Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους και χρόνια πολλα! Έχω το κινητό 7 μήνες (αγορά από to2c). Τους τελευταίους 2-3 μήνες έχει χειροτερέψει πολύ η μπαταρία του. Ενώ στις αρχές έβγαζε εύκολα τη μέρα, τώρα πλέον (με την ίδια χρήση) χρειάζεται δύο φορές τη μέρα! Πήγα ρυθμίσεις-μπαταρία για να δω τα ποσοστά και παρατήρησα ότι 80-90% είναι το Android System! Είναι φυσιολογικό αυτό; Έχει και σε εσάς τόσο μεγάλο ποσοστό; :wacko:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

 

Περιμενω τισ απαντησεισ απο τα τα emails που εστειλες συν κατοχε ν3 !

 

Απάντησε το banggood αρνητικά για την μπαταρία του Lead 5. Προσπάθησαν, φυσικά, να μου πλασάρουν τη δικιά μας.:blink:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια σας πολλα. Μου εφερε ενας φίλος το inew το οποιο μενει στο σημα και δεν προχωραει για να ανοιξει. Δοκίμασα με το μπουτον του ανοιγματος+voloume+ να του κανω reset αλλα δεν υπακουει. Αφου διαβασα το νημα εγκατεστησα drivers στο pc και δοκιμασα συμφωνα με τις οδηγιες στο post 1115 σελιδα 75. Και παλι τίποτα και μου βγαζει το μην. που επισυναπτω. Καθε βοήθεια δεκτη.

Καλη χρονια σε ολους>

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια σας πολλα. Μου εφερε ενας φίλος το inew το οποιο μενει στο σημα και δεν προχωραει για να ανοιξει. Δοκίμασα με το μπουτον του ανοιγματος+voloume+ να του κανω reset αλλα δεν υπακουει. Αφου διαβασα το νημα εγκατεστησα drivers στο pc και δοκιμασα συμφωνα με τις οδηγιες στο post 1115 σελιδα 75. Και παλι τίποτα και μου βγαζει το μην. που επισυναπτω. Καθε βοήθεια δεκτη.

Καλη χρονια σε ολους>

 

Το εκανα να λειτουργησει τελικα με SP_Flash_Tool_v5.1343.01 και την rom cxq_v3_inew_v1.0.8 !!

Link to comment
Share on other sites

Απάντησε το banggood αρνητικά για την μπαταρία του Lead 5. Προσπάθησαν, φυσικά, να μου πλασάρουν τη δικιά μας.:blink:

 

Ωποσ παντα κλασικεσ κινεζιεσ

Πιστευω δεν μπηκαν καν στο κοπο ν το δοκιμασουν

Link to comment
Share on other sites

Ωποσ παντα κλασικεσ κινεζιεσ

Πιστευω δεν μπηκαν καν στο κοπο ν το δοκιμασουν

 

Πολύ πιθανό. 'Ισως, να χρειαζόμαστε, κάποιον τολμηρό για τη μπαταρία του Lead 5.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα εχω ενα inew με 4.4.2 καταφερα να το κανω root με kingoroot περασα to θειο προσπαθω να περασω recovery μου λεει ok και αν θελω να κανει reboot σε recovery επιλεγω ναι αλλα κανει εκινηση κανονικη..να πω επισης πως περασα super su app αλλα δν μου κανει update το su binary..επρεπε να εχω κανει κατι αλλο?προσπαθησα να κανω update τo su binary του super su αλλα ολο αποτυγχανει...root παντως εχω τσεκαρισμενο.καμια ιδεα?

Rom: StarBurst Lite 1.3.0

Radio: 32.49.00.32U_5.11.05.27

Sd card: Transcend 8gb class 6

internal memory 980+

Link to comment
Share on other sites

Κλείσαμε ένα χρόνο και κάτι με το τηλ και αν και δεν περίμενα να μου βγάλει έτος, τα κατάφερε έχοντας μάλιστα και 2 πτώσεις. Τα προβλήματα γνωστά και χιλιοειπωμένα, οπότε με αυτά πορεύτηκε η σχέση μας. Χθες λοιπόν έπιασα ένα άλλο v3 το οποίο ήρθε από σέρβις στην Κίνα. Είχε επάνω του την 4.4.2 με έκδοση 1.0.13 αν δεν κάνω λάθος. Τεράστια διαφορά είδα και στην κίνηση της οθόνης αλλά πρωτίστως στην μπαταρία. Μια από αυτές τις ημέρες θα το πάω και εγώ σε αυτή την έκδοση μιας και έχω ακόμα αυτή που φορούσε από την μαμά 1.0.4 με 4.2.2.

 

Καλή χρονιά σε όλο τον κόσμο με υγεία χαρά και αφού τα βρούμε αυτά, καλές αγορές να έχουμε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το plus εγω (το παρελαβα πριν 2 βδομαδες) αλλα γραφω και εδω μηπως μπορει καποιος να βοηθησει. Απο χθες ξαφνικα σταματησε να δουλευει το speaker και δεν ακουγεται τιποτα (το earphone παιζει κανονικα). το ανοιξα και η αληθεια ηταν κομενο το καλωδιακι του ηχειου (δεν ξερω ομως αν ξεκουνηθηκε κατα το ανοιγμα) το ξανακολησα αλλα δεν παιζει παλι. Εχουν αναφερθει προβλημα στο speaker σε αλλους;
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους. Μπορεί κάποιος να μου προτείνει μια rom στην οποία να λειτουργεί σίγουρα το gps? Ευχαριστώ πολύ!

 

Νομιζω τα καλυτερα σχολια τα εχει η τσουναμι και η καινουργια 4.4.2 με 1.0.13 για δοκιμασε μια απο τις 2.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η μόνη rom που λειτούργησε το gps είναι η 1.1.4 official. Η τσουναμι καλή αλλά δεν έβλεπε δορυφορους.

 

Ισχύει για την τσουνάμι ότι λειτουργεί το gps άψογα, αλλά όχι μόνο. Είμαι με την 1.0.4 και ποτέ δεν είχα πρόβλημα. Παίζει ρόλο, όμως, και το κινητό απ'ότι

φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει για την τσουνάμι ότι λειτουργεί το gps άψογα, αλλά όχι μόνο. Είμαι με την 1.0.4 και ποτέ δεν είχα πρόβλημα. Παίζει ρόλο, όμως, και το κινητό απ'ότι

φαίνεται.

 

Και εγω με την ρομ που ηρθε το κινητο ειμαι ακομα. Πειραξα το config λιγο και μου δουλευει μια χαρα,

μονο που καποιες φορες με δειχνει 2-3 στενα ποιο πανω απο οτι ειμαι πραγματικα.

 

Επεσε χτες κ δυστηχως μου εσπασε η οθονη. εχει αλλαξει κανεις ειναι ευκολο?

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Πολύ πιθανό. 'Ισως, να χρειαζόμαστε, κάποιον τολμηρό για τη μπαταρία του Lead 5.

Λοιπον ακουστε. Επεσε στα χερια μου Lead 5 . Εβγαλα την μπαταρια του και την εβαλα στο inew v3 φιλου. Ειναι ιδια . το τηλεφωνο δουλεψε μια χαρα και το καπακι κουμπωσε κανονικοτατα. μονο ελαχιστα πιο κοντη ειναι το οποιο δεν ειναι προβλημα γιατι μπορει ο καθενας να της βαλει οτι θελει για προσθηκη!!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ακουστε. Επεσε στα χερια μου Lead 5 . Εβγαλα την μπαταρια του και την εβαλα στο inew v3 φιλου. Ειναι ιδια . το τηλεφωνο δουλεψε μια χαρα και το καπακι κουμπωσε κανονικοτατα. μονο ελαχιστα πιο κοντη ειναι το οποιο δεν ειναι προβλημα γιατι μπορει ο καθενας να της βαλει οτι θελει για προσθηκη!!!

Καμιά φώτο παίζει;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ακουστε. Επεσε στα χερια μου Lead 5 . Εβγαλα την μπαταρια του και την εβαλα στο inew v3 φιλου. Ειναι ιδια . το τηλεφωνο δουλεψε μια χαρα και το καπακι κουμπωσε κανονικοτατα. μονο ελαχιστα πιο κοντη ειναι το οποιο δεν ειναι προβλημα γιατι μπορει ο καθενας να της βαλει οτι θελει για προσθηκη!!!

Το δουλεψεσ καθολου το κινητο να δεισ διαφορεσ ?

Και το μονο θεμα του ειναι οτι ειναι κοντη κατα τ αλλα ουτε εξεχει ουτε θελει κοψιματα κ πατεντες.;

Link to comment
Share on other sites

Καλά νέα το ότι χωράει,το θέμα τώρα είναι πόσο παραπάνω θα κρατάει από την μανίσια...;;

 

Την βρήκα εδώ 6,40 Ευρο

Link to comment
Share on other sites

Το δουλεψεσ καθολου το κινητο να δεισ διαφορεσ ?

Και το μονο θεμα του ειναι οτι ειναι κοντη κατα τ αλλα ουτε εξεχει ουτε θελει κοψιματα κ πατεντες.;

Ειναι ξενη και η μπαταρια και το κινητο. Οχι δεν θελει τιποτα αλλο. Μονο σφηνωμα στο κατω μερος.

θα προσπαθησω να βγαλω φωτο γιατι πρεπει να παρω παλι την μπαταρια και το inew.

Link to comment
Share on other sites

Πριν απο μήνα είχα παραγγείλει 6 nfc tags για να πειραματιστώ με το κινητό μας....

Εχθές παρέλαβα (ομολογώ τα είχα ξεχάσει τελείως :p ) , δουλεύουν μια χαρά με το Inew !!!

 

Είναι αυτά:

http://www.lightinthebox.com/smart-nfc-tags-stickers-set-for-samsung-nokia-blackberry-nexus-htc-ntag203-144-bytes-3-pcs_p1677442.html?litb_from=sysmail

και

http://www.lightinthebox.com/nfc-tags-stickers-set-fully-compatible-ntag203-144-bytes-3-pcs_p1944882.html?litb_from=sysmail

 

Σύνολο με τα μεταφορικά είχα δώσει 2€ για τα 6 nfc (μάλλον ήταν σε προσφορά τότε)...

Link to comment
Share on other sites

Καλά νέα το ότι χωράει,το θέμα τώρα είναι πόσο παραπάνω θα κρατάει από την μανίσια...;;

 

Την βρήκα εδώ 6,40 Ευρο

 

Στο σάιτ που παραθέτεις φαίνεται ότι είναι 2800mah. Λίγο χλωμό μου φαίνεται να είναι τόσο. 50% παραπάνω στο ίδιο μέγεθος;

Λίγο κινεζιά μου μοιάζει!

 

Στην πράξει βέβαια θα φανεί κατά το πόσο αυτό είναι αλήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ξενη και η μπαταρια και το κινητο. Οχι δεν θελει τιποτα αλλο. Μονο σφηνωμα στο κατω μερος.

θα προσπαθησω να βγαλω φωτο γιατι πρεπει να παρω παλι την μπαταρια και το inew.

 

Συνεχεια λοιπον. Η μπαταρια του lead 5 μπηκε ξανα στο inew v3 το οποιο ανοιξε και δουλεψε γυρω στο τεταρτο κανονικοτατα.Επισης φορτιζε κανονικα. Ολα αυτα εγιναν με ενα πολυ μικρο χαρτακι που εβαλα προχειρα για σφηνα. Επισης το καπακι κουμπωνει κανονικοτατα. Παραθετω φωτο. Ο φιλος παντως με το inew παρειγγηλε μπαταρια. Ανεβασα φωτο εδω.

http://www.easybytez.com/x8tnzzo4unfc

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...