Jump to content

iNew V3


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι εγω αυτο σκεφτηκα να γραψω αλλα αντε εσυ να αποδειξεις οτι ηταν αδειο το πακετο.

Θα σου πουνε μεσα ειχε ενα κινητο...

Μακαρι να βρει λυση ο φιλος γιατι ειναι χοντρο αυτο που εγινε αλλα πρεπει παντα να ξεπακεταρουμε τα δεματα με καμερα.

Κι εγω που το περιμενω μαλλον μεσα στην εβδομαδα ετσι θα κανω.

σταληκε σε φακελο με φουσκαλες χωρις κουτι .υποθεσα οτι δεν ειχε κανενα προβλημα και οτι ηταν ελαφρυ λογω του οτι δεν ειχε κουτι,παραλαβα τα παντα εκτος του κινητου με μπαταρια

στο τελωνειο βλεπουν την αποδειξη την οποια περνω και μου το δινουν αφου πληρωσω tax ,δεν το ανοιγουν ,αν το ανοιγαν μπροστα μου θα το εστελνα πισω ως εχει οι κινεζοι παντως δεν αποδεχονται τιποτε και μαλιστα μου λενε οτι δεν τους ενδιαφερει εφοσον δεν μπορω να αποδειξω οτι ηρθε αδειο ,αναγκαστικα παω για claim στο paypal ,οτι και να πω ειναι λιγο ξανα απο toc2 ποτε.

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τελειως χαλια το toc2 παραλαβα το πακετο και ελειπε το κινητο ,ανοιξα dispute και μου λενε οτι θενε αποδειξη απο το ταχυδρομειο οτι το παραλαβα χωρις να χει κινητο,στο ταχυδρομειο ομως δεν μου δινουν κατι τετοιο γιατι δεν ανοικτηκε κοντα τους ... τι κανω τωρα

και οχι μονο αυτο αλλα πληρωσα και τελωνειο 16 ευρω για αερα

 

Κριμα που με καθε ευκαιρια το ΤΟΝΙΖΩ να το αποφυγετε....

Στελνουν την συσκευη χωρις κουτι για να γλιτωσουν 2 δολλαρια...... Τι να λεμε....

Ευχομαι καλη καταληξη αν και δυσκολο το κοβω εκτος αν ψαχτεις μεσω τελωνειου και τους απειλησεις με καταγγελια (τους υπαλληλους που το εκτελωνησαν)....

:hunter:
Link to comment
Share on other sites

στο τελωνειο δεν φερουν ευθυνη γιατι το εκτελωνιζουν μπροστα σου και αν ειναι κατι το οποιο θεωρουν οτι η αποδειξη που τους εφερες δεν το δικαιολογει το ανοιγουν παρουσια σου ,απλα τωρα μενει να δω τι θα αποφασισει το paypal ,απο τους κινεζους δεν περιμενω να μου επιστρεψουν τπτ

 

εγω απορω ωστοσο με την μανια τους να θενε να το ανοιγα μπροστα στο ταχυδρομειο για να μπορουν να μου δωσουν ταχα refund δηλαδη τι τωρα δηλλαδη το αμαζον που μου στελνε δεματα και ερχονταν σωα και μαλιστα πολλαπλασιας αξιας επρεπε να τα ανοιγω μπροστα στον υπαλληλο

Edited by dragonmaster

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

Χλομο να μην το εβαλε μεσα το κινητο ο κινεζος ,καποιος στο εφαγε στο ταχυδρομειο ή πιθανοτερα στο τελωνειο.Βλεπω οτι εισαι απο κυπρο ,εκει παρελαβες?

Πανω στην συσκευασια πρεπει να αναφερεται το βαρος του δεματος ,τσεκαρε το μετα τσεκαρε ποσο ζυγιζουν αυτα που παρελαβες ,η διαφορα πρεπει να ειναι μεγαλη γιατι απο την στιγμη που ειναι χωρις κουτι το κινητο και η μπαταρια ειναι το μισο βαρος του πακετου αρα μπορεις να βρεις ακρη.

Link to comment
Share on other sites

θα δω τι θα μου πει το paypal ,ειμαι κυπρο,αλλα οπως ειπα και πριν παραλαμβανω πραγματα πολλαπλασιας αξιας χωρις προβληματα απο το ταχυδρομειο οποτε η λαδια ισως παικτηκε ενδιαμεσα ,απο οτι ρωτησα απο κει αν το ανοιγα μπροστα τους και ηταν αδειο θα το επεστρεφαν σε αυτους ετσι.

στο βαρος εχει ενα γενικο και αοριστο μισο κιλο ,οπως σχεδον ολα τα δεματα που παραλαμβανω απο κινα μερια

oσο για τον κινεζο δεν εχω εμπιστοσυνη σε αυτους καθολου γιατι την αλλη φορα απο κινεζο την πατησα και εκλεισα το claim

Edited by dragonmaster

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

το κουτι απο τον προμηθευτή ή το δικό σου?

τεσπα αν λάβεις υποψην σου οτι το τηλεφωνο ζυγίζει λιγότερο απο 130 γραμμαρια και αυτοί σου δίνουν "περίπου" βάρος,καλά κρασιά.

Εμένα θυμάμαι όταν ήρθε το δέμα το περιτύλιγμα απο μπουρμπουλήθρες ήταν σίγουρα βαρύτερο απο το κουτί ,μιλάμε πάνω απο 1 μέτρο

 

0,498 κιλα εγραφε το αυτοκολλητο του τελωνειου επανω στο δεμα...

 

Φυσικά, όταν το ανοιγα, βιντεοσκοπουσα τα παντα...

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

δεν το ζυγισαν πηρα το χαρτι με τα οσα πληρωσα μου βγαλανε σουμα και μου το δωσανε ,πηγα σπιτι το ανοιξα και δεν ειχε μεσα κινητο τα αλλα ολα τα χε μεσα μολις το ειδα αυτο το βγαλα φωτογραφιες και ανοιξα case . το δεμα γραφει 0.5kg τωρα ειναι στα χερια του paypal η case.το site θεωρει οτι επρεπε να το ανοιξω μπροστα στο ταχυδρομειο και να μου δωσουν ετσι δικαιολογητικο οτι ηρθε αδειο,πηγα στο ταχυδρομειο και μου ειπαν οτι αν το ανοιγαν και ηταν αδειο το μονο που μπορουσαν να κανουν ηταν να το στειλουν πισω,δεν δινουν κατι δικαιολογητικο,φταιω και εγω φυσικα που βιαζομουνα και απλα το παραλαβα ετσι ,τωρα ελπιζω απλα να δεκτει το paypal το claim ,ξανα απο toc δεν αγοραζω το support τους το μονο που μου επαναλαμβανε ειναι οτι επρεπε να το ανοιξεις μπροστα στο ταχυδρομειο να σου δωσουν αποδειξη οτι ηρθε αδειο ...

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε ζυγισε το δεμα οπως σου ηρθε και δεν ποια ειναι η διαφορα με το βαρος που αναγραφει πανω το δεμα ,αυτο ειναι το μονο πατημα που μπορεις να εχεις ειτε στο paypal ειτε στο κατστημα ειτε στο τελωνειο.

 

Τι περιμενεις να σου πει το paypal?

Σκεψου οτι εισαι εσυ ο υπαλληλος του paypal και σου ερχεται η υποθεση στα χερια σου ,τι ακριβως μπορει να κανει αν δεν του δωσεις εσυ κατι για να πατησει.

Link to comment
Share on other sites

Το ταπαταλκ είναι γνωστό θέμα στο myphone και δε φταίνε τα κινητά μας.το gravitybox λογικά δουλευει κανονικά.βγήκε και νέα αναβάθμιση με υποστήριξη για αυτόματη απόκρυψη των εικονιδίων-ειδοποιησεων για τις sim και στον mtk6582

 

Οπότε περνάω πρώτα αυτό: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1574401

και μετά αυτό ?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2316070

Link to comment
Share on other sites

δεν το ζυγισαν πηρα το χαρτι με τα οσα πληρωσα μου βγαλανε σουμα και μου το δωσανε ,πηγα σπιτι το ανοιξα και δεν ειχε μεσα κινητο τα αλλα ολα τα χε μεσα μολις το ειδα αυτο το βγαλα φωτογραφιες και ανοιξα case . το δεμα γραφει 0.5kg τωρα ειναι στα χερια του paypal η case.το site θεωρει οτι επρεπε να το ανοιξω μπροστα στο ταχυδρομειο και να μου δωσουν ετσι δικαιολογητικο οτι ηρθε αδειο,πηγα στο ταχυδρομειο και μου ειπαν οτι αν το ανοιγαν και ηταν αδειο το μονο που μπορουσαν να κανουν ηταν να το στειλουν πισω,δεν δινουν κατι δικαιολογητικο,φταιω και εγω φυσικα που βιαζομουνα και απλα το παραλαβα ετσι ,τωρα ελπιζω απλα να δεκτει το paypal το claim ,ξανα απο toc δεν αγοραζω το support τους το μονο που μου επαναλαμβανε ειναι οτι επρεπε να το ανοιξεις μπροστα στο ταχυδρομειο να σου δωσουν αποδειξη οτι ηρθε αδειο ...

 

 

Κουράγιο φίλε μου εύχομαι να βρεις την άκρη.

Λοιπόν όποιος θέλει βοηθάει. Έκανα λογαριασμό PayPal με μια VISA και μόλις έβαλα τον κωδικό επιβεβαίωσης της κάρτας και μου τράβηξαν και μου έβαλαν αμέσως πίσω πάλι το 1,5 ευρώ. Ως εδώ όλα καλά. Τώρα ο λογαριασμός μιας και είναι έτοιμος μπορώ να αγοράσω απο internet με account ballance 1,5 ευρώ στο PayPal ή πρέπει να "φορτώσω" πρώτα το PayPal?? Όταν πατάω στο TopUp που έχει για να βάλω λεφτά μου βγάζει να κάνω κατάθεση σε ένα λογαριασμό PayPal με ένα TransferID που θα διευκρινίζει λέει σε ποιόν PayPal-πελάτη πρέπει να μπούνε τα λεφτά! Οι έχων την ΜΠΥΡΑ ας μου πούνε τι να κάνω!!!

 

Υ.Γ. τι νόμισμα πρέπει να έχω ως "primary" ευρώ ή δολάρια? Ή δεν παίζει ρόλο?

Edited by kotsitb
that's me in the corner
Link to comment
Share on other sites

 

κατεβαζεις αυτο και το εγκαθιστας στο κινητο σου.

ανοιγεις την εφαρμογη και πατας framework-->εγκατασταση/αναβαθμιση

μετά πας κατέβασμα-->βρισκεις και πατάς gravity box και κανεις την εγκατάσταση

τέλος πας modules-->τικάρεις το gravity box

βγαίνεις απο την εφαρμογή βρίσκεις στο app drawer το εικονίδιο με το gravity box και ξεκινάς τα πειράγματα

ΥΓ σχεδον σε καθε βημα θα πρέπει να κανεις reboot, θα στο λεει κιολας

Edited by Keepkouking

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Είναι δουλειά του τελωνείου στάνταρ! Από εκεί στο έφαγαν!

Έχουν αναφερθεί πολλά παρόμοια στο to2c οτι έλειπαν πράγματα, όλα από DHL που περνούσαν τελωνείο.. δεν είναι τυχαίο..

Εσένα βέβαια ήρθε με sigapure σωστά?

 

Πάντως να λείπει πράγμα από αυτά τα μαγαζιά από δέμα που ΔΕΝ ΠΕΡΑΣΕ ΤΕΛΩΝΕΙΟ δεν έχω ακούσει.. δυστυχώς ακόμη στην Ελλάδα κάνουν κάποιοι κατάχρηση εξουσίας..!

Link to comment
Share on other sites

Μόνο που ο dragonmaster ειναι κύπρο.Μην νομίζουμε δηλαδή ότι μόνο στην ελλάδα,συμβαίνουν αυτά
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουν λόγο οι κινέζοι να σου φάνε το τηλέφωνο. Κάπου αλλού στο φάγανε. Όσο για το ότι σου δίνουν επιλογή χωρίς την ορίτζιναλ συσκευασία γίνεται καθαρά για μικρότερο κόστος μεταφορικών.. λογικό να αισθάνεσαι έτσι αλλά και οι κινέζοι από τη μερια τους, που λογικά σου έστειλαν το τηλέφωνο, νομίζουν ότι θες να τους εξαπατήσεις.

Δυστυχώς μόνο υποθέσεις μπορείς να κάνεις για το ποιός σου έφαγε το τηλέφωνο...

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

σωστά δεν έχουν λόγο να σου φάνε το τηλέφωνο, αλλά πάντα υπάρχει και η περίπτωση μιας και δεν ήταν στην original συσκευασία να έγινε κάποιο λάθος στο πακετάρισμα. Λογικα θα γίνεται χαμός αυτές τις μέρες και θα γινόταν χαμός και πριν εναν μήνα, αφού μονο απο δω μέσα στο myphone είχε γίνει χαμός με τα κινέζικα και όλες οι παραγγελίες γίνονταν σε 3-4 μαγαζιά.

Το θέμα είναι είτε από κλοπή είτε από λάθος ο φίλος δεν έχει αυτό που πλήρωσε και δεν έχει και πολλά στοιχεία να το αποδείξει. κριμα μεγάλο ξενέρωμα

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Aν υποθέσουμε ότι οι κινέζοι το έστειλαν κανονικά και ότι είχε ανοιχτεί κάπου στην πορεία, δεν θα φαίνοταν ότι ήταν ανοιγμένο??

 

Συνήθως χρησιμοποιούν μια κίτρινη ταινία δεμάτων και το τυλίγουν γύρω-γύρω με αυτήν. Αν κάποιος το άνοιγε δεν θα φαίνοταν???

Link to comment
Share on other sites

κατεβαζεις αυτο και το εγκαθιστας στο κινητο σου.

ανοιγεις την εφαρμογη και πατας framework-->εγκατασταση/αναβαθμιση

μετά πας κατέβασμα-->βρισκεις και πατάς gravity box και κανεις την εγκατάσταση

τέλος πας modules-->τικάρεις το gravity box

βγαίνεις απο την εφαρμογή βρίσκεις στο app drawer το εικονίδιο με το gravity box και ξεκινάς τα πειράγματα

ΥΓ σχεδον σε καθε βημα θα πρέπει να κανεις reboot, θα στο λεει κιολας

 

 

Αψογος φιλε μου :D:D. Εχει πολυ πραμα για πειραγμα.

Μηπως γνωριζεις πως μπορω να αλλαξω το χρωμα του σηματος δικτυου (εννοω τις καθετες μπαρες);

Εχω αλλαξει το χρωμα σε ολα τα αλλα της γραμμης (μπαταρια, ρολοι, σημα wifi κλπ), αλλα το σημα δικτυου δεν αλλαζει.

Link to comment
Share on other sites

Αψογος φιλε μου :D:D. Εχει πολυ πραμα για πειραγμα.

Μηπως γνωριζεις πως μπορω να αλλαξω το χρωμα του σηματος δικτυου (εννοω τις καθετες μπαρες);

Εχω αλλαξει το χρωμα σε ολα τα αλλα της γραμμης (μπαταρια, ρολοι, σημα wifi κλπ), αλλα το σημα δικτυου δεν αλλαζει.

 

οχι ουτε εγω εχω βρει πως αλλάζει αν καταλαβα καλά μπορει να αλλάξει μονο το χρώμα την δεύτερης σιμ και μονο αν το εχεις ρυθμίσει στο πορτοκαλι και να το κανεις εσυ δλδ ασπρο.

Παρατήρησα ένα bug, το οποιο δεν ειμαι σίγουρος οτι υπάρχει, έχω αλλάξει την statusbar να είναι διαφανής όταν ειμαι με ξεκλείδωτο το τηλέφωνο (δινει την αίσθηση μεγαλύτερης οθόνης) και όταν το τηλέφωνο είναι κλειδωμένο να είναι μαυρη, επίσης έχω πειράξει την μπαταρία να είναι κυκλική-με ποσοστό εσωτερικά.Όταν πέφτει 1% νομίζω οτι τηλέφωνο ξυπνάει και ξανακοιμάται (μετα απο το χρονικο όριο που έχεις ορίσει εσύ)

Το έχει παρατηρήσει κανείς?

Επίσης ενώ έπαιζα με τα widget στην lockscreen, αποφάσισα προς το παρών να κρατήσω το μαμα ρολοι, μονο που τώρα δεν εμφανίζονται οι χαμένες κλησεις-sms όπως πριν κατω δεξιά στο μικρό οθονάκι που αφήνει η θηκη (μιλάμε για οταν είναι κλειδωμένο με την μαγνητική θήκη), αλλα εμφανίζονατι πανω αριστερά στην status bar

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ πριν λίγο.Πανέμορφο και πανάλαφρο είναι το άτιμο :p Εχει ήδη πάνω την ρομ απο 24-12 v1.01 και το usb otg δουλεύει κανονικά.Η αγορά έγινε απο vickmall.com στις 29-12 και έφτασε σήμερα.Στο πίσω καπάκι,γράφει inew και το μοντέλο είναι v3-E.Εντυπώσεις αργότερα. Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Aν υποθέσουμε ότι οι κινέζοι το έστειλαν κανονικά και ότι είχε ανοιχτεί κάπου στην πορεία, δεν θα φαίνοταν ότι ήταν ανοιγμένο??

 

Συνήθως χρησιμοποιούν μια κίτρινη ταινία δεμάτων και το τυλίγουν γύρω-γύρω με αυτήν. Αν κάποιος το άνοιγε δεν θα φαίνοταν???

 

Επειδή παρέλαβα και εγώ το τηλέφωνο από το TO2C χωρίς το κουτί του, μπορώ να πώ ότι ο τρόπος συσκευασίας ήταν τέτοιος που δεν υπάρχει περίπτωση να μπορέσει κανείς να το ανοίξει και να το ξανακλήσει. Αν χρειαστεί έχω φωτογραφίες από το άνοιγμα της συσκευασίας στο παλιό τηλέφωνο.

Επίσης, στο τελωνείο δεν είναι χαζοί και ξέρουν ότι ότι έρχεται από κίνα σπανίως έχει μέσα αυτό που λέει. Επομένως αν θέλουν να υφαρπάξουν κάτι δε θα το κάνουν σε δέμα που πληρώνει τέλος εισαγωγής και εκτελωνισμού.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή παρέλαβα και εγώ το τηλέφωνο από το TO2C χωρίς το κουτί του, μπορώ να πώ ότι ο τρόπος συσκευασίας ήταν τέτοιος που δεν υπάρχει περίπτωση να μπορέσει κανείς να το ανοίξει και να το ξανακλήσει. Αν χρειαστεί έχω φωτογραφίες από το άνοιγμα της συσκευασίας στο παλιό τηλέφωνο.

Επίσης, στο τελωνείο δεν είναι χαζοί και ξέρουν ότι ότι έρχεται από κίνα σπανίως έχει μέσα αυτό που λέει. Επομένως αν θέλουν να υφαρπάξουν κάτι δε θα το κάνουν σε δέμα που πληρώνει τέλος εισαγωγής και εκτελωνισμού.

 

και πως πέρασε τελωνείο λοιπόν χωρίς να το ανοίξουν για να δουν τι έχει μέσα ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

και πως πέρασε τελωνείο λοιπόν χωρίς να το ανοίξουν για να δουν τι έχει μέσα ?

 

το χω ξαναπει πιο πανω πως περνανε στη κυπρο τα πραγματα,εν τελει οσες θεωριες και να κανω ,κανει καποιος δεν μπορω να αποδειξω κατι ,μενει στα χερια του paypal η υποθεση...

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

και πως πέρασε τελωνείο λοιπόν χωρίς να το ανοίξουν για να δουν τι έχει μέσα ?

 

Μα αν τα ανοίγανε τα δέματα και βλέπαν τι έχουν μέσα δε θα περνούσε κανένα τσάμπα.

 

Δεν τα ανοίγουν τα δέματα (τουλάχιστον στην Ελλάδα).

 

Ο φίλος για να πλήρωσε εκτελωνισμό σημαίνει ότι από το TO2C γράψανε από λάθος μεγαλύτερη αξία στο πακέτο από το όριο.

 

Από ότι έχω δει μέχρι τώρα συνήθως γράφουν ότι το δέμα περιέχει ως δώρο κάποιο είδος (πχ διακόσμησης ή κήπου) αξίας 25$.

 

Επίσης στο Inew V3 η μπαταρία είναι εγκατεστημένη στο κινητό και δε μπορεί να λείπει μόνο η συσκευή. Δεν έχει λογική.

 

ΥΓ Βλέπω όλα τα posts να εξαφανίζονται σε λίγο......

Edited by seaman72
Link to comment
Share on other sites

το ειπα στην απαρυθμιση τι βρηκα στο πακετο,κυπρο περνανε απο τελωνειο ολα τα δεματα σου ζητανε αποδειξη πληρωμης αν κρινουν οτι το πακετο σου ισως ειναι πιο ακριβο απο το invoice σου το ανοιγουν ενωπιον σου και το ελεγχουν,επειδη ομως θελει χρονο συνηθως τους δινεις την αποδειξη σου βγαζουν μια σουμα πληρωνεις περνεις το δεμα και φευγεις ,ετσι ολα περνανε απο τελωνειο,ωστοσο επειδη συνηθως περνω συχνα συσκευες απο εξωτερικο ξερω οτι δεν προκειται για λαδια διοτι παραλαβα πολυ πιο ακριβες συσκευες απο αμερικη και κινα,το μονο που μου ετυχε σε παρομοια περιπτωση ηταν απο pandawill στην οποια ηρθε το πακετο μερικως και στραπατσαρισμενο και χωρις κινητο ,εκει εκλεισα το case και δεν μου ξαναμιλησαν...

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...