Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους, να αναφέρω ότι κατόπιν προβλημάτων στην πρώτη συσκευή που παρέλαβα, ήρθα σε επικοινωνία με τον προμηθευτή, και μου έστειλε άλλο καινούργιο για αντικατάσταση (εφόσον βέβαια έστειλα εγώ πίσω το πρώτο).

Το καινούργιο παίζει μια χαρά! Πολύ ωραίο τηλέφωνο, και η μπαταρία του, παρόλο που το έχω ζορίσει αρκετά, μια μέρα την βγάζει. Λίγο προβλημα με το λοκάρισμα των δορυφόρων, αλλά προς το παρόν ρουτ και τέτοια δεν θα ήθελα να του κάνω.

Ηρθε με την 1.0.8.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η μπαταρία αν και άδεια, μόλις την βάλω για να φόρτιση, στο 5λεπτό μου την βγάζει φορτισμένη και σταματάει. Θυμάμαι πως έχει απαντηθεί ξανά αλλά που να το ψάχνω. Έχει κανείς ιδέα αν μπορώ να την σώσω. Έχω βέβαια και άλλη μια.
Link to comment
Share on other sites

Λογικά είναι μπαταρία και δεν μπορείς να κάνεις κάτι.

Βάλε την άλλη για επιβεβαίωση μην τυχών και είναι κάτι στο κύκλωμα της φόρτισης.

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία αν και άδεια, μόλις την βάλω για να φόρτιση, στο 5λεπτό μου την βγάζει φορτισμένη και σταματάει. Θυμάμαι πως έχει απαντηθεί ξανά αλλά που να το ψάχνω. Έχει κανείς ιδέα αν μπορώ να την σώσω. Έχω βέβαια και άλλη μια.

 

Το κάνει στο άλλο v3 της οικογένειας κάποιες φορές. Φορτίζει πολύ γρήγορα. Όχι πάντα. 1-2 στις 10 φορτίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Τελειωσε την μπαταρια σου.Ξανανοιξε το κινητο σου μεχρι να εξαντλησει καθε ενεργεια η μπαταρια.Οταν πλεον δε θα ανοιγει θα την φορτισεις κ οταν θα ειναι πλήρης φορτισμένη,μπες στο custom recovery και κανε clear battery stats.
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα τεχνικο θεμα :p δεν μπορω να βγαλω την καρτα μνημης απο το τηλεφωνο :lol: υπαρχει καποια τρικ η κατι τετοιο;;;

 

"Άνοιξε" έναν συνδετήρα και βάλτον στην τρυπούλα της μνήμης.

Link to comment
Share on other sites

Ίσως να έχασα κάποια επεισόδια στο θέμα της μπαταρίας, ίσως πάλι να είναι μπαρούφες, αλλά μόλις είδα αυτό:

 

"From mr at 5/15/14 2:37 AM

any news about the large battery ?

iNew Mobile:

Thank you for your mail.

We will release the inew V3 large battery on our website next June."

Από εδώ.

 

Έχει ακουστεί κάτι, που αγνοώ;

Link to comment
Share on other sites

σκέφτομαι να αγοράσω το κινητό iNew V3

σαν κινητό είναι κάλο ?

και θα ήθελα να μου πείτε αμα βγάζει καλές φωτογραφείς ?

 

Πολύ καλό. Super φωτογραφίες & το προτείνουμε. Υπάρχουν, όπως βλέπεις 4600+ μηνύματα στο forum, μεγάλο ενδιαφέρον ακόμα (βγήκε στα τέλη Δεκεμβρίου). Όλα αυτά για την τιμή του.

Edited by apollo_el
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόβλημα με μηνύματα που αργούν να έρθουν? Έχω μεγάλη cosmote και μικρή vodafone και τελευταία που στέλνει ένας αριθμό και αργώ να το παραλάβω, όχι πάντα, αλλά συχνά. Τι μπορεί να φταίει? Η συσκευή? Στο cosmote αργούν όχι στη vodafone. Μπορεί να φταίει επειδή έχω για 3g την vodafone επιλεγμένη?

 

Με την cosmote πάντα υπήρχαν μηνύματα που αργούσαν να μου έρθουν! Όχι μόνο τώρα, πάντα ορισμένα μηνύματα καθυστερούσαν.... άλλες φορές πάλι ερχόντουσαν κανονικά στην ώρα τους!!

Εγώ πιστεύω ότι είναι κλασσικό πρόβλημα της cosmote!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια ηρθε το εργαλειο μμμμ(μαυρο το πηρα ) .....φοβεροοοο ετοιμο κ το ροοτ τωρα τι ρομ λετε να βαλωωωω ....?κ ποια διαδικασια να επιλεξω απο την πρωτη σελιδα ...
Link to comment
Share on other sites

παιδια ηρθε το εργαλειο μμμμ(μαυρο το πηρα ) .....φοβεροοοο ετοιμο κ το ροοτ τωρα τι ρομ λετε να βαλωωωω ....?κ ποια διαδικασια να επιλεξω απο την πρωτη σελιδα ...

 

Με yessss! Με τί ROM σου ήρθε; 1.0.8; Δε νομίζω ότι υπάρχει βιασύνη. Ίσως βγει κάποτε και η 1.1.14, όποτε να περίμενες; Από πού το αγόρασες;

Link to comment
Share on other sites

παιδια ηρθε το εργαλειο μμμμ(μαυρο το πηρα ) .....φοβεροοοο ετοιμο κ το ροοτ τωρα τι ρομ λετε να βαλωωωω ....?κ ποια διαδικασια να επιλεξω απο την πρωτη σελιδα ...
Tιποτα δες παια ρομ φορασ πρωτα δες για bug και μετα βλεπεις
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερες τις φοτο που βγαζετε με lenovo app τις αποθηκευει στην sd card ??

 

Ναι, εφόσον ειναι επιλεγμένο το σημειο Phone για αποθήκευση.. Αν επιλεξεις sd card, τις αποθηκεύει στην ιντερναλ. Για κάποιο περίεργο λόγο, διαβάζει αναποδα τις μνημες (τουλάχιστον, έτσι συμβαίνει με μενα)

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερες τις φοτο που βγαζετε με lenovo app τις αποθηκευει στην sd card ??

 

Έχει, πάντως, την επιλογή στα settings: "Phone" & "SD card".

Link to comment
Share on other sites

Ναι, εφόσον ειναι επιλεγμένο το σημειο Phone για αποθήκευση.. Αν επιλεξεις sd card, τις αποθηκεύει στην ιντερναλ. Για κάποιο περίεργο λόγο, διαβάζει αναποδα τις μνημες (τουλάχιστον, έτσι συμβαίνει με μενα)

 

Kαι σε μένα έτσι είναι!:confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

Kαι σε μένα έτσι είναι!:confused::confused:

ΟΚ αυτο πρεπει να ειναι κ σε μενα γτ εχω επιλεξει sd card κ τις αποθηκευε στην internal!

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ αυτο πρεπει να ειναι κ σε μενα γτ εχω επιλεξει sd card κ τις αποθηκευε στην internal!

 

Οποτε μαλλον εχουμε ολοι το ιδιο προβλημα καθως μετα την εισαγωγη μιας external sdcard, η εξωτερικη γινεται sdcard0 και internal γινεται sdcard1 και οσα προγραμματα πιστευουν οτι καταχωρουν αρχεια τους στην sdcard0 θεωρωντας οτι αυτη ειναι η internal κανουν απλα λαθος. Νομιζω οτι αυτο προεκυψε απο τοτε που το inew αποφασισε να ενοποιησει το χωρο δηλαδη απο την 1.0.4 και πανω.

Link to comment
Share on other sites

Με yessss! Με τί ROM σου ήρθε; 1.0.8; Δε νομίζω ότι υπάρχει βιασύνη. Ίσως βγει κάποτε και η 1.1.14, όποτε να περίμενες; Από πού το αγόρασες;

 

απο την πρωτη σελιδα to2c.com μια χαρα εκανε περιπου 2 βδομαδες ...ετσι ηρθε με 1.0.8 ναι καλα καθομαι εδω π ειμαι ....ρεκοβερι δεν μπορω να βαλω ομως το τρεχω αλλα τπτ ...

Link to comment
Share on other sites

Ναι, εφόσον ειναι επιλεγμένο το σημειο Phone για αποθήκευση.. Αν επιλεξεις sd card, τις αποθηκεύει στην ιντερναλ. Για κάποιο περίεργο λόγο, διαβάζει αναποδα τις μνημες (τουλάχιστον, έτσι συμβαίνει με μενα)

Kαι σε μένα έτσι είναι!:confused::confused:

ΟΚ αυτο πρεπει να ειναι κ σε μενα γτ εχω επιλεξει sd card κ τις αποθηκευε στην internal!

Οποτε μαλλον εχουμε ολοι το ιδιο προβλημα καθως μετα την εισαγωγη μιας external sdcard, η εξωτερικη γινεται sdcard0 και internal γινεται sdcard1 και οσα προγραμματα πιστευουν οτι καταχωρουν αρχεια τους στην sdcard0 θεωρωντας οτι αυτη ειναι η internal κανουν απλα λαθος. Νομιζω οτι αυτο προεκυψε απο τοτε που το inew αποφασισε να ενοποιησει το χωρο δηλαδη απο την 1.0.4 και πανω.

 

Ίσως δεν ήμουνα ξεκάθαρος στο προηγούμενο post μου. Σε εμένα, δεν υπάρχει τέτοιο πρόβλημα. Αποθηκεύεται κανονικά στην external sdcard (/storage/sdcard1/DCIM/Camera). Είμαι με stock 1.0.4!

Link to comment
Share on other sites

Ίσως δεν ήμουνα ξεκάθαρος στο προηγούμενο post μου. Σε εμένα, δεν υπάρχει τέτοιο πρόβλημα. Αποθηκεύεται κανονικά στην external sdcard (/storage/sdcard1/DCIM/Camera). Είμαι με stock 1.0.4!

 

Και σε μένα ανάποδα τα σώζει. Το συνήθισα τώρα...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...