Jump to content

Honor 3C


gialatzi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν σε ενοχλεί που έχεις αποθηκεύσει τον αριθμό και δεν σου εμφανίζει το όνομα;;

 

το ονομα το εμφανιζει κανονικα,ελληνικα,οπως το εχω.Την ρομ και το flash tools το εχω αλλα δεν ξερω πως να σας το βαλω εδω.

Edited by daydream59
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τις εφαρμογες μονο,ευκολο να τις ξαναβαλω,αλλα το youtube δεν λειτουργει, απο οτι διαβασα στις σελιδες στο play store κι αλλοι λενε οτι δεν συνδεεται.

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ηταν ρουταρισμενη η ρομ ναι,μονο τις εφαρμογες εβαλα παλι,αλλα το youtube δεν λειτουργει.

Άμα η ROM ήταν ήδη ροοτ τότε κατά πάσα πιθανότητα δεν είναι official.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι πνιγεστε σε μια κουταλια νερό. Η κιτ κατ ειναι λειτουργικοτατη και μικροπροβληματα οπως η αναγνωριση κτλπ, λυνονται με λιγο ψαξιμο. Μην ανακυκλωνετε συνεχεια τα ιδια και τα ιδια..κουραζει.
www.olafree.net
Link to comment
Share on other sites

ξύπνα και κανε ανακύκλωση...

η kit kat δεν είναι μια κάθε 15 βγαίνει καινούργια

και αυτό ψάξιμο είναι να βάλεις μια kit kat που απλά να δουλεύει η αναγνώριση αντί να ψάχνεις μετά.

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

ξύπνα και κανε ανακύκλωση...

η kit kat δεν είναι μια κάθε 15 βγαίνει καινούργια

και αυτό ψάξιμο είναι να βάλεις μια kit kat που απλά να δουλεύει η αναγνώριση αντί να ψάχνεις μετά.

ΜΊΑ είναι η κιτκατ και την βελτιώνουν σιγά σιγά μέχρι να βγει η σταθερή.η αναγνώριση ΔΕΝ δουλεύει στην κιτκατ γιατί είναι δοκιμαστικές εκδόσεις ακόμα.Αφού δουλεύει στην σταθερή 148 θα το φτιάξουν και στην σταθερή κιτκατ.Εγώ όντως δεν βλέπω κάτι νέο/ καλύτερο με την κιτκατ και εάν δεν βαριόμουν να κάνω hard reset (πάντα κάνω μετά από αλλαγή ρομ.)θα γυρνούσα στην 148 γιατί για μένα είναι σημαντικό να δουλεύει ΣΕ ΔΙΚΑΡΤΟ η αναγνώριση! Αφού η μία εταιρεία κινητής βάζει το 30 και η άλλη όχι.

Link to comment
Share on other sites

ΜΊΑ είναι η κιτκατ και την βελτιώνουν σιγά σιγά μέχρι να βγει η σταθερή.η αναγνώριση ΔΕΝ δουλεύει στην κιτκατ γιατί είναι δοκιμαστικές εκδόσεις ακόμα.Αφού δουλεύει στην σταθερή 148 θα το φτιάξουν και στην σταθερή κιτκατ.Εγώ όντως δεν βλέπω κάτι νέο/ καλύτερο με την κιτκατ και εάν δεν βαριόμουν να κάνω hard reset (πάντα κάνω μετά από αλλαγή ρομ.)θα γυρνούσα στην 148 γιατί για μένα είναι σημαντικό να δουλεύει ΣΕ ΔΙΚΑΡΤΟ η αναγνώριση! Αφού η μία εταιρεία κινητής βάζει το 30 και η άλλη όχι.

 

παντως του vickmall εχει αναγνωριση,τωρα ποια ειναι και τι δεν ξερω.

Link to comment
Share on other sites

ΜΊΑ είναι η κιτκατ και την βελτιώνουν σιγά σιγά μέχρι να βγει η σταθερή.η αναγνώριση ΔΕΝ δουλεύει στην κιτκατ γιατί είναι δοκιμαστικές εκδόσεις ακόμα...

Eλα...

μια ειναι η kit kat ?

και δεν δουλεύει η αναγνώριση γιατί είναι δοκιμαστική η ΜΙΑ kit kat?

Για πες..

παντως του vickmall εχει αναγνωριση,τωρα ποια ειναι και τι δεν ξερω.

αρα δεν ειναι kit kat...γιατι η kit kat ειναι ΜΙΑ και ακούγετε οτι δεν έχει αναγνώριση!

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]49857[/ATTACH]

 

Αυτο δειχνει,και βγαζει το κιτ κατ οταν κτυπησω επανω,τωρα αν ειναι η οχι δεν ξερω.

 

Επισης η ρομ λεει

4.4

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Για το θεμα με την αναγνωριση, εκανα καταργηση λογ/μου και καθαρισμα του googlesync επανεκιννηση και προσθηκη λογ/μου: τιποτα.

εκανα καταργηση λογ/μου και της εφαρμογης googlesync επανεκιννηση, προσθηκη λογ/μου και εγκατασταση της εφαρμογης : και παλι τιποτα.

οταν με το noumber fixer βαζω το +30, στην vodafone εχω αναγνωριση και στην cosmote βγαζει μονο τον αριθμο, οταν βγαζω το +30 συμβαινει το αντιθετο.

καποια λυση υπαρχει?

αν βαλω Kitkat (μονο για αυτον τον λογο) θα φτιαξει το θεμα της αναγνωρισης? θα εχω μηπως αλλα θεματα σοβαρα με κιτκατ?

τωρα το κινητο φοραει την 4.9.1

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Για το θεμα με την αναγνωριση, εκανα καταργηση λογ/μου και καθαρισμα του googlesync επανεκιννηση και προσθηκη λογ/μου: τιποτα.

εκανα καταργηση λογ/μου και της εφαρμογης googlesync επανεκιννηση, προσθηκη λογ/μου και εγκατασταση της εφαρμογης : και παλι τιποτα.

οταν με το noumber fixer βαζω το +30, στην vodafone εχω αναγνωριση και στην cosmote βγαζει μονο τον αριθμο, οταν βγαζω το +30 συμβαινει το αντιθετο.

καποια λυση υπαρχει?

αν βαλω Kitkat (μονο για αυτον τον λογο) θα φτιαξει το θεμα της αναγνωρισης? θα εχω μηπως αλλα θεματα σοβαρα με κιτκατ?

τωρα το κινητο φοραει την 4.9.1

Την kitkat για developers εχεις τωρα. Το προβλημα λυνεται με την B148. Αλλα εχουν προταθει και λυσεις με τη rom που ηδη εχεις.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Την kitkat για developers εχεις τωρα. Το προβλημα λυνεται με την B148. Αλλα εχουν προταθει και λυσεις με τη rom που ηδη εχεις.

:dizzy: Για να πω την αληθεια, ουτε ειχα δει ποια εκδοση φοραει το κινητο μου... απλα δεν περιμενα να εχει την κιτκατ.

σαν λυσεις για την κιτκατ ποιες εννοεις? γιατι αυτο με την αφαιρεση και προσθεση του Google account το εκανα χωρις αποτελεσμα...

Link to comment
Share on other sites

 

 

Ο δευτερος τροπος που δουλεψε ειναι:

export τις επαφες gmail σε αρχειο vcf.

Διεγραφη (αν υπαρχουν) των επαφων στο phone/τηλεφωνο

Εισαγωγη του αποθηκευμενου αρχειου στο phone/τηλεφωνο

Εκανα και αυτο, αλλα παλι χωρις αποτελεσμα....

Link to comment
Share on other sites

:dizzy: Για να πω την αληθεια, ουτε ειχα δει ποια εκδοση φοραει το κινητο μου... απλα δεν περιμενα να εχει την κιτκατ.

σαν λυσεις για την κιτκατ ποιες εννοεις? γιατι αυτο με την αφαιρεση και προσθεση του Google account το εκανα χωρις αποτελεσμα...

 

Εκανα και αυτο, αλλα παλι χωρις αποτελεσμα....

Τα παραπανω που εκανες δεν ειναι σχετικα με το προβλημα σου. Η πιο απλη λυση ειναι στο gmail να εχεις αποθηκευμενες τις επαφες με +30 και στο καταλογο phone χωρις +30. Εχουν αναφερει καποια παιδια και μια αλλη λυση που κανεις export τις επαφες και τις βαζεις σε αρχειο xls με και χωρις +30 και μετα τις περνας στο gmail αλλα δεν θυμαμαι το post. Αν κανεις search λογικα θα το βρεις εκτος αν θυμαται καποιος αλλος ακριβως να σου πει τη διαδικασια.

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Αν στον καταλογο Phone τις αποθηκευσω χωρις το +30 και δεν τον βαλω να φαινεται στις επαφες μου, θα φτιαξει το προβλημα? ή πρεπει στις επαφες να φαινονται και οι δυο καταλογοι (phone & gmail)?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις ήρθε η 4_9_16. Τα update details πάντα κινέζικα!!!!! :cry::cry::cry:

Καλα δεν ξερεις Κινεζικα :)

 

Η πιο απλη λυση ειναι στο gmail να εχεις αποθηκευμενες τις επαφες με +30 και στο καταλογο phone χωρις +30.

το εκανα και αυτο, εχω gmail με +30 και phone χωρις +30... συνεχιζει να μην δειχνει και στις δυο καρτες το ονομα...

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι ειδα η επιλογη gloves mode ειναι μονιμα ενεργοποιημενη.... αυτο φυσικα εχει σαν αποτελεσμα να καταναλωνει παραπανω μπαταρια, υπαρχει τροπος να την απενεργοποιησουμε?

 

Αυτό το συμπέρασμα πως το έβγαλες? Το δοκίμασες με γάντια ή απλά υποθέτεις? Ποιά ROM έχεις?

 

Γιατί εγώ που το δοκίμασα δεν δουλέυει...εκτός και αν ειναι χαλασμένα τα γάντια μου!! :D

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το συμπέρασμα πως το έβγαλες? Το δοκίμασες με γάντια ή απλά υποθέτεις? Ποιά ROM έχεις?

 

Γιατί εγώ που το δοκίμασα δεν δουλέυει...εκτός και αν ειναι χαλασμένα τα γάντια μου!! :D

εχω την 4.9.1 το δοκιμασα με το νυχι, που κανονικα δεν πρεπει να πιανει και με γαντια (ειχα το Lumia 920 και ξερω πως πρεπει να δουλευει) ... αν θελεις δοκιμασε και εσυ, αν δεν εχεις γαντια βαλε γυρω απο το δαχτυλο σου ενα χοντρο υφασμα...

 

Εβαλε κανεις την νεα ρομ που βγηκε σημερα?

Link to comment
Share on other sites

Εβαλε κανεις την νεα ρομ που βγηκε σημερα?

 

 

Την έβαλα τώρα αλλά δεν έχω δει κάτι....

Ακόμα είμαι στο ψάξιμο. changelog που μπορούμε να βρούμε;

Edited by tasoseat
Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα τώρα αλλά δεν έχω δει κάτι....

Ακόμα είμαι στο ψάξιμο. changelog που μπορούμε να βρούμε;

με ενδιαφερει αν δουλευει η αναγνωριση σωστα με vodafone & cosmote (με +30 και χωρις)... θα την κανω και εγω αργοτερα αλλα με τρωει να μαθω αν αλλαξε κατι σε αυτο το θεμα.

 

1 Release Notes

1.1 Fit for:

Glory 3C (H30-U10)

1.2 Note:

1, please read carefully before Brush Brush tutorial, and backup personal data, to avoid the risk process brings.

2, this version only applies to the above adaptation models, other models are not supported.

3, in the process of using brush or need help and solve any problems can go to the EM UI forum for support.

4, in order to ensure that the system is stable, it is recommended not to use a third-party tool to get ROOT privileges.

5, in order to ensure the safety of users brush on version upgrades and rollbacks to do certain restrictions.

 

2 version upgrade restrictions

2.1 version upgrade restrictions

1, allows stable version B137-B148 upgrade to this version.

2, allowing the development version 4.7.1 and later upgrade to this version.

2.2 version rollback restrictions

1, allow this version to fall back to 4.9.1.

2, to allow this version to fall back to B148 and stable version later.

2.3 corresponds to the subcontracting restrictions

1, of which only allow the development version 4.9.16 subcontract use by SD card upgrade.

2, the use of subcontractors herein after allowing the user to fall back to B148 and stable version later.

2.4 SD card fallback method

A rollback 4.9.1 SD card upgrade method (SD card normal upgrade):

(A) direct use 4.9.1 SD card upgrade package can be.

(2) upgrade package will 4.9.1SD card into the SD card dload folder, then Settings - Mobile Upgrades - System Software Update - Local upgrades.

2, version rollback B148 SD card upgrade method (SD card mandatory upgrade):

(1) Please subcontract placed in the corresponding SD card dload folder, then Settings - Phone Upgrades - System Software Update - Local upgrades.

(2) after an upgrade steps are completed, and then fall back to using the forced upgrade B148 version:

The B148 version of the SD card into the SD card upgrade package dload folder, use direct after shutdown volume + and volume - and power button while pressing the way into the SD card mandatory upgrade mode until the upgrade is started and then release the button.

Forced upgrade will erase your data, back up your important information before the upgrade.

2.5 OTA upgrade online

1, support the upgrade from 4.9.1 to this version.

 

 

3 Release Notes

3.1 Brief Description

New addition to the native contacts, the new multi-account support contact backup

Added optional multimedia data back to the internal memory or SD card

Optimize backup and restore the rule of free space required

Optimize the application to change the default location for the restoration to restore internal storage

Optimizing application data backup and recovery performance

Optimize file management compression / decompression and sort operations

After repairing the new information to add attachments to shoot video, click the play button, click the upper right corner of the Share button when prompted an error

Repair FM channel list screen, click on "Search" After the channel search drop-down status bar or press the Home key, no FM control window notification page items

Repair phone call, hang up the phone after each other "click to return" in the status bar green bar box does not disappear

 

3.2 updated list of each module

[backup]

New addition to the native contacts, the new multi-account support contact backup

Added optional multimedia data back to the internal memory or SD card

Optimize backup and restore the rule of free space required

Optimize the application to change the default location for the restoration to restore internal storage

Optimizing application data backup and recovery performance

 

[File Management]

Optimize file management compression / decompression and sort operations

 

[system]

Repair phone call, hang up the phone after each other "click to return" in the status bar green bar box does not disappear

 

[Video]

After repairing the new information to add attachments to shoot video, click the play button, click the upper right corner of the Share button when prompted an error

 

[Radio]

Repair FM channel list screen, click on "Search" After the channel search drop-down status bar or press the Home key, no FM control window notification page items

Edited by alfa
Link to comment
Share on other sites

εχω την 4.9.1 το δοκιμασα με το νυχι, που κανονικα δεν πρεπει να πιανει και με γαντια (ειχα το Lumia 920 και ξερω πως πρεπει να δουλευει) ... αν θελεις δοκιμασε και εσυ, αν δεν εχεις γαντια βαλε γυρω απο το δαχτυλο σου ενα χοντρο υφασμα...

 

Εβαλε κανεις την νεα ρομ που βγηκε σημερα?

 

Αδερφέ ούτε στην 4.9.1 δουλευει αλλά ούτε και στην 4.9.16 δουλευει με τα γάντια. Γιατί εγώ με γάντια το δοκίμασα.

Μήπως ξέρει κανείς κάποιο φόρουμ επίσημο τις huawei για να γράψουμε και να το ζητήσουμε να το συμπεριλάβουν στο επόμενο update? Winter is comming που λένε και στο χωριό μου!

Link to comment
Share on other sites

με ενδιαφερει αν δουλευει η αναγνωριση σωστα με vodafone & cosmote (με +30 και χωρις)... θα την κανω και εγω αργοτερα αλλα με τρωει να μαθω αν αλλαξε κατι σε αυτο το θεμα.

 

Μόλις δοκίμασα με Wind και δεν δουλεύει η αναγνώριση χωρίς +30.

Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ ούτε στην 4.9.1 δουλευει αλλά ούτε και στην 4.9.16 δουλευει με τα γάντια. Γιατί εγώ με γάντια το δοκίμασα.

Μήπως ξέρει κανείς κάποιο φόρουμ επίσημο τις huawei για να γράψουμε και να το ζητήσουμε να το συμπεριλάβουν στο επόμενο update? Winter is comming που λένε και στο χωριό μου!

Φιλε μου σε εμενα δουλευει... τι να πω?

 

ΥΓ. άκυρο, μετά από την επανεκκίνηση (που έφτιαξε το θέμα του +30), δεν δουλεύει πλέον με το .."γάντι":!:

 

Μόλις δοκίμασα με Wind και δεν δουλεύει η αναγνώριση χωρίς +30.

δλδ παλι σε μονοδρομο.... βρηκε κανεις λυση? γιατι τις 2-3 που δοκιμασα δεν εκαναν τιποτα.

Edited by alfa
Link to comment
Share on other sites

 

 

δλδ παλι σε μονοδρομο.... βρηκε κανεις λυση? γιατι τις 2-3 που δοκιμασα δεν εκαναν τιποτα.

Υπομονη εναμιση μηνα να βγει η κανονικη κιτκατ που φανταζομαι οτι επειδη εχει διορθωθει στην 148 θα διορθωθει και στην κιτκατ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...