Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έχεις διαβάσει κλατι σχετικό γιατί όλοι εδώ το αγοράζουμε και το χρησιμοποιούμε κατ'ευθίαν.

Αυτά που ζητάς μόνο με συγκεκριμένα test drives θα μπορούσαν να απαντηθούν.

Αυτό που μπορεί ο καθένας μας να πει (και το έχει ήδη πει) είναι πόσο του καρατάει με μια μέση χρήση.

 

Αφού έχεις διαβάσει και τις 149 σελίδες θα έχεις ήδη άποψη σχετικά με τα άλλα που ρωτάς. Ότι αν υπήρχε θέμα με το ακουστικό ή το άλλο με το καπάκι, θα το είχε αναφέρει κάποοιος.

Απο την στιγμή που δεν έχει αναφερθεί κάτι τέτοιο σημαίνει ότι αυτά που έχεις ακούσει θα είναι μεμονωμένα περιστατικά!

εχω διαβασει εναν που εγραφε οτι ειναι σχετικα χαμηλος ο ηχος στο ακουστικο.

οσο για την μπαταρια. συγκεκριμενο χρονο πληρης αποφορτισης δεν εχω διαβασει. δηλαδη καποιος απο 100% να το χρησιμοποιησει μεχρι να σβησει

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εχω διαβασει εναν που εγραφε οτι ειναι σχετικα χαμηλος ο ηχος στο ακουστικο.

οσο για την μπαταρια. συγκεκριμενο χρονο πληρης αποφορτισης δεν εχω διαβασει. δηλαδη καποιος απο 100% να το χρησιμοποιησει μεχρι να σβησει

 

Η μπαταρία είναι αρκετά καλή.

Δες εδώ.

 

Συνολικά 31 ώρες και είχε φτάσει στο 20%. Μέχρι να κλείσει πήρε κανά 2ωρο-3ωρο. Αλλά μέχρι εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Δες ένα δικό μου screenshot με 100% χρήση http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5179840#post5179840 η χρήση περιλαμβάνει μισή ώρα gps,1.30 ώρα περίπου browsing με 3g και σχεδόν 2 ώρες wifi browsing.Aπο εκει και πέρα σε περίπου 5.30 ώρες η μπαταρία πέφτει απο το 100 στο 0% με συνεχή χρήση youtube wifi streaming
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία είναι αρκετά καλή.

Δες εδώ.

 

Συνολικά 31 ώρες και είχε φτάσει στο 20%. Μέχρι να κλείσει πήρε κανά 2ωρο-3ωρο. Αλλά μέχρι εκεί.

ενθαρυντικο το δικο σου sreenshot.

το ακουστικο ειναι χαμηλης εντασης?

και το καπακι εχει τοσο κακη εφαρμογη πισω?

Link to comment
Share on other sites

ενθαρυντικο το δικο σου sreenshot.

το ακουστικο ειναι χαμηλης εντασης?

και το καπακι εχει τοσο κακη εφαρμογη πισω?

 

Το ακουστικό είναι πολύ καλό. Το μόνο που δεν μου αρέσει είναι ότι τα ακουστικά δεν έχουν μεγάλη ένηταση. Αλλά αλλάζει και αυτό. Απλά δεν έχω προλάβει.

Που διάβασες ότι το καπάκι έχει κακή εφαρμογή; Μια χαρά είναι. Το κινητό είναι πολύ καλό για τα λεφτά του. Αν είχε κανά γνωστό όνομα θα το έδιναν καμιά 300άρα και θα είμασταν και ευγνώμων.

Link to comment
Share on other sites

Το ακουστικό είναι πολύ καλό. Το μόνο που δεν μου αρέσει είναι ότι τα ακουστικά δεν έχουν μεγάλη ένηταση. Αλλά αλλάζει και αυτό. Απλά δεν έχω προλάβει.

Που διάβασες ότι το καπάκι έχει κακή εφαρμογή; Μια χαρά είναι. Το κινητό είναι πολύ καλό για τα λεφτά του. Αν είχε κανά γνωστό όνομα θα το έδιναν καμιά 300άρα και θα είμασταν και ευγνώμων.

βρε και εγω μονο κινεζικα παιρνω

μισω να βρω το βιντεακι

 

 

δες στο 2,45. ειχα βρει ακομα ενα βιντεο που το εδειχνε πιο εντονα

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο μειονέκτημα του τηλ είναι η μικρή του αυτονομία και θα λυθεί όταν το εργοστάσιο βγάλει μεγαλύτερο(φήμες λένε ότι θα βγάλουν).

Κατα τα άλλα παράπονα θα υπάρχουν σε ότι τηλέφωνο και αν ήταν.

Αν δείτε στα τοπικ τηλεφώνων αξίας 500 ευρώ και άνω, όλο παράπονα υπάρχουν. Δεν γίνεται να είναι όλοι ικανοποιημένοι μια ς και δεν έχουν όλοι τις ίδιες απαιτήσεις. Δείτε σε SG4 iPhones κλπ.

Εάν υπήρχε τέτοιο τηλ θα κόστιζε πάνω από 1000Ευρώ.

Λένε, ό,τι πληρώσεις παίρνεις. Στην περίπτωση του iNew V3 παίρνεις κάτι παραπάνω!

Link to comment
Share on other sites

βρε και εγω μονο κινεζικα παιρνω

μισω να βρω το βιντεακι

 

 

δες στο 2,45. ειχα βρει ακομα ενα βιντεο που το εδειχνε πιο εντονα

 

φιλε, χωρις παρεξηγηση αλλα με 140 ευρω τι περιμενεις να αγορασεις, κινητο επιπεδου νοτε 3 ή αλλες

παρομοιες ναυαρχιδες? το κινητο ειναι αψογο για τα λεφτα του και αν ειχα 50 κομματια θα τα εδινα σε 1 βδομαδα...

το μονο μειον ειναι η μπαταρια αλλα πιστευω θα βρεθει συντομα λυση και σε αυτο. μην γκρινιαζετε καποιοι και μην

το ψειριζετε λες και θα αγορασετε σπιτι ή αυτοκινητο:p

Link to comment
Share on other sites

φιλε, χωρις παρεξηγηση αλλα με 140 ευρω τι περιμενεις να αγορασεις, κινητο επιπεδου νοτε 3 ή αλλες

παρομοιες ναυαρχιδες? το κινητο ειναι αψογο για τα λεφτα του και αν ειχα 50 κομματια θα τα εδινα σε 1 βδομαδα...

το μονο μειον ειναι η μπαταρια αλλα πιστευω θα βρεθει συντομα λυση και σε αυτο. μην γκρινιαζετε καποιοι και μην

το ψειριζετε λες και θα αγορασετε σπιτι ή αυτοκινητο:p

 

Έτσι όπως το λες είναι σαν να παραδέχεσαι ότι έχει εκεί πρόβλημα το τηλέφωνο και ότι δεν κλείνει σωστά το καπάκι, κάτι που φυσικά δεν ισχύει.

Το καπάκι κλείνει μια χαρά και αυτό που μπορεί να έχει δει ο φίλος να οφείλεται ίσως στο ότι δεν το έχουν κλείσει σωστά αυτοί που το χειρίζοταν.

Κατά τα άλλα θα συμφωνήσω μαζί σου ότι κάποιοι το ψειρίζουν λες και θα πάρουν αυτοκίνητο!

Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως το λες είναι σαν να παραδέχεσαι ότι έχει εκεί πρόβλημα το τηλέφωνο και ότι δεν κλείνει σωστά το καπάκι, κάτι που φυσικά δεν ισχύει.

Το καπάκι κλείνει μια χαρά και αυτό που μπορεί να έχει δει ο φίλος να οφείλεται ίσως στο ότι δεν το έχουν κλείσει σωστά αυτοί που το χειρίζοταν.

Κατά τα άλλα θα συμφωνήσω μαζί σου ότι κάποιοι το ψειρίζουν λες και θα πάρουν αυτοκίνητο!

 

ναι επιβεβαιωνω οτι το δικο μου αριστερα κατω δεν εφαρμοζει τελεια, αλλα ειναι μικρη η ατελεια και επειδη το καπακι

ειναι πολυ λεπτο και λυγιζει ευκολα, δημιουργει με το βαλε-βγαλε "μποσικα". ομως δεν φαινεται ασχημα και δεν συμβαινει

σε ολα. το κινητο επαναλαμβανω ειναι αψογο και ξεφευγει με το design του απο τη γνωστη στρογγυλεμενη πεπατημενη! επισης

θα υποστηριχθει πολυ και αυτο ειναι υπερ μας:)

Link to comment
Share on other sites

Να έχετε υπ'όψιν σας όσοι θέλετε να παραγγείλετε μετά τις διακοπές των κινέζων, οι παραγγελίες θα διευθετηθούν κατα σειρά προτερεότητας που παραγγέλθηκαν (έτσι έχει δηλώσει το minideal και μάλλον το ίδιο θα ακολουθήσουν και οι υπόλοιποι).

Οπότε όταν γυρίσουν από διακοπές θα γίνεται χαμός, για αυτό θα είναι καλύτερα να δώσετε παραγγελία καμιά εβδομάδα νωρίτερα, από Δευτέρα δηλαδή:)

Link to comment
Share on other sites

Να έχετε υπ'όψιν σας όσοι θέλετε να παραγγείλετε μετά τις διακοπές των κινέζων, οι παραγγελίες θα διευθετηθούν κατα σειρά προτερεότητας που παραγγέλθηκαν (έτσι έχει δηλώσει το minideal και μάλλον το ίδιο θα ακολουθήσουν και οι υπόλοιποι).

Οπότε όταν γυρίσουν από διακοπές θα γίνεται χαμός, για αυτό θα είναι καλύτερα να δώσετε παραγγελία καμιά εβδομάδα νωρίτερα, από Δευτέρα δηλαδή:)

 

Ή καμιά εβδομάδα αργότερα. Να γίνεται και καλύτερα ο έλεγχος και να περάσει η μπόρα.. ;)

Link to comment
Share on other sites

φιλε, χωρις παρεξηγηση αλλα με 140 ευρω τι περιμενεις να αγορασεις, κινητο επιπεδου νοτε 3 ή αλλες

παρομοιες ναυαρχιδες? το κινητο ειναι αψογο για τα λεφτα του και αν ειχα 50 κομματια θα τα εδινα σε 1 βδομαδα...

το μονο μειον ειναι η μπαταρια αλλα πιστευω θα βρεθει συντομα λυση και σε αυτο. μην γκρινιαζετε καποιοι και μην

το ψειριζετε λες και θα αγορασετε σπιτι ή αυτοκινητο:p

Επισης χωρις παρεξηγηση ακομα και ενα κινητο με 30ευρω να παρεις αν δε κλεινει σωστα το καπακι αχρηστο ειναι. Το κινητο εκτος απο το ντιζαιν δεν ειναι κατι ιδιαιτερο στηνκατηγορια του. Οποτε θα ηθελα τα πλαστικα του να μην εχουν προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Επισης χωρις παρεξηγηση ακομα και ενα κινητο με 30ευρω να παρεις αν δε κλεινει σωστα το καπακι αχρηστο ειναι. Το κινητο εκτος απο το ντιζαιν δεν ειναι κατι ιδιαιτερο στηνκατηγορια του. Οποτε θα ηθελα τα πλαστικα του να μην εχουν προβλημα.

 

Πάρε σαμσουνγκ, χωρίς παρεξήγηση, αν θέλεις καλής ποιότητας πλαστικά! :-)

Το κινητό εκτός από σχεδιασμό έχει 16γίγα εσωτερική μνήμη. Έχει otg-nfc, είναι ελαφρύ, πολύ καλή κάμερα, όπως είδες από την φώτο που σου έστειλα καλούτσικη μπαταρία, πολύ καλή οθόνη, GPS που προσωπικά σε εμένα δουλεύει άψογα και στο αυτοκίνητο αλλά και στο ποδήλατο. και μέχρι στιγμής πολύ καλή υποστήριξη.

Τι άλλο μπορεί να ζητήσει κάποιος;

Link to comment
Share on other sites

Πάρε σαμσουνγκ, χωρίς παρεξήγηση, αν θέλεις καλής ποιότητας πλαστικά! :-)

Το κινητό εκτός από σχεδιασμό έχει 16γίγα εσωτερική μνήμη. Έχει otg-nfc, είναι ελαφρύ, πολύ καλή κάμερα, όπως είδες από την φώτο που σου έστειλα καλούτσικη μπαταρία, πολύ καλή οθόνη, GPS που προσωπικά σε εμένα δουλεύει άψογα και στο αυτοκίνητο αλλά και στο ποδήλατο. και μέχρι στιγμής πολύ καλή υποστήριξη.

Τι άλλο μπορεί να ζητήσει κάποιος;

Λογοτυπο SAMSUNG και 600Ε τιμη..........:heat::dizzy::chair::stupid:

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Λογοτυπο SAMSUNG και 600Ε τιμη..........:heat::dizzy::chair::stupid:

 

Χωρίς ραδιόφωνο παρακαλώ, και μια κάρτα σιμ.....

Link to comment
Share on other sites

Πάρε σαμσουνγκ, χωρίς παρεξήγηση, αν θέλεις καλής ποιότητας πλαστικά! :-)

Το κινητό εκτός από σχεδιασμό έχει 16γίγα εσωτερική μνήμη. Έχει otg-nfc, είναι ελαφρύ, πολύ καλή κάμερα, όπως είδες από την φώτο που σου έστειλα καλούτσικη μπαταρία, πολύ καλή οθόνη, GPS που προσωπικά σε εμένα δουλεύει άψογα και στο αυτοκίνητο αλλά και στο ποδήλατο. και μέχρι στιγμής πολύ καλή υποστήριξη.

Τι άλλο μπορεί να ζητήσει κάποιος;

 

Έχει δίκιο ο bill_phone χρόνια τώρα έχω το samsung galaxy 3 i5800 και τα πλαστικά του είναι "σιδερένια".

Μέχρι τώρα δηλαδή που παρήγγειλα και περιμένω το inew v3 απο minideal.

2014-01-26 00:00, Despatched to overseas (Country code: GR) με singapore post.

Πόσες μέρες κάνει απο despatched να φτάσει στα ελτά απο τη δική σας εμπειρία?

Ευχαριστώ προκαταβολικά για την όποια βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Επισης χωρις παρεξηγηση ακομα και ενα κινητο με 30ευρω να παρεις αν δε κλεινει σωστα το καπακι αχρηστο ειναι. Το κινητο εκτος απο το ντιζαιν δεν ειναι κατι ιδιαιτερο στηνκατηγορια του. Οποτε θα ηθελα τα πλαστικα του να μην εχουν προβλημα.

 

κατανοητο αυτο που λες και αφου δεν ειναι κατι ιδιαιτερο στην κατηγορια του οπως ισχυριζεσαι, θα σου προτεινα να μην το παρεις και να αφησεις εμας που το εχουμε να αντιμετωπιζουμε τα "μειονεκτηματα"του. παρεπιπτοντως δεν θα ηταν πιο συνετο να το πιασεις στα χερια σου, να το δουλεψεις και μετα να εφρασεις τις θετικες ή αρνητικες εντυπωσεις σου? ή να διαβαζεις προσεκτικα τις δικες μας μαρτυριες?και κατι τελευταιο ετσι για την ιστορια...οσα χρονια ασχολουμαι με κινεζικα κινητα (και ειναι αρκετα σε αριθμο που περασαν απο τα χερια μου) σε διαβεβαιωνω οτι ειναι με διαφορα το καλυτερο στα χρηματα που στοιχιζει και οχι μονο! τα συμπερασματα δικα σου!

παντα φιλικα:)

Link to comment
Share on other sites

Έχει δίκιο ο bill_phone χρόνια τώρα έχω το samsung galaxy 3 i5800 και τα πλαστικά του είναι "σιδερένια".

Μέχρι τώρα δηλαδή που παρήγγειλα και περιμένω το inew v3 απο minideal.

2014-01-26 00:00, Despatched to overseas (Country code: GR) με singapore post.

Πόσες μέρες κάνει απο despatched να φτάσει στα ελτά απο τη δική σας εμπειρία?

Ευχαριστώ προκαταβολικά για την όποια βοήθεια.

 

Ο άτιμος ο γραπτός λόγος, παρεξηγείται πολύ εύκολα. Για τα πλαστικά της σαμσουνγκ πιο πάνω, το ανέφερα ειρωνικά. Απλά επειδή ο συμφορουμίτης πιο πάνω έχει φαγωθεί με τα πλαστικά. Και ξαναλέω γιατί μάλλον με παρεξήγησε και ο vasilis_hd, είμαι πολύ ικανοποιημένος από την αγορά. Περιμένω το δεύτερο 15νθήμερο του Φεβρουαρίου για να αγοράσω κάι για γνωστούς αλλά 3-4.

Link to comment
Share on other sites

Ο άτιμος ο γραπτός λόγος, παρεξηγείται πολύ εύκολα. Για τα πλαστικά της σαμσουνγκ πιο πάνω, το ανέφερα ειρωνικά. Απλά επειδή ο συμφορουμίτης πιο πάνω έχει φαγωθεί με τα πλαστικά. Και ξαναλέω γιατί μάλλον με παρεξήγησε και ο vasilis_hd, είμαι πολύ ικανοποιημένος από την αγορά. Περιμένω το δεύτερο 15νθήμερο του Φεβρουαρίου για να αγοράσω κάι για γνωστούς αλλά 3-4.

Oχι μονο δεν σε παρεξηγησα αλλα επειδη καταλαβα τι εννοουσες και συμφωνω απολυτα, για αυτο εγραψα οτι εγραψα σε ενισχυση των δικων σου σκεψεων!

Αλλωστε επειδη απο τα χερακα μου περασαν παρα πολλες απο αυτες τις ναυαρχιδες :lol: τις γνωριζω αρκετα καλα.

Τωρα για να συνεχιζω εδω και 1.5 περιπου χρονο να αλλαζω-αναβαθμιζομαι μονο απο Κινα αυτο κατι λεει.

Και ποιο συγκεκριμενα το I NEW V3 ειναι οτι καλυτερο εχω παρει απο εκει ειδικα για τα λεφτα του πλην μιας εξαιρεσης που λεγοταν

OPPO FIND 5:)

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Συνεχίστε σε ό,τι αφορά το θέμα παρακαλώ κι αφήστε διαμάχες και τα πλαστικά της Samsung
Link to comment
Share on other sites

δεν θα ηταν πιο συνετο να το πιασεις στα χερια σου, να το δουλεψεις και μετα να εφρασεις τις θετικες ή αρνητικες εντυπωσεις σου?

θα ηταν πιο συνετο δηλαδη να δωσω 140 ευρω να το πιασω στα χερια μου και αν δεν μου κανει ή δεν ειναι οπως το περιμενα να το αφησω.

νομιζω οτι το φορουμ υπαρχει γι αυτο τον λογο για να προστατευσει απο λαθος αγορες.

 

δεν ξερω τι λες για την σαμσουν δεν ειχα και δεν θα παρω ποτε. αντιθετα ειναι το πεμπτο κινητο κινεζικο που θελω να αγορασω. ολες οι αλλες αγορες που εκανα παιζανε σ'αυτα τα λεφτα και χωρις κανενα παραπονο στα πλαστικα. αν τωρα για σενα επειδη εχει ολα τα χαρακτηριστικα που αναφερατε σου ειναι αδιαφορο το θεμα που εχω με τα πλαστικα τι να πω.

δεν με περισευουν τα 140 ευρω πως να το κανουμε και ουτε θελω να αλλαζω κινητο καθε ενα εξαμηνο. αν λοιπον εχει θεμα το πισω πλαστικο απο την πρωτη μερα δεν προκειται να βγαλει χρονο με τιποτα καθως σκονες και υγρασια θα το καταστρεψουν

 

 

υ.γ. αναφερεις οτι το χρησιμοποιεις στο ποδηλατο. εχεις βρει καποια βαση ή το εχεις σε τσαντακι?

Edited by ninjamoz
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο μειονέκτημα του τηλ είναι η μικρή του αυτονομία και θα λυθεί όταν το εργοστάσιο βγάλει μεγαλύτερο(φήμες λένε ότι θα βγάλουν).

Κατα τα άλλα παράπονα θα υπάρχουν σε ότι τηλέφωνο και αν ήταν.

Αν δείτε στα τοπικ τηλεφώνων αξίας 500 ευρώ και άνω, όλο παράπονα υπάρχουν. Δεν γίνεται να είναι όλοι ικανοποιημένοι μια ς και δεν έχουν όλοι τις ίδιες απαιτήσεις. Δείτε σε SG4 iPhones κλπ.

Εάν υπήρχε τέτοιο τηλ θα κόστιζε πάνω από 1000Ευρώ.

Λένε, ό,τι πληρώσεις παίρνεις. Στην περίπτωση του iNew V3 παίρνεις κάτι παραπάνω!

Respect φίλος.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

έκανα και εγώ την μαγκιά και είχα πάρει το galaxy s i9000 με το που είχε βγεί στην αγορά. Το πλήρωσα σε δόσεις 18X36=648 γιατί τόσα λεφτά μαζεμένα δεν τα είχα. Μετά απο 3 κάτι χρόνια που το έχω (χωρίς παράπονο) το τηλ ΑΝ πιάσει 70ε να το δώσω χαρούμενος θα είμαι. Απο ταχύτητες κλπ αυτή την στιγμή είναι για γέλια όπως και το hardware του. Με τον Κινέζο που περιμένω, μπορώ να έχω με 150ε κάθε χρόνο καινούργιο κινητό, κοντά στα τελευταία specs της τεχνολογίας και για να φτάσω τα 650ε που είχα δώσει, θα περάσουν 5 χρόνια. Οπότε ή ένα καλό σήμερα τηλ για 5 χρόνια ή 5 τηλ κάθε χρόνο που και να χαλάσουν δεν θα τα κλαίω.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...