Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εννούσα η κεραία του κινητού σου. 'Οχι το ρούτερ σου. Άνοιξε το καπάκι και εκεί που γράφει wifi, πίεσέ το και δες για διαφορά. Αν είσαι μέσα στις 45 στείλτο πίσω. Και μπορείς κατόπιν συνενόησης με το κατάστημα να πάρεις και από άλλη εταιρία.

Ναι την έπαιξα λίγο χθες αλλά τίποτα. Θα την ξαναπαιξω και όταν γυρίσω σπίτι(την κεραία) μπας και φτιάξει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι την έπαιξα λίγο χθες αλλά τίποτα. Θα την ξαναπαιξω και όταν γυρίσω σπίτι

 

χαλάρωσε ρε man..2 σε μια μέρα πάει πολύ

Edited by franklin13
Link to comment
Share on other sites

Λογικά δεν φταίει. Άλλες τρεις συσκευές δουλεύουν πολύ καλά. Μόνο αυτό δεν την παλεύει. Άρα δεν νομίζω να είναι το ρουτερ. Θα κάνω και μια ύστατη προσπάθεια για αναβάθμιση Στην 1.08 και βλέπουμε!

 

Το δικό μου inew σε wifi είναι ενα κλίκ καλύτερο απο το zte 970 που είχα πριν. Το οποίο ήταν ενα κλίκ καλύτερο απο το samsung galaxy S που είχα πριν :ninja: .Ίσως να έτυχε στο δικό σου κ στραβή ή στο δικό μου η καλή παρτίδα ...

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα μία "πειραγμένη" 1.0.8.

Εντυπώσεις.

Κανένα πρόβλημα με touch, home button, imei,bootloop κλπ. Πρώτο κλείδωμα gps σε περίπου 7 λεπτά εν κινήσει και σε στενά, τα επόμενα κλειδώματα, στην ίδια περιοχή, σε δευτερόλεπτα χωρίς κανένα fix ούτε καν fastergps, δοκιμασμένο σε στενά με igo και χωρίς περίεργους "επαναπροσδιορισμούς". Το wifi αν όχι ίδιο ίσως λίγο πιο καλό, σε δωμάτιο που είχα λίγο ή δεν είχα καθόλου, τώρα αν και μια γραμμή μόνο δεν τρώει αποσύνδεση. Ελάχιστα παραπάνω ελεύθερη μνήμη στο ξεκίνημα.

Έχω την πρώτη φουρνιά inew, πριν από αυτή είχα την 1.0.4 plus. Φλασάρεται μόνο με spflashtools, είναι rooted και με cwm.

*θα πω και το εξής με κάθε επιφύλαξη: οταν φλασαρα το κινητό στο πρώτο ανοιγμα μου έδειξε μπαταρία 13% εκανα restore απο titanium και το άφησα όλο το βραδυ ανοιχτό για να κλέισει και να φορτίσω το πρωί, το πρωί ήταν στο 9%. Ισως να είναι θέμα calibration αλλά κάτω απο 15% και να βγαλει νύχτα δεν το έχω ξαναδεί. θα κάνω calibration και θα επανέλθω.

** για το θέμα που λέει ο xtr , οτι πηδάει γραμμές ο κέρσορας, με ό,τι κινητό και keyboard και να έχω δοκιμάσει στο myphone το κάνει πάντα. Δοκίμασε πχ στο viber ή σε κάπου αλλού να δεις οτι δεν "πηδάει"

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παρελαβα το κινητο πριν 4 ημερες και σημερα αντιμετωπισα εναπροβλημα .Μετα απο κληση που εκανα αφου τελειωσα την ομιλια το κινητο δεν εκλεινε ,εβγαλα την μπαταρια και οταν το εκαναεπανεκκινηση ανοιγει μεν αλλα δεν μου επιτρεπει να βαλω pin .Μηπως φταει το touch η ειναι κατι αλλο.
Link to comment
Share on other sites

Ναι την έπαιξα λίγο χθες αλλά τίποτα. Θα την ξαναπαιξω και όταν γυρίσω σπίτι(την κεραία) μπας και φτιάξει.
το ιδιο προβλημα ειχα κ εγω δε θελει παιξιμο:P

απλα ανοιξε το πισω καπακι κ πανω αριστερα κοιταζοντας το απο τη πισω πλευρα αν δεις ειναι η πλακετα του wifi

κατεβασε το Speedtest βαλτο να μετρησει τη ταχυτα σου σε σημειο που η κεραια ειναι χαμηλη δηλαδη οχι κοντα στο ρουτερ

μετα αγγιξε η πιεσε απαλα πανω στη πλακετα και ξαναμετρησε τη ταχυτητα

σε μενα ειχε τη διπλασια, και σε συγκριση με ενα αλλο που εχω με καλο wifi ηταν το ιδιο

οποτε το εδωσα να το κανουν δε μπορεσανε και το εστειλα πακετο στη κινα

αυτες τις μερες το πηρανε να δουμε τι θα γινει, αν ψαξεις πιο πισω στα ποστ μου θα δεις που εψαχνα κ εγω λυση αλλα μπααααααααα

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς θέμα με τα push στο mail; Εμένα όποτε θυμούνται έρχονται. Έχω live λογαριασμό στην μαμά εφαρμογή.

 

Edited: Έβαλα την εφαρμογή outlook και όλα καλά!

ξαναedited: Και αυτό όποτε γουστάρει τα παίρνει :/

Edited by XtR
Link to comment
Share on other sites

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ βγήκε σε μαύρο, σχεδόν συγκινήθηκα από την αναμονή τόσους μήνες!! Αν και ξέρω πως βγήκαν και καλύτερα κτλ κτλ κτλ, δεν μπορώ και θέλω να το παραγγείλω.

Μια ερώτηση επειδή ξέρω πως έχουν βγει διάφορες εκδόσεις κτλ. Να το πάρω rooted και με google play, ή χωρίς και να σας ρωτήσω όταν έρθει η ώρα τι να βάλω ο ίδιος μέσα (χωρίς να έχω ξανασχοληθεί με android, χωρίς όμως και να φοβάμαι πως δεν θα μπορέσω :p).

Link to comment
Share on other sites

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ βγήκε σε μαύρο, σχεδόν συγκινήθηκα από την αναμονή τόσους μήνες!! Αν και ξέρω πως βγήκαν και καλύτερα κτλ κτλ κτλ, δεν μπορώ και θέλω να το παραγγείλω.

Μια ερώτηση επειδή ξέρω πως έχουν βγει διάφορες εκδόσεις κτλ. Να το πάρω rooted και με google play, ή χωρίς και να σας ρωτήσω όταν έρθει η ώρα τι να βάλω ο ίδιος μέσα (χωρίς να έχω ξανασχοληθεί με android, χωρίς όμως και να φοβάμαι πως δεν θα μπορέσω :p).

 

Το θέμα είναι κατά πόσο θέλεις να ασχοληθείς με το android. Αν όχι, τη βγάζεις και χωρίς root. Αν ναι (και το προτείνω), δεν έχει νόημα να πληρώσει κάποιος για να γίνει root. Δεν είναι και..."rocket science".

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς θέμα με τα push στο mail; Εμένα όποτε θυμούνται έρχονται. Έχω live λογαριασμό στην μαμά εφαρμογή.

 

Edited: Έβαλα την εφαρμογή outlook και όλα καλά!

ξαναedited: Και αυτό όποτε γουστάρει τα παίρνει :/

 

Και εγω εχω το ιδιο προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Χτες εκανα την μοντα με την μπαταρία του thl w8. Αφού δούλεψα την συσκευή, το βράδυ την έβαλα για φόρτιση. (σβηστή συσκευή). Το πρωι, που εβγαλα τον φορτιστη, (στιγμιαια βαλε βγαλε) εδειξε 100. Ωραια....

Μετα απο 3 ωρες, ενεργοποίησα το τηλέφωνο.

Και μου εδειχνε low battery 8%!!!

Κανω ριμπουτ, πάλι τα ίδια... Το παραταω..

Προς το μεσημέρι το ανάβω και δείχνει 89%!!

Το φορτιζω ως 100, σβηνω, βγαζω, βάζω μπαταρία, ανάβω =89%

 

Έχει κανείς ιδέα?

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Χτες εκανα την μοντα με την μπαταρία του thl w8. Αφού δούλεψα την συσκευή, το βράδυ την έβαλα για φόρτιση. (σβηστή συσκευή). Το πρωι, που εβγαλα τον φορτιστη, (στιγμιαια βαλε βγαλε) εδειξε 100. Ωραια....

Μετα απο 3 ωρες, ενεργοποίησα το τηλέφωνο.

Και μου εδειχνε low battery 8%!!!

Κανω ριμπουτ, πάλι τα ίδια... Το παραταω..

Προς το μεσημέρι το ανάβω και δείχνει 89%!!

Το φορτιζω ως 100, σβηνω, βγαζω, βάζω μπαταρία, ανάβω =89%

 

Έχει κανείς ιδέα?

 

Προβληματική μπαταρία μου μυρίζει :(

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, μου ήρθε φορτισμένη στο 60 τοις εκατό και απο τις πρώτες ώρες χρήση, εέδωσε άριστα δείγματα

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι κατά πόσο θέλεις να ασχοληθείς με το android. Αν όχι, τη βγάζεις και χωρίς root. Αν ναι (και το προτείνω), δεν έχει νόημα να πληρώσει κάποιος για να γίνει root. Δεν είναι και..."rocket science".

 

Σωστός, δεν είχα δει καν πως έχει εξτρα 5 δολλαρια! Ωραία οποτε το παραγγελνω και όταν φτάσει με το καλό, ρωτάω για το τι να βάλω! Ευχαριστώ! ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ξέρω αν το έχετε αναφέρει , αλλά η xiaomi έβγαλε launcher που προσημειώνει σε εμφάνιση την miui , είναι σε beta και προτείνεται για συγκεκριμένες συσκευες ( Samsung Galaxy S2, Galaxy S3, Galaxy S4, Note 3, and certain Nexus devices running Android 4.0 or above). Την δοκίμαζω στο inew και δουλεύει μια χαρά όσο την έχω δοκιμάσει αν και είναι λίγο βαριά. Κατέβασα απο εδώ:http://apkupdate.miui.com/miuilite/MiuiLite_1.0.1_1000.apk , και εδώ είναι η σελίδα παρουσίασης:http://xitong.xiaomi.com/index

 

Για όσους λατρεύουν την miui όπως εγώ είναι μια καλή έναλλακτική!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ξέρω αν το έχετε αναφέρει , αλλά η xiaomi έβγαλε launcher που προσημειώνει σε εμφάνιση την miui , είναι σε beta και προτείνεται για συγκεκριμένες συσκευες ( Samsung Galaxy S2, Galaxy S3, Galaxy S4, Note 3, and certain Nexus devices running Android 4.0 or above). Την δοκίμαζω στο inew και δουλεύει μια χαρά όσο την έχω δοκιμάσει αν και είναι λίγο βαριά. Κατέβασα απο εδώ:http://apkupdate.miui.com/miuilite/MiuiLite_1.0.1_1000.apk , και εδώ είναι η σελίδα παρουσίασης:http://xitong.xiaomi.com/index

 

Για όσους λατρεύουν την miui όπως εγώ είναι μια καλή έναλλακτική!

 

Εδώ είσαι τότε.

http://www.chinaphonearena.com/forum/Thread-MIUI-0-781-BETA-uploading-now

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ξέρω αν το έχετε αναφέρει , αλλά η xiaomi έβγαλε launcher που προσημειώνει σε εμφάνιση την miui , είναι σε beta και προτείνεται για συγκεκριμένες συσκευες ( Samsung Galaxy S2, Galaxy S3, Galaxy S4, Note 3, and certain Nexus devices running Android 4.0 or above). Την δοκίμαζω στο inew και δουλεύει μια χαρά όσο την έχω δοκιμάσει αν και είναι λίγο βαριά. Κατέβασα απο εδώ:http://apkupdate.miui.com/miuilite/MiuiLite_1.0.1_1000.apk , και εδώ είναι η σελίδα παρουσίασης:http://xitong.xiaomi.com/index

 

Για όσους λατρεύουν την miui όπως εγώ είναι μια καλή έναλλακτική!

 

"Recommended System Requirements" ---"Phone Memory : 2G and above"

"Minimum System Requirements" --- "Phone Memory : 1G and above"

 

χμμμμμ:worry:....sexy!

Edited by apollo_el
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και εγώ μια ερώτηση. Το V3 το πήρα τον Φεβρουάριο και όπως ανέφερα σε προηγούμενο post μου έσπασε η οθόνη (70$) η καινούρια και σκέφτομαι να πάρω μια οθόνη για να δώσω το παλιό στη γυναίκα μου και να πάρω ένα ακόμη για μένα . Η συχνότητα του 3G είναι 850/2100 όπως στην πρώτη φουρνιά ή την άλλαξαν στα 900/2100??? Γιατί είχα θεματάκια με το 3G.
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα και εγω τον miui launcher.

Ναι είναι λίγο βαρύς, ναι έχει μερικά κινέζικα, αλλα είναι έρωτας... Αναμένω με ανυπομονησία την miui rom!

 

@BANDIT7 Ναι την αλλάξανε. Πλέον οι νέες φουρνιές έχουν 900/2100.

 

Εγώ ακόμα περιμένω την μπαταρία του w8 για να κάνω την μόντα. Την παράγγειλα απο το tinydeal και επειδή με είχε πιάσει η κακομοιριά μου την πήρα χώρις tracking number. Αν περάσουν οι μέρες θα την παραγγείλω ξανα απο αλλού. Απο πού πήρατε όσοι παραλάβατε? Antelife? ή κάπου αλλού?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα μία "πειραγμένη" 1.0.8.

Εντυπώσεις.

Κανένα πρόβλημα με touch, home button, imei,bootloop κλπ. Πρώτο κλείδωμα gps σε περίπου 7 λεπτά εν κινήσει και σε στενά, τα επόμενα κλειδώματα, στην ίδια περιοχή, σε δευτερόλεπτα χωρίς κανένα fix ούτε καν fastergps, δοκιμασμένο σε στενά με igo και χωρίς περίεργους "επαναπροσδιορισμούς". Το wifi αν όχι ίδιο ίσως λίγο πιο καλό, σε δωμάτιο που είχα λίγο ή δεν είχα καθόλου, τώρα αν και μια γραμμή μόνο δεν τρώει αποσύνδεση. Ελάχιστα παραπάνω ελεύθερη μνήμη στο ξεκίνημα.

Έχω την πρώτη φουρνιά inew, πριν από αυτή είχα την 1.0.4 plus. Φλασάρεται μόνο με spflashtools, είναι rooted και με cwm.

*θα πω και το εξής με κάθε επιφύλαξη: οταν φλασαρα το κινητό στο πρώτο ανοιγμα μου έδειξε μπαταρία 13% εκανα restore απο titanium και το άφησα όλο το βραδυ ανοιχτό για να κλέισει και να φορτίσω το πρωί, το πρωί ήταν στο 9%. Ισως να είναι θέμα calibration αλλά κάτω απο 15% και να βγαλει νύχτα δεν το έχω ξαναδεί. θα κάνω calibration και θα επανέλθω.

** για το θέμα που λέει ο xtr , οτι πηδάει γραμμές ο κέρσορας, με ό,τι κινητό και keyboard και να έχω δοκιμάσει στο myphone το κάνει πάντα. Δοκίμασε πχ στο viber ή σε κάπου αλλού να δεις οτι δεν "πηδάει"

 

Ένα άλλο θετικό που παρατήρησα, το wifi direct/screen sharing επιτέλους δουλεύει, πλέον μπορώ να streamαρω ότι δείχνει η οθόνη του inew στο android tv stick χωρίς artifacts και κολλήματα, παρατήρησα ένα ελάχιστο lag και ψιλοχαμηλο framerate αλλά για browsing, photos, αντε και λίγο hill climbing είναι μια χαρά στην tv του σαλονιου. Α! επίσης στέλνει και ήχο κανονικά μαζί με εικόνα.

Edited by Keepkouking

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

 

Εγώ ακόμα περιμένω την μπαταρία του w8 για να κάνω την μόντα. Την παράγγειλα απο το tinydeal και επειδή με είχε πιάσει η κακομοιριά μου την πήρα χώρις tracking number. Αν περάσουν οι μέρες θα την παραγγείλω ξανα απο αλλού. Απο πού πήρατε όσοι παραλάβατε? Antelife? ή κάπου αλλού?

 

 

Και εγώ από tinydeal την παρήγγειλα και ήρθε προχθές, μετά από 28 μέρες. Έκανα μαλάκια όμως και την κατέστρεψα μέσα σε 5 λεπτα και ακόμα κλαίω. Τα νεύρα μου!!!

HTC DESIRE 825
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...