Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έχω διαβάσει κάτι τέτοιο. Αλλά στην ουσία το ανταπτοράκι αλλάζει θέση στην γείωση με το μικροφωνο. Δηλ στην μέση είναι στο ctia η γείωση ενώ στο omtp είναι το μικρόφωνο.

Βέβαια αν πιάνει το χέρι σου και έχεις και κολλητήρι μπορείς να το κάνεις και μόνο σου.

Αλλά είμαστε εκτός θέματος...:X

 

To καταλαβαινω και ζητω συγγνωμη αλλα δεν ειναι και τελειως εκτος θεματος γιατι εχει να κανει με τον ηχο του κινητου μας απ την αλλη :O Και για handsfree που αντικειμενικα ειναι πολυ καλα και μπορει να πηραν κι αλλοι η να παρουν στο μελλον αν δουν οτι διορθωνεται το προβλημα και να απολαμβανουν ακομη πιο ολοκληρωμενα το V3..χεχε!

 

Απλα αν ειναι θεμα γειωσης ρε συ και θεσης σε μενα τοτε πως λειτουργει το μικροφωνο κανονικα??

 

Τελοσπαντων οποιος ξερει κατι παραπανω και κυριως αν οντως ενας ανταπτορας κανει και τις 2 μετατροπες ας απαντησει συνολικα καποια στιγμη. Δεν ξαναποσταρω εγω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ξερει κανεις τι επιλογη να κανω για να μου ερχεται ειδοποιηση οταν εχω e-mail..?

 

Ρυθμίσεις Συστήματος --> Λογαριασμοί --> Εταιρικός --> Ρυθμίσεις Λογαριασμού --> (επιλέγεις το όνομα του λογαριασμού) --> [Συχνότητα Ελέγχου = Έξυπνη Προώθηση] & [Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων - Ειδοποιήσεις Μηνυμάτων = check]

:cool:

Link to comment
Share on other sites

Απο αυτα που εχω διαβασει και εγω, εχω καταλαβει οτι ο ανταπτορας κανει ειτε ειναι ctia to omtp ειτε omtp to ctia. Εγω εχω παρει αυτα τα ακουστικα και ειναι πολυ καλα. Τα προτιμησα απο το να αγορασω τον ανταπτορα, να περιμενω να ερθει και να σκαω αν δουλευει η οχι

 

http://www.kotsovolos.gr/site/mobile-phones-gps/mobile-phones/handsfree/110777-samsung-handsfree-3.5mm

HTC DESIRE 825
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις Συστήματος --> Λογαριασμοί --> Εταιρικός --> Ρυθμίσεις Λογαριασμού --> (επιλέγεις το όνομα του λογαριασμού) --> [Συχνότητα Ελέγχου = Έξυπνη Προώθηση] & [Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων - Ειδοποιήσεις Μηνυμάτων = check]

:cool:

Αυτες τις ρυθμισεις ακριβως εχω αλλα δεν ερχεται ειδοποιηση

Link to comment
Share on other sites

Αυτες τις ρυθμισεις ακριβως εχω αλλα δεν ερχεται ειδοποιηση

 

Έχεις ενεργοποιήσεις pop/imap στον εταιρικό σου;

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται πανικός με την 1.0.7. Γράφουν οτι έιναι προβληματική και πάνε και την βάζουν και μετά δεν μπορούνε να γυρίσουν.. ότι να 'ναι.

Συνοψίζω. Όσοι έβαλαν την 1.0.5 δεν είχαν κάποιο θέμα. Άσχετα με την έκδοση.

Όσοι έβαλαν την 1.0.7 είχαν μεγάλο θέμα με την οθόνη και κάποιος ανέφερε και πρόβλημα με dhcp. Πρόβλημα με την 1.0.7 δεν είχαν μόνο με 900/2100 V4.

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται πανικός με την 1.0.7. Γράφουν οτι έιναι προβληματική και πάνε και την βάζουν και μετά δεν μπορούνε να γυρίσουν.. ότι να 'ναι.

Συνοψίζω. Όσοι έβαλαν την 1.0.5 δεν είχαν κάποιο θέμα. Άσχετα με την έκδοση.

Όσοι έβαλαν την 1.0.7 είχαν μεγάλο θέμα με την οθόνη και κάποιος ανέφερε και πρόβλημα με dhcp. Πρόβλημα με την 1.0.7 δεν είχαν μόνο με 900/2100 V4.

 

Για τη ν1.0.5 ξέρουμε τις διαφορές τις απο την 1.0.4 ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και καλή δύναμη, καινούριος και εγώ απέκτησα πρόσφατα το συγκεκριμένο κινητό και μετά απο 3 φορτίσεις δεν ανοίγει καν, φαίνεται νεκρό και αφόρτιστο και φυσικά δεν ανταποκρίνεται στο πάτημα του κουμπιού power. To το κινητό είναι root με superuser και χτες το μεσημέρι του έβαλα ένα πρόγραμμα battery doctor για να στρώσει τα σκαμπανεβάσματα της μπαταρίας ....το θέμα είναι ότι μετά απο αυτό έσβησε και δεν ξανάναψε φοράει την 1.04. Παρακαλώ ας βοηθήσει κάποιος να μου πει τι πρέπει να κάνω.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και καλή δύναμη, καινούριος και εγώ απέκτησα πρόσφατα το συγκεκριμένο κινητό και μετά απο 3 φορτίσεις δεν ανοίγει καν, φαίνεται νεκρό και αφόρτιστο και φυσικά δεν ανταποκρίνεται στο πάτημα του κουμπιού power. To το κινητό είναι root με superuser και χτες το μεσημέρι του έβαλα ένα πρόγραμμα battery doctor για να στρώσει τα σκαμπανεβάσματα της μπαταρίας ....το θέμα είναι ότι μετά απο αυτό έσβησε και δεν ξανάναψε φοράει την 1.04. Παρακαλώ ας βοηθήσει κάποιος να μου πει τι πρέπει να κάνω.

 

Δοκίμασες άλλον φορτιστή? Εαν είναι θέμα software που δεν το νομίζω θα πρέπει να μπεις σε recovery mode και να κάνεις wipes. Δεν έχω ακόμα το συγκεκριμένο κινητό το περιμένω άλλα με μια αναζήτηση θα βρεις πως μπαίνεις σε recovery mode.

Link to comment
Share on other sites

Που ειναι αυτο??

Ανοιγεις την εφαρμογη Ηλεκτρονικη αλληλογραφια-> Προσθηκη λογαριασμου πανω δεξια-> γραφεις διευθυνση email και κωδικo. Μολις πατησεις επομενο, επιλεγεις IMAP.

Απλα καλο ειναι να ανοιξεις το outlook που εχεις στο pc σου και να δεις τις ρυθμισεις του διακομιστη απο κει. Π.χ εγω εχω αλλη θυρα εισερχομενων και εξερχομενων απο την προεπιλεγμενη που μου βγαζει στο κινητο, οπως και διακομιστη SMT, οπου εκει χρειαστηκε να αλλαξω το πρωτο προθεμα.

Εχω 3 εταιρικα και ολα λειτουργουν σωστα, και με αμεση ειδοποιηση.

 

Για να σε ειδοποιει:

Ανοιγεις το εικονιδιο Μηνυμα ηλεκτρονικης αλληλογραφιας

Πατας το κατω αριστερο πληκτρο αφης, επιλεγεις ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ.

Πατας στο email που σε ενδιαφερει

Πας κατω στην καρτελα "ρυθμισεις ειδοποιησεων" και ενεργοποιεις εκει οτι θελεις. Εγω πχ εχω ενεργοποιημενη μονο την οπτικη ειδοποιηση, δηλαδη χωρις ηχο κλησης κμαι δονηση.

Edited by Tomygr
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρέλαβα κι εγώ μετά από 15 μέρες αναμονή! :w00t::w00t::w00t: Αύριο όμως θα το πάρω στα χέρια μου.. Ελπίζω μόνο να δουλεύουν όλα καλά!!!
Link to comment
Share on other sites

 

ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ ΤΗΝ 1.0.7!!!!!!

 

Τουλάχιστον μέχρι να κατασταλάξουν τα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έλεγα μακρυά από την iNew γενικά, αυτά είναι δείγματα εταιρίας σκορπιοχώρι...

 

Βρε καλώς τον. Καιρό είχες να κάνεις την προπαγάνδα σου.

Για αυτό έχεις να πεις κάτι. Έκραζες ότι και καλά η μπαταρία του v3 δεν είναι 1800mah αλλά παρακάτω.

 

Το κινητό έχει βγει πολύ καλό. Έχω πάρει για μένα, σύζυγο και άλλα 3 για φίλους και κανένα με πρόβλημα.

 

Άσε τις συμβουλές και μείνε στο θέμα που είναι για κατόχους ή υποψήφιους. Όχι να περιμένεις να πετάξεις το καρφί σου.

Εσύ την γλίτωσες την "φόλα" που λέγεται v3.

Εμείς..."περαστικά" μας!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι να μου έρθει και το δικό μου ψάχνω να βρω τι γίνεται από firmware και στην official σελίδα δεν μπορώ να βρω άκρη. Από που βρίσκουμε firmware? και αυτό http://www.smartdigi.gr/inew-v3-custom-rom-ikrtm16v4-7-feb-2014/ το kit kat το έχει δοκιμάσει κάνεις?
Link to comment
Share on other sites

Βρε καλώς τον. Καιρό είχες να κάνεις την προπαγάνδα σου.

Για αυτό έχεις να πεις κάτι. Έκραζες ότι και καλά η μπαταρία του v3 δεν είναι 1800mah αλλά παρακάτω.

 

Το κινητό έχει βγει πολύ καλό. Έχω πάρει για μένα, σύζυγο και άλλα 3 για φίλους και κανένα με πρόβλημα.

 

Άσε τις συμβουλές και μείνε στο θέμα που είναι για κατόχους ή υποψήφιους. Όχι να περιμένεις να πετάξεις το καρφί σου.

Εσύ την γλίτωσες την "φόλα" που λέγεται v3.

Εμείς..."περαστικά" μας!!! :lol:

 

Προπαγάνδα γιατί, θέλω να σου πουλήσω κάτι και μου την χαλάει την δουλειά η κινητάρα το V3? Την εμπειρία μου σου λέω, από την αντίστοιχη φάση με το DG100, ίδια ακριβώς περίπτωση. Μικρές εταιρίες που κάνανε ένα hitάκι και την ακούσανε με τις προμήθειές τους και τώρα βάζουν ότι νάναι υλικά για να προλάβουν την ζήτηση. Το ότι εσύ πήρες ένα καλό κομμάτι, δεν διασφαλίζει τους επόμενους που μπορεί να πάρουν ότι βρεθεί στο διάβα της iNew, μόνο και μόνο για να πουλήσει. Το ότι τα νέα firmware κλωτσάνε και δεν παίζουν στα παλιά κινητά, αυτό δείχνει. Συν το ότι οι τεχνικοί της δεν έχουν την εμπειρία να βγάλουν universal firmware για όλες τις εκδόσεις hardware.

Link to comment
Share on other sites

Προπαγάνδα γιατί, θέλω να σου πουλήσω κάτι και μου την χαλάει την δουλειά η κινητάρα το V3? Την εμπειρία μου σου λέω, από την αντίστοιχη φάση με το DG100, ίδια ακριβώς περίπτωση. Μικρές εταιρίες που κάνανε ένα hitάκι και την ακούσανε με τις προμήθειές τους και τώρα βάζουν ότι νάναι υλικά για να προλάβουν την ζήτηση. Το ότι εσύ πήρες ένα καλό κομμάτι, δεν διασφαλίζει τους επόμενους που μπορεί να πάρουν ότι βρεθεί στο διάβα της iNew, μόνο και μόνο για να πουλήσει. Το ότι τα νέα firmware κλωτσάνε και δεν παίζουν στα παλιά κινητά, αυτό δείχνει. Συν το ότι οι τεχνικοί της δεν έχουν την εμπειρία να βγάλουν universal firmware για όλες τις εκδόσεις hardware.

 

Συμφωνώ με το ότι δεν ξέρουν κατά που να δώσουν με την όλη ζήτηση.

Αλλά να τα ξεμπερδέψουμε. Η 1.0.7 κάνει (μέχρι στιγμής) μόνο σε κινητά με το τελευταίο firmware.

Την 1.0.5 την παίρνουν ΟΛΕΣ οι εκδόσεις. Τα μπρικάρουν οι χρήστες που δοκιμάζουν την 1.0.7 ανεξάρτητα της έκδοσης.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω τη δεύτερη παρτίδα και πέρασα την v1.0.3, έκανα root και θέλω να αυξήσω τον εσωτερικό χώρο για apps. Διάβασα τον οδηγό στην αρχή του νήματος αλλά όταν μπαίνω στο recovery δεν βλέπω το ίδιο menu που περιγράφεται εκεί. Για την ακρίβεια βλέπω apply update from sd card και όταν το επιλέξω, βλέπω το αρχείο zip στην sd (εάν υπάρχει) ή στο τηλέφωνο (χωρίς sd εγκατεστημένη). ¨Όταν πατάω install μου βγάζει error. Μήπως ξέρει κανείς τι συμβαίνει?
letv le 1 pro us
Link to comment
Share on other sites

Φυσικό είναι ο χρήστης να θέλει να βάλει την 1.0.7, έτσι συμβαίνει παντού. Η π@παριά είναι της iNew που θα έπρεπε να πει V2 το νέο firmware.Ή θα έπρεπε η 1.0.7 να έχει όλους του drivers και του 1.0.5, ώστε να παίζει και στα παλιά κινητά. Το ότι δεν το έχει κάνει, είναι είτε ανικανότητα των programmer τους, είτε αλλάξανε πολλοί drivers και έχει αρκετά διαφορετικό hardware από πριν. Οπότε και αρκετό ρίσκο ο νέος πελάτης να πάρει κάτι διαφορετικό και πιθανόν υποδεέστερο από το δικό σου. Και κάποια στιγμή θα το παρατήσουν γενικά, γιατί θα κατευθυνθούν στο νέο μοντέλο και δεν θα έχουν χρόνο για τα παλιά. Το οποίο φυσικά συμβαίνει και στις καλύτερες εταιρίες, απλά στις μικρές είναι τελείως άγαρμπο το ξέκομμα...
Link to comment
Share on other sites

Φυσικό είναι ο χρήστης να θέλει να βάλει την 1.0.7, έτσι συμβαίνει παντού. Η π@παριά είναι της iNew που θα έπρεπε να πει V2 το νέο firmware.Ή θα έπρεπε η 1.0.7 να έχει όλους του drivers και του 1.0.5, ώστε να παίζει και στα παλιά κινητά. Το ότι δεν το έχει κάνει, είναι είτε ανικανότητα των programmer τους, είτε αλλάξανε πολλοί drivers και έχει αρκετά διαφορετικό hardware από πριν. Οπότε και αρκετό ρίσκο ο νέος πελάτης να πάρει κάτι διαφορετικό και πιθανόν υποδεέστερο από το δικό σου. Και κάποια στιγμή θα το παρατήσουν γενικά, γιατί θα κατευθυνθούν στο νέο μοντέλο και δεν θα έχουν χρόνο για τα παλιά. Το οποίο φυσικά συμβαίνει και στις καλύτερες εταιρίες, απλά στις μικρές είναι τελείως άγαρμπο το ξέκομμα...

 

Τώρα μιλάς λογικά οπότε θα μιλήσω και εγώ χωρίς ειρωνείες. :)

Ναι έχουν μπλέξει τα μπούτια τους στην εταιρία. Προσωπικά έχω βρει την 1.0.4 που τρέχει ρολόι και δεν πρόκειται να αλλάξω αν δεν περάσει 1-2 μήνες να-και κατασταλάξουν τα πράγματα.

Και δεν έχω πάρει μόνο εγώ καλό κομμάτι. Έχει πάρει πάρα πολύς κόσμος. Και ναι, με 128€ που έδωσα το θεωρώ κινητάρα.

Link to comment
Share on other sites

Προπαγάνδα γιατί, θέλω να σου πουλήσω κάτι και μου την χαλάει την δουλειά η κινητάρα το V3? Την εμπειρία μου σου λέω, από την αντίστοιχη φάση με το DG100, ίδια ακριβώς περίπτωση. Μικρές εταιρίες που κάνανε ένα hitάκι και την ακούσανε με τις προμήθειές τους και τώρα βάζουν ότι νάναι υλικά για να προλάβουν την ζήτηση. Το ότι εσύ πήρες ένα καλό κομμάτι, δεν διασφαλίζει τους επόμενους που μπορεί να πάρουν ότι βρεθεί στο διάβα της iNew, μόνο και μόνο για να πουλήσει. Το ότι τα νέα firmware κλωτσάνε και δεν παίζουν στα παλιά κινητά, αυτό δείχνει. Συν το ότι οι τεχνικοί της δεν έχουν την εμπειρία να βγάλουν universal firmware για όλες τις εκδόσεις hardware.

 

και το δικό μου, καλό βγήκε..:D

εντιτ: με πρόλαβες μπιλ..

Για τα χρηματα του, κάνει θραύση... Δεν υπάρχει άνθρωπος που το είδε, το δοκιμασε και να μην μου ζητησε να του παραγγείλω ένα..

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...