Jump to content

Honor 3C


gialatzi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι δεν το δοκιμασα. Θυμαμαι ομως οτι την φωτογραφια που δειχνει το λινκ την ειδα και μεσα στις ρυθμισεις του κινητου χθες. Και πατησα ενα +. προσθεσα Greece και gr και εβγαλε 2-3 προγραμματα στα ελληνικα

Το λεντακι ειναι ιδιο με ολα τα κινητα, δεν καταλαβα κατι διαφορετικο. Ερωτησεις μπορεις να κανεις οσες θελεις, αλλα μην νομιζεις οτι εχω τις γνωσεις να τις απαντησω

 

Γενικα πραγματα πεσ μασ !!! Κολλαει πουθενα το κινιτο? εχει καλο σήμα 3g και wifi? Απο ποιοτητα κατασκευεισ πως ειναι? Η οθόνη ειναι καλή?

Μόνο αυτα για αρχη:):O

Huawei Honor 3C (H30-U10) - B120 - unroot
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://www.movilesdualsim.com/threads/full-review-huawei-honor-3c-a-la-altura-de-los-mas-grandes.60081/

Εδω ενα full review απο Ισπανια καντε google translate!!!!

Απο οτι καταλαβα εχει super gps - wifi - οθονη - πολυ καλες φωτο (με πολυ καλο led) και άριστη μπαταρία (έχω ήδη 2 ημέρες και εξακολουθεί να είναι 27%).:D

στα μετρια ειναι η ποιοτητα στα ακουστικα .

Edited by Xzibit
Huawei Honor 3C (H30-U10) - B120 - unroot
Link to comment
Share on other sites

http://www.movilesdualsim.com/threads/full-review-huawei-honor-3c-a-la-altura-de-los-mas-grandes.60081/

Εδω ενα full review απο Ισπανια καντε goole translate!!!!

Απο οτι καταλαβα εχει super gps - wifi - οθονη - καλες φωτο (με πολυ καλο led) και άριστη μπαταρία (έχω ήδη 2 ημέρες και εξακολουθεί να είναι 27%).:D

στα μετρια ειναι η ποιοτητα στα ακουστικα .

Ωραιος φιλε

Το ποστ 45 το ειδατε ? 2 ημερες και 3 ωρες με μπαταρια - 8:36 ωρες ανοικτη οθονη http://www.movilesdualsim.com/threads/full-review-huawei-honor-3c-a-la-altura-de-los-mas-grandes.60081/page-4

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=5633&idPhone2=5903

 

Συμφωνα με αυτα υπερτερει το Honor στην αυτονομια στην καμερα μπροστα και σε επεξεργαστη και ειναι και λιγο πιο φτηνο!

Huawei Honor 3C (H30-U10) - B120 - unroot
Link to comment
Share on other sites

σας προβληματιζει το γεγονος οτι φοραει λιγο παλιο επεξεργαστη?ο 6582 ειναι πιο παλιος απο τον 6589(Τ)?θα καταλαβω διαφορα απο τον 6589Τ που εχω τωρα να γυρισω σε 6582 η οχι?

 

Είμαι σε δίλημμα....να αφήσω το πολύ καλό ζοπο 980 για το honor για, ας ελπίσουμε, λίγο καλύτερο GPS η Όχι; Ο δέκτης GPS των Huawei είναι καλός;

 

το g700 huawei δεν ειναι παρομοιο με αυτο ?

 

απο επεξεργαστη ποιος ειναι καλυτερος?

 

Έχεις δίκιο.θα περιμένω να μου πείτε όσοι το παραγγείλατε πως κλειδώνει το GPS αν είναι καλό το παίρνω άμεσα!

 

ο καθενας τον πονο του...

εχει/ειχε καποιος αλλο huawei να μας πει εαν εχουν καλη κεραια gps?ενταξει για το 3c δεν ξερουμε αλλα γενικα εχει ακουστει τιποτα για τα gps των huawei?

 

minideal η vickmall παιδια?απο που λετε?

 

τελεια μια χαρα ευχαριστω!

 

Ρε παιδιά για βοηθάτε να κάνω παραγγελία.honor 3c η g700?

 

Καλά, είσαι φοβερός - έτσι κάνεις σε όλα τα πράγματα (στη ζωή σου γενικότερα)?

Εχεις τόσες μέρες "βασανίζεσαι" και ξανα από την αρχή τις ερωτήσεις...

Η απόφαση είναι καθαρά δική σου, ότι γνώση μπορούσαμε, την προσφέραμε (-νε)

 

Τώρα, πρέπει εσύ να κρίνεις ΑΝ ΤΟ ΘΕΣ / ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ και να προχωρήσεις ΕΣΥ στην αγορά, η ευθύνη επιλογής (ή όχι) θα βαρύνει ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ εσένα!

Πολύ φιλικά

Αντώνης

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Καλά, είσαι φοβερός - έτσι κάνεις σε όλα τα πράγματα (στη ζωή σου γενικότερα)?

Εχεις τόσες μέρες "βασανίζεσαι" και ξανα από την αρχή τις ερωτήσεις...

Η απόφαση είναι καθαρά δική σου, ότι γνώση μπορούσαμε, την προσφέραμε (-νε)

 

Τώρα, πρέπει εσύ να κρίνεις ΑΝ ΤΟ ΘΕΣ / ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ και να προχωρήσεις ΕΣΥ στην αγορά, η ευθύνη επιλογής (ή όχι) θα βαρύνει ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ εσένα!

Πολύ φιλικά

Αντώνης

 

Όχι φίλε μου το καλύτερο που έχει να κάνει κάποιος ΠΡΙΝ πάρει ένα κινέζικο είναι ΝΑ ΡΩΤΉΣΕΙ αυτούς πού το έχουν ΉΔΗ.το τι θέλω εγώ το ξέρω αλλά αυτοί που έχουν δοκιμάσει επεξεργαστές ,κινητά κλπ ξέρουν καλύτερα και θα με/μας γλυτώσουν από μελλοντικά προβλήματα των κινητών.

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε μου το καλύτερο που έχει να κάνει κάποιος ΠΡΙΝ πάρει ένα κινέζικο είναι ΝΑ ΡΩΤΉΣΕΙ αυτούς πού το έχουν ΉΔΗ.το τι θέλω εγώ το ξέρω αλλά αυτοί που έχουν δοκιμάσει επεξεργαστές ,κινητά κλπ ξέρουν καλύτερα και θα με/μας γλυτώσουν από μελλοντικά προβλήματα των κινητών.

 

Συμφωνώ, αλλα εσύ ρωτάς αυτούς που ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΟΥΝ (και το ξέρεις οτι δεν το έχουν...)... και οι ερωτήσεις ξανα-ξεκινουν από την αρχή...

Αποφάσισες τελικά? Θα το πάρεις? (κουβέντα να γίνεται...)

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ, αλλα εσύ ρωτάς αυτούς που ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΟΥΝ (και το ξέρεις οτι δεν το έχουν...)... και οι ερωτήσεις ξανα-ξεκινουν από την αρχή...

Αποφάσισες τελικά? Θα το πάρεις? (κουβέντα να γίνεται...)

 

Σε αυτό έχεις δίκιο.....

Ένα παιδί από εδώ μέσα δίνει το g700 βέβαια διακόσια ευρώ αλλά με δελεαζει που δεν θα περιμένω το κινέζικο μήνα να έρθει το honor 3c! Αυτό είναι το κακό ,δεν έχει παραλάβει κάνεις το honor να δω αν όλα είναι καλά!

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό έχεις δίκιο.....

Ένα παιδί από εδώ μέσα δίνει το g700 βέβαια διακόσια ευρώ αλλά με δελεαζει που δεν θα περιμένω το κινέζικο μήνα να έρθει το honor 3c! Αυτό είναι το κακό ,δεν έχει παραλάβει κάνεις το honor να δω αν όλα είναι καλά!

 

O alfeios , o Matsi69 (TD-CDMA έκδοση) και ο yo-rover (άλλο Huawei) φαίνεται να είναι κάτοχοι (μερικά ποστ παραπάνω) και γράφουν ήδη θετικότατα σχόλια!

Το ίδιο και οι Ισπανοί (στο λινκ που δόθηκε)

Το Honor 3C πιστεύω οτι θα εξελιχθεί σε best seller, είναι νεώτατο και φαίνεται (προς το παρόν) ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ, χωρίς μειονεκτήματα, από μια ΚΟΡΥΦΗ εταιρία στις τηλεπικοινωνίες (καμια σχέση με Zopo, Jiayu, Thl, DooGee, κλπ)

 

Στην πορεία (ύστερα από κάποιους μήνες) μπορεί να "φανούν" κάποια ελαττώματα αλλα προς το παρόν, ειναι best Value For Money!

 

Αν δεν έχεις υπομονή, πάρε το G700 που σου προξενεύουν, αλλιώς πάρε το 3C και (πιστεύω ότι) δεν θα το μετανοιώσεις...

Edited by asot

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

we don't root the phone, it is the factory to do it.

thank you.

------------------

to2ct2

Μηνυμα που μου εστειλε η συγκεκριμενη σελιδα αφου το παρήγγειλα!!!!

Τελικα απο την κινα δεν θα μασ το κανουν Rooting to κινητο!!!

Huawei Honor 3C (H30-U10) - B120 - unroot
Link to comment
Share on other sites

we don't root the phone, it is the factory to do it.

thank you.

------------------

to2ct2

Μηνυμα που μου εστειλε η συγκεκριμενη σελιδα αφου το παρήγγειλα!!!!

Τελικα απο την κινα δεν θα μασ το κανουν Rooting to κινητο!!!

 

Νομίζω έχει αναφερθεί και παλαιότερα αλλά η διαδικασία για root δεν φαινεται και τόσο φοβερή συμφωνα με τις οδηγίες εδω ;)

Η ευγένεια σου προσφέρει πολλά ... Μην τα χάνεις!
Link to comment
Share on other sites

Έγινε κ' η δικια μου παραγγελεια απο το vickmall μολις! :happy:

Phones: Samsung GT-M8910 Pixon - iPhone 3gs - HTC Desire - ZTE P752D - Jiayu G4 - Honor 3c - Honor 4x

Tablets: Lenovo A100L

Link to comment
Share on other sites

we don't root the phone, it is the factory to do it.

Τελικα απο την κινα δεν θα μασ το κανουν Rooting to κινητο!!!

 

Επειδή τα "αγγλικά" των Κινέζων δεν ερμηνεύονται έτσι απλά,

θα μπορούσε να λεει: Δεν το ρουτάρουμε εμεις, έρχεται ρουταρισμένο από το εργοστάσιο...

Σε κάθε περίπτωση, κάτσε να παραλάβεις και βλέπεις, λύσεις υπάρχουν!

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

μιλωντας με τον κατοχο g7oo καταλαβα οτι ολα τα huawei ερχονται με κλειδωμενα τα ελληνικα και χρειαζεται το morelocale2 για να εμφανιστουν η καταλαβα λαθος?
Link to comment
Share on other sites

μιλωντας με τον κατοχο g7oo καταλαβα οτι ολα τα huawei ερχονται με κλειδωμενα τα ελληνικα και χρειαζεται το morelocale2 για να εμφανιστουν η καταλαβα λαθος?

 

κάτι λάθος κατάλαβες ή σου είπε ο φίλος λάθος.

Το τηλ τουλάχιστον από t02c kai minideal έρχεται με Ελληνικά ( το c3 )

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

κάτι λάθος κατάλαβες ή σου είπε ο φίλος λάθος.

Το τηλ τουλάχιστον από t02c kai minideal έρχεται με Ελληνικά ( το c3 )

το g700 απο minideal ηρθε στα ΑΓΓΛΙΚΑ και ΔΕΝ ειχε τα ελληνικα μονο εαν χρησιμοποιουσες το morelocale

περιμενω να δω τα 3c honor πως θα ερθουν και βλεπουμε.

Link to comment
Share on other sites

O alfeios και ο yo-rover φαίνεται να είναι κάτοχοι (μερικά ποστ παραπάνω) και γράφουν ήδη θετικότατα σχόλια!

..

 

Ας γραψω και μερικα αρνητικά τοτε ......

Η φωτογραφική του μηχανη δεν εχει ζοομ

Η συνδεση σε wiFi που εχει ξανασυνδεθει γινεται με κοπο. Τρείς τεσσερις προσπαθειες για να το δει.

Στην εφαρμογη facebook for android βγαζει συνεχεια (σταθερα) αυτο:

http://i1094.photobucket.com/albums/i448/tzoumas/forum/Screenshot_2014-03-10-12-00-01.jpeg

Το ωραιο ειναι οτι μετα το unistall και ξανα install εξακολουθει να το βγαζει αλλα πρωτα εμφανιζει την εικονα υποδοχης facebook, βαζεις τους κωδικους και μετα το εμφανιζει. Συγχρονως σου στελνει και mail οτι συνδεθηκες μεσω της συγκεκριμενης εφαρμογης !!! Το δοκιμασα και σε αλλα wifi. Δεν ειναι το δικο μου που φταιει

Οταν βαζεις εφαρμογες τυπου gtask που θελουν συγχρονισμο με το gmail σου εμφανιζει συνεχεια .http://i1094.photobucket.com/albums/i448/tzoumas/forum/Screenshot_2014-03-10-11-59-38.jpeg και δεν κανει συγχρονισμο. Στο gmail ομως μπενει κανονικα

Ανεβαζω και δυ φωτο να δειτε την καμερα, καλη κατα τη γνωμη μου (εκτος απο το zoom) http://i1094.photobucket.com/albums/i448/tzoumas/forum/IMG_20140310_112205.jpg http://i1094.photobucket.com/albums/i448/tzoumas/forum/IMG_20140310_131828.jpg

και με το προγραμμα morelocale2 παροτι πηρε την τοποθεσια Ελλαδα δεν γυρισε σε ελληνικο μενου.

Για το gps δεν εχω αποψη, δεν εχω βαλει ακομη προγραμμα. Εκανα μια δοκιμη με το gps test και δειχνει αυτο:

http://i1094.photobucket.com/albums/i448/tzoumas/forum/Screenshot_2014-03-10-13-13-15.jpeg

Και κατι αλλο ... Στο google play ενω μπαινει κακονικα με το mail που ειχα, δεν καταλαβαινει οτι ειναι Ελλαδα, με αποτελεσμα να γραφει το Free, install κλπ, στα αγγλικα και το κυριωτερο δεν εμφανιζει αξιολογησεις και σχολια Ελληνων αλλα ξενων.....

Edited by alfeios
Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Ας γραψω και μερικα αρνητικά τοτε ......

Η φωτογραφική του μηχανη δεν εχει ζοομ

Η συνδεση σε wiFi που εχει ξανασυνδεθει γινεται με κοπο. Τρείς τεσσερις προσπαθειες για να το δει.

Στην εφαρμογη facebook for android βγαζει συνεχεια (σταθερα) αυτο:

http://i1094.photobucket.com/albums/i448/tzoumas/forum/Screenshot_2014-03-10-12-00-01.jpeg

Το ωραιο ειναι οτι μετα το unistall και ξανα install εξακολουθει να το βγαζει αλλα πρωτα εμφανιζει την εικονα υποδοχης facebook, βαζεις τους κωδικους και μετα το εμφανιζει. Συγχρονως σου στελνει και mail οτι συνδεθηκες μεσω της συγκεκριμενης εφαρμογης !!! Το δοκιμασα και σε αλλα wifi. Δεν ειναι το δικο μου που φταιει

Οταν βαζεις εφαρμογες τυπου gtask που θελουν συγχρονισμο με το gmail σου εμφανιζει συνεχεια .http://i1094.photobucket.com/albums/i448/tzoumas/forum/Screenshot_2014-03-10-11-59-38.jpeg και δεν κανει συγχρονισμο. Στο gmail ομως μπενει κανονικα

Ανεβαζω και δυ φωτο να δειτε την καμερα, καλη κατα τη γνωμη μου (εκτος απο το zoom) http://i1094.photobucket.com/albums/i448/tzoumas/forum/IMG_20140310_112205.jpg http://i1094.photobucket.com/albums/i448/tzoumas/forum/IMG_20140310_131828.jpg

και με το προγραμμα morelocale2 παροτι πηρε την τοποθεσια Ελλαδα δεν γυρισε σε ελληνικο μενου.

Για το gps δεν εχω αποψη, δεν εχω βαλει ακομη προγραμμα. Εκανα μια δοκιμη με το gps test και δειχνει αυτο:

http://i1094.photobucket.com/albums/i448/tzoumas/forum/Screenshot_2014-03-10-13-13-15.jpeg

Και κατι αλλο ... Στο google play ενω μπαινει κακονικα με το mail που ειχα, δεν καταλαβαινει οτι ειναι Ελλαδα, με αποτελεσμα να γραφει το Free, install κλπ, στα αγγλικα και το κυριωτερο δεν εμφανιζει αξιολογησεις και σχολια Ελληνων αλλα ξενων.....

 

μία χαρά οι φωτό και το gps !!!!

Τα υπόλοιπα μάλλον είναι θέμα ρομ ή gapps..... από που το πήρες ?

off topic , από ποια περιοχή της Ηλείας είσαι?

Edited by taliban

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

μία χαρά οι φωτό και το gps !!!!

Συμφωνω

Τα υπόλοιπα μάλλον είναι θέμα ρομ ή gapps.....

τι ειναι gapps ?

. από που το πήρες ?

Το πηρα απο Etotalk

off topic , από ποια περιοχή της Ηλείας είσαι?

Σου εστειλα προσωπικο μηνυμα

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω

 

τι ειναι gapps ?

 

Το πηρα απο Etotalk

 

Σου εστειλα προσωπικο μηνυμα

 

gapps είναι το πακέτο των google applications που εμπεριέχονται στην rom ή ενσωματωμένες ή σε ξεχωριστό αρχείο ( όταν μιλάμε για custom rom )

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

και τι μπορω να κανω ?
Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις>η τοποθεσία μου το έχεις τικάρει? οπως επίσης πρέπει να έχει ρύθμιση για να αφήνεις τη google να έχει πρόσβαση στην τοποθεσία σου.
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

και τι μπορω να κανω ?

 

όταν έκανες παραγγελία επέλεξες την mod version του etotalk ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις>η τοποθεσία μου το έχεις τικάρει? οπως επίσης πρέπει να έχει ρύθμιση για να αφήνεις τη google να έχει πρόσβαση στην τοποθεσία σου.

 

και τα δυο αυτα τα εχω κανει

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

όταν έκανες παραγγελία επέλεξες την mod version του etotalk ?

ναι την επέλεξα

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...