Jump to content

Honor 3C


gialatzi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, σκέφτομαι να προχωρήσω στην αγορά του συγκεκριμένου τώρα που έπεσε η τιμή του στα 113 ευρώ. Ποια η γνώμη σας, να το προτιμήσω έναντι των άλλων μου επιλογών Αscend G700 και Xiaomi 1s?

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ποιος ήρθε? 113€?

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, σκέφτομαι να προχωρήσω στην αγορά του συγκεκριμένου τώρα που έπεσε η τιμή του στα 113 ευρώ. Ποια η γνώμη σας, να το προτιμήσω έναντι των άλλων μου επιλογών Αscend G700 και Xiaomi 1s?

Ευχαριστώ!

Δεν νομιζω να επεσε... μηπως βλεπεις κανενα fake σε κανενα site?

Link to comment
Share on other sites

Για ανοίξτε μου τα μάτια ρε παιδιά μην κάνω καμιά βλακεία:

http://www.b2cbuying.com/huawei-honor-3c-play.html

 

Edit: Μόλις είδα ότι είναι το Play, αλλά στο gsmarena μου βγάζει παρόμοια αν όχι καλύτερα χαρακτηριστικά από το απλό... Υπόψιν, ότι ενδιαφέρομαι για την έκδοση dual-sim, όχι 4G.

Edited by drspiros
Link to comment
Share on other sites

Για ανοίξτε μου τα μάτια ρε παιδιά μην κάνω καμιά βλακεία:

http://www.b2cbuying.com/huawei-honor-3c-play.html

 

Edit: Μόλις είδα ότι είναι το Play, αλλά στο gsmarena μου βγάζει παρόμοια αν όχι καλύτερα χαρακτηριστικά από το απλό... Υπόψιν, ότι ενδιαφέρομαι για την έκδοση dual-sim, όχι 4G.

 

Εχει 1 γιγα ραμ. Ή fake ή το απλό μοντέλο. Προσωπική μου άποψη skip...

Link to comment
Share on other sites

Εχει 1 γιγα ραμ. Ή fake ή το απλό μοντέλο. Προσωπική μου άποψη skip...

 

Ξέρεις τι γίνεται; Παντού διαβάζω ότι είναι η φθηνότερη έκδοση του κλασικού, αλλά όλα τα specs (πλην ίσως της κάμερας) είναι παντού ίδια! Η δε RAM είναι 16GB!

Link to comment
Share on other sites

Δεν διαβάζεις καλά...

1Gb ram/4Gb rom λεει, με 2000mAh μπαταρια... (στις φωτό κοίτα..._)

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις τι γίνεται; Παντού διαβάζω ότι είναι η φθηνότερη έκδοση του κλασικού, αλλά όλα τα specs (πλην ίσως της κάμερας) είναι παντού ίδια! Η δε RAM είναι 16GB!

 

Ενώ στα GENERAL SPECIFICS λέει Memory Capacity 1G RAM,16G ROM πιο πάνω στη φωτογραφία γράφει:

 

 

[ATTACH]50184[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι κάτοχος της συγκεκριμένης συσκευής, εδώ και κανένα μήνα και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Μια απορία όμως, έχω το τελευταίο update (148), το οποίο έχει την 4.2.2 έκδοση του Android. Κανονικά δεν θα πρέπει να είναι διαθέσιμη η επιλογή για encryption της συσκευής, στο security menu ή κάνω λάθος; :confused:
Link to comment
Share on other sites

16GB of internal storage expandable up to 32GB via MicroSD card

τιμη 149$

Αυτό είναι υπο διερευνηση...

Πηγή?

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω ήδη αγοράσει το Huawei Honor 3C H30 U10 και θέλω να το παραγγείλω για 2 φίλους. Η πιο φθηνή τιμή που βρίσκω είναι στο merimobiles, όπου ωστόσο αναγράφεται ότι παραδίδεται με την έκδοση kitkat (http://www.merimobiles.com/huawei-honor-3c_p/meri10254.htm). Αυτό συνεπάγεται πως πρόκειται για custom Rom ή μήπως δεν πρόκειται για την ίδια έκδοση του κινητού με αυτήν που έχω αγοράσει? Υπάρχει κάτι αρνητικό σε ό,τι αφορά τη συγκεκριμένη έκδοση λειτουργικού συστήματος ή του καταστήματος εν γένει?
Link to comment
Share on other sites

Έχω ήδη αγοράσει το Huawei Honor 3C H30 U10 και θέλω να το παραγγείλω για 2 φίλους. Η πιο φθηνή τιμή που βρίσκω είναι στο merimobiles, όπου ωστόσο αναγράφεται ότι παραδίδεται με την έκδοση kitkat (http://www.merimobiles.com/huawei-honor-3c_p/meri10254.htm). Αυτό συνεπάγεται πως πρόκειται για custom Rom ή μήπως δεν πρόκειται για την ίδια έκδοση του κινητού με αυτήν που έχω αγοράσει? Υπάρχει κάτι αρνητικό σε ό,τι αφορά τη συγκεκριμένη έκδοση λειτουργικού συστήματος ή του καταστήματος εν γένει?

εγώ προχτές το παρήγγειλα για τον ξάδελφο μου από το to2c αν σε ενδιαφέρει το έχει διαθέσιμο.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κανένας third party εφαρμογή dialer? Έχω την pixel phone αλλά όταν θέλω να καλέσω ένα νούμερο από άλλη εφαρμογή πχ vrisko η κάποιο σαιτ σε browser,με ρωτάει από ποια σιμ ΚΑΙ το μαμά πρόγραμμα κλήσης και φυσικά το pixel phone. Στις ρυθμίσεις του pixel phone λέει εάν σας ρωτάει από ποια σιμ και ο μαμά dialer, απενεργοποιηστε την επιλογή αυτή. Αλλά πως απενεργοποιειται η ερώτηση από ποια σιμ του μαμά dialer?
Link to comment
Share on other sites

Έχω ήδη αγοράσει το Huawei Honor 3C H30 U10 και θέλω να το παραγγείλω για 2 φίλους. Η πιο φθηνή τιμή που βρίσκω είναι στο merimobiles, όπου ωστόσο αναγράφεται ότι παραδίδεται με την έκδοση kitkat (http://www.merimobiles.com/huawei-honor-3c_p/meri10254.htm). Αυτό συνεπάγεται πως πρόκειται για custom Rom ή μήπως δεν πρόκειται για την ίδια έκδοση του κινητού με αυτήν που έχω αγοράσει? Υπάρχει κάτι αρνητικό σε ό,τι αφορά τη συγκεκριμένη έκδοση λειτουργικού συστήματος ή του καταστήματος εν γένει?

Οι τελευταιες Dev rom ειναι κιτ κατ ... αρα μπορει να εχουν περασει καποια dev.

Link to comment
Share on other sites

καμια εφαρμογή μπας και μειώσουμε τον θόρυβο στις φωτό ξέρουμε? ειδικά σε κλειστό χώρο χρειάζεται
Link to comment
Share on other sites

μου εξηγεί κάποιος πως ενώ, λένε, η google έχει καταργήσει την επιλογή third party εφαρμογές να γράφουν στην κάρτα μνήμης στο κινητό μας σε όσες εφαρμογές έχω βάλει τον φάκελο πχ σε εφαρμογή ηχογράφησης κλήσεων στην κάρτα μνήμης μια χαρά δουλεύει!

εσύ βάλει το χεράκι της η HUAWEI και παρακάμπτει τον περιορισμό;

Link to comment
Share on other sites

1Gb ram/4Gb rom λεει, με 2000mAh μπαταρια... (στις φωτό κοίτα..._)

 

O B2CBuying μου απάντησε (βλ. σχετικό thread) και μου είπε ότι η φώτο είναι λάθος και ότι η μνήμη του είναι 16Gb. Μπερδεύτηκα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Σημερα πηγα πηρα το κινητο που μου ηρθε απο εδω Το2c.com.Πολυ καλες εντυπωσεις αν και ειναι αρχη.Αλλα ξενερωσαμε που δεν αναβουν τα φωτακια κατω ισχυει σε ολους αυτο?
Παιδιά με λένε Σταύρο και είμαι πολύ καλά :dizzy:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Σημερα πηγα πηρα το κινητο που μου ηρθε απο εδω Το2c.com.Πολυ καλες εντυπωσεις αν και ειναι αρχη.Αλλα ξενερωσαμε που δεν αναβουν τα φωτακια κατω ισχυει σε ολους αυτο?

 

Εχει γραφτει πολλες φορες, Δεν υπαρχουν λαμπακια κατω ......

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

ευχαρσιτω για την αμεση απαντ..

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ευχαριστώ για την αμεση απαντ.. δεν το ειχα δει

Παιδιά με λένε Σταύρο και είμαι πολύ καλά :dizzy:
Link to comment
Share on other sites

Τα κατάφερα τελικά να rootαρω το κινητάκι μου (τρέχει 4.9.16)!

 

Ορίστε ένας σύντομος οδηγός, ελπίζω να είναι κατανοητά:

 

1) Δημιουργία "Running Live Recovery" SD Card με τις οδηγίες από το πόστ #6 του παρακάτω:

http://forum.xda-developers.com/android/development/guide-huawei-honor-3c-h30-u10-t2837773

 

2) Βάζουμε την SD στο κινητάκι και κάνουμε reboot (δεν χρειάζεται να πατήσουμε τίποτε)

 

3) Το κινητό bootάρει σε TWRP, πάρτε ένα backup (to be safe)

 

4) Ακολουθείτε τον οδηγό "Root & Install SuperSU with TWRP" από το ίδιο πόστ (απλά κάνετε install ένα zipακι)

 

5) Πρέπει να βγάλει success, και μετά κάνετε shutdown

 

6) Ανοίγετε το κινητό και δοκιμάζετε με κάποιο root-check app αν δούλεψε!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια!Σημερα για αγνωστο λογο χαθηκε το εικονιδιο με τις επαφες καθως και οι ιδιες οι επαφες.Εχει κανεις να προτεινει κατι?
Link to comment
Share on other sites

Τα κατάφερα τελικά να rootαρω το κινητάκι μου (τρέχει 4.9.16)!

 

Ορίστε ένας σύντομος οδηγός, ελπίζω να είναι κατανοητά:

 

 

 

Μπραβο ρε HexiuM!δουλεψε και σε εμενα!:)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια. Σημερα εχω στα χερια μου το κινητο του φιλου και ηθελα να σας πω οτι δεν εχει το play store.Πως θα μπορεσω να το εγκαταστησω ?εχει την εκδοση android 4.2.2 EmotionUI 2.0 και περασμενη Β143.Να σημπληρωσω οτι δεν εχω καθησει να διαβασω ολα τα post.Ευχαριστω εκ των προτερων
Παιδιά με λένε Σταύρο και είμαι πολύ καλά :dizzy:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια. Σημερα εχω στα χερια μου το κινητο του φιλου και ηθελα να σας πω οτι δεν εχει το play store.Πως θα μπορεσω να το εγκαταστησω ?εχει την εκδοση android 4.2.2 EmotionUI 2.0 και περασμενη Β143.Να σημπληρωσω οτι δεν εχω καθησει να διαβασω ολα τα post.Ευχαριστω εκ των προτερων

Δεν χρειαζεται να διαβασεις ολα τα ποστς, με το search πανω δεξια μπορεις να βρεις ευκολα και ξεκουραστα οτι χρειαζεσαι. Οδηγιες για συγχρονισμο επαφων google και εγκατασταση playstore δες στο link στο πρωτο ποστ καθως και εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5497055

Καλημερα παιδια!Σημερα για αγνωστο λογο χαθηκε το εικονιδιο με τις επαφες καθως και οι ιδιες οι επαφες.Εχει κανεις να προτεινει κατι?

Ποια rom εχεις? Δοκιμασες να κανεις ενα reboot?

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...