Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά κι εμένα τα ίδια εδώ και 3 μέρες.

Το τηλεφωνο freezαρει συνέχεια.. δεν το είχα αλλάξει ποτέ rom είναι με την πρώτη όπως το πήρα τη V.01.

Πλέον δεν είναι καν λειτουργικό το κινητό, κολλάει συνέχεια, άντε να ανοίξει-λειτουργήσει μία στις 10 και πάλι θα ξανακολλήσει.

Συνήθως κολλάει στο λογότυπο, αλλά και μέσα να μπει οταν φορτώνει συνήθως κολλάει κατευθείαν.

Το έκανα επαναφορά factory reset από το μενού recovery με power vol.+, το έκανε σε πολλές δόσεις διότι κολλούσε ακόμη κι εκεί.

Δεν άλλαξε κάτι πάλι τα ίδια.

Μάλλον είναι από hardware αλλά μου φαίνεται πολύ παράξενο έτσι στα ξαφνικά..

Τι φάση μας είχαν ημερομηνία λήξης οι κινέζοι?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μάλλον είναι από hardware αλλά μου φαίνεται πολύ παράξενο έτσι στα ξαφνικά..

Τι φάση μας είχαν ημερομηνία λήξης οι κινέζοι?

 

Όπως τα λες είναι... η τουλάχιστον έτσι φαίνεται.

Σε μένα το ένα από τα 2 είχε ακριβώς το ίδιο θέμα..

Άλλαξα ρομ 2-3 φορές αλλά τίποτα. Μέχρι που το έσπασα :chair::chair:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, οποιος ενδιαφέρετε έχω ένα inew v3 για ανταλακτικα με χαλασμένη οθονη με πλήρως λειτουργική μητρική και αρκετά παρελκόμενα.
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την 1.0.14 KitKat, αλλά το κινητό κάνει το ίδιο κολλάει στο λογότυπο.

Μάλλον μας άφησε χρόνους λοιπόν...

 

Edit1:

Μπήκε, το άφησα αρκετή ώρα δεν κόλλησε, μόλις συνδέθηκα στο ιντερνετ κόλλησε.

Δε ξέρω αν είναι σύμπτωση.

 

Edit2:

Μετά από ψάξιμο βρήκα νομίζω τί φταιει και είναι hardware.

Βρήκα από ξένο σαιτ ομοιοπαθή, που όταν πατάει στο συγκεκριμένο σημείο το κινητό κολλάει.

Το ίδιο συμβαίνει και στο δικό μου. Όπως ακριβώς δείχνει η εικόνα, αν πατήσεις έστω και ελαφρα εκείνο το σημείο κολλάει ακαριαία.

http://www.chinaphonearena.com/forum/attachment.php?thumbnail=1347

 

Λογικά στο σημείο που συνδέεται η μπαταρία γίνεται το θέμα.

Και μάλιστα θυμήθηκα οτι πριν τα κάνει αυτά το είχα φορτίσει από άλλον φορτιστή, όπου κατά τη φόρτιση το touch δεν ανταποκρινόταν σωστά.

Edited by Parolos
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά!!

Εϊμαι ευχαριστημένος κάτοχος ενός V3+ και θέλω να ρωτήσω το εξής. η θύρα microsim της δεύτερης κάρτας υποστηρίζει 3G? Έχω σαν βασικό αριθμό έναν απο Q και απέκτησα και ενα F2G από το οποίο θέλω χρησιμοποιώ και το ίντερνετ. Όμως μου δίνει μόνο 2G. Όταν το βάλω στην πρώτη θέση τότε δουλεύει κανονικά!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!!

Εϊμαι ευχαριστημένος κάτοχος ενός V3+ και θέλω να ρωτήσω το εξής. η θύρα microsim της δεύτερης κάρτας υποστηρίζει 3G? Έχω σαν βασικό αριθμό έναν απο Q και απέκτησα και ενα F2G από το οποίο θέλω χρησιμοποιώ και το ίντερνετ. Όμως μου δίνει μόνο 2G. Όταν το βάλω στην πρώτη θέση τότε δουλεύει κανονικά!!!

 

Απ ότι έχω διαβάσει - δοκιμάσει οχι.

Edit: Αυτό ισχύει για το inew v3, δεν ξέρω για το plus.(νήμα inew v3)

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

Χθες φλασαρα την Cyanogenmod 12.1 Inew V3 του batsilos.

Νομίζω είναι ότι καλύτερο έχω περάσει.

Αντιμετωπίζω όμως ένα περίεργο.

Ενώ έστησα κανονικά το gps και δούλεψε άψογα(κάτι που δεν έκανε με καμία άλλη ρομ) μετά από 3 ώρες δεν κλείδωνε με τίποτα.

Δοκίμασα τα πάντα ,χωρίς αποτέλεσμα. Έτυχε σε κανέναν κάτι τέτοιο;

Link to comment
Share on other sites

Χθες φλασαρα την Cyanogenmod 12.1 Inew V3 του batsilos.

Νομίζω είναι ότι καλύτερο έχω περάσει.....

 

Φίλε, geoanto555, είχες δοκιμάσει την MIUI V7 του batsilos; Αν ναι, πως συγκρίνεται απέναντί της;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε, geoanto555, είχες δοκιμάσει την MIUI V7 του batsilos; Αν ναι, πως συγκρίνεται απέναντί της;

 

Την miui την είχα πολύ καιρό.

Χθες αποφάσισα να την αλλάξω .

Προς το παρών η lolli πετάει.. μου δίνει την αίσθηση ότι είναι αρκετά πιο γρήγορη από την Miui

και γενικά δουλεύει σούπερ.

Σήμερα την ξανα φλάσαρα και το gps ξύπνησε.. (να δούμε για πόσο)

Θα την δουλέψω λίγες μέρες και θα σου πω..

Link to comment
Share on other sites

Την miui την είχα πολύ καιρό.

Χθες αποφάσισα να την αλλάξω .

Προς το παρών η lolli πετάει.. μου δίνει την αίσθηση ότι είναι αρκετά πιο γρήγορη από την Miui

και γενικά δουλεύει σούπερ.

Σήμερα την ξανα φλάσαρα και το gps ξύπνησε.. (να δούμε για πόσο)

Θα την δουλέψω λίγες μέρες και θα σου πω..

 

Αναμένω περισσότερο review, ειδικά σε ότι έχει σχέση με το gps (συγκριτικά με την MIUI V7) :).

Link to comment
Share on other sites

Αναμένω περισσότερο review, ειδικά σε ότι έχει σχέση με το gps (συγκριτικά με την MIUI V7) :).

 

Οκ , θα σου πω σε 2 -3 μέρες..

Link to comment
Share on other sites

apollo_el χθες το δούλεψα αρκετά το κινητό και το gps.

Κατέληξα σε όλα εκτός αυτό που σε καίει..:X

Σε γενικές γραμμές το κινητό με την Lolli πετάει.. ειδικά σε browsing - ίντερνετ κλπ.

Η φωτεινότητα στο αυτόματο δουλεύει λίγο "χειρότερα" σε σχέση με την miui.Δεν σηκώνει τόσο εύκολα, Βασικά θέλει περισσότερο φως για να τερματήσει (100%)

Κατα τ άλλα σούπερ.

Gps τώρα..

Τυχαίνει να κλειδώνει σε 20 sec. Τυχαίνει να κάνει και 5 λεπτά.

Αν κλειδώσει την πρώτη φορά μετά κλειδώνει πολύ γρήγορα.

Αυτό που παρατήρησα.. Πολλές φορές χρειάστηκε να κάνω ρεσετ το agps.(μέσα από εφαρμογή Gps status.)

Μέχρι στιγμής δεν μου έχει χάσει σήμα στην πορεία (εδώ βέβαια δεν έχουμε και τρομερά στενούς δρόμους ούτε 10-όροφες οικοδομές).

Γενικά είμαι ακόμη σε δοκιμές όπως κατάλαβες και ασφαλές συμπέρασμα δεν υπάρχει.

Το μόνο σίγουρο είναι ότι δουλεύει πολύ καλύτερα από οποιαδήποτε άλλη έχω δοκιμάσει το gps.

Link to comment
Share on other sites

apollo_el ....

Γενικά είμαι ακόμη σε δοκιμές όπως κατάλαβες και ασφαλές συμπέρασμα δεν υπάρχει.

Το μόνο σίγουρο είναι ότι δουλεύει πολύ καλύτερα από οποιαδήποτε άλλη έχω δοκιμάσει το gps.

 

Εξαιρετική ανάλυση! Δοκίμασε το gps περισσότερο, αν μπορείς, σε κατάσταση οδήγησης ή/και πεζοπορίας. Σωστά κατάλαβες, το gps με καίει. Γενικά με όλες τις ΚΚ, όπως και με την MIUI V7, το σήμα μου χάνεται συχνά και εύκολα. Επίσης, είναι σύνηθες να με βγάζει αλλού για αλλού (απόκλιση κανα δυο δρόμους). Ότι κλειδώνει..κλειδώνει, αλλά στη χρήση του δεν έχω μείνει ικανοποιημένος (σε αντίθεση με την εργοστασιακή JB). Εν αναμονή, λοιπόν :).

Edited by apollo_el
Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετική ανάλυση! Δοκίμασε το gps περισσότερο, αν μπορείς, σε κατάσταση οδήγησης ή/και πεζοπορίας

 

Τελικά είναι σε πολύ καλύτερη μοίρα από άλλες φορές αλλά και πάλι έχανε το σήμα "στιγμές".

Έκανα μια διαδρομή με το navigon γύρω στα 4 χιλιόμετρα.

Κάποια στιγμή έχασε το σήμα και με έβγαλε στην λίμνη μέσα..:lol:

Νομίζω ότι δουλεύει καλύτερα μεν από άλλες ρομ αλλά όχι όπως πρεπει.

Σε μένα προσωπικά ούτε με jb δεν ήταν καλύτερο το σήμα στο gps.

Αν έχεις χρόνο και όρεξη... δοκίμασε την..

Link to comment
Share on other sites

Τελικά είναι σε πολύ καλύτερη μοίρα από άλλες φορές αλλά και πάλι έχανε το σήμα "στιγμές".

Έκανα μια διαδρομή με το navigon γύρω στα 4 χιλιόμετρα.

Κάποια στιγμή έχασε το σήμα και με έβγαλε στην λίμνη μέσα..:lol:

Νομίζω ότι δουλεύει καλύτερα μεν από άλλες ρομ αλλά όχι όπως πρεπει.

Σε μένα προσωπικά ούτε με jb δεν ήταν καλύτερο το σήμα στο gps.

Αν έχεις χρόνο και όρεξη... δοκίμασε την..

 

Θα τη δοκιμάσω, σε κάποια φάση. Αν έχεις και άλλα νέα περί gps και όχι μόνο, ενημέρωσέ μας.

Link to comment
Share on other sites

Θα τη δοκιμάσω, σε κάποια φάση. Αν έχεις και άλλα νέα περί gps και όχι μόνο, ενημέρωσέ μας.

 

Οκ.. θα κάνω ότι μπορώ, αν και πλέον δεν το χρησιμοποιώ.

Link to comment
Share on other sites

Οκ.. θα κάνω ότι μπορώ, αν και πλέον δεν το χρησιμοποιώ.

 

Άκυρο! Την είχα δοκιμάσει τον Οκτώβριο, και κατέληξα στην MIUI V7. Βρήκα σχόλιά μου στο needrom. Είχα την εντύπωση ότι αναφερόσουν στην CM13. Δικό μου το μπέρδεμα.:X

Link to comment
Share on other sites

Άκυρο! Την είχα δοκιμάσει τον Οκτώβριο, και κατέληξα στην MIUI V7. Βρήκα σχόλιά μου στο needrom. Είχα την εντύπωση ότι αναφερόσουν στην CM13. Δικό μου το μπέρδεμα.:X

 

Και δεν σ άρεσε; Θυμάμαι ότι την έχεις δοκιμάσει ναι...

Link to comment
Share on other sites

Και δεν σ άρεσε; Θυμάμαι ότι την έχεις δοκιμάσει ναι...

 

Προτίμησα την MIUI V7, γιατί εμένα μου δούλεψε καλύτερα...ιδίως ως προς το gps. Ίσως, ξαναδοκιμάσω κάποια CM, λόγω LP. Γενικά, μου αρέσει ότι βγάζει ο batsilos και πάντα είμαι ανοιχτός σε προτάσεις. Έχω λύσει σχεδόν όλα τα θέματα που είχα με τις ΚΚ, αλλά υστερώ στην απόδοση του gps, η οποία στην καλύτερή της είναι απλά μέτρια, όπως το έχω αυτή τη στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Έχω λύσει σχεδόν όλα τα θέματα που είχα με τις ΚΚ, αλλά υστερώ στην απόδοση του gps, η οποία στην καλύτερή της είναι απλά μέτρια, όπως το έχω αυτή τη στιγμή.

 

Και το θέμα με την φόρτιση; Φαντάζομαι εννοείς με συγκεκριμένο φορτιστή.

Link to comment
Share on other sites

Και το θέμα με την φόρτιση; Φαντάζομαι εννοείς με συγκεκριμένο φορτιστή.

 

Ναι, έχω αναφερθεί στους διάφορους φορτιστές που <<λύνουν>> το θέμα. Βρήκα και έναν επιπλέον, από Jiayu G3, που λειτουργεί άψογα σε ΚΚ (για όσους είχαν πρόβλημα φόρτισης). Τον χρησιμοποιώ εδώ και ένα εννιάμηνο....

Link to comment
Share on other sites

Ναι, έχω αναφερθεί στους διάφορους φορτιστές που <<λύνουν>> το θέμα. Βρήκα και έναν επιπλέον, από Jiayu G3, που λειτουργεί άψογα σε ΚΚ (για όσους είχαν πρόβλημα φόρτισης). Τον χρησιμοποιώ εδώ και ένα εννιάμηνο....

 

Α!! Μπραβο θυμάμαι ναι..

Και εγώ με έναν iocean x7 το φορτίζω τελευταίες μέρες και να σου πω δε θυμάμαι να το κάνει το πρόβλημα..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδιά μια ερώτηση. Έχει δοκιμάσει κανείς soft keys(τύπου nexus) στην οθόνη του κινητού;

http://i884.photobucket.com/albums/ac50/zfctrxctr65ig/softkeys.png

Ενώ εμφανίζονται κανονικά δεν δουλεύουν...

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα v3 ενος φιλου, ξαφνικα δεν δειχνει τιποτα η οθονη ενω αναβει, του εχω περασει 2-3 ρομ αλλα παλι τα ιδια ενω ανοιγει και μετα απο λιγο το ξεκλειδωνω σερνοντας το δαχτυλο στα τυφλα η οθονη δεν δειχνει τιποτα ενω φαινεται αναμενη. Καμια ιδεα κανενας μπας και το σωσουμε?

 

Sent from my m2 note using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα v3 ενος φιλου, ξαφνικα δεν δειχνει τιποτα η οθονη ενω αναβει, του εχω περασει 2-3 ρομ αλλα παλι τα ιδια ενω ανοιγει και μετα απο λιγο το ξεκλειδωνω σερνοντας το δαχτυλο στα τυφλα η οθονη δεν δειχνει τιποτα ενω φαινεται αναμενη. Καμια ιδεα κανενας μπας και το σωσουμε?

 

Sent from my m2 note using Tapatalk

 

Με flash tool περνάς τις ρομ;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...