Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Bάλε το cwm και ξαναδοκίμασε http://www.chinaphonearena.com/forum/Thread-CWM-iNew-V3-CWM-6-0-4-4-Touch-Recovery με τα mobileuncle tools μιας και είσαι ήδη root

 

Σε ευχαριστώ πολύ. Δούλεψε....όλα εντάξει φαίνονται.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αν ειναι οντως τοσο οσο λες, συμφωνα με τον χαρακα μου, ακριβως μα ακριβως ιδια ειναι και η μπαταρια απο το note 2 η οποια ειναι στα 3100 mah τα πινακια απο εικονες ταιριαζουν αλλα δεν μπορω να ειμαι σιγουρος καθως ακομα περιμενω να μου ερθει το κινητο.. :happy:

 

3100??!!!!

Για δοκίμασε, γιατί ενδιαφέρει πολύ κόσμο....

Link to comment
Share on other sites

Kαλά αν ταιριάζει,θα κάνουμε πάρτυ.Σιγουρα ειναι πιο παχιά η μπαταρία και δε θα κλείνει το καπάκι αλλά το ζητούμενο ειναι κουμπώνει ακριβώς μέσα στο κινητό και οι επαφές να ειναι στο σωστό σημείο.Θα προσπαθήσω να το δοκιμάσω και εγώ την Δευτέρα απο ενα γνωστό μου που έχει note 2 και θα ενημερώσω σχετικά με το αποτέλεσμα
Link to comment
Share on other sites

Μετά από λίγο ψάξιμο είδα ότι είναι 1 χιλ πιο παχιά. Η δικιά μας είναι 4 και αυτή 5. Στα άλλα δειχνει να ταιριάζει και η πολικότητα στις επαφές είναι ίδια!

 

Να την ζουμπίξουμε λίγο μπας και χωρέσει!

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα πάντως που παρουσιάζει σε μένα με τη φόρτιση το παρουσιάζει και σε κάποιον που ανέβασε σχετικό βιντεακι στο youtube. Τον ρωτησα αν βρήκε λύση στο πρόβλημα και μου είπε να πάρω έναν φορτιστή στα 5V και 500-800 mA. Δοκίμασα με τον φορτιστή από το sony που είχα (5V - 850mA) και φορτίζει. Αυτόν που στέλνουν οι κινέζοι είναι στα 5,5V.
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία του inew δουλεύει στο amoi n828;

(Μιας και υπάρχουν άτομα που τα έχουν και τα δυο)

 

Ίσως ενα thread σχετικά με το τι μπαταρίες ταιριάζουν που, να είναι χρήσιμο...

Link to comment
Share on other sites

Μετά από λίγο ψάξιμο είδα ότι είναι 1 χιλ πιο παχιά. Η δικιά μας είναι 4 και αυτή 5. Στα άλλα δειχνει να ταιριάζει και η πολικότητα στις επαφές είναι ίδια!

 

Να την ζουμπίξουμε λίγο μπας και χωρέσει!

 

Λίγο γράσο ρε παιδιά........

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία του inew δουλεύει στο amoi n828;

(Μιας και υπάρχουν άτομα που τα έχουν και τα δυο)

 

Ίσως ενα thread σχετικά με το τι μπαταρίες ταιριάζουν που, να είναι χρήσιμο...

 

Toυ iNew είναι πιο μακριά και του AMOI είναι πιο παχιά.

 

Ακόμη δεν έχουμε βρεί κάποια να ταιριάζει. Κάποιος έχει βάλει από THL W8 που είναι στα 2000mah αλλά με αρκετές μόντες για να μπει

Link to comment
Share on other sites

3100??!!!!

Για δοκίμασε, γιατί ενδιαφέρει πολύ κόσμο....

 

Θα δω οταν ερθει το κινητο!! Και εμενα θα με βολεψει πολυ γτ εχω και εξωτερικο φορτιστη και 3 μπαταριες!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μετά από λίγο ψάξιμο είδα ότι είναι 1 χιλ πιο παχιά. Η δικιά μας είναι 4 και αυτή 5. Στα άλλα δειχνει να ταιριάζει και η πολικότητα στις επαφές είναι ίδια!

 

Να την ζουμπίξουμε λίγο μπας και χωρέσει!

Ναι ε?? :-\ ελπιζω να κουμπωνει το καπακι με ενα χιλιοστο παραπανω... Αν και οπως το μετρησα ειναι 4κατι οχι ακριβως 5 αλλα οταν μου ερθει το κινητο θα μπορω να απαντησω ποιο σιγουρα!!

Link to comment
Share on other sites

Δείτε σελιδα 73

 

Ναι το έχω διαβάσει στο ρώσικο φόρουμ αλλά έχει κάνει αρκετές μετατροπές. Έχει βγάλει τα πλαστικά καπάκια που έχει στο πάνω και στο κάτω μέρος αφήνοντας τις επαφές εκτεθειμένες και τρίψιμο με γιαλόχαρτο μπρος και πίσω ώστε να χωρέσει οριακά και στο πάχος. Όλα αυτά κατά την γνώμη μου για 170mAh δεν αξίζει, αν ήταν για ένα αμπέρ όμως...

 

Το σίγουρο είναι πάντως ότι υπάρχει προοπτική!:):)

 

Η φώτο που έχω επισυνάψει δείχνει την διαφορά στο πάχος της μπαταρίας του inew με αυτή του ΑΜΟΙ.

Του ΑΜΟΙ είναι 5χιλ και αυτή του iNew πρέπει να είναι λίγο λιγότερο απο 4χιλ. Πρέπει να είναι 3,8 αλλά θέλει παχύμετρο και δεν έχω εύκαιρο τώρα για να την μετρήσω με ακρίβεια.

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

@nikstar θα σε παρακαλέσω να μη κάνεις συνεχόμενα μηνύματα, αλλά να τροποποιείς το υπάρχον μήνυμά σου (απαγορεύεται και από τους Ο.Π.Χ.)

 

 

Παιδιά μετά την εγκατάσταση της τελευταίας ρομ, πια θέματα έχει πλέον το κινητό;

Γίνεται ένας ψιλοχαμός εδώ και έχω χάσει τη μπάλα :rolleyes:

Μιλάμε για μαμά κινητό και όχι με τίποτα μόντες, πατέντες κ.λ.π.

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία που σε κάποιους φορτίζει μέχρι 4379mv και σε άλλους μέχρι 4200mv και απο θέμα bugs τα βιντεο που σε αναπαραγωγή με hwa γονατίζουν τη συσκευή http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5161816#post5161816
Link to comment
Share on other sites

@nikstar θα σε παρακαλέσω να μη κάνεις συνεχόμενα μηνύματα, αλλά να τροποποιείς το υπάρχον μήνυμά σου (απαγορεύεται και από τους Ο.Π.Χ.)

 

 

Παιδιά μετά την εγκατάσταση της τελευταίας ρομ, πια θέματα έχει πλέον το κινητό;

Γίνεται ένας ψιλοχαμός εδώ και έχω χάσει τη μπάλα :rolleyes:

Μιλάμε για μαμά κινητό και όχι με τίποτα μόντες, πατέντες κ.λ.π.

 

Το ξέρω, αλλά θα πρέπει να ξέρεις, ότι δεν υπάρχει η δυνατότητα ή τουλάχιστον εγώ δεν ξέρω πως να επισυνάψω αρχείο στην τροποποίηση!

Edited by nikstar
Link to comment
Share on other sites

Ναι το έχω διαβάσει στο ρώσικο φόρουμ αλλά έχει κάνει αρκετές μετατροπές. Έχει βγάλει τα πλαστικά καπάκια που έχει στο πάνω και στο κάτω μέρος αφήνοντας τις επαφές εκτεθειμένες και τρίψιμο με γιαλόχαρτο μπρος και πίσω ώστε να χωρέσει οριακά και στο πάχος. Όλα αυτά κατά την γνώμη μου για 170mAh δεν αξίζει, αν ήταν για ένα αμπέρ όμως...

 

Το σίγουρο είναι πάντως ότι υπάρχει προοπτική!:):)

 

Η φώτο που έχω επισυνάψει δείχνει την διαφορά στο πάχος της μπαταρίας του inew με αυτή του ΑΜΟΙ.

Του ΑΜΟΙ είναι 5χιλ και αυτή του iNew πρέπει να είναι λίγο λιγότερο απο 4χιλ. Πρέπει να είναι 3,8 αλλά θέλει παχύμετρο και δεν έχω εύκαιρο τώρα για να την μετρήσω με ακρίβεια.

Με το μάτι η διαφορά είναι μεγάλη. Δεν νομίζω (μάλλον αποκλείεται) να κουμπωνει το καπάκι. Δεν υπάρχουν τέτοια περιθώρια διότι διαφορετικά η μπαταρία θα κουνιόταν.

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Με το μάτι η διαφορά είναι μεγάλη. Δεν νομίζω (μάλλον αποκλείεται) να κουμπωνει το καπάκι. Δεν υπάρχουν τέτοια περιθώρια διότι διαφορετικά η μπαταρία θα κουνιόταν.

 

Δεν κουμπώνει. Με λίγο ζόρι μπορεί να κουμπώσει από την μία πλευρά αλλλά μπορεί να γίνει καμιά ζημιά..

Link to comment
Share on other sites

Λογικά με παχύτερη μπαταρία ξεχνάμε το nfc ακόμη και αν κλείνει το καπάκι μιας και δύσκολα θα μπορει να γίνει η επαφή με τις ακίδες στο κινητό αλλά προσωπικά δε με απασχολεί η συγκεκριμένη λειτουργία
Link to comment
Share on other sites

Δεν κουμπώνει. Με λίγο ζόρι μπορεί να κουμπώσει από την μία πλευρά αλλλά μπορεί να γίνει καμιά ζημιά..

 

εμενα λογικα το κινητο θα μου ερθει σε κανα δυο εβδομαδες οποτε και θα δοκιμασω να δω τι γινεται και θα σας πω παντως παλι που την μετρησα την μπαταρια του note 2 4.κατι ψηλαmm ειναι... θα δειξει!

Link to comment
Share on other sites

Μπαταρία που σε κάποιους φορτίζει μέχρι 4379mv και σε άλλους μέχρι 4200mv και απο θέμα bugs τα βιντεο που σε αναπαραγωγή με hwa γονατίζουν τη συσκευή http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5161816#post5161816

 

Μου έκοψες τα πόδια.... :(

Βρίσκω σοβαρά αυτά τα θέματα και δε μπορώ να περιμένω μπας και τα λύσουν, αν βέβαια τα λύσουν.

Κρίμα και ήθελα ένα τηλέφωνο με πιο τετραγωνισμένη εμφάνιση και slim.

Κουράστηκα με τα στρογυλλεμένα που όλα λίγο πολύ μοιάζουν.

Πάμε γι' άλλα.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και βλέπω ότι το κατέχεις το θέμα rom στο android και έχεις φτιάξει και μια ρομ για mtk κινητό,αν έχεις καμμία ιδέα του πως μπορεί να διορθωθεί το θέμα των βίντεο στείλε μου pm να δοκιμάσω διάφορα πράγματα.Γιατι προσωπικά δοκίμασα να κάνω port κάποιες ρομ και ενώ μπουτάρουν κανονικά,δε μου φορτώνει το systemui (μπάρα ειδοποιήσεων βασικά) και δεν ξέρω τι ακριβώς να κάνω για να το διορθώσω
Link to comment
Share on other sites

Μιας και βλέπω ότι το κατέχεις το θέμα rom στο android και έχεις φτιάξει και μια ρομ για mtk κινητό,αν έχεις καμμία ιδέα του πως μπορεί να διορθωθεί το θέμα των βίντεο στείλε μου pm να δοκιμάσω διάφορα πράγματα.Γιατι προσωπικά δοκίμασα να κάνω port κάποιες ρομ και ενώ μπουτάρουν κανονικά,δε μου φορτώνει το systemui (μπάρα ειδοποιήσεων βασικά) και δεν ξέρω τι ακριβώς να κάνω για να το διορθώσω

 

Μου μοιάζει με θέμα κερνελ.

Μπορείς να δοκιμάσεις ένα κερνελ από κάποιο "αδερφάκι" (αν υπάρχει), αλλιώς υπομονή πότε θα το φτιάξουν.

 

*Αν πάντως το ίδιο βίντεο παίζει σωστά μέσω browser, μάλλον είναι θέμα της εφαρμογής του youtube.

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Ναι με άλλες εφαρμογές πχ viral youtube τα 720p βίντεο παίζουν κανονικά με συγχρονισμό.Αλλά το πρόβλημα είναι βαθύτερο και δεν έχει να κάνει μόνο με το youtube app όπως γράφει και ο keepkouking

Δοκιμασα επισης να βαλω ενα μουσικο βιντεο να παιζει με τον mx player στο παρασκηνιο και οντως παρατηρησα lag στο υπολοιπο κινητο ακομα και στο scrolling. ΟΜΩΣ οταν εβαλα sw decoding στον mx player εστρωσε και το lag εξαφανιστηκε.

Ειναι θεμα software ολα. Το ερωτημα ειναι αν "το εχουν" οι κινεζοι να τα διορθωσουν με updates

Με έμμεσους τρόπους λοιπόν ξεπερνιέται το πρόβλημα αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Μέσω browser παίζει κανονικά τα youtube βίντεο. Η εφαρμογή της youtube δεν συμπαθεί το κινητό μας, αλήθεια είναι θεμα inew ή mtk ... μακάρι να μας διαφωτίσει κάποιος με κινητό ίδιου cpu & vga αν αντιμετωπίζει πρόβλημα με την εφαρμογή

 

Εχθές το βράδυ στις 22.00 φόρτισα το κινητό με το φορτιστή του Sony NeoV. Τώρα που γύρισα είναι στο 11%

Όλα αυτά με WIFI συνεχεια ανοιχτό, 2g και στις 2 κάρτες, αρκετή πάρλα (~3 ώρες), σερφάρισμα νορμάλ, έβαλα και 3-4 προγράμματα , ανοιξε κλείσε συνέχεια.

Οθόνη λέω 2 ώρες και 40 λεπτά.

Θα δοκιμάσω πάλι φόρτιση με τον ίδιο φορτιστή και μετά με τον δικό του έτσι να μου φύγει η ιδέα ..... (Σε μένα όταν εφθανε στο 10-12% έκανε αντιστροφη μέτρηση προς το 0 και έκλεινε :p )

Τώρα έχει κολλήσει στο 10% ενώ παράλληλα κατεβάζω το real racing 3.

Αν έχω τέτοια ενεργειακή συμπερισφορά προσωπικά είμαι ικανοποιημένος (εννοείται περιμένω να έρθει και η 2η μπαταρία ώστε να 2πλασιο την αυτονομία του).

 

Ερώτηση: κάποια εφαρμογή μου πετάει διαφημίσεις , όχι μονο τα μικρά παραθυράκια αλλά και full screen διαφημίσεις.... Υπάρχει τρόπος να ανακαλύψω την ένοχη εφαρμογή ?

Edited by leros2004
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι για το σήμα wifi. Παρατήρησα σχετικά με άλλο τηλέφωνο ακριβώς στην ίδια θέση μια διαφορά με το wifi analyzer της ταξης των 10 dbm Δηλαδή το τηλεφωνο έπιανε -60 dbm ενώ το άλλο που είχε καλύτερο σήμα -50 dbm ....Το εχει παρατηρήσει κανείς να μην πηγαίνει καλά το σήμα του?? Ειμαι στο ίδιο δωμάτιο στα 5 μέτρα απο το router και γραφει 75% σήμα αντε 80 ενώ το αλλο 100% συνεχώς....Για δοκιμάστε το με αλλα τηλέφωνα που έχετε.

Υπάρχει περίπτωση να του αυξήσουμε την απολαβή μέσω του Θείου πχ όπως κάναμε για τον ήχο.???Λεώ εγώ τώρα γιατί έχει ένα θεματάκι με το wifi το παρατήρησα στα μέσα τα δωμάτια όταν και δεν μπορούσε να πιάσει καλα και να συντονιστεί με youtube. Αλλά παρατηρώ ότι πολύ γρήγορα χάνει τις γραμμές στο σήμα...

Edited by gtok34
Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνο που λες είχε συνδεθεί με 802.11b η 80211n; γιατι το b παντα πιανει καλυτερα αλλα εχει χαμηλοτερο μεγιστο bandwidth. Το κινητό ειναι αψωγο αγοράστε το αφοβα
Petrotech
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...