Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απογοητευτικά μοιάζουν τα νούμερα.Ή κάτι δεν κατάλαβα καλά εγώ.

Ακόμα αναφέρει ότι δεν δουλεύει και το nfc.

Ενώ σε κάποιο βίντεο του to2c το.είχαν δοκιμάσει και έδειχνε ότι δουλεύει....

Άβυσσος....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εκτενής παρουσίαση στα Γερμανικά:

http://www.chinamobilemag.de/inew-v3-review-testbericht-mogelpackung-mit-schoenem-design.html

 

στο antutu την καμερα την βγαζει 18μπ ενω το κινητο λεει 13.....

Link to comment
Share on other sites

Απογοητευτικά μοιάζουν τα νούμερα.Ή κάτι δεν κατάλαβα καλά εγώ.

Ακόμα αναφέρει ότι δεν δουλεύει και το nfc.

Ενώ σε κάποιο βίντεο του to2c το.είχαν δοκιμάσει και έδειχνε ότι δουλεύει....

Άβυσσος....

 

για το θεμα του NFC, μόλις έστειλα μέιλ στο to2c για επιπλέον επιβεβαίωση. Έχω παραγγείλει από την 1η φουρνιά.

Οχι ότι θα το χρησιμοποιήσω ποτέ, αλλά ήδη μία "υποχώρηση" έκανα στο θέμα οτιτζι, εφενός διότι δεν μ'ενδιέφερε και αφετέρου διότι με ενημέρωσαν, ας πούμε έγκαιρα. Για το θέμα του nfc και για το θέμα της κάμερας που πόσταρα πρίν λίγο, θα έχουμε θέματα..... :mad:

 

Α, και μιας και μιλάμε για "αποκλίσεις" , για δειτε κι εδω http://www.fastcardtech.com/Doogee-TURBO-DG2014-5-5mm-thin

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Απογοητευτικά μοιάζουν τα νούμερα.Ή κάτι δεν κατάλαβα καλά εγώ.

Ακόμα αναφέρει ότι δεν δουλεύει και το nfc.

Ενώ σε κάποιο βίντεο του to2c το.είχαν δοκιμάσει και έδειχνε ότι δουλεύει....

Άβυσσος....

 

αν δεν δουλευει ΚΑΙ το nfc φευγει οπως ηρθε με dispute claim και τα ρεστα για εξοδα αποστολης πισω. που το λεει ακριβως? εχεις link?

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

αν δεν δουλευει ΚΑΙ το nfc φευγει οπως ηρθε με dispute claim και τα ρεστα για εξοδα αποστολης πισω. που το λεει ακριβως? εχεις link?

εδω δείχνει ότι δουλεύει

 

εδω λέει οτι δεν

http://www.chinamobilemag.de/inew-v3-review-testbericht-mogelpackung-mit-schoenem-design.html

Nun kommen wir aber zu ein paar Dingen welche uns beim iNew V3 so richtig enttäuscht, ja sogar verärgert haben. Da wäre zum einen die versprochene und auf den ersten Blick auf vorhandene NFC Funktion. Doch wer NFC einsetzen will wird eine böse Überraschung erleben: Es funktioniert schlichtweg nicht! Im Test hatten wir die NFC Funktion in den Einstellungen aktiviert und wollten anschließend einen Personalausweis und eine Bankkarte auslesen, was mit anderen NFC Geräten bisher problemlos funktioniert hat. Doch beim iNew V3 tat sich nichts. Dies wurde uns von verschiedenen Mitgliedern im Chinamobiles-Forum bestätigt, weshalb wir davon ausgehen, dass es sich bei der NFC Funktion nur um einen Fake handelt - oder zumindest beim Großteil der Geräte ein Hardwaredefekt vorliegt.

 

μεταφραση γούγλη

But now we come to a couple of things that have us iNew V3 really disappointed, and even angry. As would be the promised and the first to look at existing NFC function. But who wants to use NFC will get a nasty surprise: It does not work simply! In the test, we had the NFC in the settings enabled and then wanted to read an ID card and a bank card, which has been working fine with other NFC devices. But when iNew V3, nothing happened. This was confirmed to us by various members in China Mobiles forum, so we assume that it is just a fake in the NFC function - or at least the majority of the equipment has a hardware defect.

 

....

ισως να θέλει κάποια ρύθμιση, κάποιο σεταρισμα..

δεν ξερω

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

αν δεν δουλευει ΚΑΙ το nfc φευγει οπως ηρθε με dispute claim και τα ρεστα για εξοδα αποστολης πισω. που το λεει ακριβως? εχεις link?

 

πως το τεσταρει καποιος αυτο οταν το παραλαβει?Αν λειτουργει η οχι?

Link to comment
Share on other sites

πως το τεσταρει καποιος αυτο οταν το παραλαβει?Αν λειτουργει η οχι?

εδω λέει μερικά πραγματακια που ισως βοηθησουν http://techblog.gr/b2b/eurobank-contctless-payments-user-experience-86140/

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

εδω λέει μερικά πραγματακια που ισως βοηθησουν http://techblog.gr/b2b/eurobank-contctless-payments-user-experience-86140/

 

δεν υπαρχει δηλαδη καποια εφαρμογη να τεσταρει καποιος αν λειτουργει,θα πρεπει να ειναι δυο με κινητα που εχουν nfc

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει δηλαδη καποια εφαρμογη να τεσταρει καποιος αν λειτουργει,θα πρεπει να ειναι δυο με κινητα που εχουν nfc

 

http://www.nfcworld.com/does-my-phone-have-nfc/

 

επίσης, βρηκα αυτο΄΄΄΄

 

NFC - How to check if your phone has it!

« on: September 22, 2012, 12:46:46 PM »

Pretty easy to check and see if your phone has NFC.

 

1) Make sure you are running the latest Munzee version from the Play Store.. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.munzee.android.client&hl=el

 

2) Log into Munzee.

 

3) Tap Deploy

 

If you see an option for NFC or QR code when you tap deploy, then you have NFC capability.. If you go straight to QR code scanning you do NOT have NFC..

 

Easy as that

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Ετσι όπως πάει θα την αφήσω την ιδέα για το iNew μου φαίνεται.Κρίμα...

Now: Xiaomi Mi A1 / Xiaomi Mipad 2

Βefore: Xiaomi Redmi Note 2/Xiaomi Redmi Note 3 pro/Meizu M2 Note

Link to comment
Share on other sites

εγώ πιο πολυ το παραγγειλα για το παχος του τηλεφωνου. Έλεγα να το παρω σαν το λεπτοτερο του κοσμου και καλα. Ειδικα απο την μπαταρια του jiayu g3 σε αυτο εδω θα απογοητευτω πολυ
Petrotech
Link to comment
Share on other sites

Και τι έγινε αν δεν δουλεύει το nfc ρε παιδιά? Που θα το χρησιμοποιήσουμε εδώ στην Ελλάδα? Με 139 ευρώ δεν νομίζω ότι μπορούμε να βρούμε τηλ με τέτοια κάμερα, gorilla glass, ips, ogs οθόνη και τέτοια εμφάνιση.

Για την μπαταρία το ξέραμε ότι θα βγάλει μια μέρα μόνο και το review αυτό λέει.

 

Die Akkulaufzeit des iNew V3 konnte uns trotz der nur 1.820mAh überzeugen. Das Gerät hält ohne große Schwierigkeiten einen Tag lang bei durchschnittlicher Benutzung. Nur wer die ganze Zeit damit herumspielt dürfte den Akku schneller leerbekommen. Mehr als einen Tag kann man aber wirklich nur herausholen, wenn man es rein zum Telefonieren verwendet - aber dann braucht man wohl auch kein Smartphone.

 

μετάφραση

The battery life of the iNew V3 convinced us despite only 1.820mAh. The unit lasts a day without great difficulties in average use. Only those who play around all the time so that should get the empty battery faster. More than a day but you can really only get out when it purely used for voice - but then you need probably not a smartphone.

 

Εγώ προσωπικά αν δεν παρουσιάσει προβλήματα hardware, θα είμαι ευχαριστημένος.

Μπορεί να κάνω και λάθος, δεν ξέρω, αλλά κάπως έτσι το βλέπω εγώ.

HTC DESIRE 825
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου,

 

το εχω γραψει και παλαιοτερα, ολοι μας έχουμε ορισει ένα ελάχιστο ¨προσωπικό΄ όριο απαιτησεων οταν το παραγγείλαμε. Για μένα εκτος από εμφάνιση σημαντικοτερο θεωρω την κάμερα. ενεφσι οτιτζι δεν προκειτε ποτε να δουλεψω. Εάν όμως η κα΄μερα δεν ειναι αυτη που πρέπει ή για να το θεσω αλλιως, αν δεν είναι αυτή που διαφημίζουνε..... :mad:

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

πως το τεσταρει καποιος αυτο οταν το παραλαβει?Αν λειτουργει η οχι?

 

πάντως, από συνομηλια που είχα μα ανταγωνιστικό σάιτ, με διαβεβαιωσαν ότι το ενεφσι λειτουργεί, σύμφωνα με αναφορές χρηστών τόσο 1ης όσο και 2ης φουρνιάς

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Και τι έγινε αν δεν δουλεύει το nfc ρε παιδιά? Που θα το χρησιμοποιήσουμε εδώ στην Ελλάδα? Με 139 ευρώ δεν νομίζω ότι μπορούμε να βρούμε τηλ με τέτοια κάμερα, gorilla glass, ips, ogs οθόνη και τέτοια εμφάνιση.

Για την μπαταρία το ξέραμε ότι θα βγάλει μια μέρα μόνο και το review αυτό λέει.

 

Die Akkulaufzeit des iNew V3 konnte uns trotz der nur 1.820mAh überzeugen. Das Gerät hält ohne große Schwierigkeiten einen Tag lang bei durchschnittlicher Benutzung. Nur wer die ganze Zeit damit herumspielt dürfte den Akku schneller leerbekommen. Mehr als einen Tag kann man aber wirklich nur herausholen, wenn man es rein zum Telefonieren verwendet - aber dann braucht man wohl auch kein Smartphone.

 

μετάφραση

The battery life of the iNew V3 convinced us despite only 1.820mAh. The unit lasts a day without great difficulties in average use. Only those who play around all the time so that should get the empty battery faster. More than a day but you can really only get out when it purely used for voice - but then you need probably not a smartphone.

 

Εγώ προσωπικά αν δεν παρουσιάσει προβλήματα hardware, θα είμαι ευχαριστημένος.

Μπορεί να κάνω και λάθος, δεν ξέρω, αλλά κάπως έτσι το βλέπω εγώ.

 

το "δεν θα βρεις αλλο κινητο με τετοια λεφτα κλπ" ξεχασε το μην το ξαναπειτε. το οτιτζι αφου δεν εχει τιποτα tv out και η μπαταρια του δεν θα κραταει εναν εξωτερικο σκληρο ας πουμε παραμονο περιστασιακα αρχεια απο καποιο φλασακι τοτε μου ειναι αχρηστο παντελως. το nfc ηταν η σταγονα που εγηρε την πλαστιγγα και (βιαστικα) να παρω. το θελω γιατι το θελω και γιατι το πληρωσα! καποιος μπορει να θελει και το otg αλλα για το otg και το 2τοc νομιζω ειναι θολα τα νερα γιατι το ειπαν εξ αρχης (και με βιντεο εστω και αργα) οτι δεν δουλευει. παρολαυτα τo inew χωρις αυτα ειναι καλο αλλα απλα καλο για τα λεφτα του και οχι κατι ουαου πλεον. αναλογα κινεζακια στα 140 ευρω υπαρχουν μην τρελενεστε και αν δεν ειστε ικανοποιημενοι ριχτε τους ακυρο μπας και διορθωθουν και δεν κανουν τους κινεζους.

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου,

 

το εχω γραψει και παλαιοτερα, ολοι μας έχουμε ορισει ένα ελάχιστο ¨προσωπικό΄ όριο απαιτησεων οταν το παραγγείλαμε. Για μένα εκτος από εμφάνιση σημαντικοτερο θεωρω την κάμερα. ενεφσι οτιτζι δεν προκειτε ποτε να δουλεψω. Εάν όμως η κα΄μερα δεν ειναι αυτη που πρέπει ή για να το θεσω αλλιως, αν δεν είναι αυτή που διαφημίζουνε..... :mad:

Εχεις δικιο σε αυτο που λες φιλε ας δουμε και την καμερα και βλεπουμε.....

Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχουν και πολλά κινέζικα με gorilla glass σε αυτην την τιμή. Όσον αφορά την μπαταρία αν κάνουμε root το κινητό θα περάσουμε αργότερα και το miui os το οποιο ειναι φτιαγμενο ειδικα για mediatek cpu και θα έχει και καλύτερη αυτονομια.
Petrotech
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα θελω να παραγγείλω το συγκεκριμένο τηλέφωνο αλλά έμαθα ότι η μπαταρία σε κρατάει μόνο 1 ημέρα.Ισχύει αυτό? Σας ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

δεν υπάρχουν και πολλά κινέζικα με gorilla glass σε αυτην την τιμή. Όσον αφορά την μπαταρία αν κάνουμε root το κινητό θα περάσουμε αργότερα και το miui os το οποιο ειναι φτιαγμενο ειδικα για mediatek cpu και θα έχει και καλύτερη αυτονομια.

 

jiayu g4, g3s, xiaomi red rice, ετσι αυτα που μου ηρθαν με μια σκεψη. miui δεν ξερεις αν ποτε κανουν port κατι στο inew. μακαρι βεβαια γιατι την εχω συνηθισει και το pure android μου φαινεται windows svista... :) η μπαταρια δεν μου φαινεται κακη για 5αρα με 4πυρηνο. φτηνες ειναι ετσι και αλλιως οι μπαταριες του. αντε να φτασει να δουμε !!!

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Το καλό με τα mtk ειναι ότι είναι λίγο-πολύ ίδια μεταξύ τους.Οι developers που κάνουν πραγματική δουλειά ειναι μετρημένοι στα δάχτυλα του ενός χεριού.Οι υπόλοιποι ακολουθούμε τον εξής απλό οδηγό http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2123239 κρατάμε το δικό μας boot.img,δεν φλασάρουμε uboot ή scatter από άλλο mtk και με μικρή εμπειρία και τύχη,καταφέρνουμε να κάνουμε port miui και όχι μόνο απο άλλο παρόμοιο mtk65xx κινητό.Πιστεύω ότι και στο inew θα ειναι το ίδιο εύκολο όπως και στα υπόλοιπα mtk κινητά άλλωστε,το port ρομ από άλλο mtk6582.Προς το παρόν βλέπω ότι δεν κυκλοφορούν για mtk6582 τόσες ρομ όσες για mtk6589 αλλά πιστεύω ότι με τον καιρό αυτό θα αλλάξει. Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

μου αρεσει που βλεπω ατομα που για 130 ευρω ζητανε τον ουρανο με τα αστρα,δεν φτανει που εχει θυρα micro sd θενε να μπορει να διαβασει και εξωτερικους σκληρους ,και να εχει nfc κλπ κλπ αναρωτιεμαι πιο επωνυμο εχει τετραπυρινο με 5 οθονη και 1gb ram που να στοιχιζει 130 ευρω , και κατα ποσο θα το αξιοποιουσαμε αν τα ειχε ολα αυτα απλα απο οτι φαινεται θεμε τα παντα αν ειναι δωρεαν και πριν πυροβολησετε εχω το xperia z1 και το παραγγειλα για δευτερο ,απλα δεν περιμενω να ναι το τελειο διοτι εδωσα 130 ευρω και οχι 500 αλλα ελπιζω να κανει τουλαχιστο την δουλεια του.παρεπιμπτοντας στο z1 μονο το 1/2 της μνημης γεμισα και το nfc δεν το χρησιμοποιησα ποτε ως τωρα...

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

μου αρεσει που βλεπω ατομα που για 130 ευρω ζητανε τον ουρανο με τα αστρα,δεν φτανει που εχει θυρα micro sd θενε να μπορει να διαβασει και εξωτερικους σκληρους ,και να εχει nfc κλπ κλπ αναρωτιεμαι πιο επωνυμο εχει τετραπυρινο με 5 οθονη και 1gb ram που να στοιχιζει 130 ευρω , και κατα ποσο θα το αξιοποιουσαμε αν τα ειχε ολα αυτα απλα απο οτι φαινεται θεμε τα παντα αν ειναι δωρεαν και πριν πυροβολησετε εχω το xperia z1 και το παραγγειλα για δευτερο ,απλα δεν περιμενω να ναι το τελειο διοτι εδωσα 130 ευρω και οχι 500 αλλα ελπιζω να κανει τουλαχιστο την δουλεια του.παρεπιμπτοντας στο z1 μονο το 1/2 της μνημης γεμισα και το nfc δεν το χρησιμοποιησα ποτε ως τωρα...

Ωραίος....

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

καλα τα λετε βρε παιδια οσο πατε το βγαζετε σκαρτο!

δεν ειχε otg

τωρα αμφισβητειται και το nfc?

 

το καλυτερο ειναι παντως αυτο που ειπε καποιος να δουλευει !!!!!

συμφωνω

αιντε και ηρθε

και τα εχει ολα

ΑΛΛΑ

καθε τρεις και λιγο κανει reboot

δεν εχει καλο σημα

κολλαει

 

το ζτε 967 παντως ουτε κολαει και δουλευει αψογα

2 μερες με μια φορτιση οσο και νατο ξεσχιζω

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...