν έφτανε με τον τετραπύρινο στο V3.Θα έχεις προβλήματα αυτονομίας,ούτε μια μέρα δεν θα σε βγάζει.

Link to comment
Share on other sites

Ένα πράγμα θα σου πω μπαταριά 1830Mah με οχταπύρινο επεξεργαστή δεν φτάνει ούτε για πλάκα.Εδώ δεν έφτανε με τον τετραπύρινο στο V3.Θα έχεις προβλήματα αυτονομίας,ούτε μια μέρα δεν θα σε βγάζει.

 

Προτείνω να μην προτρέχουμε. Δεν είναι ηλίθιοι οι κινέζοι να βάζουν 1830Mah αν δεν μπορεί το τηλέφωνο να βγάλει μέρα.

 

Εξάλλου, ας μη ξεχνάμε, στο inew v3 το πρώτο λόγω hardware δεν αξιοποιούνταν όλα τα mah,η μπαταρία έμενε ένα κλικ από το φουλ πάντα κάπου στα 1600mah πραγματικά. Παρόλα αυτά με δεδομένα 24/7 και μέση χρήση μου βγάζει ΑΝΕΤΑ ημέρα (ημέρα=16ωρο χρήσης).

 

Όταν ξαπλώνω πρίζα.

 

Θα τολμούσα να πάρω το plus και αν κάποιος θέλει να το παραγγείλει και όταν παραλάβει να του δώσω το δικό μου και μία χρηματική διαφορά για το plus, να μου στείλει πμ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει κανείς σας με την τελευταία ρομ (1.0.13) θέμα με βρυκολακιάσματα; Συχνά πυκνά μου ανοίγει η οθόνη από μόνη της, χωρίς να έχω κάποια ειδοποίηση. Έχει κανείς άλλος στοιχειωμένο τηλέφωνο ή μόνο εγώ;

 

ΥΓ: Αν η συσκευή είναι κλειδωμένη δεν ξεκλειδώνει αλλά ανάβει η οθόνη αρκετά συχνά, το βράδυ είναι ιδιαίτερα ενοχλητικό.

 

δοκίμασε να κατεβάσεις από το playstore εφαρμογή τύπου wakelock detector και να απενεργοποιήσεις, μέχρι να βρεις την εφαρμογή που τελικά φταίει, την αυτόματη φωτεινότητα.

 

Πολλές φορές στο δικό μου όταν ο proximity αντιλαμβάνεται διαφορά (σκιές κα) κάνει ένα άναμμα η οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Κουπονι 10$ για το PLUS στο Coolicool: inewv3plus

Παει στα $159.99 δηλαδη οσο εχουν και το δικο μας τωρα.

 

Οσο για την μπαταρια:

http://en1.data.coolicool.com/images/uploads/images/smartphone/MHAINV3A/1_08.jpg

Edited by gm45
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα με τα μηνυματα λυθηκε μεσω της τελευταιας εκδοσης του gravity box που βγηκε τωρα. Πλεον υπαρχει η επιλογη για την ρυθμιση των Unicode χαρακτηρων.

Αναφερομαι στην εκδοση με kit kat.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είμαι 99,9% σίγουρος ότι το κάνει όταν κάποια από τις σιμ χανει/ξαναβρισκει σήμα

Κ εμενα μου το κανει αυτο κ ειμαι σχεδον βεβαιος οτι το κανει οταν χανει το σημα. Το θεμα ειναι πως απεργοποιητε αυτο?

 

 

Επισης σε 4.2 rom 1.11 που ειχε το κινητο μου οταν μου ηρθε με κλειστη την θηκη τυπου s view με το ανοιγμα δηλαδη μπροστα οταν καλουσε καποιος μου το εδειχνε εκει με την επιλογη αποδοχης η απορριψης κλησης.

Τωρα με την kit kat δεν υπαρχει αυτο δοκιμασα καποιες εφαρμογες αλλα δεν μου δουλεψανε σωστα.

Ξερουμε πως γινετε να το ξαναβαλουμε αυτο?

Edited by giannhs07gg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αποφάσισα τελικά να αναβαθμίσω πριν να τελειώσει ο χρόνος οπότε πουλάω το inew v3 που έχω.. είναι σε άριστη κατάσταση απλά δεν έχει την δερματινη θήκη που είχε, και έχασα το imei στην αναβάθμιση στο 4.4 κατα τα άλλα είναι ταχύτατο και ακόμα καλύτερο απ'οτι ήταν όταν το πήρα.. όσοι πιστοι προσέλθετε pm. :D
Link to comment
Share on other sites

Κ εμενα μου το κανει αυτο κ ειμαι σχεδον βεβαιος οτι το κανει οταν χανει το σημα. Το θεμα ειναι πως απεργοποιητε αυτο?

 

Το κάνει όταν βρίσκει καινούριο ασύρματο δίκτυο!

Απενεργοποιείται απο το μενού WIFI πατάς τις τελίτσες κάτω δεξιά , επιλέγεις σύνθετα , και απενεργοποιείς το τσέκαρισμα στο Ειδοποιήσεις νέου δικτίου πάνω πάνω!

Για να έχεις τις ειδοποιήσεις στο κλείδωμα (Hallockscreen) πάς μενού, ασφάλεια , ενεργοποίηση γραφικών στοιχείων!

Batsilos (Bilias aka Fazer-1000)

HTC-HD2 - Inew V3 - Lenovo A3500FL - Jiayu G4s octa

http://www.needrom.com/author/batsilos ---- Οι ROM μου στο Needrom

Link to comment
Share on other sites

ΥΓ , όσοι θέλουν κάτι διαφορετικό σε ROM ετοιμάζω μία έκπληξη για αρχή και ίσως την ανέβασω αύριο και σύντομα άλλες τουλάχιστον 2.....

 

Πάρτε και 3 screenshot!

Batsilos (Bilias aka Fazer-1000)

HTC-HD2 - Inew V3 - Lenovo A3500FL - Jiayu G4s octa

http://www.needrom.com/author/batsilos ---- Οι ROM μου στο Needrom

Link to comment
Share on other sites

4.4.2 , UMI C1 (σχεδόν 98%) , υποστήριξή native init.d , Superuser , busybox.....

Batsilos (Bilias aka Fazer-1000)

HTC-HD2 - Inew V3 - Lenovo A3500FL - Jiayu G4s octa

http://www.needrom.com/author/batsilos ---- Οι ROM μου στο Needrom

Link to comment
Share on other sites

THL , και LENOVO , αλλά έχω ένα πρόβλημα με την internal storage , καθώς και τα δύο χρησιμοποιούν emulated internal fat32 , όπως οι παλιές ROM του V3

Batsilos (Bilias aka Fazer-1000)

HTC-HD2 - Inew V3 - Lenovo A3500FL - Jiayu G4s octa

http://www.needrom.com/author/batsilos ---- Οι ROM μου στο Needrom

Link to comment
Share on other sites

ΥΓ , όσοι θέλουν κάτι διαφορετικό σε ROM ετοιμάζω μία έκπληξη για αρχή και ίσως την ανέβασω αύριο και σύντομα άλλες τουλάχιστον 2.....

 

Πάρτε και 3 screenshot!

 

Καλησπερα

Αυτες οι ROM που θα φτιαξεις, αν καταλαβα καλα, θα δουλευουν καλυτερα το GPS ?

Και μια άλλη ερώτηση, με το v3 πως βγάζουμε screenshots ?

SV 7 DMT Nikos Amateur Radio

V.H.F. REPEATER R2 XANTHIS

Link to comment
Share on other sites

Το κάνει όταν βρίσκει καινούριο ασύρματο δίκτυο!

Απενεργοποιείται απο το μενού WIFI πατάς τις τελίτσες κάτω δεξιά , επιλέγεις σύνθετα , και απενεργοποιείς το τσέκαρισμα στο Ειδοποιήσεις νέου δικτίου πάνω πάνω!

Για να έχεις τις ειδοποιήσεις στο κλείδωμα (Hallockscreen) πάς μενού, ασφάλεια , ενεργοποίηση γραφικών στοιχείων!

Την επιλογη για το WiFi την εχω απενεργοποιημενη απο την αρχη γιατι μου ειχε κ ηχο οατν εβρισκε κ μου εσπαγε τα νευρα. Ειπα οτι οφειλετε το δικτυο γιατι εχει τυχει οταν το κανει μια απο τις δυο καρτες να ψαχνει για σημα.

 

Οσον αφορα τα γραφικα στοιχεια ειναι ενεγοποιημενο μου δειχνει κανονικα την ωρα κ την ημερομηνια μονο οταν με καλουνε πριν μου το εβγαζε ετσι κ μου αρεσε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Αυτες οι ROM που θα φτιαξεις, αν καταλαβα καλα, θα δουλευουν καλυτερα το GPS ?

Και μια άλλη ερώτηση, με το v3 πως βγάζουμε screenshots ?

 

Θα είναι σαν να έχετε άλλο τηλέφωνο! (100% ported)

Θα σας δώσω τελικό οδηγό για το GPS μόλις τελειώσω. Για screenshot πατάς power kai volume down μαζί!

Batsilos (Bilias aka Fazer-1000)

HTC-HD2 - Inew V3 - Lenovo A3500FL - Jiayu G4s octa

http://www.needrom.com/author/batsilos ---- Οι ROM μου στο Needrom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Και μια άλλη ερώτηση, με το v3 πως βγάζουμε screenshots ?

 

GravityBox--->Power tweaks---->Screenshot in power menu (ticked)

;)

Link to comment
Share on other sites

Θα είναι σαν να έχετε άλλο τηλέφωνο! (100% ported)

Θα σας δώσω τελικό οδηγό για το GPS μόλις τελειώσω. Για screenshot πατάς power kai volume down μαζί!

 

Ευχαρίστως να τη δοκιμάσουμε :D

Θα υποστηρίζει και τις οθόνες της 1ης γενιάς inew v3 (έχω τη 1η φουρνιά) ?

Link to comment
Share on other sites

DA! JA! CI! YES! NAI!

Batsilos (Bilias aka Fazer-1000)

HTC-HD2 - Inew V3 - Lenovo A3500FL - Jiayu G4s octa

http://www.needrom.com/author/batsilos ---- Οι ROM μου στο Needrom

Link to comment
Share on other sites

παιδες help!! τι αφησα να φορτθσει χθες το βραδυ κ σημερα μου ειχε κανει reset την ωρα κ την ημ/νια και μου λεει οτι δε βρισκει mobile network. wtf?? του ρυθμισα ωρα κ ημ/νια χειροκινητα επειδη δε συντονιζοταν απ το WiFi αλλα τηλεφωνα δε με αφηνει να παρω? τι μπορει να φταιει? να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...