Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μήπως υπαρχει τρόπος να περασει με flashtools h tsounami :

Ρωταω επειδη οταν προσπαθησα να την περασω, δεν μου ειχε κρατησει τα ΙΜΕΙ και οσο και αν παιδευτηκα και με οποιο τροπο για να τα επαναφερω δεν τα καταφερα.

Θελω να δοκιμασω την συγκεκριμενη για να δω πως θα τα παει απο θεμα GPS.

Αυτη την στιγμη ειμαι με την κιτ κατ 4.4.2 1.0.13 και αν εξαιρεσουμε το θεμα gps, κατα τα άλλα δεν εχω καποιο προβλημα.

SV 7 DMT Nikos Amateur Radio

V.H.F. REPEATER R2 XANTHIS

Link to comment
Share on other sites

Μήπως υπαρχει τρόπος να περασει με flashtools h tsounami :

Ρωταω επειδη οταν προσπαθησα να την περασω, δεν μου ειχε κρατησει τα ΙΜΕΙ και οσο και αν παιδευτηκα και με οποιο τροπο για να τα επαναφερω δεν τα καταφερα.

Θελω να δοκιμασω την συγκεκριμενη για να δω πως θα τα παει απο θεμα GPS.

Αυτη την στιγμη ειμαι με την κιτ κατ 4.4.2 1.0.13 και αν εξαιρεσουμε το θεμα gps, κατα τα άλλα δεν εχω καποιο προβλημα.

 

Στο είχα ξαναγράψει:

Για αρχή βάλε αυτό: https://play.google.com/store/apps/details?id=org.fastergps&hl=en διάλεξε Ελλάδα

 

Σε μένα μόνο μετά από κάποιο πέρασμα καινούργιας ρομ και μονο τη 1η φορά που το ανοίγω κάνει πολύ ώρα να βρεί και να λοκάρει, απο εκεί και πέρα τις επόμενες φορές βρίσκει και λοκάρι σχετικά γρήγορα , 1 λεπτό συνήθως κάνει να ετοιμαστεί και μαξ 2-3 αν είμαι εν κινήσει ...

Αυτό που βοηθάει δραματικά στη ταχύτητα του λοκάρισματος είναι όταν το ανοίξεις, να μην είσαι εν κινήσει (αμαξι, μηχανη ποδήλατο...) και αν μπορείς να έχεις ανοιχτό το 3g μέχρι να λοκάρει (αυτό ειδικά τη 1η φορά επιταχύνει πολυ τα πράγματα)

 

Πάλεψε το λιγο με το gps, η kitkat είναι η καλύτερη ρομ για το τηλέφωνο μας

Link to comment
Share on other sites

Με το προβλημα youtube τι κανουμε. Εχω βαλει την παλια εκδοση της εφαρμογης, την προτεινει ενας μεσα απο το ΦΟΡΟΥΜ. Αλλά εχω προβλημα παιζει για μερικα δευτερολεπτα και μετα κολλαει.

Μηπως ξερει κανεις κανενα τροπο ή κολπο να ξεπερασουμε το προβλημα ???

SV 7 DMT Nikos Amateur Radio

V.H.F. REPEATER R2 XANTHIS

Link to comment
Share on other sites

Με το προβλημα youtube τι κανουμε. Εχω βαλει την παλια εκδοση της εφαρμογης, την προτεινει ενας μεσα απο το ΦΟΡΟΥΜ. Αλλά εχω προβλημα παιζει για μερικα δευτερολεπτα και μετα κολλαει.

Μηπως ξερει κανεις κανενα τροπο ή κολπο να ξεπερασουμε το προβλημα ???

 

επομενη λυση ειναι να βολευτεις με καποια αλλη youtube εφαρμογη

tubemate. δεν υπαρχει στο playstore. Με αυτην κατεβαζεις κιολας πανευκολα οποιο βιντεο θες η απλως το βλεπεις live σε οποια αναλυση επιλεξεις.

viral tube (καπως ετσι) υπαρχει στο playstore αλλα εμενα προσωπικα δεν μου φανηκε βολικη.

ελεος παντως αυτο με το youtube τοσο δυσκολο ειναι να το φτιαξουν ????

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

 

Έχω ένα πρόβλημα με την συσκευή μου, δεν γίνετε root. Έχω δοκιμάσει με vRoot, Root Genius και Framaroot αλλά τίποτα. Αν έχει καμιά σημασία είμαι με 1.0.13 από μαμά (αν και με ένα παλιότερο V3 που είχα με 1.0.4 και εκεί δεν είχα καταφέρει να κάνω root). Τι άλλο μπορώ να δοκιμάσω;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

 

Έχω ένα πρόβλημα με την συσκευή μου, δεν γίνετε root. Έχω δοκιμάσει με vRoot, Root Genius και Framaroot αλλά τίποτα. Αν έχει καμιά σημασία είμαι με 1.0.13 από μαμά (αν και με ένα παλιότερο V3 που είχα με 1.0.4 και εκεί δεν είχα καταφέρει να κάνω root). Τι άλλο μπορώ να δοκιμάσω;

 

Και εγω ειχα το ιδιο προβλημα στην αρχη.

Μετα ομως ξαναπερασα τους drivers και το προβλημα λυθηκε, εγω το εκανα root με το kingoroot.

Επισης ειμαι με 1.0.13

Προσπαθησε λιγο και θα τα καταφερεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μηπως ξερει κανεις αυτη την rom ( 1.0.7) που αναφερει στο ΤΕΣΤ το βιντεακι απο το youtube.

Αν την εχει δοκιμασει κανεις.

Αν δειτε στα σχολια του βιντεο που στην ουσια ειναι 2 βιντεακια, ο καλλιτεχνης δινει ενα ΛΙΝΚ για να κατεβασουμε την rom.

Εψαξα για την συγκεκριμενη αν υπαρχει και στο neerom αλλα δεν υπηρχε.

 

http://www.youtube.com/watch?v=J8KuTP29TRU

Αν την εχει δοκιμασει κανεις ας δωσει στοιχεια παρακαλω.

SV 7 DMT Nikos Amateur Radio

V.H.F. REPEATER R2 XANTHIS

Link to comment
Share on other sites

γεια σας. μολις εκανα update απο την 1.01 στην 1.08 gps fix.θελω ν αβαλω την tsunami αφου οπως διαβασα ειναι η πιο σταθερη rom. εχω ενα θεμα ομως.δεν εχω sd card για να την βαλω. μπορω να περασω το αρχειο στον εωτερικο χωρο του τηλ και να κανω την διαδικασια? αλλος τροπος? και τελος αυτη η 1.08 που εβαλα ειναι σταθερη?γιατι με την 1.01 ξαφνικα πριν κανα μηνα εκανε ενα restart και εχασα ολα τα αρχεια μου 13 gb. περιμνω την βοηθεια σας.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

γεια σας. μολις εκανα update απο την 1.01 στην 1.08 gps fix.θελω ν αβαλω την tsunami αφου οπως διαβασα ειναι η πιο σταθερη rom. εχω ενα θεμα ομως.δεν εχω sd card για να την βαλω. μπορω να περασω το αρχειο στον εωτερικο χωρο του τηλ και να κανω την διαδικασια? αλλος τροπος? και τελος αυτη η 1.08 που εβαλα ειναι σταθερη?γιατι με την 1.01 ξαφνικα πριν κανα μηνα εκανε ενα restart και εχασα ολα τα αρχεια μου 13 gb. περιμνω την βοηθεια σας.ευχαριστω

 

Καλημερα

Εγω εχω την 1.0.13 και αυτη η ΡΟΜ ειναι οτι καλυτερο μεχρι τωρα για την συσκευη μας.

Το μονο προβλημα που παρουσιαζει σε μενα ειναι το θεμα GPS δεν μου κλειδωνει τους δορυφορους.

Οταν ειχα βαλει την 1.0.8 για να προχωρισω επειτα στην ΤΣΟΥΝΑΜΙ μου ειχε χασει τα ΙΜΕΙ, προσπαθησα να τα βαλω, αλλά δεν τα καταφερα οποτε ξαναγυρισα στην 1.0.13

Τωρα, ειναι οντως προβλημα που δεν εχεις sd card, θα μπορουσες να την περασεις με flashtools αλλά δεν υπαρχει αρχειο για την ΤΣΟΥΝΑΜΙ.

Αν καποιος αλλος γνωριζει τροπο ας το αναφερει.

Edited by magos13

SV 7 DMT Nikos Amateur Radio

V.H.F. REPEATER R2 XANTHIS

Link to comment
Share on other sites

εβαλα την 1.08 και χαθηκε το ΙΜΕΙ?σωστε με

 

Αν ειδες σου το εγραψα, αν δεν εχεις κρατησει backup τα ΙΜΕΙ, ειναι δυσκολα τα πραγματα, αλλά οχι ακατορθωτα.

Πρεπει να ανατρεξεις και να διαβασεις πως επαναφερουμε τα ΙΜΕΙ, το γραφει στους " οδηγους " http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=374457

 

Αν δεν καταφερεις να περασεις την ΤΣΟΥΝΑΜΙ, εφοσον αποκαταστησεις τα ΙΜΕΙ, τοτε πρεπει να ξαναγυρισεις ή μάλλον να περασεις την 1.0.13, που ετσι οπως εισαι τωρα δηλαδη με την 1.0.8 θα πρεπει να βαλεις sd card να βαλεις εκει την 1.0.13 και να την φλασαρεις με cwm.

SV 7 DMT Nikos Amateur Radio

V.H.F. REPEATER R2 XANTHIS

Link to comment
Share on other sites

H 1.08 GPS FIX που ειμαι τωρα ειναι σταθερη? να μεινω εδω(το ΙΜΕΙ το εκανα με τον οδηγο-ευχαριστω).αν ειναι σταθερη δεν παμε για τσουναμι
Link to comment
Share on other sites

H 1.08 GPS FIX που ειμαι τωρα ειναι σταθερη? να μεινω εδω(το ΙΜΕΙ το εκανα με τον οδηγο-ευχαριστω).αν ειναι σταθερη δεν παμε για τσουναμι

 

Για πες μου με ποιο τροπο το εκανες με τον οδηγο, ρωταω επειδη εγω δεν τα ειχα καταφερει και αγανακτησα.

Τωρα οσο για την 1.0.8 πολλοι εβαλαν αυτη την ΡΟΜ επειδη ηταν ενταξει με το GPS απο εκει και μετα δεν ξερω το ποσο θα σε ικανοποιησει, πρεπει να την δουλεψεις για να βγαλεις τα συμπερασματα σου.

SV 7 DMT Nikos Amateur Radio

V.H.F. REPEATER R2 XANTHIS

Link to comment
Share on other sites

Και εγω ειχα το ιδιο προβλημα στην αρχη.

Μετα ομως ξαναπερασα τους drivers και το προβλημα λυθηκε, εγω το εκανα root με το kingoroot.

Επισης ειμαι με 1.0.13

Προσπαθησε λιγο και θα τα καταφερεις.

 

Είσαι μεγάλος :cool:. Το kingo root δούλεψε. Ευχαριστώ! :D

Link to comment
Share on other sites

να κανω μια ερωτηση?εχω το inew-v3-e με την 4.2.2 ,kernel 3.4.5 και αριθμο εκδοσης 1.0.6.του εκανα root ,μου περασε μεσα το supersu και περασα εγω τα mobileuncletools και τα gravitybox & xposed installer κατα γραμμα.για να περασω μια custom rom πρεπει να εχω καρτα sd μεσα ?γιατι δεν μου κανει τιποτα μετο προγραμμα flash(η μπαρα ειναι στο 0%).ενδιαφερομαι γιανα προσθεσω και αλλη μνημη γιατι απ οτι καταλαβα τα 16Gb που εχει ειναι μονο για φωτογραφιες και βιντεο.διαβασα τους οδηγους που δινει ο φιλος athanaso77 αλλα μπερδευτικα με την σειρα που πρεπει να τα κανω και ξεκινησα ετσι οπως γραφω.τωρα απο recovery δεν ξερω την περασα καλα εχω την carliv touch recovery MTK CWM-BASEB 6.0.4.4.τωρα? Edited by TEOMOS
Link to comment
Share on other sites

να κανω μια ερωτηση?εχω το inew-v3-e με την 4.2.2 ,kernel 3.4.5 και αριθμο εκδοσης 1.0.6.του εκανα root ,μου περασε μεσα το supersu και περασα εγω τα mobileuncletools και τα gravitybox & xposed installer κατα γραμμα.για να περασω μια custom rom πρεπει να εχω καρτα sd μεσα ?γιατι δεν μου κανει τιποτα μετο προγραμμα flash(η μπαρα ειναι στο 0%).ενδιαφερομαι γιανα προσθεσω και αλλη μνημη γιατι απ οτι καταλαβα τα 16Gb που εχει ειναι μονο για φωτογραφιες και βιντεο.διαβασα τους οδηγους που δινει ο φιλος athanaso77 αλλα μπερδευτικα με την σειρα που πρεπει να τα κανω και ξεκινησα ετσι οπως γραφω.τωρα απο recovery δεν ξερω την περασα καλα εχω την carliv touch recovery MTK CWM-BASEB 6.0.4.4.τωρα?

 

 

Απο recovery εχουμε την ιδια, τωρα εξαρταται τι θελεις να κανεις, αν εχεις μια ΡΟΜ η οποια περνιεται με το recovery, τοτε βαζεις στο κινητο μια sd card περνας εκει σε zip την επιθυμητη ΡΟΜ και την φλασαρεις.

Υπαρχει περιπτωση η ρομ που θελεις να περασεις να περνιεται και με flashtools.

Εκει θα προσεξεις να κανεις σωστα τα βηματα, εφοσον επιλεξεις την ΡΟΜ και το σωστο αρχειακι MT6582 SCATTER πατας download, και εισαι ετοιμος να συνδεσεις με το καλωδιο στον υπολογιστη το κινητο, πατωντας τα κουμπια power on & volume up ταυτοχρονα, χωρις μπαταρια το κινητο, μεχρι να δεις οτι η μπαρα που γραφει στον υπολογιστη 0% να γινεται μωβ και να αρχιζει το φορτωμα της ΡΟΜ.

SV 7 DMT Nikos Amateur Radio

V.H.F. REPEATER R2 XANTHIS

Link to comment
Share on other sites

Απο recovery εχουμε την ιδια, τωρα εξαρταται τι θελεις να κανεις, αν εχεις μια ΡΟΜ η οποια περνιεται με το recovery, τοτε βαζεις στο κινητο μια sd card περνας εκει σε zip την επιθυμητη ΡΟΜ και την φλασαρεις.

Υπαρχει περιπτωση η ρομ που θελεις να περασεις να περνιεται και με flashtools.

Εκει θα προσεξεις να κανεις σωστα τα βηματα, εφοσον επιλεξεις την ΡΟΜ και το σωστο αρχειακι MT6582 SCATTER πατας download, και εισαι ετοιμος να συνδεσεις με το καλωδιο στον υπολογιστη το κινητο, πατωντας τα κουμπια power on & volume up ταυτοχρονα, χωρις μπαταρια το κινητο, μεχρι να δεις οτι η μπαρα που γραφει στον υπολογιστη 0% να γινεται μωβ και να αρχιζει το φορτωμα της ΡΟΜ.

 

αυτο με χωρις μπαταρια δεν το γνωριζα.απο rom δεν εχω καμια και σκεφτομαι να βαλω αυτην που γραφουν εδω μεσα.αρα πρεπει να παρω και μια καρτα sd. αλλιως αν καταλαβα καλα με το flashtools δεν ειναι απαραιτητη η καρτα sd.σ'ευχαριστω γιατι κολλησα και ειναι το μονο site που βρισκω ατομα που γνωριζουν κατι παραπανω.:)

Link to comment
Share on other sites

αυτο με χωρις μπαταρια δεν το γνωριζα.απο rom δεν εχω καμια και σκεφτομαι να βαλω αυτην που γραφουν εδω μεσα.αρα πρεπει να παρω και μια καρτα sd. αλλιως αν καταλαβα καλα με το flashtools δεν ειναι απαραιτητη η καρτα sd.σ'ευχαριστω γιατι κολλησα και ειναι το μονο site που βρισκω ατομα που γνωριζουν κατι παραπανω.:)

 

Ολοι μας ετσι κανουμε, ενημερωνομαστε απο εδω. Θα σε βοηθουσε πολυ επισης αν διαβαζες και τους οδηγους που εχει στην πρωτη σελιδα, αλλά οπως και στο ακολουθο ΛΙΝΚ.

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=158

SV 7 DMT Nikos Amateur Radio

V.H.F. REPEATER R2 XANTHIS

Link to comment
Share on other sites

Ολοι μας ετσι κανουμε, ενημερωνομαστε απο εδω. Θα σε βοηθουσε πολυ επισης αν διαβαζες και τους οδηγους που εχει στην πρωτη σελιδα, αλλά οπως και στο ακολουθο ΛΙΝΚ.

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=158

 

διαβασα τους οδηγους και απο εκει εκανα τα πρωτα βηματα σας αρχαριος.η σειρα που επρεπε να τα κανω με προβληματισε.τωρα θα ψαξω για καμια καλη ρομ γιανα δοκιμασω να περασω με τον τροπο που μου εγραψες.θα ριξω μια ματια και στο Link που δινεις.:up:

Link to comment
Share on other sites

διαβασα τους οδηγους και απο εκει εκανα τα πρωτα βηματα σας αρχαριος.η σειρα που επρεπε να τα κανω με προβληματισε.τωρα θα ψαξω για καμια καλη ρομ γιανα δοκιμασω να περασω με τον τροπο που μου εγραψες.θα ριξω μια ματια και στο Link που δινεις.:up:

 

Εγω φοραω την 1.0.13 μπορεις να την δοκιμασεις ειναι πολυ καλη.

Μπορεις να δεις και στο

 

http://www.needrom.com

 

καλη ευκολια.

SV 7 DMT Nikos Amateur Radio

V.H.F. REPEATER R2 XANTHIS

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα θέλω να περάσω μια καινούργια rom αλλα δεν μου την πέρνει με το sp flash tools.εχω κατεβάσει την inew v3 kitkat update rom version 4.4.ενω την εχω επιλέξη και πατάω μετα download με κλειστό το κινητό δεν μου κάνει τίποτα στην επιλογή που εχει βάζω όπως λένε και οι οδηγίες download only.τι κανω λάθος?το κινητό ειναι root. Δεν εχω ξανακάνει αναβαθμίσει εχει την αρχική μέσα δηλ την 4.2.2 αριθμός έκδοσης v.1.0.3

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης στην μπάρα απο κάτω δεν μου εμφανίζει το 0%

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν, για να περάσεις Rom μέσω spflashtool (κιτκαt 1.0.3 ας πουμε) δεν χρειάζεται ρουτ.

Νούμερο ένα λόγος που δεν δουλεύει το spflashtool είναι ότι δεν έχεις περάσει (σωστους) drivers. Νούμερο 2 λόγος είναι ότι πρέπει να βγάζεις την μπαταρία πριν πατήσεις Download. Επίσης σε κάποιες ρομ πρέπει να πατήσεις firmware upgrade για να ξεκινήσει το φλασαρισμα. Στην κιτκατ 1.0.3 βρείτε την απo needrom και προσέξτε το σημείο που λέει για το recovery fix. Με αυτό τον τρόπο δεν έχετε κανένα πρόβλημα και θα μπορέσετε μέσω recovery να κάνετε εύκολα σχεδόν αυτόματα root. Προσοχή πάρτε backup τα emei (εδώ θέλει root). Και πριν φλασαρετε με spflashtool τικαρετε την επιλογή Download with checksum για να μην χάσετε τα emei και τρέχετε να τα επαναφέρετε.

Δεν μπορώ να τα εξηγήσω δυστυχώς πιο αναλυτικά είμαι από κινητό και δεν έχω άνεση ούτε καλό 3g.

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα!!!

Εχω ενα θεματακι που λογικα το εχουν αρκετοι με την kitkat.

Δεν μπορω να μεταφερω καμια εφαρμογη ή παιχνιδι στην microSD card.

Εχω δοκιμασει ολα τα app στο playstore (AppMgr III, Link2SD, App2SD .......) και δεν εχω καταφερει τιποτα.

Σε καποια app οπως το FolderMount [ROOT] μου βγαζει οταν παω να τα εγκαταστησω οτι ''δεν υπαρχει επαρκης διαθεσιμος αποθηκευτικος χωρος'' ενω εχω 2,78GB διαθεσιμο χωρο στην εσωτερικη (εσβησα και ενα παιχνιδι 1gb).

Τι γινεται? Τι μπορω να κανω για να μεταφερω παιχνιδια και εφαρμογες στην εξωτερικη?

 

kitkat v1.0.13 rooted

Link to comment
Share on other sites

τελικα μετα απο καποιες προσπαθειες τα καταφερα και περασα μετο flashtool την ρομ v3_inew_v1.0.8_GPS-Fix_MNShop.cz και μεχρι στιγμης δουλευει μια χαρα .τωρα απο gb θα δουμε μολις περασω καποιες εφαρμογες και δεν δοκιμασα ακομα το gps .

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Την μπαταρία την εχω βγάλει ,επίσης εχω πατήσει και το firmware upgrade,αλλα και πάλι τίποτα.την επιλογή την εχω τικαρι.

 

ειχα και εγω το ιδιο προβλημα.καταρχας και εγω αφησα τον υπολογιστη και μου περασε με το που συνδεσα το κινητο ,driver για htc(το ειδα μετα).εκανα αναζητηση στο google και κατεβασα για το inew που εχω και κανοντας τον τροπο με την μπαταρια που μου ειπαν ,τα καταφερα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...