Jump to content

Honor 3C


gialatzi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

επειδη απο οτι ξερω σε δικαρτα το navigon απο τον "θειο" δεν παιζει ,εχει δοκιμασει κανεις στο honor 3c μπας και?

Δουλευει κανονικα :cool:

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με ακριβως αυτά που λες κ απτό to2c 8εχει η καμερα κανονικά κ 5 η μπροστά κ έχει την στοκ κάμερα της Google για εφαρμογή φωτό. Βέβαια αναβαθμίσεις γιοκ.

 

Αναβαθμιση γιατι δεν παιρνει??

""Nos Power""
Link to comment
Share on other sites

Δουλευει κανονικα :cool:
τι διαολ ο? πως και σε αυτο το δικαρτο δουλευει?μπραβο!μια ακομη επιλογη περαν του primo και του sygic!
Link to comment
Share on other sites

τι διαολ ο? πως και σε αυτο το δικαρτο δουλευει?μπραβο!μια ακομη επιλογη περαν του primo και του sygic!

Την Τριτη δοκιμασα το navigon και σε ενα δικαρτο huawei 610s και δουλευει και σε εκεινο :cool::cool:

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

τι διαολ ο? πως και σε αυτο το δικαρτο δουλευει?μπραβο!μια ακομη επιλογη περαν του primo και του sygic!

 

Στο Hongmi και στο Honor 3C δουλευουν κανονικά και το Navigon και το iGO. Και φυσικα δουλευουν κανονικά και σε όλα τα δικαρτα και μη με άλλους επεξεργαστές (Qualcomm, Intel, κλπ)

Η ευγένεια σου προσφέρει πολλά ... Μην τα χάνεις!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω ! στα αριθμησα για να απαντησω :)

1) Ναι σωστα οσοι δεν κανουν root δεν θα εχουν προβλημα.

.

 

 

Τι εννοεις με αυτο, για να εχουμε Ελληνικα και play θελει root , οποτε θα εχουμε καποιο προβλημα??? Εαν γινει root αυτο που διαβαζω οτι δεν κανει αναβαθμισεις ισχυει??

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικά πολλα προβληματα η συσκευη. Ελληνικα ζητησαμε να εχει ρε ****τη οχι να στειλουμε πυραυλο στον Αρη. Εαν κανεις αυτο δεν εκανει αυτο, εαν κανεις το αλλο δεν λειτουργει το διπλα. Τι να πω ....

""Nos Power""
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις με αυτο, για να εχουμε Ελληνικα και play θελει root , οποτε θα εχουμε καποιο προβλημα??? Εαν γινει root αυτο που διαβαζω οτι δεν κανει αναβαθμισεις ισχυει??

Mε τη μαμισια rom για να βαλεις ελληνικα στις εφαρμογες(οχι στο μενου>ρυθμισεις) θελει root. To play δεν θελει root.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Αναβαθμιση γιατι δεν παιρνει??

Τελικά πολλα προβληματα η συσκευη. Ελληνικα ζητησαμε να εχει ρε ****τη οχι να στειλουμε πυραυλο στον Αρη. Εαν κανεις αυτο δεν εκανει αυτο, εαν κανεις το αλλο δεν λειτουργει το διπλα. Τι να πω ....

Λογικα θα γνωριζετε και αυτο ολοι σας

http://huaweinews.com/2014/02/root-honor-3c/

Το τηλέφωνο με την εργοστασιακή rom δεν έχει κανένα σοβαρό πρόβλημα, είναι πολύ καλό και τίμιο σε ότι κάνει!

Το μόνο πού πρέπει να κάνεις είναι να βάλεις το play και μια εφαρμογή για να έχεις 160 χαρακτήρες στα sms.

Για ποια προβλήματα μιλάς?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες Το τηλέφωνο με την εργοστασιακή rom δεν έχει κανένα σοβαρό πρόβλημα.... τι εννοεις?? Ποσους χαρακτηρες sms μπορει να γραψει οταν ειναι μανισιο??
""Nos Power""
Link to comment
Share on other sites

Οταν λες Το τηλέφωνο με την εργοστασιακή rom δεν έχει κανένα σοβαρό πρόβλημα.... τι εννοεις?? Ποσους χαρακτηρες sms μπορει να γραψει οταν ειναι μανισιο??

Απαντησε μου πρωτα στα απο κατω

Τελικά πολλα προβληματα η συσκευη. Ελληνικα ζητησαμε να εχει ρε ****τη οχι να στειλουμε πυραυλο στον Αρη. Εαν κανεις αυτο δεν εκανει αυτο, εαν κανεις το αλλο δεν λειτουργει το διπλα. Τι να πω ....

 

Απο τα ποστ σου νομιζω οτι δεν εχεις διαβασει το τοπικ.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες Το τηλέφωνο με την εργοστασιακή rom δεν έχει κανένα σοβαρό πρόβλημα.... τι εννοεις?? Ποσους χαρακτηρες sms μπορει να γραψει οταν ειναι μανισιο??
κανενα τηλεφωνο κινεζικο ΔΕΝ γραφει 160 χαρακτηρες με την μαμα εφαρμογη.

εδω και πολλα γνωστα τηλεφωνα δεν γραφουν 160 τι να λεμε!

η λυση ειναι 8sms για μενα.πανεμορφη εφαρμογη

Link to comment
Share on other sites

Προβληματα εννοω οτι για να παρει τα Ελληνικα δεν θα λειτουργει φουλ η καμερα, εαν πειραξεις την rom δεν θα κανει αναβαθμισεις. Οτι διαβασα σε ολο το τοπικ εννοω. θα με απαντησεις και εσυ τωρα τι εννοεις Το τηλέφωνο με την εργοστασιακή rom δεν έχει κανένα σοβαρό πρόβλημα. Ποιο ΔΕΝ ειναι σοβαρο προβλημα. Σε ρωτω απλα γιατι ειμαι ετοιμος να το παραγγειλω και διαβαζω εδω μεσα και κολλαω λιγο. Στην ουσια βοηθεια ζητω. Edited by tasulis
""Nos Power""
Link to comment
Share on other sites

1) Προβληματα εννοω οτι για να παρει τα Ελληνικα δεν θα λειτουργει φουλ η καμερα, εαν πειραξεις την rom δεν θα κανει αναβαθμισεις.

Οτι διαβασα σε ολο το τοπικ εννοω.

2) θα με απαντησεις και εσυ τωρα τι εννοεις Το τηλέφωνο με την εργοστασιακή rom δεν έχει κανένα σοβαρό πρόβλημα. Ποιο ΔΕΝ ειναι σοβαρο προβλημα. Σε ρωτω απλα γιατι ειμαι ετοιμος να το παραγγειλω και διαβαζω εδω μεσα και κολλαω λιγο. Στην ουσια βοηθεια ζητω.

Στα εκανα 1 - 2 - 3 :)

1) Υπαρχει η εργοστασιακη rom που δεν εχει ελληνικα, δεν εχει google play.

Σε αυτη τη rom μπορεις να βαλεις το google play και μια εφαρμογη για 160 χαρακ. στα sms. Mετα μπορεις να το κανεις root να βαλεις μια εφαρμογη για να σου μετατρεψει ολες της εφαρμογες στα ελληνικα. Το μενου ''ρυθμισεις'' δεν αλλαζει και μενει στα αγγλικα.

Σε αυτη την περιπτωση η καμερα δουλευει κανονικα. Με ρουταρισμενο τηλεφωνο δεν θα μπορεις να κανεις αναβαθμισεις.

Υπαρχει και η ανεπισημη rom που βαζουν τα καταστηματα και εχουν βαλει ελληνικα, στο ποστ 675 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=380522&page=45 ο hs2000corolla γραφει απτό to2c 8 εχει η καμερα κανονικά κ 5 η μπροστά , στην αλλη ελληνικη(multi) rom που βρηκαμε βγαζει μεχρι 5mp. Και εδω παλι δεν υπαρχει αναβαθμιση.

2) Το <<προβλημα>> ειναι οτι οταν βαζουμε ενα βιντεο να παιξει στο παρασκηνιο και κανουμε κατι αλλο το τηλεφωνο παει σαν σε αργη κινηση, αυτο το εδειξα και στο βιντεο που ανεβασα :)

3g εχουμε μονο στη μια sim, δεν μπορουμε να επιλεξουμε μεσα απο το μενου το ποια καρτα θα εχει 3g.

 

 

Προσωπικα εχω τη μαμισια rootαρισμενη, οταν βγαινει update το κατεβαζω στο τηλεφωνο --> φλασαρω μεσω pc την unbrick rom --> κανω update --> root --> βαζω το titanium και κανω επαναφορα στις εφαρμογες μου για να μην το ''στηνω'' απο την αρχη.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα φοράει την B111 ,root,play store, ελληνικά παντού (εκτός σε κάνα ξεχασμένο υπομενού σε υπομενού), κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής!κάμερα κανονικά με 8mp k 5mp εμπρός (κ με μαμά εφαρμογή Google).Σημα WiFi στο θεό (30% καλύτερο απο το nexus4 που εχω ).GPS απροβληματιστο(με sygic που δοκιμασία αλλά κ με Google maps).Το μονο που δε μου άρεσε ηταν ο launcher(καθόσον συνηθισμένος σε νεξους) κ πήρε ποδι για να αντικατασταθεί με nova. SMS ακόμα δε δοκιμασα αλλη εφαρμογή (το έδωσα ηδη στον bro).

Η μπαταρια όσο το δουλεψα αρκετά καλή αν κ δε το δοκιμασα ποσο αντέχει σε 3g συνθήκες.

Κ αναβαθμίσεις όπως όλες οι εξελληνισμένες Ρομ δεν βγάζει αλλά μικρο το κακό για μένα μιας κ ουτε προβλήματα έχει (ουτε εγώ θα το δουλεψω κ o bro θα είναι τι πρωτο του smartphone)

...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμένα φοράει την B111 ,root,play store, ελληνικά παντού (εκτός σε κάνα ξεχασμένο υπομενού σε υπομενού), κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής!κάμερα κανονικά με 8mp k 5mp εμπρός (κ με μαμά εφαρμογή Google).Σημα WiFi στο θεό (30% καλύτερο απο το nexus4 που εχω ).GPS απροβληματιστο(με sygic που δοκιμασία αλλά κ με Google maps).Το μονο που δε μου άρεσε ηταν ο launcher(καθόσον συνηθισμένος σε νεξους) κ πήρε ποδι για να αντικατασταθεί με nova. SMS ακόμα δε δοκιμασα αλλη εφαρμογή (το έδωσα ηδη στον bro).

Η μπαταρια όσο το δουλεψα αρκετά καλή αν κ δε το δοκιμασα ποσο αντέχει σε 3g συνθήκες.

Κ αναβαθμίσεις όπως όλες οι εξελληνισμένες Ρομ δεν βγάζει αλλά μικρο το κακό για μένα μιας κ ουτε προβλήματα έχει (ουτε εγώ θα το δουλεψω κ o bro θα είναι τι πρωτο του smartphone)

 

H B111 τι ειναι???

""Nos Power""
Link to comment
Share on other sites

Εμένα φοράει την B111 ,root,play store, ελληνικά παντού (εκτός σε κάνα ξεχασμένο υπομενού σε υπομενού), κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής!κάμερα κανονικά με 8mp k 5mp εμπρός (κ με μαμά εφαρμογή Google).Σημα WiFi στο θεό (30% καλύτερο απο το nexus4 που εχω ).GPS απροβληματιστο(με sygic που δοκιμασία αλλά κ με Google maps).Το μονο που δε μου άρεσε ηταν ο launcher(καθόσον συνηθισμένος σε νεξους) κ πήρε ποδι για να αντικατασταθεί με nova. SMS ακόμα δε δοκιμασα αλλη εφαρμογή (το έδωσα ηδη στον bro).

Η μπαταρια όσο το δουλεψα αρκετά καλή αν κ δε το δοκιμασα ποσο αντέχει σε 3g συνθήκες.

Κ αναβαθμίσεις όπως όλες οι εξελληνισμένες Ρομ δεν βγάζει αλλά μικρο το κακό για μένα μιας κ ουτε προβλήματα έχει (ουτε εγώ θα το δουλεψω κ o bro θα είναι τι πρωτο του smartphone)

 

Απο που το πηρες? Επισης πως καταλαβαινεις ποσα μεγαπιξελ τραβαει η καμερα?

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος έγραψε οτι πιάνει 3g πιο καλά από αλλα κινητά γιατί παίζει και στα 900mhz.αληθεύει αυτό γιατί στα σαιτ που το πουλάνε λένε μόνο 2100 συχνότητα.
Link to comment
Share on other sites

παρελαβα σημερα το δικο μου απο το vickmall,η καμερα δειχνει 5 μπ,δεν ξερω αν υπαρχει καποιος τροπος να το φτιαξουμε αυτο,το κινητο φυσικα ειναι τελειο 17085antutu οχι οτι με νοιαζει αυτο,wifi απιστευτα γρηγορο,gps επιασε αμεσα και η καμερα αν και 5 ειναι πολυ καλη,αλλαξα launcher και εγω,μεχρι εδω ολα πολυ καλα,πρωτη μερα και βλεπουμε,αν καποιος εχει λυση στο θεμα της καμερας ας μας ενημερωσει.

 

http://www.ebay.com/itm/w-Tracking-Q763-2X-Battery-Charger-FOR-HUAWEI-3C-G730-h30-t00-Honor-HB4742A0RBW-/191093778562?pt=US_Cell_Phone_PDA_Batteries&hash=item2c7e13a882

αυτη η μπαταρια κανει? 2800mah λεει

Edited by daydream59
Link to comment
Share on other sites

Απο που το πηρες? Επισης πως καταλαβαινεις ποσα μεγαπιξελ τραβαει η καμερα?

 

Απο to2c ...απο τις ρυθμίσεις της κάμερας εννοώ οτι βλέπω ενεργοποιημενη την επιλογή 8mp πίσω κ 5mp μπροστά(εσείς απο που τα βλέπετε;;;)

...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απο to2c ...απο τις ρυθμίσεις της κάμερας εννοώ οτι βλέπω ενεργοποιημενη την επιλογή 8mp πίσω κ 5mp μπροστά(εσείς απο που τα βλέπετε;;;)

 

εγω στο antutu,τοσο την βγαζει 5μπ.

Link to comment
Share on other sites

https://www.dropbox.com/s/l92ww8rh5obtmc6/Screenshot_2014-03-27-18-50-40.jpeg

 

https://www.dropbox.com/s/2864rv3tetnu89i/Screenshot_2014-03-27-18-50-51.jpeg

 

 

https://www.dropbox.com/s/5ppe9u3k2a6pm97/Screenshot_2014-03-27-18-51-11.jpeg

 

https://www.dropbox.com/s/cgb62s4vh3omh78/Screenshot_2014-03-27-18-51-30.jpeg

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προς το παρόν δεν το έχω το κινητό μαζί μου καθόσον το πήρε ο bro αλλά μολις το ξαναπιασω στα χέρια μου θα πάρω ενα nandroid να υπάρχει η Ρομ γιατί βλέπω δεν την έχει κανεις κ δουλεύει καλά...

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εγω στο antutu,τοσο την βγαζει 5μπ.

 

Τo antutu δε τα βγάζει παντα σωστά να ξέρετε. Το cpu-z Τι σας δείχνει;

...Παναγιώτης[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

https://www.dropbox.com/s/l92ww8rh5obtmc6/Screenshot_2014-03-27-18-50-40.jpeg

 

https://www.dropbox.com/s/2864rv3tetnu89i/Screenshot_2014-03-27-18-50-51.jpeg

 

 

https://www.dropbox.com/s/5ppe9u3k2a6pm97/Screenshot_2014-03-27-18-51-11.jpeg

 

https://www.dropbox.com/s/cgb62s4vh3omh78/Screenshot_2014-03-27-18-51-30.jpeg

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προς το παρόν δεν το έχω το κινητό μαζί μου καθόσον το πήρε ο bro αλλά μολις το ξαναπιασω στα χέρια μου θα πάρω ενα nandroid να υπάρχει η Ρομ γιατί βλέπω δεν την έχει κανεις κ δουλεύει καλά...

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Τo antutu δε τα βγάζει παντα σωστά να ξέρετε. Το cpu-z Τι σας δείχνει;

 

δεν λεει πουθενα για καμερα,σε ποιο σημειο να κοιταξω?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...