Jump to content

Honor 3C


gialatzi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μια απορια λιγο πριν φυγω διακοπες. Εαν μπει η 4.7.16 μετα οταν δωθει η επισημη θα την κατεβασει παλι και θα περαστει απο πανω? Η δεν θα δει update??
""Nos Power""
Link to comment
Share on other sites

Μια απορια λιγο πριν φυγω διακοπες. Εαν μπει η 4.7.16 μετα οταν δωθει η επισημη θα την κατεβασει παλι και θα περαστει απο πανω? Η δεν θα δει update??

νομίζω θα πρέπει να την περάσεις χειροκίνητα με τον γνωστό τρόπο μέσω της κάρτας μνήμης.

Link to comment
Share on other sites

θέλω να απενεργοποιησω την δυνατότητα να κανω κλησεις απο την SIM 2.

Να μπορω ομως να δεχομαι κλησεις σε αυτη την καρτα.

Δεν ξερω αν γινεται κι αλλιως (π.χ. με καποιοα τροπο να πω στο τηλεφωνο να καλει παντα απο την SIM 1.

Ετσι σκεφτηκα την περιπτωση να κανω φραγη εξερχομενων κλησεων στην SIM2

Το προσπαθησα αλλα μου ζηταει "κωδικό προσβασης φραγης κλήσεων"

Ξερει καποιος τι ειναι ο κωδικος αυτος και που τον βρίσκουμε ; (Cosmote)

Εικόνα 1

Εικόνα 2

Εικόνα 3

Εικόνα 4

Edited by alfeios
Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Είχα το ίδιο πρόβλημα με εσένα, Θέλω να κάνω κλήσεις μόνο από την μια sim για το λόγο ότι τη δεύτερη sim την έχω μόνο για data.

Δοκίμασε αυτή την εφαρμογή https://play.google.com/store/apps/details?id=pt.joaormf.mtkcontrol , σε εμένα αυτή η εφαρμογή ""χάνει"" την επιλογή όταν κάνω reboot το τηλέφωνο ακόμα και η επί πληρωμή έκδοση της. Στο γράφω για να μην την αγοράσεις.

Την λύση την βρήκα με αυτόν τον dialer (επί πληρωμή) https://play.google.com/store/apps/details?id=net.pixelrush

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή ρε αρχηγέ, μας λες οτι κάνεις από Μενού, αλλαγή της SIM από την οποία θα παίρνεις DATA και αυτό είναι 3G και στις ΔΥΟ Γραμμές (χωρίς να τους αλλάξεις υποδοχή?)?

[ATTACH]47550[/ATTACH]

Πες μας και μας (αναλύτικά please) τον τρόπο, γιατί ψαχνόμαστε μήνες τώρα!

 

[ATTACH]47560[/ATTACH]

 

Εάν στην επιλογή αυτή βάλεις μόνο 2g ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΔΎΟ σιμ θα έχεις μόνο 2g?η με δύο σιμ έχει ΔΙΠΛΉ επιλογή για "μόνο 2g"

 

Εχετε ΔΙΚΙΟ! Το επιβεβαιώνω και γω! 3G και από τις ΔΥΟ κάρτες SIM! Ευγε Huawei!!!!!

 

Μπράβο που το βρήκατε γτ εγώ βόσκω στην κοσμάρα μου και σας ξέχασα εντελώς

Link to comment
Share on other sites

Επειδή κάπου κάπου διαβάζω παράπονα για παράσιτα στην γραμμή σε κοσμοτε ειδικά σε ΜΤΚ επεξεργαστές που φοράνε συνήθως τα κινέζικα κινητά, όσοι έχετε κοσμοτε έχετε τέτοιο θέμα;
Link to comment
Share on other sites

Επειδή κάπου κάπου διαβάζω παράπονα για παράσιτα στην γραμμή σε κοσμοτε ειδικά σε ΜΤΚ επεξεργαστές που φοράνε συνήθως τα κινέζικα κινητά, όσοι έχετε κοσμοτε έχετε τέτοιο θέμα;

 

Εγω έχω ήχο καμπάνα!! Κανένα πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Επειδή κάπου κάπου διαβάζω παράπονα για παράσιτα στην γραμμή σε κοσμοτε ειδικά σε ΜΤΚ επεξεργαστές που φοράνε συνήθως τα κινέζικα κινητά, όσοι έχετε κοσμοτε έχετε τέτοιο θέμα;

 

νομίζω πως αφορά το Jiayu G4S (octa) και είναι θέμα hardware αφού κάποιος έγραψε πως με λίγο αλουμινόχαρτο γύρω από το mic λύνεται το θέμα

Link to comment
Share on other sites

Εάν θέλουμε να πάμε πίσω στην τελευταία σταθερή jelly bean μπορούμε; από κιτκατ;

μου θυμίζετε κανένα λινκ για local update?Εάν γίνεται....

γιατί στην κιτκατ

δεν με βολεύουν τα εξής

1...Όταν κατεβάζεις την μπάρα έχουν φτιάξει δύο tab που δεν είναι καθόλου βολικό.

2.το μη κλείδωμα σε μόνο 3g όπως έχω αναφέρει

3...σε κιτκατ δεν δουλεύουν οι εφαρμογές blacklist μόνο για τα μηνύματα.

Edited by fuorigioco1981
Link to comment
Share on other sites

25/7 5:50 Arrived at overseas (Country code: GR)

Receive Item At Office Of Exchange, IPS

Έφτασαν Ελλάδα και τα 2 κινητά, το ένα είναι για Αθήνα και το άλλο Κρήτη

Πότε περίπου να τα περιμένω?

 

Και ξαναρωτάω για μπαταρία 2η υπάρχει κάπου να αγοράσω original από σωστό πωλητή?

Κάποιος μου υπόδειξε έναν αλλά ήταν από το Ali express και αν θυμάμαι καλά είχε rating 94.1%

Είναι να την αγοράζω απο εκεί?

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

25/7 5:50 Arrived at overseas (Country code: GR)

Receive Item At Office Of Exchange, IPS

Έφτασαν Ελλάδα και τα 2 κινητά, το ένα είναι για Αθήνα και το άλλο Κρήτη

Πότε περίπου να τα περιμένω?

 

Και ξαναρωτάω για μπαταρία 2η υπάρχει κάπου να αγοράσω original από σωστό πωλητή?

Κάποιος μου υπόδειξε έναν αλλά ήταν από το Ali express και αν θυμάμαι καλά είχε rating 94.1%

Είναι να την αγοράζω απο εκεί?

μην αγοράσετε δεύτερη μπαταρία.περίμενε να δεις πως πάει πρώτα.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και μιλάμε για μπαταρίες, από τότε που πέρασα την 4.7.16 η ένδειξη μπαταρίας του τηλεφώνου δείχνει ότι θέλει. Από 67% πάει μόνη της στο 94% και ξαφνικά στο 15%.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να επανέλθει η σωστή ένδειξη;

(Στα υπ΄οψιν, πριν γίνει αυτό είχε κολλήσει το recovery του κινητού, εγκατέστησα μέσω flash tools κάποια έκδοση της original rom και εν συνεχεία εγκατέστησα την 4.7.16).

Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.com/itm/Luxurious-Tempered-Glass-Metal-Phone-Case-cover-for-Huawei-Honor-3C-Case-Skin-/171379359938?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&hash=item27e70180c2

 

Αυτό πως σας φαίνεται? Έχει κανείς κάποια εμπειρία με το συγκεκριμένο tempered glass?

 

Γενικά είδα κάποια σχόλια περί tempered glass αλλά όχι από πολλούς? Είναι βασικό να βάλω?

(δεν έχω πάρει ακόμη το κινητό,λογικά από Τρίτη, Τετάρτη θα το έχω στα χέρια μου)

Θα έχω κάποια απώλεια στο touch? Και αν ναι τι μεγέθους θα είναι? Είναι καλύτερη η 0,3mm ή η 0,2mm

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

έχετε παρατηρήσει με την τελευταία κιτκατ ότι πολλές φορές εάν ανοίξεις την οθόνη, και κάνεις ένα δύο αγγιγματα όχι παραπάνω, εάν δεν την ξανά αγγίξεις μειώνεται η φωτεινότητα πολύ γρήγορα παρότι π.χ. εγώ την έχω να σβήνει μετά από ένα λεπτό! bug or feature?

Εάν συνεχίζεις να παίζεις με την οθόνη, λες και καταλαβαίνει αυτόματα ότι θα το χρησιμοποιήσεις το κινητό και δεν σβήνει πλέον γρήγορα την οθόνη αλλά όταν φτάσει στο χρόνο που έχεις βάλει

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω κάνει πατάτα! Πήρα το κινητό με την multi-lang κ τώρα δε μου κάνει καθόλου τις αναβαθμίσεις.. Μπορεί να γίνει κάτι για να τις κάνει ή κόλλησα με αυτό τώρα?
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω κάνει πατάτα! Πήρα το κινητό με την multi-lang κ τώρα δε μου κάνει καθόλου τις αναβαθμίσεις.. Μπορεί να γίνει κάτι για να τις κάνει ή κόλλησα με αυτό τώρα?

Δεν κανει αναβαθμισεις με τη multi language. Για να κανει αναβαθμισεις θα πρεπει να φλασαρεις official ROM. Δες πληροφοριες για το πως θα το κανεις στο πρωτο ποστ. Η τελευταια official εχει και ελληνικα και το κινητο ειναι ειναι πολυ καλυτερο σε ολα με την official. Υπαρχει και η kitkat για developers, ειναι και αυτη stable. Συστηνονται ανεπιφυλακτα και οι 2.

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Επειδή κάπου κάπου διαβάζω παράπονα για παράσιτα στην γραμμή σε κοσμοτε ειδικά σε ΜΤΚ επεξεργαστές που φοράνε συνήθως τα κινέζικα κινητά, όσοι έχετε κοσμοτε έχετε τέτοιο θέμα;

 

Εγω έχω ήχο καμπάνα!! Κανένα πρόβλημα

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά (άλλη) μία ερώτηση. Όταν το κινητό είναι sleep και κάνει ανανέωση για email δεν σε ειδοποιεί εκείνη την στιγμή αλλά όταν το ξεκλειδώσεις. Αυτό μπορεί να αλλάξει, δηλαδή να σε ειδοποιεί εκείνη την ώρα που το λαμβάνει;
Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.com/itm/Luxurious-Tempered-Glass-Metal-Phone-Case-cover-for-Huawei-Honor-3C-Case-Skin-/171379359938?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&hash=item27e70180c2

 

Αυτό πως σας φαίνεται? Έχει κανείς κάποια εμπειρία με το συγκεκριμένο tempered glass?

 

Γενικά είδα κάποια σχόλια περί tempered glass αλλά όχι από πολλούς? Είναι βασικό να βάλω?

(δεν έχω πάρει ακόμη το κινητό,λογικά από Τρίτη, Τετάρτη θα το έχω στα χέρια μου)

Θα έχω κάποια απώλεια στο touch? Και αν ναι τι μεγέθους θα είναι? Είναι καλύτερη η 0,3mm ή η 0,2mm

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Καλησπέρα.Δεν ξέρω αν είμαι σωστός αλλά παρατήρησα ότι η θήκη στο πίσω μέρος δεν έχει τρύπες κάτω αριστερά.Μήπως αυτό επηρεάζει τον ήχο;

Link to comment
Share on other sites

Δεν κανει αναβαθμισεις με τη multi language. Για να κανει αναβαθμισεις θα πρεπει να φλασαρεις official ROM. Δες πληροφοριες για το πως θα το κανεις στο πρωτο ποστ. Η τελευταια official εχει και ελληνικα και το κινητο ειναι ειναι πολυ καλυτερο σε ολα με την official. Υπαρχει και η kitkat για developers, ειναι και αυτη stable. Συστηνονται ανεπιφυλακτα και οι 2.

 

 

 

Ευχαριστώ για την απάντηση! 2 πραγματάκια μόνο.. για να βάλω την official rom χρειάζεται και root? χάνεται η εγγύηση μετά την διαδικασία αυτή τι γινεται??

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση! 2 πραγματάκια μόνο.. για να βάλω την official rom χρειάζεται και root? χάνεται η εγγύηση μετά την διαδικασία αυτή τι γινεται??

 

Ποια εγγυηση ;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

ο ένας χρόνος που δίνουν από το to2c

Σου εδωσαν ;

Γραπτη ;

Εστειλαν και παραστατικο αγορας ; (αποδειξη)

Εγω το πηρα απο etotalk και τιποτα σχετικο δεν παρελαβα.

Φυσικα δεν το διακυνδινευψω αν παθει κατι να το στειλω στην Κίνα !!!

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Exchange & Return item(s) Policy:

 

 

(1). If there are any quality problems of items due to our fault within 10 days of order delivered will be eligible for a Exchange, a Full Refund or Partial Refund for Free (exclusive customs if occured).

 

 

(2). You may return your item within 360 days of order delivered because of quality problems, then we will repair the goods Free of charge and you will pay the shipping costs and customs if occured. If it's after 360 days, you need to take the whole charges.

 

Αυτό λέει στο site! τελικά θέλει ροοτ για να βάλω την official??

Edited by parpapoulias
συμπλήρωση
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...