Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια εικόνα χίλιες λέξεις...

 

Πόση ώρα οθόνης? Αυτό μετραει

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχω δυστυχώς και εγώ το πρόβλημα του keepkouking. Πήρα το inew προχθές, έκανα όλες τις εγκαταστάσεις μου στα 13gb για να σιγουρευτώ ότι θα πάνε όλα στην internal και ήρθε ή ώρα να βάλω την external sdcard 32gb και τότε μετέτρεψε την internal σε sdcard1 και την external σε sdcard0. Σαφώς όταν την αφαιρώ ξαναγίνεται sdcard0. Ακολούθησα όλες τις οδηγίες παραπάνω λεπτομερώς (backup, root explorer), αλλά και πάλι δεν έγινε τίποτα και το κινητό σε όλες τις αλλαγές που έκανα πάντα άνοιγε, δηλαδή δεν είχα ούτε ένα ατύχημα. Μήπως τα αρχεία vold.fstab και vold.fstab.nand δεν επηρεάζουν τελικά την σειρά των καρτών;

 

Εάν ξέρει κάποιος ας βοηθήσει. Μήπως εάν πάω από την αρχική 1.0.5 που είμαι τώρα στην 1.0.8 αλλάξει κάτι;

Το αρχείο είναι σίγουρα αυτό αλλά προφανώς δε δουλεύει στο inew.Επόμενη λύση είναι κάποιο πρόγραμμα όπως το folder mount με το οποίο φτιάχνεις λινκ του φακέλου που θες να ειναι στην εξωτερική sd.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση... η external sdcard δεν είναι plug and play; Γιατί για να αναγνωριστεί πρέπει να κλείσω και να ανοίξω το κινητό. Σε παλιότερο Samsung (με 2.3) που είχα ήταν. Τώρα άλλαξε κάτι λόγω android, έχει πρόβλημα το iNew ή πρέπει να αλλάξω κάτι σε κάποια ρύθμιση;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Σκέπτομαι να παραγγείλω από το to2c το iNew V3 με την 100% Genuine leather case. Έχει αγοράσει κανείς αυτή την θήκη. Αξίζει να την πάρω? Ή να πάρω το απλό χωρίς την θήκη που είναι φθηνότερο?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους

Στο δικο μου Inew μαλλον υπαρχει ενα bug. Ανοιγοκλεινει η οθονη οποτε της ερθει σαν να ανοιγοκλεινω την flip case.

Αυτο το κανει σε ασχετες στιγμες ειτε οταν το κραταω στο χερι ειτε οταν το εχω αφησει καπου χωρις να το πειραζω με κλειστη την flip case.

Αποτελεσμα να τελειωνει η μπαταρια πολυ πιο γρηγορα και για να στειλω ενα μηνυμα π.χ. πρεπει να ξεκλειδωσω την οθονη 5-6 φορες.

 

 

Υπαρχει τροπος να απενεργοποιησω την λειτουργια αυτη; Λογικα καποιος σενσορας θα ειναι αλλα που ειναι και πως τον απενεργοποιω;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους

Στο δικο μου Inew μαλλον υπαρχει ενα bug. Ανοιγοκλεινει η οθονη οποτε της ερθει σαν να ανοιγοκλεινω την flip case.

Αυτο το κανει σε ασχετες στιγμες ειτε οταν το κραταω στο χερι ειτε οταν το εχω αφησει καπου χωρις να το πειραζω με κλειστη την flip case.

Αποτελεσμα να τελειωνει η μπαταρια πολυ πιο γρηγορα και για να στειλω ενα μηνυμα π.χ. πρεπει να ξεκλειδωσω την οθονη 5-6 φορες.

 

 

Υπαρχει τροπος να απενεργοποιησω την λειτουργια αυτη; Λογικα καποιος σενσορας θα ειναι αλλα που ειναι και πως τον απενεργοποιω;

εάν έχεις ενεργοποιημένη την αυτόματη φωτεινότητα δοκίμασε να την απενεργοποιήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες τα φώτα σας, συνδέω το κιν στα windows και δεν μου βγάζει το παραθυράκι που λέει ενεργοποίηση κλπ. Αν κατεβάσω το dropdown μου λέει ότι συνδεδεμένο σαν χώρο αποθήκευσης usb αλλά στον υπολογιστή ενώ φαίνεται σαν drive, δεν έχω πρόσβαση. Μέχρι χθες έμπαινε κανονικά. Καμία ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Ναι ανοίγει έτσι, το βλέπει σαν συσκευή πολυμέσων. Σαν usb γιατί όμως δεν γουστάρει; :/

 

Edited: Έκανα rr pc και κιν και το είδε! Ευχαριστώ!

Edited by XtR
Link to comment
Share on other sites

καινούριο ..Σαλτανάτι

http://www.needrom.com/mobile/inew-v3-e-devteam-preview-mod/

 

:!:

 

μολις την περασα..

Επιβεβαιώνω τα screenshot.

Πρωτη εντυπωση

RAM: 259mb used 708mb free

internal: 317mb used 13GB free

 

τέλος το animated inew logo + ηχο...

 

Επιβεβαιώνω το change log

 

add root

add busybox

add init.d script

deodex full system

add data/app function and remove all china app not need

supercharv9 with smooth, speed 2d, 3d changfire for gamer

auto sleep cpu intelligent. Super save battery

Beats & Clear Audio…

Bravia & Xloud…

English Lang Defaut, Remove all China Apps no need!

Active SDcard connect!

 

http://s28.postimg.org/q7x9fa3b1/Screenshot_2014_04_05_23_31_22.png

image hosting no registration

 

Είσαι ο επίσημος δοκιμαστής του νήματος! Και είχα αποφασίσει σήμερα να περάσω την 1.07 επειδή είχες πει*καλά*λόγια. Θα περιμένω άλλη μια εβδομάδα να μας πεις πως τα πάει αυτή η ρομ μιας Και έχουμε κινητό από την ίδια φουρνιά. Ο χώρος είναι ενοποιημένος;

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση... η external sdcard δεν είναι plug and play; Γιατί για να αναγνωριστεί πρέπει να κλείσω και να ανοίξω το κινητό. Σε παλιότερο Samsung (με 2.3) που είχα ήταν. Τώρα άλλαξε κάτι λόγω android, έχει πρόβλημα το iNew ή πρέπει να αλλάξω κάτι σε κάποια ρύθμιση;

Δεν χρειάζεται να κλείσεις και να ξανανοίξεις το τηλέφωνο. Μπορείς να προσαρτήσεις και ν αποπροσαρτήσεις την sd card κατά βούληση με ανοιχτή τη συσκευή. Πας Ρυμθίσεις --> αποθκευτικός χώρος --> αφαίρεση κάρτας sd (για αποπροσάρτηση) και Ρυθμίσεις --> αποθηκευτικός χώρος --> προσάρτηση κάρτας sd (για προσθήκη)

Link to comment
Share on other sites

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 07-04-2014 17:00 ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ Κ Δ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 05-04-2014 12:11 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 05-04-2014 07:39 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 19-03-2014 14:50 IPS

 

τωρα το πρωι εβαλα το τρακιν και μου βγαζει αυτο?

εφτασε δλδ?

τελειωσαμε με τελωνεια κ ιστοριες?

Link to comment
Share on other sites

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 07-04-2014 17:00 ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ Κ Δ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 05-04-2014 12:11 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 05-04-2014 07:39 IPS

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 19-03-2014 14:50 IPS

 

τωρα το πρωι εβαλα το τρακιν και μου βγαζει αυτο?

εφτασε δλδ?

τελειωσαμε με τελωνεια κ ιστοριες?

Τριτη-Τεταρτη θα ειναι στα χερια σου!

Καλοριζικο.

 

Και ναι,τελειωσες με τελωνεια!:)

Link to comment
Share on other sites

Τριτη-Τεταρτη θα ειναι στα χερια σου!

Καλοριζικο.

 

Και ναι,τελειωσες με τελωνεια!:)

 

σ ευχαριστω πολυ μαν

ειναι πρωτη παραγγελεια απο κινα κ οσο να ναι ψιλοπαιζει αγχος

απο ακουστικα-hands free τι χρησιμοποιειτε?

ποια ειναι η γνωμη σας για τα razer hammerhead pro 72 euro?

εχει κανεις να προτεινει κατι αλλο σε ποιο νορμαλ τιμη αλλα με καλη ποιοτητα ηχου?

τα μανατα ακουστικα που περιεχει το inew λενε τιποτα η ειναι για πεταμα?

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και εγώ απο την Παρασκευή του iNew V3. Μετά απο πολλά λεφτά μα πάρα πολλά λεφτά σε επώνυμα κινητά είπα να πάρω το πρώτο μου κινέζικο ο χρόνος θα δείξει αν έκανα καλά η όχι...

 

Παραγγελία 15/3 από to2c και παραλαβή 4/4. Άψογη εξυπηρέτηση κ επικοινωνία πριν από την αποστολή λόγο λάθους στην διεύθυνση!!!!!

 

Πρώτη εντύπωση πριν το ανοίξω σίγουρα πάρα πολύ καλός σχεδιασμός κ πολύ όμορφο τα πλαστικά του αν κ όχι τα καλύτερα δεν προβληματίζουν. Με το που το ανοίγεις η οθόνη αφήνει πολύ καλές εντυπώσεις ζωντανή με έντονα χρώματα κ ικανοποιητικό φωτισμό. Μετά απο 2 μέρες χρήσης ο μεγάλος προβληματισμός μου σχετικά με την μπαταρία έχει περάσει αφού κρατάει σχετικά άνετα μια μέρα με φυσιολογική χρήση κ ευελπιστώ ότι θα βελτιωθεί λίγο ακόμα μετά από μερικές φορτίσεις ακόμα...

 

Η φωτογραφική του αρκετά καλή αν κ δεν έχω ιδιαίτερες απαιτήσεις την δοκίμασα κ βράδυ κ τα πήγε μια χαρά. Απο Wifi δεν είναι κ το καλύτερο αλλα σε ενα διαμέρισμα 70τμ δεν αντιμετώπισα πρόβλημα, ίσως σε καμιά μεζονέτα 150τμ να κάνει νερά αλλά δεν σκοπεύω να μετακομίσω σύντομα:p....

 

Κ τώρα μερικά αρνητικά. Αργεί πάρα πολύ να κλειδώσει το gps πάνω από 2 λεπτά. Ίσως με το fastergps να λυθεί το πρόβλημα αλλά δεν θέλω να το rootaρω.. Μου κάνει το ίδιο με του mfds παραπάνω ανάβει σε άσχετες στιγμές λίγο το κακό βεβαια. Το κυριότερο όμως πρόβλημα είναι το σήμα του είναι πολύ αδύναμο σε περιοχές που με τα παλιά μίλαγα απροβλημάτιστα με το Inew δεν με ακούν αλλά το χειρότερο είναι οτι τερματίζει τις κλήσεις χάνοντας εντελώς στο σήμα. Το εχει κανει σε 3ς-4ς κλήσεις απο καμιά 30αρια αλλά και πάλι είναι ενοχλητικό....

 

Να αναφέρω ότι ήρθε με την 1.0.6...

 

Σε γενικές γραμμές για τα 140ευρό που έδωσα είμαι φουλ ευχαριστημένος αν καταφέρω να λύσω το πρόβλημα με το σήμα θα είναι η αγορά της χρονιας. Αν κάποιος έχει να προτείνει κάποια λύσει θα του είμαι υπόχρεος μιας κ στα προηγούμενα μνμ δεν διάβασα κάτι ξεκάθαρο.

 

Α.

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και εγώ απο την Παρασκευή του iNew V3. Μετά απο πολλά λεφτά μα πάρα πολλά λεφτά σε επώνυμα κινητά είπα να πάρω το πρώτο μου κινέζικο ο χρόνος θα δείξει αν έκανα καλά η όχι...

 

Παραγγελία 15/3 από to2c και παραλαβή 4/4. Άψογη εξυπηρέτηση κ επικοινωνία πριν από την αποστολή λόγο λάθους στην διεύθυνση!!!!!

 

Πρώτη εντύπωση πριν το ανοίξω σίγουρα πάρα πολύ καλός σχεδιασμός κ πολύ όμορφο τα πλαστικά του αν κ όχι τα καλύτερα δεν προβληματίζουν. Με το που το ανοίγεις η οθόνη αφήνει πολύ καλές εντυπώσεις ζωντανή με έντονα χρώματα κ ικανοποιητικό φωτισμό. Μετά απο 2 μέρες χρήσης ο μεγάλος προβληματισμός μου σχετικά με την μπαταρία έχει περάσει αφού κρατάει σχετικά άνετα μια μέρα με φυσιολογική χρήση κ ευελπιστώ ότι θα βελτιωθεί λίγο ακόμα μετά από μερικές φορτίσεις ακόμα...

 

Η φωτογραφική του αρκετά καλή αν κ δεν έχω ιδιαίτερες απαιτήσεις την δοκίμασα κ βράδυ κ τα πήγε μια χαρά. Απο Wifi δεν είναι κ το καλύτερο αλλα σε ενα διαμέρισμα 70τμ δεν αντιμετώπισα πρόβλημα, ίσως σε καμιά μεζονέτα 150τμ να κάνει νερά αλλά δεν σκοπεύω να μετακομίσω σύντομα:p....

 

Κ τώρα μερικά αρνητικά. Αργεί πάρα πολύ να κλειδώσει το gps πάνω από 2 λεπτά. Ίσως με το fastergps να λυθεί το πρόβλημα αλλά δεν θέλω να το rootaρω.. Μου κάνει το ίδιο με του mfds παραπάνω ανάβει σε άσχετες στιγμές λίγο το κακό βεβαια. Το κυριότερο όμως πρόβλημα είναι το σήμα του είναι πολύ αδύναμο σε περιοχές που με τα παλιά μίλαγα απροβλημάτιστα με το Inew δεν με ακούν αλλά το χειρότερο είναι οτι τερματίζει τις κλήσεις χάνοντας εντελώς στο σήμα. Το εχει κανει σε 3ς-4ς κλήσεις απο καμιά 30αρια αλλά και πάλι είναι ενοχλητικό....

 

Να αναφέρω ότι ήρθε με την 1.0.6...

 

Σε γενικές γραμμές για τα 140ευρό που έδωσα είμαι φουλ ευχαριστημένος αν καταφέρω να λύσω το πρόβλημα με το σήμα θα είναι η αγορά της χρονιας. Αν κάποιος έχει να προτείνει κάποια λύσει θα του είμαι υπόχρεος μιας κ στα προηγούμενα μνμ δεν διάβασα κάτι ξεκάθαρο.

 

Α.

 

τι συνδεση εχεις?μεχρι στιγμης εχει αναφερθει οτι με γουιντ χανει το σημα αλλα με κοσμοτε δουλευει αψογα

Link to comment
Share on other sites

τι συνδεση εχεις?μεχρι στιγμης εχει αναφερθει οτι με γουιντ χανει το σημα αλλα με κοσμοτε δουλευει αψογα

άλλο και τούτο με wind είπες χάνει το σήμα;και εγώ που έχω wind και ήθελα να το παραγγείλω;

Link to comment
Share on other sites

Όντως Wind έχω κ δυστηχως δεν έχω την δυνατότητα ούτε να δοκιμάσω άλλη σύνδεση κ ακόμα χειρότερα να αλλάξω πάροχο...

 

Θα δώ πώς θα πάει κ αναλόγως θα πράξω. Με καμιά νέα rom υπάρχει περίπτωσή να λυθεί το πρόβλημα?....

 

Κ επίσης υπάρχει κάποιο κόλπο για να μην εμφανίζει το μνμ για την δεύτερη Sim?

Link to comment
Share on other sites

Όντως Wind έχω κ δυστηχως δεν έχω την δυνατότητα ούτε να δοκιμάσω άλλη σύνδεση κ ακόμα χειρότερα να αλλάξω πάροχο...

 

Θα δώ πώς θα πάει κ αναλόγως θα πράξω. Με καμιά νέα rom υπάρχει περίπτωσή να λυθεί το πρόβλημα?....

 

Κ επίσης υπάρχει κάποιο κόλπο για να μην εμφανίζει το μνμ για την δεύτερη Sim?

 

δευτερη σιμ και καρτα επεκτασης απ οτι ξερω βγαζει προβλημα που λυνονται βεβαια αν το ψαξεις η αλλαξεις εκδοση.

τι να σου πω αυριο που θα το εχω κ εγω στα χερια μου θα το ψαξω να βρω λυσεις.

με τζιπιες τι προβλημα εχεις?απ οτι ξερω λειτουργει καλα και χωρις ιντερνετ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

άλλο και τούτο με wind είπες χάνει το σήμα;και εγώ που έχω wind και ήθελα να το παραγγείλω;

οντως ειναι λιγο περιεργο αλλα εχει αναφερθει απο πολλα ατομα οτι μονο η κοσμοτε λειτουργει απολυτα σωστα

Link to comment
Share on other sites

Έχω την 1.0.4 , καμία πρόταση για ρομ; νομίζω έχω μείνει πίσω.

 

βαλε την 1.0.8 και βλεποντας και κανοντας

δεν εχεις να χασεις κατι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους

Στο δικο μου Inew μαλλον υπαρχει ενα bug. Ανοιγοκλεινει η οθονη οποτε της ερθει σαν να ανοιγοκλεινω την flip case.

Αυτο το κανει σε ασχετες στιγμες ειτε οταν το κραταω στο χερι ειτε οταν το εχω αφησει καπου χωρις να το πειραζω με κλειστη την flip case.

Αποτελεσμα να τελειωνει η μπαταρια πολυ πιο γρηγορα και για να στειλω ενα μηνυμα π.χ. πρεπει να ξεκλειδωσω την οθονη 5-6 φορες.

 

 

Υπαρχει τροπος να απενεργοποιησω την λειτουργια αυτη; Λογικα καποιος σενσορας θα ειναι αλλα που ειναι και πως τον απενεργοποιω;

 

Αν δεν διορθώθηκε το πρόβλημα με την αυτόματη φωτεινότητα βάλε αυτό και δες ποια εφαρμογή σου "ξυπνάει" το κινητό. Στο δικό μου έχω παρατηρήσει ότι σχεδόν κάθε μία ώρα ξυπνάει. Και ο κύριος υπαίτιος είναι το viber.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ποια εφαρμογή του sygic περάσατε για το gps? Εγώ βλέπω μια δοκιμαστική 7 ημερών μόνο. Μπορεί κάποιος να βάλει το link? ευχαριστώ.
letv le 1 pro us
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...