Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδη ακυρη η μοντα με την μπαταρία αφού στην πλειοψηφία οι συσκευές μας πάνε πάνω από 4,2v άρα ούτε φορτίζουμε σωστά την μπαταρία ούτε αξιόπιστους χρόνους έχουμε και το κυριότερο καταστρεφουμε την μπαταρια

 

Λάθος!

Η πλειοψηφία (~80 -90%) δεν πάει πάνω από 4,2.

 

Όποιος θέλει να την πάρει, θα πρέπει πρώτα να μετρήσει την τάση στο κινητό του (πλήρες φορτισμένο) και αν είναι μέχρι 4,2 την αγοράζει, αλλιώς όχι.

 

Ούτως ή άλλως σε όσους φορτίζει μέχρι τα 4,35 δεν έχουν τόσο πολύ ανάγκη για άλλη μπαταρία μιας και ήδη, εχουν περισσότερη αυτονομία από τους υπόλοιπους.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ακόμα δεν έχω βγάλει συμπέρασμα για την νέα μπαταρία γιατί βρίσκομαι σε διακοπές mode... Αλλά σαν πρώτη μέρα φάνηκε η διαφορά σε σχέση με την αυθεντική. Το πρωί που την έβγαλα από την φόρτιση έλεγε διαφορά κλασσικά περίεργα... 100% με 4,00v μετά έπεσε στο 87% με 4,10, ότι να'ναι! Θα προσπαθήσω να κάνω calibration ξανά αλλά στην κανονική χρήση από Τρίτη θα δω τι ψάρια πιάνει.

 

Προχθές σε ένα ρεσταρτ του κινητού μου έβγαλε phone storage damaged... Ευτυχώς δεν είχα τίποτα μέσα. Format και όλα οκ. Σήμερα μου το ξανάκανε... Πάλι δεν είχε κάτι μέσα αλλά κάποια στιγμή όλο και κάτι θα έχει και θα το σπάσω... Έχει συμβεί σε κανέναν? Τι μπορεί να το προκαλεί?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

1.Υπήρχε κάποιο bug που φαίνεται ότι διορθώθηκε με την νέα έκδοση 3.04.Τώρα που το δοκιμάζω δουλεύει και πάλι κανονικά

2.Aπευθείας μάλλον δεν θα την αναγνωρίσει.Θα χρειαστεί να την κάνεις mount με κάποιο πρόγραμμα πχ paragon ntfs το οποίο όμως δε ξέρω αν λειτουργεί μόνο για το otg ή και για τις sd

 

Θενκς ..

για το 1. θα δοκιμάσω σε λίγο ...

για το 2 βρήκα λύση.... δήλωσα να κατέβει το τορρεντ στην εσωτερική μνήμη :D

Link to comment
Share on other sites

...

2η ερώτηση αν φορμάρω την κάρτα sd (32gb) που έχω σε Ntfs, θα τη βλέπει το κινητό ?

....

2.Aπευθείας μάλλον δεν θα την αναγνωρίσει.Θα χρειαστεί να την κάνεις mount με κάποιο πρόγραμμα πχ paragon ntfs το οποίο όμως δε ξέρω αν λειτουργεί μόνο για το otg ή και για τις sd

 

Απευθείας όχι. Με paragon ntfs λειτουργεί κανονικά, χωρίς το παραμικρό πρόβλημα, για την sd που σχολιάζετε.

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα μια μπαταρία thl w8 πριν κανα μήνα από το tinydeal και δεν ήρθε ποτέ. Πρόσφατα άνοιξα dispute στο paypal και οι μην τους χαρακτηρίσω μου έδωσαν tracking από παραγγελία οι οποία έχει παραδοθεί κιόλας στο Βόλο. Εγώ είμαι Θεσσαλονίκη. Άλλαξα το dispute reason στο paypal μπας και βρω το δίκιο μου και τους έγραψα σε note τι συνέβη. Πόσο ηλίθιοι μπορεί να γίνουν κάποιοι για 5 ευρώ;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και Χριστός Ανέστη!

 

Επειδή σήμερα και αύριο έχω λίγο ελεύθερο χρόνο ψάχνω για υποψήφια ρομ! :)

Τι λένε οι δοκιμαστές του νήματος; Που είμαστε; Έχω την 1.0.4 Plus και στην σύζυγο την 1.0.4 ultimate.

H plus καταναλώνει λιγότερη μνήμη αλλά η ultimate είναι πιο σταθερή.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι στην 1.1.0.... Πολύ γρήγορη, σταθερή... Αλλά, σχετικα ενεργοβόρα, μόνο οταν συνδεθεις στο ίντερνετ. Με τις κατάλληλες βελτιώσεις, την εχω φέρει στα ισια της. Πως?

Με ενα ρουτ ανινσταλερ ξηλωσα κατι άχρηστα...

ΤΩρα φαινεται να δουλευει καλα με ενα ποσοστο καταναλωσης 2,7 τοις εκατό ανά ώρα χωρίς ίντερνετ και γυρω στο 15 τοις εκατό με ίντερνετ+οθόνη

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι στην 1.1.0.... Πολύ γρήγορη, σταθερή... Αλλά, σχετικα ενεργοβόρα, μόνο οταν συνδεθεις στο ίντερνετ. Με τις κατάλληλες βελτιώσεις, την εχω φέρει στα ισια της. Πως?

Με ενα ρουτ ανινσταλερ ξηλωσα κατι άχρηστα...

ΤΩρα φαινεται να δουλευει καλα με ενα ποσοστο καταναλωσης 2,7 τοις εκατό ανά ώρα χωρίς ίντερνετ και γυρω στο 15 τοις εκατό με ίντερνετ+οθόνη

Το κινητό είναι απο τη 1η φουρνιά ??

 

Αν θέλεις βάλε και ενα λίνκ να δώ τη ρόμ .... Εχω μείνει στην 1.0.4 και με τρώει να αλλάξω :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ναι, 1η φουρνιά....

 

 

http://www.chinaphonearena.com/forum/Thread-INew-V3-Stock-Rom-v1-1-0-OlidanMod-versione-2-beta-test

 

Και μια εικόνα κατανάλωσης..

 

http://img843.imageshack.us/img843/1887/t8xx.png

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Η 1.0.8 είναι η τελευταία με ανάμεικτα feedbacks. Σε άλλους έχει κάτσει καλά (και σε εμένα) και σε άλλου έχει κάποια θεματάκια κυρίως με το GPS
Link to comment
Share on other sites

Εχω θεματα με την οθονη,

ενα μπλε σημαδι-θαμπαδα κατω δεξια, σχετικα κεντρικα που ειναι εμφανης στο λευκο φοντο

καθως και μια νεα γραμμουλα σα χαρακια, μονο που δεν ειναι χαρακια, ειναι της οθονης.

 

Εχουν αναφερθει παρομοια περιστατικα, υπαρχει περιπτωση να ισιωσει αν του περασω νεο firmware?

Ειμαι με σχετικα τελευταιο μαμισιο λογισμικο μιας και το πηρα προσφατα.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το κινητό συνεχίζει τον χαβά του.

Κάθε φορά που κάνω shutdown/power off την επόμενη φορά βγάζει damaged phone storage.

Είναι software θέμα και ευτύχως που είχα περάσει την 1.0.3 με το 3gb internal και 10gb phone storage.

Αλλα σε κάθε περίπτωση είναι σπαστικό να έχεις 10gb άχρηστα.

Η λύση που σκέφτομαι είναι να περάσω άλλη rom.Ποιά προτείνετε? Θυμίζω 1η φουρνιά...

Με ένα factory reset θα στρώσει άραγε? Βέβαια αφού μπαίνω στην διαδικάσία ας αλλάξω την 1.0.3 σε κάτι καλύτερο.

Αν τραβήξω backup με το titanium την εφαρμογή της alpha web banking που μου βγάζει τους κωδικούς μετα θα λειτουργεί κομπλέ η θα πρέπει να ξαναενεργοποιήσω την εφαρμογή? Ξέρει κανείς?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

http://img838.imageshack.us/img838/132/p3ly.png

 

 

http://img843.imageshack.us/img843/138/ts8m.png

Αλλη μια φωτογραφία κατανάλωσης με χρηση wifi + bt (A2DP πρωτόκολλο) για κανα τρίωρο.... (αλλα με κλειστη την σιμ)

Δουλεύει ρολόι....

Επίσης, σήμερα το Απόγευμα, δοκίμασα το τζιπιες με την εφαρμογή runtastic. Πολυ καλή ακρίβεια, με το τηλεφωνο στην τσέπη της φορμας, με σνοιχτο τζιπιες, wifi (ξεχασμένο ανοιχτό), και μουσικη με rocket player για 40 λεπτα... Καταναλωσε 7 τοις εκατό.....

 

(σορρυ αν κουράζω..)

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, θα ήθελα τα φώτα σας σε ένα πρόβλημα του κινητού.

 

Το πρότεινα σε μια φίλη και γενικά είναι πολύ ευχαριστημένη ΑΛΛΑ...

 

Όταν γράφει στο Viber μετά από λίγο της σβήνει η οθόνη και πρέπει να πατήσει το power για να ανοίξει ξανά. Το έχει και άλλος αυτό το θέμα;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Samsung Galaxy S4 SGH-M919 (4.4.2 root)

Samsung Galaxy Note 8.0 (4.2.2 root)

Ulefone Power

Link to comment
Share on other sites

Εισαι με την 1.1.0 και με τη μπαταρια του THL W8 ??

 

Οχι, το πείραμα με την μπαταρία του ω8., απετυχε....

Ειμαι με την μανισια

 

http://www.1949deal.com/inew-v3-mtk6582-1-3ghz-quad-core-android-4-2-smartphone-1g-ram-16g-rom-5-0-inch-hd-gorilla-glass-screen-nfc-golden.html

Και σε χρυσό....

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια παιδια!! Καθως δεν γνωριζω πολλα απο μπαταριες κλπ δεν την εχω ρυθμισει σωστα ετσι ωστε ν μ βγαζει το επιθυμητο απουελεσμα. Εχω τ κινητο περιπου 2 βδομαδες+ τ μπορω να κανω για να την στρωσω ;;;
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το κινητό συνεχίζει τον χαβά του.

Κάθε φορά που κάνω shutdown/power off την επόμενη φορά βγάζει damaged phone storage.

Είναι software θέμα και ευτύχως που είχα περάσει την 1.0.3 με το 3gb internal και 10gb phone storage.

Αλλα σε κάθε περίπτωση είναι σπαστικό να έχεις 10gb άχρηστα.

Η λύση που σκέφτομαι είναι να περάσω άλλη rom.Ποιά προτείνετε? Θυμίζω 1η φουρνιά...

Με ένα factory reset θα στρώσει άραγε? Βέβαια αφού μπαίνω στην διαδικάσία ας αλλάξω την 1.0.3 σε κάτι καλύτερο.

Αν τραβήξω backup με το titanium την εφαρμογή της alpha web banking που μου βγάζει τους κωδικούς μετα θα λειτουργεί κομπλέ η θα πρέπει να ξαναενεργοποιήσω την εφαρμογή? Ξέρει κανείς?

 

Έχεις δοκιμάσει να κάνεις Format τον απομείνων εσωτερικό χώρο απο τα Windows;

Batsilos (Bilias aka Fazer-1000)

HTC-HD2 - Inew V3 - Lenovo A3500FL - Jiayu G4s octa

http://www.needrom.com/author/batsilos ---- Οι ROM μου στο Needrom

Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια παιδια!! Καθως δεν γνωριζω πολλα απο μπαταριες κλπ δεν την εχω ρυθμισει σωστα ετσι ωστε ν μ βγαζει το επιθυμητο απουελεσμα. Εχω τ κινητο περιπου 2 βδομαδες+ τ μπορω να κανω για να την στρωσω ;;;

 

Θα στρώσει με τον καιρό, λογικά. 2 εβδομάδες είναι νωρίς για να βγάλεις συμπεράσματα. Περίμενε κανένα μήνα ακόμα. Μπορείς, έως τότε, να δοκιμάσεις και κάποια προγράμματα όπως το Greenify & Clean Master από το Play Store.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δοκιμάσει να κάνεις Format τον απομείνων εσωτερικό χώρο απο τα Windows;

Ο διαθέσιμος χώρος γίνεται format κανονικά και μέσα απο το κινητό και μπορω και τον χρησιμοποιώ κανονικά.

Οπότε δεν βλέπω πως μπορεί να αλλάξει κάτι το format μέσα απο τα windows.

 

 

Εντομεταξύ παρατηρώ οτι με την μπαταρία του w8 τα ίδια και χειρότερα έχουμε με την φόρτιση-αποφόρτιση.

Αν δείτε το διάγραμμα θα κατάλάβετε!!!

jpower με βλέπω να γυρνάω στην μανίσια και εγώ. Ακόμα δεν βλέπω πλεονέκτημα με την w8 εκτος και αν χρησιμοποιήσω εξωτερικό φορτιστή.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα κι εγώ για την κοπέλα μου. Το παρήγγειλα στις 3 Απριλίου, από το to2c(για άλλη μια φορά άψογοι). Την επομένη πήρα tracking number και στις 16 παρέλαβα από το ταχυδρομείο, σύνολο 13 μέρες!! Ήρθε με την 1.08. Πλήρωσα 128 ευρώ με δώρα: θήκη σιλικόνης (πολύ καλή, αυτήν επέλεξε), original case με μαγνητάκι και κάρτα μνήμης 8GB. Το κινητό είναι πανέμορφο, αρκετά γρήγορο με εξαιρετική φωτογραφική (το φλας είναι τούμπανο). Κανείς δεν πιστεύει ότι κοστίζει τόσο λίγο. Το μόνο θέμα μέχρι τώρα είναι το wifi. Σε όλα τα δίκτυα πιάνει μια γραμμή κάτω σε σχέση με το δικό μου (Zopo ZP980 2/32). Θα συγκρίνω και με άλλα κινητά για να δω αν όντως έχει θέμα ή απλά το ζοπο είναι πολύ καλό σε αυτό το θέμα. Πάντως γενική εικόνα άριστη μεχρι στιγμής!
Link to comment
Share on other sites

Ο διαθέσιμος χώρος γίνεται format κανονικά και μέσα απο το κινητό και μπορω και τον χρησιμοποιώ κανονικά.

Οπότε δεν βλέπω πως μπορεί να αλλάξει κάτι το format μέσα απο τα windows.

 

Πίστεψε με , κάνει διαφορά... κάνε μια δοκιμή.

Batsilos (Bilias aka Fazer-1000)

HTC-HD2 - Inew V3 - Lenovo A3500FL - Jiayu G4s octa

http://www.needrom.com/author/batsilos ---- Οι ROM μου στο Needrom

Link to comment
Share on other sites

[/color]

 

 

Εντομεταξύ παρατηρώ οτι με την μπαταρία του w8 τα ίδια και χειρότερα έχουμε με την φόρτιση-αποφόρτιση.

Αν δείτε το διάγραμμα θα κατάλάβετε!!!

jpower με βλέπω να γυρνάω στην μανίσια και εγώ. Ακόμα δεν βλέπω πλεονέκτημα με την w8 εκτος και αν χρησιμοποιήσω εξωτερικό φορτιστή.

Δοκιμασα και με εξωτερικό φορτιστή.... Τα ίδια......

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...