Jump to content

Honor 3C


gialatzi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

5 μέρες; Κάρτα σιμ έχεις μέσα; Τη χρήση κάνεις, 3 λεπτά οθόνη και άλλα 3κλησεις;

 

Κλείνω 2 χρόνια με το κινητό και είναι σκυλί μαύρο, από κάθε άποψη. Η μπαταρία του πραγματικά μου κρατάει όσο και στην αρχή. 5 ολόκληρες μέρες (με το δικό μου προφίλ χρήσης).

Το μόνο θέμα που έιχα από την αρχή είναι με την ένδειξη της μπαταρίας: Ενώ από το 100% μέχρι το 15% πέφτει γραμμικά, από εκεί και πέρα μπορεί να μηδενίσει μέσα σε 10 λεπτά.

Να φανταστώ ότι το κλείνεις το βράδυ αλλιώς τέτοια αναμονή δεν υπάρχει με την καμία...

 

Στάλθηκε από το ZP952 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θυμαται καποιος πως λεγεται ενα προγραμμα android που μετατρεπει μαζικα τους αριθμους των επαφων σου, προσθετοντας ή αφαιροντας το +30 ?
Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Θυμαται καποιος πως λεγεται ενα προγραμμα android που μετατρεπει μαζικα τους αριθμους των επαφων σου, προσθετοντας ή αφαιροντας το +30 ?

Number fixer

 

Send from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Number fixer

 

Send from my Huawei Mate S using Tapatalk

Ευχαριστω πολυ

Αυτο ειναι

Δουλευει αψογα .....

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, λίγη βοήθεια γιατί ασχολούμαι εδώ και πόσες ώρες και δεν έχω βρει άκρη. Πήρα σήμερα το Mi Band. Από play store, δεν μπορώ να κατεβάσω το Mi Fit, μου λέει δεν είναι συμβατή η συσκευή. Όταν κατεβάζω το apk του mifit, μου πετάει το κινητό σφάλμα ανάλυσης πακέτου (parsing error). Πρώτον τι είναι αυτό και δεύτερον έχει καταφέρει κανείς να δουλέψει Mi band με το συγκεκριμένο κινητό;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, λίγη βοήθεια γιατί ασχολούμαι εδώ και πόσες ώρες και δεν έχω βρει άκρη. Πήρα σήμερα το Mi Band. Από play store, δεν μπορώ να κατεβάσω το Mi Fit, μου λέει δεν είναι συμβατή η συσκευή. Όταν κατεβάζω το apk του mifit, μου πετάει το κινητό σφάλμα ανάλυσης πακέτου (parsing error). Πρώτον τι είναι αυτό και δεύτερον έχει καταφέρει κανείς να δουλέψει Mi band με το συγκεκριμένο κινητό;

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Το δούλευα εγώ το το miband με την εφαρμογή αρκετό καιρό χωρίς πρόβλημα. Την αναγνώριζε κανονικά στο play store. Ποια ρομ έχεις? Εγώ με διάφορες kitkat Β26χ δεν είχα θέμα. Δοκίμασε να τη βρεις και από το store της huawei, hiapp, εκεί έχει την κινεζική, δούλευε και αυτή κανονικά χωρίς πρόβλημα και έχει γενικά περισσότερες επιλογές.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Εχει το κινητο μας NFC δεδομενα; Αν εχει, πως ενεργοποιουνται;
Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχει.

 

Στάλθηκε από το LG-H955 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους! Πρωτο μου ποστ σε αυτο το thread. Εχω το κινητο εδω και ενα χρονο περιπου και ειναι πραγματικα πολυ καλο δεν εχω κανενα παραπονο. Του ειχα κανει οτι χρειαζεται και του ειχα περασει emui 3.0 με kit kat 4.4.2 την mgeeky version και μετα για να αναγνωριζει τις σιμ είχα φλασάρει και το modem fix. Ολα δουλευουν τελεια εδω και κατι μηνες κανενα θεμα.

H ερωτηση μου ειναι μπορουμε να περασουμε και ακομα υψηλότερη εκδοση android(πχ 5), αλλο emui κτλ? To εχει κανει καποιος με επιτυχια? Συγγνωμη αν εχει απαντηθει δεν εχω κοιταξει πολυ το thread.

Βασικα είδα αυτο το video και επηρεαστηκα :P

Edited by petrosk93
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους! Πρωτο μου ποστ σε αυτο το thread. Εχω το κινητο εδω και ενα χρονο περιπου και ειναι πραγματικα πολυ καλο δεν εχω κανενα παραπονο. Του ειχα κανει οτι χρειαζεται και του ειχα περασει emui 3.0 με kit kat 4.4.2 την mgeeky version και μετα για να αναγνωριζει τις σιμ είχα φλασάρει και το modem fix. Ολα δουλευουν τελεια εδω και κατι μηνες κανενα θεμα.

H ερωτηση μου ειναι μπορουμε να περασουμε και ακομα υψηλότερη εκδοση android(πχ 5), αλλο emui κτλ? To εχει κανει καποιος με επιτυχια? Συγγνωμη αν εχει απαντηθει δεν εχω κοιταξει πολυ το thread.

Βασικα είδα αυτο το video και επηρεαστηκα :P

Στο νήμα του κινητού στο xda τώρα τελευταία έχουν βγει πολλές custom Rom, ακόμα και marshmallow που βασίζονται στην cm13, οι πιο πολλές είναι ported. Δεν έχω δοκιμάσει κάποια όμως να σου πω εμπειρία. Από ότι διαβάζω, για καθημερινή χρήση δεν έχουν ιδιαίτερα προβλήματα, αλλά όλες έχουν και από κάποια bugs, εξαρτάται πόσο ενοχλητικά ειναι για τον καθένα στην καθημερινή χρήση.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση :)

Ναι για αυτό ρωτάω. Γιατί δν θέλω να κατεβάσω ρομ με σφάλματα και μετά να γυρίζω πίσω στην τωρινή μου κατάσταση που θα κάνω ασφαλώς μπακ απ αν αλλάξω κάτι. Ίσως πρέπει να το κοιτάξω περισσότερο απλά είπα μηπως κάποιος εδώ το είχε κάνει και μου έλεγε ποιο να κατεβάσω χώρις bugs που να μην διορθώνονται.

Link to comment
Share on other sites

Μετα την εγκατασταση νεας ROM το backup Που εχειπαρει το τηλεφωνο οταν ειναι να μπει σε διαδικασια restore το κανουμε στο τηλ ή και στην καρτα>>?? Πχ, τις επαφες στο τηλ?? Τις φωτο?? τις εφαρμογές??
""Nos Power""
Link to comment
Share on other sites

Μετα την εγκατασταση νεας ROM το backup Που εχειπαρει το τηλεφωνο οταν ειναι να μπει σε διαδικασια restore το κανουμε στο τηλ ή και στην καρτα>>?? Πχ, τις επαφες στο τηλ?? Τις φωτο?? τις εφαρμογές??

 

Εξαρτάται από εσένα που θες να πανε. Εφαρμογές εγώ τις κάνω στο τηλέφωνο εκτός από αυτές που θέλω να μπουν στην εξωτερική κάρτα. Φωτογραφίες πάλι, εκεί που θες να πάνε, εγώ τις εχω στην εξωτερική. Επαφές δεν έκανες sync με το gmail? Αν όχι, τις βάζεις στο τηλέφωνο.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

5 μέρες; Κάρτα σιμ έχεις μέσα; Τη χρήση κάνεις, 3 λεπτά οθόνη και άλλα 3κλησεις;

 

Προφανώς το έχει κλειστό και το ανοίγει το τελευταίο βράδυ

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Στο νήμα του κινητού στο xda τώρα τελευταία έχουν βγει πολλές custom Rom, ακόμα και marshmallow που βασίζονται στην cm13, οι πιο πολλές είναι ported. Δεν έχω δοκιμάσει κάποια όμως να σου πω εμπειρία. Από ότι διαβάζω, για καθημερινή χρήση δεν έχουν ιδιαίτερα προβλήματα, αλλά όλες έχουν και από κάποια bugs, εξαρτάται πόσο ενοχλητικά ειναι για τον καθένα στην καθημερινή χρήση.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

Για δώστε κάνα λινκ, ίσως δοκιμασω ...

Link to comment
Share on other sites

Με την νεα ρομ παρατηρω οτι το double tap στην οθομη ΔΕΝ λειτουργει. Ισχυει αυτο η ειναι καπου και δε μπορω να το βρω?? Edited by tasulis
""Nos Power""
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς το έχει κλειστό και το ανοίγει το τελευταίο βράδυ

 

5 μέρες; Κάρτα σιμ έχεις μέσα; Τη χρήση κάνεις, 3 λεπτά οθόνη και άλλα 3κλησεις;

Άπιστοι Θωμάδες.... ;) :cool: Φυσικά και γίνεται και χωρίς να κλείσει λεπτό το κινητό... ;) ;) :cool: και περισσεύει και 27%!!!

http://i.imgur.com/blV2fcJ.jpg

http://i.imgur.com/zu4C90v.jpg

 

Sent from my huawei honor 3c using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Το double tap στην 268 πως το ενεργοποιουμε ρε παιδια???

Επισης δε μπορει να συνδεθει με το Pc. Πως ενεργοποιουμε το μενου για συνδεση με υπολογιστη??

Edited by tasulis
""Nos Power""
Link to comment
Share on other sites

Για δώστε κάνα λινκ, ίσως δοκιμασω ...

Αν μπεις στο γνωστό νήμα του xda όλα τα τελευταία ποστ έχουν λινκς με custom roms. Εγώ θα προτιμούσα κάποια ρομ από ομάδες, πχ resurrection, exodus, AICP κλπ έστω και αν είναι unofficial.

Το double tap στην 268 πως το ενεργοποιουμε ρε παιδια???

http://i.imgur.com/lPjGbxa.jpg

http://i.imgur.com/uNkeDuU.jpg

 

Sent from my huawei honor 3c using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Αν μπεις στο γνωστό νήμα του xda όλα τα τελευταία ποστ έχουν λινκς με custom roms. Εγώ θα προτιμούσα κάποια ρομ από ομάδες, πχ resurrection, έστω και αν είναι unofficial.

 

http://i.imgur.com/lPjGbxa.jpg

http://i.imgur.com/uNkeDuU.jpg

 

Sent from my huawei honor 3c using Tapatalk

 

Εμενα το motion and gestures ειναι αδειο. Δεν εχει μενου, κενη οθονη με δειχνει. Τι λες να συμβαινει??

Ουτε καμερα ανοιγει.........

Ουτε το usb debugging λειτουργει και δε μπορω να το συνδεσω με τον υπολογιστη

Edited by tasulis
""Nos Power""
Link to comment
Share on other sites

Εμενα το motion and gestures ειναι αδειο. Δεν εχει μενου, κενη οθονη με δειχνει. Τι λες να συμβαινει??

Ουτε καμερα ανοιγει.........

Από ποια Ρομ εκανες αναβάθμιση και με ποιον τρόπο? Αν έκανες από Β149 με local update ίσως γι αυτό έχεις αυτά τα θέματα, κάτι δεν εκατσε καλά γιατί από JB περασες σε kitkat. Ή κάνε ενα hard reset ή ξαναπερνα τη Ρομ με τη μέθοδο τρια κουμπιά. Επίσης, αν εκανες από Β149, καλό είναι να ξαναπεράσεις τις εφαρμογες χωρίς επαναφορά από back up γιατί καποιες εφαρμογές μπορεί να μην είναι συμβατές. Μόνο σημειώσεις κλπ πέρνα από back up, όχι ρυθμίσεις συστήματος.

 

Sent from my Onda V975m using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Από ποια Ρομ εκανες αναβάθμιση και με ποιον τρόπο? Αν έκανες από Β149 με local update ίσως γι αυτό έχεις αυτά τα θέματα, κάτι δεν εκατσε καλά. Ή κάνε ενα hard reset ή ξαναπερνα τη Ρομ με τη μέθοδο τρια κουμπιά. Επίσης, αν εκανες από Β149, καλό είναι να ξαναπεράσεις τις εφαρμογες χωρίς επαναφορά από back up γιατί καποιες εφαρμογές μπορεί να μην είναι συμβατές.

 

Sent from my Onda V975m using Tapatalk

 

Εκανα αναβαθμιση απο 4.10.16 με local

""Nos Power""
Link to comment
Share on other sites

Εκανα αναβαθμιση απο 4.10.16 με local

Anyway, δες τι σου γραφω πιο πάνω και για μένα είναι καλυτερα να περάσεις τη ρομ ξανα με τη μέθοδο με τα τρία κουμπιά ώστε να γίνει καθαρή εγκατάσταση. Εναλλακτικά δοκίμασε ενα hard reset μήπως διορθωθούν τα προβλήματα.

 

Sent from my Onda V975m using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Anyway, δες τι σου γραφω πιο πάνω και για μένα είναι καλυτερα να περάσεις τη ρομ ξανα με τη μέθοδο με τα τρία κουμπιά ώστε να γίνει καθαρή εγκατάσταση. Εναλλακτικά δοκίμασε ενα hard reset μήπως διορθωθούν τα προβλήματα.

 

Sent from my Onda V975m using Tapatalk

 

μπορεις να με πεις την μεθοδο των 3 κουμπιων?? Θα χασω τα παντα?? Και τις επαφες??

""Nos Power""
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...